Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: dobila izvanredni otkaz u trudnoči

  1. #1

    Početno dobila izvanredni otkaz u trudnoči

    U petak sam otišla na korištenje godišnjeg odmora jer 18 idem na komplikacije u trudnoči a u utorak me šef pozvao na razgovor i uručio mi izvanredni otkaz zbog mog kršenja obaveza iz radnog ugovora sa 11.12! Ja sam priznala tu svoju 1 grešku i molila ga da me drži još da bi dobivala porodiljni u iznosu prosjeka plaće što bi iznosilo oko 2700 kn. Sva izvan sebe otišla sam svom giniču koj mi je otvorio komplikacije sa 10.12. om kaže da si sad oni mogu obrisati guzicu sa tim otkazom. Zatim sam otišla na hzzo da ih pitam koliko ću dobivati naknadu. Za vrijeme komplikacija ću dobivati prosjek plaće ali dok ću kretati na porodiljni a (termin mi je 04.07.2008. ) dobivat ću naknadu kao nezaposlena 1600 kn koliko mi iznosi kredit a da ne govorim da imam trogodišnje dijete.
    Otišla sam i kod inspektora rada i on kaže a i taj zakon sam našla na netu da mi nije mogao dati nikakav otkaz kao trudnici čak ni ako sam ja sgriješila. Sad im moram pisati žalbu na otkaz i pozvati se na trudnoču za koju su oni znali. Dalje ću vam napisati kako dalje ide.

    Ono što mene zanima: ako bi mene prijatelj iz usluge prijavio da radim kod njega da li bi mogla onda dobivati prosjek ovih svojih plača i kad bi on mene morao prijaviti pošto sam sad na komplikacijama?

    Hvala vam unaprijed!!!

  2. #2
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno Re: dobila izvanredni otkaz u trudnoči

    Citiraj david i ? prvotno napisa
    U petak sam otišla na korištenje godišnjeg odmora jer 18 idem na komplikacije u trudnoči a u utorak me šef pozvao na razgovor i uručio mi izvanredni otkaz zbog mog kršenja obaveza iz radnog ugovora sa 11.12! Ja sam priznala tu svoju 1 grešku ..
    Oprosti ali ja nikako ne razumijem kakvu si ti to grešku priznala? :/

    Mislim, jedino ako si otišla na godišnji bez da si dobila nekakvo rješenje o godišnjem isl..

    No kako bilo, prema zakonu ne možeš dobiti otkaz kao trudnica.
    Ovisno o tome jesi li zaposlena na određno ili neodređeno, postoje također pravila prema kojima ne možeš dobiti otkaz jer si trudnica, no to će ti objasniti cure koje se bave pravom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ono što mene zanima: ako bi mene prijatelj iz usluge prijavio da radim kod njega da li bi mogla onda dobivati prosjek ovih svojih plača i kad bi on mene morao prijaviti pošto sam sad na komplikacijama?
    Mislim da samo ako ti nije prekid između poslova veći od 7 dana


    to se sad desilo mojoj frendici, radila je 4 god kod jednog poslodavca, pa malo neki privremeni posao dok je našla sadašnji. Između tog sadašnjeg i privremenog posla joj je bio razmak 7 dana

    Sad je trudna i dali su joj samo 800 kn kao da je nezaposlena jer je imala prekid :? ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •