Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 219

Tema: Ankete o polaženju djece u vrtić tijekom blagdana

  1. #1

    Početno Ankete o polaženju djece u vrtić tijekom blagdana

    Suprug me zove nakon što je jutros odveo djecu u vrtić, ljut k'o ris, i kaže da oni opet provode anketu. Ovaj put o tome hoće li naša djeca ići u vrtić od Božića do Sveta tri kralja. To su dva tjedna!!!
    Drage mame, zanima me postoji li netko mjerodavan u ovoj državi kome se takvo ponašanje može prijaviti?Navodno, tvrdi moj suprug, oni to ne smiju raditi.

    Pa ni on ni ja nemamo toliko godišnjeg koliko bi tete htjele, a opet ne želimo ni da nam djeca ostaju sama u grupi s tetom koja je frustrirana što baš ona sad mora ostati dežurati .

    Naime, što je posljedica ankete: znate da će vam djecu čuvati upravo takva jedna teta, puno djece neće doći (jer će većina roditelja potražiti pomoć baka i djedova samo da im dijete ne ide samo u dežurnu grupu) i jednostavno tražite na sve moguće načine kako i tko bi vam u to vrijeme mogao čuvati djecu.

    Ne znam što da kažem osim da sam stvarno ljuta.
    U redu, do Nove godine biti doma, ali 31.12. moram na posao i što dalje s djecom?!?!

    Ako tko ima odgovor ili komentar neka se javi.

    Lijepi pozdrav svima.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    u vrtiću se, na žalost, drže termina školskih praznika - i uvijek u njihovo vrijeme imaju dežurstva.

    I onda silom prilika ljudi koji imaju koliko toliko mogućnosti djecu ostaviti kod baka/deda to i naprave.

    Ja npr. radim obrnuto- djeca bi mi išla u vrtić, ali kako su dežurstva, pokušam ih ostaviti kod bake

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Po kojoj osnovi to ne smiju raditi?

    One to rade da bi mogle isplanirati rad vrtića, broj teta koje će raditi, broj obroka, ne vjerujem da to rade zbog objesti ili zato što im se neda biti na poslu u vrijeme blagdana.

    Ima roditelja koji rade u prosvjeti pa su doma i djeca neće ići u jaslice/vrtiće za to vrijeme, neke firme spajaju blagdane, obitelji idu na skijanje, hrpa je razloga zbog kojih određeni broj djece neće biti tamo ovih dana...

    Vjerujem da se u anketi možete izjasniti koje dane/tjedne vaše dijete neće dolaziti, da nije obavezno ne doći od Božića do Tri kralja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da ne ponavljam, slazem se s Fridom

    i jos bi dodala, nagrabusila si kad nema anketa, onda nemas pojma sto te ceka

    kod nas uglavnom nema anketa, a djeca se ospu rapidnom brzinom i onda te ujutro dočekaju iznenađenja

    inače, moja je uvijek išla u to vrijeme u jaslice/vrtić

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    tako je Frida, ali ja osobno, nakon što vidim da su dežurstva, pokušavam ostaviti djecu kod bake, a ne obrnuto

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Mi smo jednom prilikom imali , ne anketu , nego preporuku da ne idu u vrtić..
    Kao , bit će ih malo , pa najbolje da i ne idu ako baš jaaako ne moraju...
    A takav način nije zbog paniranja obroka , sigurno

  7. #7
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    kod nas kao i kod dalmatinke
    neke tete djeci pričaju sada su praznici i ne trebate ići u vrtić nego se družite s roditeljima
    isto nije zbog obroka jer u našem vrtiču samo 20djece ruča i kupuju potrepštine za ručak ujutro znači kad več znaju koliko če ih biti a i da ne kupuju cijena je ionako ista

    normalno mi je da tete znaju koliko će djece biti kako bi se mogao organizirati rad vrtića ali nažalost u puno slučajeva idu s emocionalnim
    ucjenama pa se roditelji snalaze svakako samo da im dijete ne ide u vrtič

    srečom moje dijete je čudna biljka pa i kad je dežurstvo i ako ostane sam on gušta
    naravno jedan je od rijetkih koji ide u vrtić i sada i ljeti

  8. #8
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    kod nas je anketa bila na ljeto.
    da se vidi ko će tijekom srpnja bit u vrtiću, a ko neće.
    moja je bila do 15.7. i tako smo se i prijavili.
    iako je teta, onako usput spomenila, kako ih je lito troduplo manje nego inače, što mene stvarno ne zanima jer ja radim, mm radim, baka servis nemamo.
    8. mjesec ionako vrtić nije radio pa sam ja uzela neplaćeno misec i po.

    sad ne provode nikakvu anketu.
    a i da je provode, njihov problem.
    mi radimo, ja i Badnji dan i Božić, mm ne radi i ima slobodno od Badnjaka do Tri kralja, ali će mala svejedno ići u vrtić.
    hoiće li uz nju bit 50 dice ili 5, ne tangira me baš puno jer se moja uklopi i u jednu i u drugu situaciju.
    a sve tete ionako poznaje pa tu ne vidim problem nikakav.
    problem bi mi bio da vrtić skroz zatvori vrata na 3 tjedna jer nemam pojma di bi s malom.

    uostalom zašto vrtići prate školski program?
    pa ne rade svi roditelji u prosvjeti.
    a i ruku na srce, tete imaju šestosatno radno vrime za razliku od roditelja koji rade, najmanje, 8 sati.

  9. #9
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ja sam isto jedan od roditelja koji kad samo namirišu dežurstva (to čak ni ne moraju biti ankete ovog tipa, nego teta u razgovoru nešto natukne - valjda da bi ispipala teren prije ankete ) - dijete prepušta na čuvanje bakama jer mi se ta dežurstva nimalo ne sviđaju.
    Još ajde ova od par dana, ali ono od dva mjeseca preko ljeta - to mi je pregrooooozno.
    Svi smo valjda jako dobro svjesni činjenice da i tete imaju pravo koristiti godišnji odmor, ali ovoliko koliko ga one svako malo koriste, toliko valjda nitko od nas "običnih" smrtnika-roditelja, nema da bi ga korisitio.
    Isto tako, malo mi je u najmanju ruku :/ da roditelji moraju planirati svoj godišnji odmor prema dežurstvima u vrtiću.........ali, opet, to je nešto s čim smo se svi mi roditelji kad smo uopće namjeravali imati djecu, a pogotovo kad smo ih odlučili poslati u vrtić, morali pomiriti.
    Protiv anketa samih po sebi nemam ništa protiv, i ne mislim da to ne bi smjeli raditi, ali da koriste svaku priliku da "preporuče" da se dijete ne vodi u vrtić - to mi je već malo

  10. #10
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Isto tako, malo mi je u najmanju ruku :/ da roditelji moraju planirati svoj godišnji odmor prema dežurstvima u vrtiću.........

    ali, opet, to je nešto s čim smo se svi mi roditelji kad smo uopće namjeravali imati djecu, a pogotovo kad smo ih odlučili poslati u vrtić, morali pomiriti.
    dobro je (ma šta dobro, super) ako roditelj može isplanirat godišnji prema radu vrtića. ali su takvi roditelji u manjini

    btw, kad sam je upisivala u vrtić uopće mi ni na kraj pameti nije bilo da ću morat mozgat kad su vrtićki blagdani i kad je vrtić zatvoren.
    pogotovo što ja radim na mistu di nema ni sveca ni petka, ni nedilje ni blagdana.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    Mi smo u privatnom vrtiću, naše tete imaju godišnjeg kao da imaju jedno 30-tak godina radnog staža. Kod nas je situacija sljedeća: Ljeti zadnji tjedan srpnja i prva dva u kolovozu vrtić ne radi (parola je snađi se) što se veoma problematično. Sada od 31.12 do 08.01. opet ne rade, a još se one mjenjaju dva tjedna. Znači da imaju 6 tjedana godišnjeg. Kod državnih su dežurstva, ali ne u vrtiću u kojem dijete ide nego u nekom drugom, tako da se može desiti da vozite sa kraja na kraj grada u drugi vrtić, gdje su druge tete i druga djeca. Ne znam šta mi je gore

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Srećom imam baka servis i ionako ipak nejdu u vrtić.

    Ali mislim da se roditelji ne bi trebali pomiriti sa tim,
    ... ali, opet, to je nešto s čim smo se svi mi roditelji kad smo uopće namjeravali imati djecu, a pogotovo kad smo ih odlučili poslati u vrtić, morali pomiriti.
    Ja se ne mogu nikako složiti sa Stijenom i ne želim pomiriti sa tim. Zašto se oni ne bi pomirili sa tim da nema godišnjeg jer rade u vrtiću? Da slučajno nemam baku, da se razboli ili nešto ja ne znam kako bi. I da se ne uspijem dogovoriti na poslu, da promijenim posao, išle bi i u dežurstva od 6 ujutro i ostajale zadnje... I bile bi tamo ljeti i na Badnjak i na staru godinu... I što da dobijem popodnevnu smjenu a MM u inozemstvu, kud bi ja sa djecom. Kako bi se trebala pomiriti sa tim? Kako se može čovjek pomiriti sa tim?

    Većina nas ima 20 i nešto dana godišnjeg. Ako ima, jer početno je 18 dana, ako radite subote to je 3 tjedna. Nek vam se nakupi i 4 tjedna.

    A ljeti bi trebalo cca 8-9 tjedana, pa za Božić bar dva, pa u proljeće jedan... pa ako imate mlađe na adaptaciji ili prvašića još malo i u 9 mj... Helou, tko će vam dati toliko godišnjeg?!
    A ne znam baš i da je ijedan poslodavac oduševljen da mu većina radnika, tj svi koji imaju djecu uzmu slobodno cijelo ljeto, pa Božićne praznike, pa Uskrsne, a onda si još i pol zime na bolovanju...

    U redu je da tete rade te ankete zato da bi se znali organizirati, zbog obroka, da i one moraju na godišnji... ali u većini slučajeva ih rade sa namjerom da što više roditelja odustane i da se snalaze na razne načine, u najgorem slučaju i izmišljaju bolovanja jer nemaju što drugo tih par dana... I to nije u redu.
    Čitav vrtićki sustav nije u redu, totalno je neprilagođen današnjim poslovnim obvezama roditelja.

    Dok imam baku koja će ih čuvati i posao na kojem se mogu dogovarati ne bi me trebalo biti briga jer su moja djeca zbrinuta, ali nije u redu prema svoj ostaloj djeci čiji roditelji nemaju drugih rješenja

  13. #13
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi nemamo baka servis i meni su takva dežurstva neprihvatljiva. Nisu nam nudili nikakvu anketu pa valjda neće biti spajanja grupa, ali ako budem bilo što ispunjavala, potrudit ću se da im prenesem svoje nezadovoljstvo takvim načinom rada.

  14. #14
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Meni je oke da naprave anketu i da shodno tome planiraju rad vrtica
    ali bi mi isto tako bilo dobro kada bi, na osnovu ankete i boravka djece u vrticu na kraju obracunali i cijene boravka

    jer zasto da ja placam oborke koje moje dijete nije poijelo
    ili radno vrijeme odgajateljice kad ga nije potrosila na mog klinca

    ali ne - 95% vrtica je donjelo interne odluke da ce obracunati punu cijenu ako dijete islo u vrtic i samo jedan dan u tom mjesecu - to npr. smatram groznom i nepravednom odlukom

  15. #15
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Kod nas je isto anketa tako da se mogu organizirati dezurstva, da vide koliko teta je potrebno "zadrzati", a koje mogu planirati godisnji.
    Ne vjerujem da je to zbog broja obroka zato sto se broj obroka prijavljuje kuhinji ujutro u 9:30 kada sva djeca stignu u vrtic, tako da to nije razlog.

    Morate i njih shvatiti, cinjenica je da stvarno puno djece nece dolaziti te dane u vrtic i to je idealna prilika tetama da iskoriste dio godisnjeg, a on se ipak mora isplanirati i napraviti rasporedi.

    Kako bi vama bilo da vam direktor jedno jutro kaze "od sutra si na godisnjem, ne moras doci" ili da vam kaze za vas godisnji na koji ste racunali "e ne bi islo, nema godisnjeg do daljnjeg" :?
    I oni imaju pravo na planiranje kao svi mi i nitko nije rekao da vrtici nece raditi, a vas nitko ne moze natjerati da umjesto u vrtic djete ostavite kod cuvalice te dane

    A meni iskreno je svejedno jer ako mi djete nece ici u vrtic onda moram angazirati cuvalicu, dakle nepoznata teta i ovako i onako, u vrticu je barem u poznatom objektu, s poznatim igrackama, "sigurnim" tetama i uvijek postoji mogucnost da ce i njegovi prijatelji biti tamo, zato radije biram dezurstvo.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    gle, mislim da većine ljudi može dobiti max 30 dana godišnjeg (tako je kod nas u kolektivnom). Već je bilo da tete nemaju 2 mjeseca godišnjeg nego koriste slobodne dane koje dobiju jer su radile po zamjenama. Tako sam ja shvatila.

    Ako još znamo da im je radno vrijeme, ako rade ujutro onda mislim do 13 h, popodne ne znam već kako. Znači ne rade 8 sati dnevno.

    I sada, naravno da smo mi roditelji, svako malo revoltirani činjenicom da se u vrtiću prekida rutina, spajaju grupe, mijenjaju tete i ne znam šta već i to svako malo. 2 ljetna mjeseca, pa sada 3 tjedna zimskih praznika, pa proljetni praznici, pa šta ja znam više.

    Možda se javi koja teta u vrtiću, znam da ih ima na forumu, pa nam to sve malo razjasni.

    U svakom slučaju, meni je uvijek žao djece i roditelja koja idu u dežurstva - pogotovo je to teško u jasličkoj dobi, i nikad mi nije bilo jasno to objašnjenje vezano uz školu (oni kao pretpostavljaju da roditelji imaju i školsku djecu, koju isto moraju zbrinuti

  17. #17
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    kod nas su takvu anketu proveli oko dana mrtvih, a pretpostavljam da će i sad i uopće ne vidim problem u tome, jer si prema broju djece organiziraju rad, potreban broj teta, obroka...itd

    kad me je jedna od teta pitala dal će bojan dolazit te dane u vrtić, to me je pitala upravo radi gore navedenih razloga i ni najmanje se nisam osjetila povrijeđeno time (zar bih trebala ?!) :?


    bojan neće ići u vrtić ta dva tjedna, ali da ja ne mogu ostati s njim kod kuće, vodila bih ga bez ikakvih kompleksa

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Kako bi vama bilo da vam direktor jedno jutro kaze "od sutra si na godisnjem, ne moras doci" ili da vam kaze za vas godisnji na koji ste racunali "e ne bi islo, nema godisnjeg do daljnjeg"
    Ne bi htjela biti bezobrazna ali ima dosta zaposlenih kojima je ovako.
    Ali najbolje da kolektivno cijala država ode na godišnji, ne trebaju raditi ni dućani, ni bolnice...
    Pa tko još radi po ljeti i za Božić. Neće valjda tete u vrtiću za tri djeteta čiji roditelji rade u smjenama, nemaju godišnji ni baka servis

    Sorryte ali malo sam ljuta. Ljuta sam i što djeca ne mogu na adaptaciju u proljeće ili možda ljeti (dobro nije baš super davati dijete u dežurstvo, ovo sam bezveze napisala) - tako je meni rečeno kad sam pitala za svoje koje je bilo upisano u vrtić jesen prije, ali sam bila doma i bile su boležljive pa ju nisam davala cijelu zimu, nego neka dođe tek najesen

    zato treba rađati samo krajem 8 i u 9 da vam dijete može na vrijeme u vrtić


    a i plaćanje koje spominje mukica, pa svaki put ispočetka adaptacija. Tri dana bolest, opet adaptacija ispočetka par dana, bolest. Otkuda mi toliko dana da ih vodam na adaptacije

    Nema veze s anketama ali i zato moja djeca uopće nejdu u vrtić dok imamo baku

  19. #19
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Jedno je kad vam zatvore vrtic pa se snalazite kako znate, a drugo je kad imaju ankete. Zasto ste tako negativno nabrijane u vezi toga, kao da one namjerno vrse pritisak jer bi bas htjele otputovati na Bali?

    Kao prvo, vecina ocito ima izbor (dakle, ne pricam o onima kojima naprosto kazu da vrtic nece raditi). Da je recimo 2/3 roditelja djece iz grupe koji djecu ostavljaju doma samo zbog "pritiska" naprosto ostavilo djecu u vrticu grupa se ne bi osipala.

    Dezurstva su vjerojatno nastala kao rezultat toga sto su se godinama djeca osipala za vrijeme praznika i onda su se uvela dezurstva, a ne obratno...

    Krace radno vrijeme teta uopce ne stoji - pa to je slicno kao i s uciteljima, zar ne? Djeca ih mozda vide i imaju interakciju s njima 6 sati, ali imaju one i dodatnog posla, bez sumnje. Pripreme, seminari i sl. Uostalom, rad s djecom se smatra dodatno stresnim i mislim da se zato i prema zakonu krace odvija sama interakcija, sta ne? Neka netko upuceniji to demantira ili potvrdi, pliz. Kao sto recimo ,vozac smije voziti neki odredeni broj sati, onda ga mora zamijeniti drugi.

  20. #20
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    mene te ankete i dežurstva ne ljute
    zašto ne bi i dio teta proveo vrijeme sa svojim obiteljima, umjesto da bude npr. 6 teta na 10 klinaca.
    možda upravo te tete koje će iskoristiti dio godišnjeg u to vrijeme imaju kod kuće malog prvašića za kojeg nema mogućnosti dežurstva u školi jer su njima praznici? (mene je zapravo puno više strah prve 2 godine škole jer kad su praznici nemam kud s djetetom, a nemam 3 mjeseca godišnjeg, koliko se u godini nabere praznika, ovako ipak imam to dežurstvo)
    možda će teta posjetiti svoju obitelj koja je daleko? možda će njoj doći unuci za vrijeme školskih praznika?
    nije da nam dijete ostane na cesti zato što će DIO teta biti na godišnjem

    kod nas se svake godine radi anketa o dolasku djece i nikada to nisam shvaćala kao pritisak na roditelje. ako će dolaziti veći dio grupe, grupa ostaje cijela, a ako će ih dolaziti malo, po 2-3 grupe se spoje (s tim da su im te tete opet poznate, barem kod nas)

    uh, moram ići, nadam se da ste me shvatili

    i nisam teta u vrtiću, trudim se (zbog sebe i obitelji) dio svog godišnjeg (2 tjedna) iskoristiti oko Božića, a preko ljeta imam godišnjeg 2 tjedna (max 3, ako se jako sretno spoje praznici), ostatak vremena je bila/će biti obje u dežurstvu. nisam zbog toga sretna, ali ni ne ljutim se - razumijem i njih

  21. #21
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    ... ali, opet, to je nešto s čim smo se svi mi roditelji kad smo uopće namjeravali imati djecu, a pogotovo kad smo ih odlučili poslati u vrtić, morali pomiriti.
    Ja se ne mogu nikako složiti sa Stijenom i ne želim pomiriti sa tim. Zašto se oni ne bi pomirili sa tim da nema godišnjeg jer rade u vrtiću? Da slučajno nemam baku, da se razboli ili nešto ja ne znam kako bi. I da se ne uspijem dogovoriti na poslu, da promijenim posao, išle bi i u dežurstva od 6 ujutro i ostajale zadnje... I bile bi tamo ljeti i na Badnjak i na staru godinu... I što da dobijem popodnevnu smjenu a MM u inozemstvu, kud bi ja sa djecom. Kako bi se trebala pomiriti sa tim? Kako se može čovjek pomiriti sa tim?
    ah, željela-ne željela, opet ćeš ako nemaš drugog izbora, dijete poslati u vrtić na dežurstvo.
    Kako god okreneš oni pobjeđuju - i dalje će ići na godišnji i dalje će biti anketa i dežurstava, a nas roditelje i djecu tko šiša. Možemo im uputiti prosvjednu notu, ali to je sve što možemo. U konačnici, bit će kako se oni organiziraju.
    I koliko mi je poznato to nije samo slučaj u gradskim vrtićima, već sve više i u privatnima u kojima bi razina usluge kao trebala biti puno viša samim time što je i puno skuplja.

  22. #22
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Mene to sve oko vrtića užasno ljuti i živcira. Nikako ne mogu to shvatiti i tolerirati. Pa gdje oni žive? Po meni bi vrtić trebao biti otvoren do navečer, trebale bi biti po 2 smjene, više teta, i radit po ljeti. A nikakve takve gluposti, dežurstva i sl. Znaju li oni da ljudi rade po cijele Božje dane, svetke i petke, nema ni ljeta, ni godišnjeg, ni Božićnica, ni regresa i sl. Ljuta sam. Grozan mi je cijeli taj njihov glupi sistem. Ja Ninu uvijek upišem da će dolazit pa ak ju uspijem koji dan nekom ostavit dobro, ak ne, ide u vrtić. Ja na posao moram, a najviše ga ima za praznike.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ma znam Stijena, ako nemaš izbora prihvatiš to što moraš, trebali bi bit realni al kao što anima kaže gdje oni žive, neka se sad ponovno prilagode nastaloj situaciji. Kao što su situaciju prilagodili ondašnjim roditeljima, sada nek prilagode sadašnjim. Neka zaposle više teta, uvedu više smjena, nek rade u tri smjene po 5 sati, od 6-9, za vrijeme godišnjeg neka poduže smjene kao što većina nas za vrijeme godišnjeg ima povećanu satnicu jer pokriva i kolege i svi sretni. Tete imaju naviknutu skraćenu satnicu, osim za vrijeme godišnjeg, uvijek neka može na godišnji

    A mislim da se većina ljudi snalazi zato što se nakon puno godina takve prakse podrazumijeva da djeca nisu poželjna u vrtiću u doba blagdana i godišnjih. Onako ton teta, pa nemojte ak nemorate, kak da si shvatiš...

    Da kažu, da naravno, samo dođite, radit ćemo ovisno o broju djece ne bi se ja ovoliko ljutila

    Ja znam da oni moraju planirati godišnji i imaju pravo na njega ali neka promijene pristup

    Dobra komunikacija i lijep nastup čuda čine

  24. #24
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    Znaju li oni da ljudi rade po cijele Božje dane, svetke i petke, nema ni ljeta, ni godišnjeg, ni Božićnica, ni regresa i sl. Ljuta sam.
    uvjeti koje si navela nisu u redu, svakako. no znaci li to da svi moramo raditi u takvim uvjetima ili da bi drzava trebala poraditi na uvjetima rada ljudi kojima je tako kao sto si navela. zasto vrtic ne bi bio uzor postenog odnosa prema zaposlenicima? zasto i teta mog djeteta ne bi imala pravo preko skolskih praznika ostati sa svojom kceri ako vecina djece nekud ode preko praznika pa u vrticu nije potrebna?

  25. #25
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa

    Ja znam da oni moraju planirati godišnji i imaju pravo na njega ali neka promijene pristup

    Dobra komunikacija i lijep nastup čuda čine
    dakle, ocito je problem u pristupu zbog kojeg jedni roditelji to osjecaju kao pritisak, a jedni ne. meni nitko nikad nije rekao da ga ne dovedem ako ne moram. niti je ikako drukcije komentirao moju odluku o njegovom dolasku/nedolasku. ne osjecam da je moje dijete nepozeljno u vrticu. znaci, prema vasim pricama, imala sam srece.
    no onda nije problem u samim anketama, nego odredenim tetama

  26. #26
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    prerano sam postala.
    htjela sam samo jos reci da ne smatram da svoje dijete ostavljam s frustriranom tetom, nego ako one medusobno dobro komuniciraju, sigurno ostane ona recimo koja nema doma svoju djecu ili tako nesto. kod nas je jedna teta samohrana majka dovodila svoju kcer na posao za vrijeme praznika jer ju nije imala kome ostaviti, no ako je i bila frustrirana, zbog toga to nije iskaljivala na djeci.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja se nadam da će kod nas provesti anketu i da će one tete koje mogu iskoristiti svoj godišnji.
    Iako ću i ja biti na godišnjem moje će dijete ići u vrtić.

  28. #28
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    Citiraj anima prvotno napisa
    Znaju li oni da ljudi rade po cijele Božje dane, svetke i petke, nema ni ljeta, ni godišnjeg, ni Božićnica, ni regresa i sl. Ljuta sam.
    uvjeti koje si navela nisu u redu, svakako. no znaci li to da svi moramo raditi u takvim uvjetima ili da bi drzava trebala poraditi na uvjetima rada ljudi kojima je tako kao sto si navela. zasto vrtic ne bi bio uzor postenog odnosa prema zaposlenicima? zasto i teta mog djeteta ne bi imala pravo preko skolskih praznika ostati sa svojom kceri ako vecina djece nekud ode preko praznika pa u vrticu nije potrebna?
    Mogu oni biti uzor kome god hoće preko naših leđa. Mog gazdu ne zanima kad koja ide na godišnji, ima da se pokrivamo, ako treba platit će se, ali se radit mora. Nema sad ajmo zatvorit pa na godišnji, il skratiti radno vrijeme Imaju i one pravo na godišnji, naravno, ne ide njih, nego cijeli taj ponavljam glupi glupi preglupi sistem

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    Dezurstva su vjerojatno nastala kao rezultat toga sto su se godinama djeca osipala za vrijeme praznika i onda su se uvela dezurstva, a ne obratno...
    to nije točno, vidi se i po ovom topiku da mnogi baš zato što je dežurstvo ne vode djecu u vrtić i snalaze se kako god mogu

    nego je ključ problema u ovome

    nemaju 2 mjeseca godišnjeg nego koriste slobodne dane koje dobiju jer su radile po zamjenama.
    dakle umjesto da se prekovremeni plate tetama se daju slobodni dani koje one nemaju kad iskoristiti

    kod nas dežurstva "isplaniraju" tako da je opet 30 djece u grupi s nepoznatim tetama (po mogućnosti mladim i neiskusnim kojima su uvalili da rade u vrijeme praznika) pa onda nema pranja zuba (jer tko će ih sve napazit da ne prave gluposti), znalo se dogoditi da nema izlaska van (tete se boje da će ih pogubiti jer ih ne poznaju) itd itd

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    dobar point Ailish - ovo mi nije palo na pamet za plaćanje prekovremenih sati.

    znam da su im to slobodni dani jer sam se raspitala a i spadam u one koje to spajanje dana i dežurstva užasno ljute.

  31. #31
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Zašto se oni ne bi pomirili sa tim da nema godišnjeg jer rade u vrtiću?

    Zašto ti ne radiš u vrtić kad je tamo sve tako lijepo?

    Citiraj mina prvotno napisa
    Većina nas ima 20 i nešto dana godišnjeg.
    Pa i imaju tete 28,29 dana godišnjeg. 8)

    Ako bi vrtić radio 0-24,365 dana,kada bi ga farbali,popravljali,renovirali,čistili?

    Ako postoji anketa,dežurstvo,znači da vrtić radi.U čemu je problem? :?
    Možda imaš sreće pa će ove zime baš tvoja teta raditi.
    Treba tvoja teta na godišnji za par godina tek kad tvoje dijete ode u školu?

    I mi imamo anketu i naglasim da će vjerojatno biti spajanja grupa i da idem na zasluženi godišnji(bez grižnje savjesti ),baš zato da im se ne desi da se iznenade kad u pon.ujutro nađe neku drugu odgajateljicu pa im dijete možda ne bude željelo ostati.
    Ja ne vidim da si to netko uzima za zlo.
    A ruku na srce ima i djece koja zaslužuju godišnji,jer su u vrtiću kuhani i pečeni,zimi i ljeti.
    Pa ako znam da je roditelj na godišnjem,bude mi jako žao takve djece.Al valjda im je bolje u vrtiću nego doma. :/

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Pa i imaju tete 28,29 dana godišnjeg. 8)

    Ako bi vrtić radio 0-24,365 dana,kada bi ga farbali,popravljali,renovirali,čistili?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    sorry, ode kvot ali ne i post

    bimba iaia, zvali mi to godišnji ili slobodni dani dođe ti na isto - činjenica je da ih tete imaju više nego većina zaposlenih i da je to nama običnim smrtnicima koji nemamo uvijek baka servis problem

    nije problem u anketama kao takvim, nego u suptilnim i manje suptilnim pritiscima i lošijim uvjetima za vrijeme dežurstva (vidi gore)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    a sve bi se elegantno riješilo da se zaposli više teta

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Pa ako znam da je roditelj na godišnjem,bude mi jako žao takve djece.Al valjda im je bolje u vrtiću nego doma. :/
    Jel to mene ide

  36. #36
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    pa nije nam baš u redu da sad malo po tetama - one su isto samo žene koje rade svoj posao kad i kako im netko kaže!

  37. #37
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Pa ako znam da je roditelj na godišnjem,bude mi jako žao takve djece.Al valjda im je bolje u vrtiću nego doma. :/
    Jel to mene ide
    Ništa osobno,govorila sam općenito.
    Valjda svako zna šta je za njegovo dijete najbolje.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    problem nije u tetama nego na višoj razini

  39. #39
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Kako bi vama bilo da vam direktor jedno jutro kaze "od sutra si na godisnjem, ne moras doci" ili da vam kaze za vas godisnji na koji ste racunali "e ne bi islo, nema godisnjeg do daljnjeg"
    Ne bi htjela biti bezobrazna ali ima dosta zaposlenih kojima je ovako.
    Ne bih ni ja htjela biti bezobrazna, ali bas zato sto radim u takvoj firmi i sto mi je tako kako sam navela, tocno znam kako se svaki puta osjecam, blago receno - posrano :/

    Ostatak posta ti je tako nabrijan i sarkastican da ne bih previse komentirala, samo bih ti skrenula paznju na cinjenicu da tvoji komentari zvuce kao da su odlucili zatvoriti sve vrtice preko blagdana pa neka se ljudi snalaze.
    Vrtici nece biti zatvoreni, raditi ce i dalje ali po prilagodjenom programu i organizaciji kao i sve javne i ine sluzbe u ovoj drzavi pa tko voli nek izvoli :/

    p.s. i jos nesto, uvrijedila se ti ili ne mislis li da je posteno diskriminirati nekoga zato da ti ne bi bila diskriminirana?
    Tako se ne rjesavaju problemi

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    14

    Početno stovana..

    kao odgajateljica ne mogu a da ne reagiram na ovakav napis. Naime, ankete i dezurstva nisu hir frustriranih odgajateljica, kako se ovim Vasim tekstom implicira. Dezurstva su realna potreba. Jer, u vrticima i bez anketa broj djece se drasticno smanjni, tj. bude ik oko 30% u tjednu iozmedju Bozica i Nove i nesto malko vise u prvom tjednu nove godine. I onda objekti u kojima boravi po stotinu i vise djece ostaju prazni, a treba organizirati i prehrtanu i slicno. Ankete se provode upravo radi ovih stvari, da se zna koliko se kuha i koliko je ljudi potrebno. Sigurna sam da ne biste voljeli ni da Vase dijete bude samo s tetom u praznoj sobi. Slazem se da malenima nije svejedno kad se opet susrecu s novim ljudima, tetam i djecom, ali sad je faza adaptacije uvelike zavrsena i vasa i Vasa djeca su zasigurno mnogo jaca i kompetentnija za socijalizaciju, nego Vi to mislite. Nitko od Vas ne ocekuje da ne radite tih dana i da se posto.poto snalazite kako bi teta imala extra godisnjji odmor. I nitko nece misliti da niste dobra majka zato sto bas Vase dijete tih dana dolazi u vrtic. Vjerujte, mi tete nismo toliko ogranicene i primitivne, a niti bez srca, da tako iskljucivo gledamo na stvari.
    I takve mrzovoljen i frustrirane tete , kakve spominjete u svojim promisljanjima, zasigurno su u manjnini, pa se iskreno nadam da bas takva jedna nece zapasti Vas i Vase dijete. Iskreno, nadam se da ce bas ta teta biti nagradjena oslobadjanjem od dezurstva. Sretan Bozic i puno mira i dobre volje Vam zelim!

  41. #41
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa i u našem je vrtiću tako. Sada dok sam doma naravno da Janka neću voditi u vrtić, ali dok sam radila rekla sam da će dolaziti i kraj priče.
    Nikad oko tofa nisam pravila probleme, zašto i bih i uopće ne kužim da se netko na to vrijeđa!
    Doduše, ljudi se danas na svašta vrijeđaju. Nitko nikoga ne tjera da uzima godišnji ili nekaj, ja ga u to vrijeme ne mogu dobiti baš i da hoću.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    14

    Početno .........

    ...i jos nesto...sest sati je direktnog rada s djecom imamo mi mnooogo vise posla od toga, od planiranja, pripremanjai organizacije, do trcanjna po ducanima da bismo vasoj djeci napunile cizmice za sv. Nikolu i slicno.

    I smatram da za izdvojnih 450-500 kn za boravak u desetosatnom programu za svakod dijete nemate zbilja osnove traziti jos i popust za nepojedene obroke i neradne dane teta!

    I jos nesto , iz pozicije odgajatelja...nije ni nama drago radit dezurstva, nepoznata djeca, ponekad nepoznati vrtici...a jos manjne nam pase radit u skupini s vrlo malo djece...puuno je lakse rad organizirati u skupini s 15-20 djece, gdje oni jedno drugom pomazu i zabavaljaju se. Dok u vrlo malim skupinama, u vrlo kratkom vremenu, djecu je tesko usmjeriti jedne na druge i tada teta zapravo ima peterostruki angazman.

    eh, da...trebam li spomenuti da sam stvarno razocarana da na Rodinom forumu, gdje sam vjerovala da navracaju obrazovane, prosvijecene i osvjestene mlade zene, koje znaju kako je tesko odgajati i jedno ili dvoje djece, a kamoli s njih 30 raditi...pa, na kraju krajeva i da malo poneke odmore....razumijevanje?!!?
    I ne potcjenjjujte svoju djecu i njjihovu moc prilagodbe, ne radite mimoze od njih...mogu oni to i te kako!
    Umjesto da naglasavate ono sto im je teskoi sto ne mogu, pokusajte poticati ono sto mogu...nije lose dati im malo vise vjere!

  43. #43
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    da je bar onako kako se nama prohtje...kako bi nama odgajateljima život bio lakši....

  44. #44
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    pa nije nam baš u redu da sad malo po tetama - one su isto samo žene koje rade svoj posao kad i kako im netko kaže!
    x

    Ovdje se piše kao da te tete same odlučuju kak će i kada će raditi... :/

  45. #45
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nika ce ici u dezurstva u vrticu jer smo silom prilika prije 2dana poceli sa adaptacijom, pa nam je glupo prekidat i zbunjivat ju, a ni daddy ni ja nemamo spajanja u firmi! :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Srećom imam baka servis i ionako ipak nejdu u vrtić.

    Ali mislim da se roditelji ne bi trebali pomiriti sa tim,
    Citat:
    ... ali, opet, to je nešto s čim smo se svi mi roditelji kad smo uopće namjeravali imati djecu, a pogotovo kad smo ih odlučili poslati u vrtić, morali pomiriti.

    Ja se ne mogu nikako složiti sa Stijenom i ne želim pomiriti sa tim. Zašto se oni ne bi pomirili sa tim da nema godišnjeg jer rade u vrtiću? Da slučajno nemam baku, da se razboli ili nešto ja ne znam kako bi. I da se ne uspijem dogovoriti na poslu, da promijenim posao, išle bi i u dežurstva od 6 ujutro i ostajale zadnje... I bile bi tamo ljeti i na Badnjak i na staru godinu... I što da dobijem popodnevnu smjenu a MM u inozemstvu, kud bi ja sa djecom. Kako bi se trebala pomiriti sa tim? Kako se može čovjek pomiriti sa tim?

    Većina nas ima 20 i nešto dana godišnjeg. Ako ima, jer početno je 18 dana, ako radite subote to je 3 tjedna. Nek vam se nakupi i 4 tjedna.

    A ljeti bi trebalo cca 8-9 tjedana, pa za Božić bar dva, pa u proljeće jedan... pa ako imate mlađe na adaptaciji ili prvašića još malo i u 9 mj... Helou, tko će vam dati toliko godišnjeg?!
    A ne znam baš i da je ijedan poslodavac oduševljen da mu većina radnika, tj svi koji imaju djecu uzmu slobodno cijelo ljeto, pa Božićne praznike, pa Uskrsne, a onda si još i pol zime na bolovanju...

    U redu je da tete rade te ankete zato da bi se znali organizirati, zbog obroka, da i one moraju na godišnji... ali u većini slučajeva ih rade sa namjerom da što više roditelja odustane i da se snalaze na razne načine, u najgorem slučaju i izmišljaju bolovanja jer nemaju što drugo tih par dana... I to nije u redu.
    Čitav vrtićki sustav nije u redu, totalno je neprilagođen današnjim poslovnim obvezama roditelja.

    Dok imam baku koja će ih čuvati i posao na kojem se mogu dogovarati ne bi me trebalo biti briga jer su moja djeca zbrinuta, ali nije u redu prema svoj ostaloj djeci čiji roditelji nemaju drugih rješenja
    Citiraj mina prvotno napisa
    Citat:
    Kako bi vama bilo da vam direktor jedno jutro kaze "od sutra si na godisnjem, ne moras doci" ili da vam kaze za vas godisnji na koji ste racunali "e ne bi islo, nema godisnjeg do daljnjeg"


    Ne bi htjela biti bezobrazna ali ima dosta zaposlenih kojima je ovako.
    Ali najbolje da kolektivno cijala država ode na godišnji, ne trebaju raditi ni dućani, ni bolnice...
    Pa tko još radi po ljeti i za Božić. Neće valjda tete u vrtiću za tri djeteta čiji roditelji rade u smjenama, nemaju godišnji ni baka servis

    Sorryte ali malo sam ljuta. Ljuta sam i što djeca ne mogu na adaptaciju u proljeće ili možda ljeti (dobro nije baš super davati dijete u dežurstvo, ovo sam bezveze napisala) - tako je meni rečeno kad sam pitala za svoje koje je bilo upisano u vrtić jesen prije, ali sam bila doma i bile su boležljive pa ju nisam davala cijelu zimu, nego neka dođe tek najesen

    zato treba rađati samo krajem 8 i u 9 da vam dijete može na vrijeme u vrtić


    a i plaćanje koje spominje mukica, pa svaki put ispočetka adaptacija. Tri dana bolest, opet adaptacija ispočetka par dana, bolest. Otkuda mi toliko dana da ih vodam na adaptacije

    Nema veze s anketama ali i zato moja djeca uopće nejdu u vrtić dok imamo baku
    Citiraj mina prvotno napisa
    Ma znam Stijena, ako nemaš izbora prihvatiš to što moraš, trebali bi bit realni al kao što anima kaže gdje oni žive, neka se sad ponovno prilagode nastaloj situaciji. Kao što su situaciju prilagodili ondašnjim roditeljima, sada nek prilagode sadašnjim. Neka zaposle više teta, uvedu više smjena, nek rade u tri smjene po 5 sati, od 6-9, za vrijeme godišnjeg neka poduže smjene kao što većina nas za vrijeme godišnjeg ima povećanu satnicu jer pokriva i kolege i svi sretni. Tete imaju naviknutu skraćenu satnicu, osim za vrijeme godišnjeg, uvijek neka može na godišnji

    A mislim da se većina ljudi snalazi zato što se nakon puno godina takve prakse podrazumijeva da djeca nisu poželjna u vrtiću u doba blagdana i godišnjih. Onako ton teta, pa nemojte ak nemorate, kak da si shvatiš...

    Da kažu, da naravno, samo dođite, radit ćemo ovisno o broju djece ne bi se ja ovoliko ljutila

    Ja znam da oni moraju planirati godišnji i imaju pravo na njega ali neka promijene pristup

    Dobra komunikacija i lijep nastup čuda čine
    Marsurpilami i narentina, a i ostali, žao mi je ako zvučim pregrubo i presvađalački i diskriminirajuće. Ali baš sam se naljutila jer znam kako neki rade u vrtićima i sličnim ustanovama. Svaka čast ostalima... A ne radim kao odgajateljica zato što sam htjela završiti ovo što sam sada i u sklopu svog posla radim i sa djecom i radila sam i još odem i po vrtićima i dječjem domu i bolnicama...

    Možda se na vidi dobro ali ja sam ljuta općenito na sistem i kako on nije prilagođen najmanjima, djeci sa posebnim potrebama ni zaposlenim roditeljima.

    Ako je vrtić tu da tete čuvaju djecu dok su roditelji na poslu onda bi se trebao prilagoditi roditeljima, tj. njihovom radnom vremenu, a ne da roditelji moraju kemijati kako će se prilagoditi vrtičkom sistemu.

    Ma, žao mi je što nisam radije šutila, ionako je tema bila samo o anketama...

    I nisam htjela diskriminirati tete da ne smiju na godišnji i da moraju raditi po 24 sata, nego reći da sistem ne valja i da bi trebalo zaposliti više teta kako bi mogle normalno na godišnji i raditi od ujutro do navečer, (npr. tri smjene po 5 sati), a ne da se stvara problem svakog ljeta i svakog Božića. A kome je prenaporno raditi sa djecom, nema živaca i ne zna svoje probleme ostaviti pred vratima vrtića nego ih osjete djeca s kojom radi ne treba biti odgajatelj niti raditi u vrtiću

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Još zaboravih, a problem oko ljeta i Božića se stvara zato što su godinama tete naviknute da se godišnji mora iskoristiti baš u to vrijeme i smak svijeta je ako u to doba bude više djece i one ne mogu na gdišnji. I meni je, kao i svima drago da dobijem ljetni i zimski dio baš kak bi mi pasalo, al ima i drugih zaposlenih i ne može se samo meni udovoljavati. godina traje 12 mj i nigdje ne piše da se ne smije na godišnji u 3 mj

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa

    Većina nas ima 20 i nešto dana godišnjeg. Ako ima, jer početno je 18 dana, ako radite subote to je 3 tjedna. Nek vam se nakupi i 4 tjedna.

    A ljeti bi trebalo cca 8-9 tjedana, pa za Božić bar dva, pa u proljeće jedan... pa ako imate mlađe na adaptaciji ili prvašića još malo i u 9 mj... Helou, tko će vam dati toliko godišnjeg?!

    U redu je da tete rade te ankete zato da bi se znali organizirati, zbog obroka, da i one moraju na godišnji... ali u većini slučajeva ih rade sa namjerom da što više roditelja odustane i da se snalaze na razne načine, u najgorem slučaju i izmišljaju bolovanja jer nemaju što drugo tih par dana... I to nije u redu.
    moram reći da apsolutno ne razumijem o čemu vi pričate... vrtići rade cijelo ljeto i cijelu zimu... i ne razumijem zašto bi netko morao ići na prisilni godišnji i bolovanje... zbog toga što su dežurstva u vrtiću???
    već je nekoliko forumašica to reklo - vrtići nisu zatvoreni i djeca imaju gdje biti...
    uostalom, kada bi tete koristile godišnji ako ne bi bilo dežurstava?
    i još jedna stvar... tete rade u državnoj firmi i imaju godišnji kao i svi zaposlenici državnih firmi.... i ne znam čemu rasprava na temu njihovog godišnjeg... svatko od nas si je birao svoje zanimanje i ako se nekome čini da je taj posao tako super, da se malo radi, da se ima puno godišnjeg, zanima me zašto si nije također izabrao taj posao? :/

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    Još zaboravih, a problem oko ljeta i Božića se stvara zato što su godinama tete naviknute da se godišnji mora iskoristiti baš u to vrijeme i smak svijeta je ako u to doba bude više djece i one ne mogu na gdišnji. I meni je, kao i svima drago da dobijem ljetni i zimski dio baš kak bi mi pasalo, al ima i drugih zaposlenih i ne može se samo meni udovoljavati. godina traje 12 mj i nigdje ne piše da se ne smije na godišnji u 3 mj
    nisu tete tako naviknute...nego tako MORAJU...
    daj mi, molim vas recite, zar bi vi doista radije da vam teta ode na godišnji u 3. mjesecu kad je puna grupa djece i kad bi se njima svima mijenjale tete...?
    ili je ipak bolje da ona iskoristi godišnji kad npr. ima samo 5-ero djece?
    ovakav raspored dežurstava je napravljen samo zbog toga što ima puno manje djece u tim periodima i samo onda se i mogu koristiti godišnji... i teta ne može na godišnji kad bi ona to htjela (npr. u 2. mjesecu)...
    i što mislite da svaka teta dobije godišnji baš kad bi ona htjela? onda nijedna ne bi radila za božićne blagdane... također se mora sve dobro izorganizirati i dogovoriti... a prvenstveno sve ovisi o broju djece u tim danima... i ako ankete pokažu da će većina djece doći, dežurstva ni neće biti.... tak da mi nije jasno oko čega se tu pravi takav problem
    tete koje nekim roditeljima daju izjave tipa PA BILO BI BOLJE DA NE DOVODITE DIJETE su slučajevi za sebe i svaki roditelj kojem je takvo nešto rečeno ima pravo reći teti što misli o takvom njenom pristupu...ali, drage moje, doista nije u redu ovako generalizirati jer ima ovdje puno onih koji nemaju takva negativna iskustva s tim anketama i izjavama teta

  50. #50
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    [code]Još zaboravih, a problem oko ljeta i Božića se stvara zato što su godinama tete naviknute da se godišnji mora iskoristiti baš u to vrijeme i smak svijeta je ako u to doba bude više djece i one ne mogu na gdišnji.

    tete su "naviknute" zato sto ima opcenito manje djece (puno manje) u to vrijeme, a ne zato sto su one razmazene i zele GO postopoto bas tada


    i meni nije jasno o cemu se tu prica
    vrtici rade cijelu godinu, i cijelo ljeto, i zimske praznike, i uskrsnje, i na badnjak, i na veliki petak ... bas zato da djeca ciji roditelji nemogu koristiti slobodne dane tada, imaju gdje biti
    kad krenete u skolu onda cete vidjeti sto je problem zimskih i ljetnih praznika :/
    i vjerojatno vam nece pasti napamet prozivati ministarstvo prosvjete, a kamoli uciteljicu i ravnatelja, zasto nisu osiguralo cjelodnevni boravak za to vrijeme
    [/code]

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •