Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Konzumiranje spiruline - malo opreza

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno Konzumiranje spiruline - malo opreza

    Evo nikako da stavim svoje iskustvo sa spirulinom na forum jer znam da je mnogi koriste. Tamo negdje u 5-6. mj sam je pocela piti i gotovo sam popila cijelu dozu za 3mj kad sam otisla na standardno vadjenje krvi koje obavim svakih 9-10mj. Kad tamo sve jetrene probe odletile za duplo a neke i troduplo i jos uz to kolesterol 6.5 Naravno ispalila upitnike: ne pusim, ne pijem, vegetarijanac sam...Hm ...Otisla na ultrazvuk, sve ok osim sto je jetra zrnatije strukture. Kad me doc ispitiva, nikako se nisam mogla sjetiti sta to konzumiram neobicno. Naglasih mu da malo vise slatkog volim pa rekoh da nije do toga, sto je on odbacio...I onda sam se sjetila da uzimam spirulinu. Rekao je prekinite uzimati spirulinu 3 tjedna (naravno naglasio i ne alkohol ) a sve drugo radite uobicajeno. Onda ponovo izvadite krv pa cemo viditi ako je sve u redu ne uzimajte vise takve preparate na svoju ruku. Hm. Tako sam i napravila, sve je bilo isto samo sam prestala spirulinu tamanit. Nakon 3 tjedna nalazi se vratili u normalu.
    Iako za vrijeme uzimanja spiruline ono sto je bilo ocito i pozitivno je to da mi je prestala kosa ispadat
    Eto cisto da primite na znanje

  2. #2
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    a šta je to spirulina?

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Žabokrečina. Doslovno.
    Sve 5, ali gdje god vidiš B12 među suplementima trebaš biti na velikom oprezu, jer se u većini slučajeva radi o analogu koji zapravo krade pravi B12. To osobito vrijedi za spirulinu.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno Re: Konzumiranje spiruline - malo opreza

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    Kad tamo sve jetrene probe odletile za duplo a neke i troduplo i jos uz to kolesterol 6.5
    A propos jetrenih, i ovo što briju cure s potpomognute i njihovi muževi pa tuku po antioksidansima (larningin ili kako se već zove) isto diže jetrene, diglo MM-u, na to me upozorila moja fellow-Roda liječnica, ali njegova opća dr. to nije povezivala, ali nikad nije imao povišene jetrene nego kad je to konzumirao. Tako da umjerenost u svemu. A propos spirulina, bila ih i ja nabavila, ali jednostavno su mi bljak po izgledu tako da se saftaju doma sa svim ostalim nepopijenim vitaminčićima koje sam skupila tijekom godina.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Ma šta to o B12 vitaminu? Molim malo podrobnije obašnjenje? B-complex- ne valja???
    A Spirulinu gledam i nećkam se oću-neću, nisam se mogla suzdržat u Bio&Bio, pa opustošila dućan. Nek se oš safta, nije otvorena. Plus još dojim. Šta je sa Aloom verom, jel i ona ima neku nuspojavu? Davore presudi!

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    B kompleks je super, ali se kod B12 često radi o podvali. Postoji pravi B12 i postoje analozi, a svi odreda su kobalamin. Analog B12 osim što je neupotrebljiv ometa recirkulaciju B12 tako što potroši nešto što se zove intrinsičan faktor. U konačnici se radi korištenja analoga bilanca B12 u organizmu smanjuje.
    Marketing u spirulini vidi kobalamin i to mu je sasvim dovoljno za izgraditi kampanju. To što se radi o analozima su sitnice koje ga ne zanimaju.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    B kompleks je super, ali se kod B12 često radi o podvali. Postoji pravi B12 i postoje analozi, a svi odreda su kobalamin. Analog B12 osim što je neupotrebljiv ometa recirkulaciju B12 tako što potroši nešto što se zove intrinsičan faktor. U konačnici se radi korištenja analoga bilanca B12 u organizmu smanjuje.
    Marketing u spirulini vidi kobalamin i to mu je sasvim dovoljno za izgraditi kampanju. To što se radi o analozima su sitnice koje ga ne zanimaju.
    Alo pa promini ti avatar! Onaj avatar I beat anorexia mi je drazi 8)

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Služi svrhu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    evo ja iman sasvim suprotno iskustvo sa spirulinom. imala san tešku operaciju i nakon toga mi je krv bila čista nula, primala krv ostala u bolnici 25 dana a trebala 10... i da ne duljim čula za spirulinu i počela je pit nakon 20 dana mi je krvna slika bila uredna i otada je pijen stalno (al u manjim količinama nego tada) i krvna slika mi savršena. čak san prije muku mučila s anemijom (nevezano za operaciju) al otkad je pijem nisan bila anemična nikako čak ni sad u trudnoći.

  10. #10
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    B kompleks je super, ali se kod B12 često radi o podvali. Postoji pravi B12 i postoje analozi, a svi odreda su kobalamin. Analog B12 osim što je neupotrebljiv ometa recirkulaciju B12 tako što potroši nešto što se zove intrinsičan faktor. U konačnici se radi korištenja analoga bilanca B12 u organizmu smanjuje.
    Marketing u spirulini vidi kobalamin i to mu je sasvim dovoljno za izgraditi kampanju. To što se radi o analozima su sitnice koje ga ne zanimaju.
    davore, zanima me da li imas jos kakvih informacija.
    razgovarala sam s jednom osobom u makronovi (ne znam kolika je njena strucnost), koja mi je potvrdila da u spirulini ima kobalmina, ali da ona zato sto je cjelovita namirnica, zaista popravlja krvnu sliku i ne dolazi do sprecavanja apsorpcije b12, kao sto se dogada kad se radi o izoliranim analogima b12 u sintetskim pripravcima.
    sto ti mislis o tome?

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Baš ništa.
    B12 je triki jer se polako gubi i jako polako nadoknađuje. To promatram kao onaj hipotetski eksperiment gdje bacaš žabu u vodu. Iz vruće vode odmah iskoči i preživi, u hladnoj vodi veselo krekeće, a ako hladnu vodu kreneš grijati živa se skuha.
    Tako je i s B12 - kad skužiš da si u manjku već imaš ohohoj staža koji te tamo doveo.

    Pripadajuća Ferengi pravila stjecanja:
    #12: Sve što se dade prodati dobro je tržiti dvaput.
    #32: Pazi čime trguješ, jer bi moglo stvarno zadovoljiti potrebe kupca.
    #53: Prvo trguj, pitanja postavljaj kasnije.
    #281: Krv nije voda, ali se teže prodaje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako je stvarno B12 u manjku, može se brzo nadoknaditi injekcijama (one prekrasne crvene koje peku ko sam vrag - obično ih dobivaju starčeki za neurološke probleme).

  13. #13
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    smije li se spirulina piti uz martefarin? zvog vitamina K. u apoteci nisu sigurni. zvati ćemo u ponedjeljak lab da potvrdimo za sto posto pa napišem i ovdje, ali čisto da pitam za iskustva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •