Stranica 5 od 33 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 1625

Tema: kruh iz pekača 2. dio

  1. #201
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    zvala i kažu neka nazovem za oko 2 mj jer da još nisu dobili obavijest

    pa ćemo čekati...

  2. #202

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Ja sam ipak kupila Akai pekač. Japanac je, valjda će me dobro služiti. Za sada sam zadovoljna njime, super peče. Jedino ima isti problem kao i drugi pekači s 2 metlice - ponekad ne ispadne savršen oblik kruha, ako to nekome smeta.

  3. #203
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Šta bi to trebalo značiti, ako ima dvije metlice kakav je to oblik?

    Ja sam pekla u pekaču s jednom metlicom i kruh ima oblik kocke, užas :?

  4. #204
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Korki prvotno napisa
    Ja sam ipak kupila Akai pekač. Japanac je, valjda će me dobro služiti. Za sada sam zadovoljna njime, super peče. Jedino ima isti problem kao i drugi pekači s 2 metlice - ponekad ne ispadne savršen oblik kruha, ako to nekome smeta.
    Moj Moulinex ima 2 lopatice pa ispadne savršen oblik :?

  5. #205
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Po meni jedini nesavršeni oblik je kocka , opet ja s tim..ma fakat grozno izgleda

    Ma dajte vi koji imate taj s dvije lopatice uslikajte svoj kruh pa stavite slikicu da vidimo :D

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    korki, možda ti pomogne ovo što je Davor napisao na topicu o pekačima na "4 kuta"

    Strojevi s dva propelera različito gnječe tijesto obzirom na orijentaciju propelera. Skužio sam da je najlošije tijesto ako oba propelera istovremeno prolaze kroz sredinu, a najbolje je ako prolaze naizmjence. Zato ih kod ulaganja posude u stroj postavim tako da oba "gledaju" naprijed. Jednostavno.
    inače ja naručila Panasonic, čekam da stigne :D

  7. #207
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    ewa, taj nesavršeni oblik ti nastane zato što ti je tijesto pretvrdo sa se ne uspije "razliti". Pokušaj staviti malo više vode (ja umjesto 270 kako je u receptu, stavljam 300) onda je oblik ok.

  8. #208
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Koji panasonic?

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    SD-255WXE

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ne, nisam opljačkala banku, nego MM ne da kupiti ništa osim najboljeg modela u ponudi makar čekali x godina dok skupimo lovu

  11. #211
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    molim one koji znaju gdje kupiti panasonic SD253YYDB da napišu, jer ne mogu pronaći
    THX

  12. #212

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ima ga u ponudi Propero http://www.propero.hr/product_info.p...oducts_id=7412, jesi probala preko njih?

    taj je još skuplji od SD-255 ali nisam uspjela naći razliku u karakteristikama

  13. #213
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Koja je cijena tog što si naručila i gdje si naručila?

  14. #214

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    u Corbisu, 1270 kn s popustom na gotovinu

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    btw oni baš nisu poznati po brzini isporuke ali se nadam da će biti sve ok

  16. #216
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Nadam se da je bar dostava besplatna

  17. #217

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    je, preko 1000 kn

  18. #218
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Sad sam bila na njihovoj stranici ali nigdje ne vidjeh pekača :? , Ailish pomozi

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

  20. #220
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    nekako mi se čini premalog kapaciteta za takvu cijenu :/ max 600g brašna :? oblik kruha :/
    Ailish, poslikaj nam kruh pa nam ga stavi na forum! Čula sam da je Panasonic ok, ali cijena mi nikako ne opravdava 'akciju'

  21. #221
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    nekako mi se čini premalog kapaciteta za takvu cijenu :/ max 600g brašna :? oblik kruha :/
    Ailish, poslikaj nam kruh pa nam ga stavi na forum! Čula sam da je Panasonic ok, ali cijena mi nikako ne opravdava 'akciju'
    To mislim da je max količina kruha 1200 gr :? pa to i nije tako malo

  22. #222
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    nekako mi se čini premalog kapaciteta za takvu cijenu :/ max 600g brašna :? oblik kruha :/
    Ailish, poslikaj nam kruh pa nam ga stavi na forum! Čula sam da je Panasonic ok, ali cijena mi nikako ne opravdava 'akciju'
    To mislim da je max količina kruha 1200 gr :? pa to i nije tako malo
    u biti i nije iako moj Moulinex radi do 1500g. Ima li Panasonic program za marmeladu, paštu, dizana tijesta, kolače?

  23. #223

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    600 g mi je više nego dovoljno, kruh jedemo uglavnom za doručak i po koju šnitu navečer. Ali kako mi prvi dućan nije blizu a prvi dućan s dobrim izborom kruha još dalje, pekač mi baš treba.

    a kaj fali obliku kruha :?

    marmeladu ima, programa je ukupno 10, ima ono nešto za grožđice pa se valjda mogu i nekakvi kolači raditi... inače nisam baš ljubitelj kolača od dizanog tijesta pa me nije previše interesiralo

  24. #224

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Panasonic nema prozorčić ali ima grijač odozgora, kažu da kruh bude ljepše zapečen nego kod Moulinexa... bumo videli

  25. #225
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Panasonic nema prozorčić ali ima grijač odozgora, kažu da kruh bude ljepše zapečen nego kod Moulinexa... bumo videli
    da, ovo sam i ja čula javi nam kako ti je ispao prvi kruh

  26. #226

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    korki, možda ti pomogne ovo što je Davor napisao na topicu o pekačima na "4 kuta"

    Strojevi s dva propelera različito gnječe tijesto obzirom na orijentaciju propelera. Skužio sam da je najlošije tijesto ako oba propelera istovremeno prolaze kroz sredinu, a najbolje je ako prolaze naizmjence. Zato ih kod ulaganja posude u stroj postavim tako da oba "gledaju" naprijed. Jednostavno.
    inače ja naručila Panasonic, čekam da stigne :D

    Hvala, Ailish! Isprobavala sam razne načine postavljanja metlica i doista je ta Davorova preporuka na mjestu. Ni inace oblik ne ispadne pretjerano los, samo jedna strana kruha bude malcice niza od druge i sl. Tu napomenu sam vise stavila zbog perfekcionista i teških esteta, a i to je jedino sto se moze "zamjeriti" Akai pekaču.

  27. #227

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    ako koga zanima prodajem pekač kruha marka ciatronic - star 3 godine, više ga ne koristim...ali samo nekom iz zagreba jer nemam više knjigu sa uputstvima pa bi morala joj to objasniti koje su koje funkcije....piše i na pekaču ali samo na njemački

  28. #228
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ako tko zna gdje ima za kupiti u ZG pekač panasonic SD 253 ili 255, ali u dućanu...pretresla sve ali izgleda veeeelika nestašica...kaže ljudi razgrabili , bdw. cijena je oko 1000kn, bar je bila

  29. #229

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    imam pitanje o tipovima brasna... naime hocu u pekacu zamjesiti sejtan od brasna tipa 850...
    ovdje u svici ne pise i taj broj uz polubjelo brasno a ono moze, koliko vidim, biti i tip 700...
    kako da znam da li je 850 ili 700?


    Nazivi i tipovi brašna i krupice su:

    – krupica (tip 400);

    – bijelo brašno (tip 400 i tip 550);

    – polubijelo brašno (tip 700 i tip 850);

    – crno brašno (tip 1100 i tip 1600);

    – prekrupa;

    – brašno iz cijelog zrna (integralno);

    – prekrupa iz cijelog zrna (integralna);

    – krupica iz durum pšenice;

    – brašno iz durum pšenice.

  30. #230
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Lucky day, na svakom pakiranji ti piše koji je tip brašna.koliko sam ja skužila, tip 850 piše recimo na polubijelom brašnu. Dok su ražena i ostala takva tip iznad 1000

  31. #231

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    vani su ti pekači kruha puno povoljniji, preporučila bi da kupite u slo i au i dobijete još i porez natrag....

    ja sam na početku pravila samo kruh u pekaču, nisam mjesecima kupovala gotovi kruh i s vremenom sam izgubila volju i sada već godinu dana ga ne koristim a i potroši mi puno struhe tako da mi je ispaltnije i brže kupiti gotovi kruh...

    i gušta se može ponekad napraviti

  32. #232

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    jedno drugo pitanje ...

    ja znam da vani ima gotova smjesa za kruh, bijeli kruh, sa ovim ili onim sjemenkama, crni itd. bezbroj smjesa
    u tu se smjesu samo stavi voda i gotovo....

    dali ima tih smjesa i u HR i gdje

  33. #233

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Lucky day, na svakom pakiranji ti piše koji je tip brašna.
    uh da, u hr pise i opisni naziv i broj ali ovdje u svici pise samo opisni...
    nema niceg sto bi razlikovalo tip 700 od tipa 850 (ila sam gledati pise li i udio pepela ili bilo sto sto bi mi to moglo naznaciti i - nis...)

  34. #234
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Joj, lucky day,uopće nisam obratila pažnju da si ti u švicarskoj

    A da ti pošaljemo koji paket našeg brašna?

  35. #235

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    dobra si, stella ...

  36. #236
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Blond lady, stvarno ne kužim kako ti može kruh biti neisplativ jer ja kad god računam ispadne mi povoljnije (cca 2,8kn po kruhu). O okusu sad neću trošiti riječi.
    A glede gotovih mješavina za kruh, imaš ih u Metrou (nisu me oduševile baš okusom), a mislim da sam ih vidjela i u Mercatoru (ali ovo uzmi s rezervom).

  37. #237
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Čemu gnjavaža oko pečenja s gotovim mješavinama za kruh :/ ? Ionako onda ne znaš što jedeš - kao ni s gotovim, pečenim kruhom iz pekarnice/dućana.

  38. #238

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa
    Blond lady, stvarno ne kužim kako ti može kruh biti neisplativ jer ja kad god računam ispadne mi povoljnije (cca 2,8kn po kruhu). O okusu sad neću trošiti riječi.
    A glede gotovih mješavina za kruh, imaš ih u Metrou (nisu me oduševile baš okusom), a mislim da sam ih vidjela i u Mercatoru (ali ovo uzmi s rezervom).
    nisam taj pekač koristila u HR ali znam dok sam koristila u Njemačkoj da sam jako puno struje plaćala - to hoću reći kad vidim koliko struje košta ne ispalti mi se...možda moj samo troši tako puno struje - ne znam...ali sam osjetno veće račune za struju imala

  39. #239
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj blond lady prvotno napisa
    Citiraj cvijetak prvotno napisa
    Blond lady, stvarno ne kužim kako ti može kruh biti neisplativ jer ja kad god računam ispadne mi povoljnije (cca 2,8kn po kruhu). O okusu sad neću trošiti riječi.
    A glede gotovih mješavina za kruh, imaš ih u Metrou (nisu me oduševile baš okusom), a mislim da sam ih vidjela i u Mercatoru (ali ovo uzmi s rezervom).
    nisam taj pekač koristila u HR ali znam dok sam koristila u Njemačkoj da sam jako puno struje plaćala - to hoću reći kad vidim koliko struje košta ne ispalti mi se...možda moj samo troši tako puno struje - ne znam...ali sam osjetno veće račune za struju imala
    meni je struje došla tako malo (pa čak i razlika nam je došla samo 250 kn) :shock: :? , a pekač koristim skoro svaki dan, ponekad i više puta dnevno i to već 5 mjeseci

  40. #240
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Evo danas sam kupila moulinex xxl pekač, sutra isprobam pa javim rezultate :D

  41. #241
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Evo danas sam kupila moulinex xxl pekač, sutra isprobam pa javim rezultate :D
    ewa sestro po pekaču 8)

  42. #242
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    iridanna2666, je je....daj mi još jedno reci jesi full zadovoljna....mene najviše zanimaju ovi integralni kruhovi sa sjemenkama, jel pečeš po onoj knjižici koju smo dobili? :D

  43. #243
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Na početku sam pekla iz one knjižie, koja 2 tj, ali onda sam počela peći po bilo kojem receptu. Ubacim samo sastojke po 'redosljedu' pekača i uključim. Ponekad pustim da ga ispeče do kraja, ponekad samo umiješam tijesto pa ga sama ispečem u pećnici, ponekad napravim baguette ili peciva sa sajemenkama ili bez....Puštam mašti na volju. Dvaput mi je kruh 'propao' u sredini jer sam ga radila sa raženim brašnom, ali mi je onda Davor otkrio tajnu dodavanja kefira pa sad nema ni toga i jedan mi je ispao ciglasti sa kukuruznim brašnom.

  44. #244
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    ewa je l' guštaš?

  45. #245
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Evo upravo se peče :D , isprobala sam 4 vrste..najviše one integralne i za mene je kupovina kruha PROŠLOST :D :D

  46. #246
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Kruh je jako ukusan ali se svaki mrvi ne mogu odrezati šnitu za namazati...a sve radim po receptu iz knjige...Davore i ostali HELP

  47. #247
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Kruh je jako ukusan ali se svaki mrvi ne mogu odrezati šnitu za namazati...a sve radim po receptu iz knjige...Davore i ostali HELP
    sa kakvim si brašnom radila?

  48. #248
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    One recepte iz knjižice koja je došla uz pekač :? i sa integralnim...bijelim...raženim...sve po receptu i jako se mrvi

  49. #249
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    mislim da je problem u kombinaciji brašna (raženo :/ ) probaj sve to samo umjesto dijela tekućine ubaci kefir. Čekamo Davora da detaljnije pojasni bit problema

  50. #250

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    nisam Davor, ali mislim da bi za mrvljenje pomoglo malo veći udio tekućine u smjesi; npr. 400 ml umjesto 350

Stranica 5 od 33 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •