Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 207

Tema: Uhvaćen u prijevari 2

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno Uhvaćen u prijevari 2

    S obzirom da ne mogu spavati a treba mi malo vibri i pokoji savjet, otvaram ovu temu. Naime, prekjučer sam slučajno uhvatila poruku na mobu MM u kojoj se nekome obraća sa "ljubavi moja". Srce mi je stalo. Onda je priznao da ima vezu. Do sada je bio prekrasan otac i muž, lud zamnom i klincima, no jako se promijenio od rođenja drugog djeteta i pogotovo u zadnjih 3 mj., od kada pretpostavljam da je veza i počela. U našoj vezi (nismo vjenčani) prošli smo sito i rešeto ali uvijek smo imali jedno drugo. Bili smo si najbolji frendovi i uvijek isticali koliko nam je važno povjerenje i to da smo iskreni jedno prema drugom. Volio je izlaziti (kao i dosta njih na ovom topicu) a ja sam ga puštala (koliko mi je bilo podnošlivo) i vjerovala mu. Sad je postao drugi muškarac u mom životu (prvi je bio moj otac) kojem sam bila beskrajno požrtvovana i za kojeg sam bila spremna staviti "ruku u vatru", a koji me iznevjerio. Kaže da mu nije ništa značila, da mu je trebala radi "promjene". Ne zna zašto je točno to učinio jer smo ja i klinci najbolje što mu se dogodilo u životu i da me i dalje voli. Ja već dvije noći ne spavam i samo razmišljam o situacijama proteklih mjeseci u kojima mi je lagao da je s frendovima, ostavljao me samu s djecom, a ustvari bio s njom. Kad se samo sjetim kako sam ga znala nazvati i moliti da dođe kući jer M. ne može zaspati sam u sobi bez njega, a mala M. plače i treba mi njegova pomoć, a on bi me onda "smirivao" preko telefona i davao "savjete" kako da sama riješim situaciju jer eto baš sad ne može doći. I dalje mi laže o detaljima a ja ga k'o za peh poznajem u dušu i ZNAM da laže i to me boli više od svega. Istina, ma kako bolna bila, uvijek mi je draža od laži. Kaže da će se potruditi da sve ispravi, a ja prolazim faze mržnje, bijesa, tuge, očaja, a onda mi ga čak bude i žao jer vidim da se grize zbog toga što je napravio. Vjerujem da svatko zaslužuje još jednu šansu i rekla sam da ću mu je dati, ali kako da izbrišem slike koje mi se motaju po glavi? Moram sad ići. Javim se kasnije.

  2. #2
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Re: Uhvaćen u prijevari 2

    Ovo mi je scenarij iz noćne more. Žao mi je. Malo ću ti zavibrati da ti bude lakše ~~~~~~~~~~~~~ Često mi se vrte takvi filmovi i već kad samo o tome razmišljam booooli. Svjesna sam da život nije bajka i da se svakome ovo može dogoditi. Ali čovjek se na to nikad ne može pripremiti. Ja vjerujem da bih probala preći preko toga ako bih ikako mogla i ako bi on zaista pokazao želju za novim početkom, ne zbog djece, nego zbog nas. Zbog svega što smo prošli. Pa ide ide, ne ide ne ide. A život će već vremenom posložiti stvari na svoje mjesto.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno

    Evo me natrag. Anima hvala na vibrama. Baš mi treba malo pozitivne energije.

    Nego da nastavim. Željela sam zaključiti prethodni post tako da pozovem sve vas koje ste oprostile preljub, da mi kažete kako funkcionirate i da li je moguć završetak na obostrano zadovoljstvo? Bojim se da ću ja previše tražiti (za njegove pojmove) i da mi on neće to moći pružiti i onda je kraj neminovan.

    Inače, dio krivice je i na meni. Od rođenja djeteta ne spavamo u istoj sobi, malička samnom, a on sa sinom. Njegov "sex drive" je uvijek bio do daske, a ja sam se totalno posvetila majčinstvu i na prste mogu nabrojati koliko puta smo se "pohvatali" otkad je stigla prinova. Ali vremena i volje za razgovor je sa moje strane bilo uvijek. I molila sam ga da priča i kaže što ga muči, ali on je odlučio sve držati u sebi.

    Ma ne znam, pokušavam sve ovo nekako smisleno predočiti i povezati, ali toliko toga mi se mota po glavi da je najbolje da zasad prestanem.

    I još jedan upit. Ukoliko dođe do rastanka, kakav je postupak za alimentaciju s obzirom da se radi o vanbračnoj zajednici? Vjerujem da se već pisalo o tome pa ću malo i preroštat po netu, ali zanima me da li je netko i ovdje imao slično iskustvo.

    Oprostite na dužini, ali kao što rekoh, puna mi glava.

  4. #4
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Draga Jazzarella, molim te, nemoj odmah o rastavi, alimentaciji i sl.
    Nemam ovo iskustvo, možda ne bih trebala pisati i mješati se na ovaj pdf, ali jasno je da se sve i svašta događa ljudima. Nažalost, ništa me ne čudi, živimo u jednom specifičnom vremenu ... Nisam apokaliptičarka , ali realnost je u mnogočemu . Svatko gradi svoj odnos-vezu-komunikaciju na svoj način, ali nije jedino seks presudna komponenta svakog odnosa, zar ne? Važna jest , ali ne i jedina . Ako je TD seks jedino važno područje u kojemu nalazite ispunjenje, tada je on još nezrela osoba, ali "tko sam ja da ti sudim..?"- pjeva Oliver.
    I zato, nemoj se predati, razgovarajte, pregovarajte ... Žao mi je, ne želim ti pametovati, pokušavam te malko, malko utješiti.
    Vibrice i od mene ~~~~~~~~~~

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    da mi kažete kako funkcionirate i da li je moguć završetak na obostrano zadovoljstvo?
    Nisam imala takvo iskustvo i nadam se da neću jer mislim da ne bi dobro završilo, ali jesu moji frendovi...
    Dvoje male djece, teško nać posao, od jednog primanja teško živjeti... i jedno od njih otišlo u drugi grad kako bi imali dva primanja...
    Desila se prevara ali sve su izgladili i žive opet zajedno od jednog primanja i koliko znam sretni su. Ali mora se moći prijeći preko toga i kad prijeđeš više se ne vraćati i ne pomišljati što je bilo...
    Kad sam friško nakon pomirenja pitala prevarenu stranu kako je, odgovor je bio: super, sve je OK, i bolje nego prije, ali ne smijem pomišljati što se desilo tamo. Sad nakon nekog vremena čini se da je sve zaboravljeno i da imaju super brak

    Mislim da je važno onda to ne podgrijavati i servirati za doručak u svakom riječkanju i sitnoj svađici ili koristiti se time da ti onaj drugi bude rob ili prvom prilikom vratiti istom mjerom. Treba stvarno prijeći preko toga i ostaviti u prošlosti kao nepotrebnu prtljagu koju nećeš vući za sobom

    Ja osobno mislim da ne bi mogla prijeći preko toga i da bi na licu mjesta bio kraj, a ako bi ostali zajedno mislim da bi to često podgrijavala i servirala i ne znam da li bi mogla vratiti povjerenje kakvo sad imam- to sad mislim, ali nikad ne znaš dok ti se ne desi...
    Evo za ove frendove nikad ne bi rekla da će doći do toga, a ako i dođe da će to napraviti ona strana koja je sad prevarena. A vidiš baš je bilo obratno...

    Ima puno faktora, kako je došlo do toga, zašto se to desilo, kako je funkcionirala veza/brak prije prevare, jel prevara duže trajala, s jednom osobom il s više osoba, jel išta značila onom koji je prevario ili je to bilo samo zadovoljavanje prirodnih nagona, jel se desilo u tvom krevetu... (Ne moraš odgovarati na ova pitanja, samo govorim što sve utječe na odluku)

    Želim ti puno snage i hrabrosti da krenete dalje, nadam se zajedno jer je moguće (što vas ne ubije ojača) ili ako mislite da je bolje svatko svojim putem

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    E da, i svakako bi vam preporučila da se obratite nekoj stručnoj osobi za pomoć, nekakvom bračnom savjetniku i sl koji će vas znati uputiti na pravo riješenje i koji će objektivno moći saslušati i sagledati obje strane. Znaš ono, svaka strana ima svoju verziju istine

    I pazi kakvim prijateljima se povjeravaš


  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno Re: Uhvaćen u prijevari 2

    Citiraj Jazzarella prvotno napisa
    Vjerujem da svatko zaslužuje još jednu šansu i rekla sam da ću mu je dati, ali kako da izbrišem slike koje mi se motaju po glavi?
    Rekla bih da ne želiš razmišljati o alimentacijama i rastavama i sličnim stvarima.

    Ko što mina reče - nađite pomoć. Ali morate oboje biti čvrsti i sigurni u to da želite dalje nastaviti zajedno.

    Da, teško je vratiti povjerenje koje si imala u njega, ali nije nemoguće.

    od mene ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno

    Mislim da je važno onda to ne podgrijavati i servirati za doručak u svakom riječkanju i sitnoj svađici ili koristiti se time da ti onaj drugi bude rob ili prvom prilikom vratiti istom mjerom. Treba stvarno prijeći preko toga i ostaviti u prošlosti kao nepotrebnu prtljagu koju nećeš vući za sobom
    Mina, toga se i bojim. Što ako oprostim i onda mu povremeno to stavim pod nos? Ne želim to niti sebi niti njemu. Ma znam da odgovor na sva pitanja leži isključivo u meni, ali do te razine još nisam došla.

  9. #9
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    neće biti potrebno da mu to prigovoriš sasvim dovoljno će mu biti to što ćeš s vremena na vrijeme odlutati mislima a on neće znati o čmu razmišljaš .....moj savjet budi taktična i malo više " lukavo žensko"

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Citat:
    Mislim da je važno onda to ne podgrijavati i servirati za doručak u svakom riječkanju i sitnoj svađici ili koristiti se time da ti onaj drugi bude rob ili prvom prilikom vratiti istom mjerom. Treba stvarno prijeći preko toga i ostaviti u prošlosti kao nepotrebnu prtljagu koju nećeš vući za sobom


    Mina, toga se i bojim. Što ako oprostim i onda mu povremeno to stavim pod nos? Ne želim to niti sebi niti njemu. Ma znam da odgovor na sva pitanja leži isključivo u meni, ali do te razine još nisam došla.
    Daj si vremena (koliko god ti treba, mjesec-dva-tri), odluka nije nimalo laka i ne treba ju donositi na brzinu.
    A i u odnosu na ostatak života što znači par tjedana ili mjeseci.

    Po mome prvo treba ohladiti glavu,
    potražiti stručnu pomoć- nekog nepristranog i objektivnog jer naravno da tvoja obitelj i prijatelji staju na tvoju stranu, a njegovi na njegovu,
    vidjeti da li su obje strane jednako zainteresirane za zajedničku budućnost i ima li dovoljno stvari koje vas vežu...
    da li još ima dovoljno žara u pepelu ljubavi od kojega se može ponovno rasplamsati vatru...
    poraditi na pokajanju i oprostu...
    vraćanju povjerenja...
    graditi vezu ispočetka od temelja jer stari temelji više ne drže
    treba puno, puno razgovora...
    Mislim da ne možeš to odlučiti ni danas, ni sutra, a vjerojatno ni do Nove Godine
    Možda bi sad trebalo malo odmora i mira, jednom i drugom, da zavirite duboko u sebe i odlučite što želite u budućnosti i kakvu zamišljate zajedničku budućnost, a kakvu ako dođe do razlaza

    Samo polako, dotad i ~~~~~~~~~~ da donesete ispravnu odluku

  11. #11
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    http://www.sretneveze.com/brak/3stvari.html

    nije utjeha ali stvarnost naša svagašnja

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    postotci su mrak

  13. #13
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Neznam koliko su točni ali obzirom da radim među 120 muškaraca u smjenama imala bih štošta napisati o muškoj nevjeri i postotcima(bar u noćnim smjenama),iznenadnim razboljevanjima(tipa boli ga zub ide do amblanta sat dva i sl.) i ostalo a odu malo u "štetu"....ali velika većina ima doma obitelj i relativno dobar obiteljski život i ti izleti su u noćnim smjenama (svaka 4 noć)....normalno svi oni su u vezama s ženskim osobama ali neznam koliko je njih u braku ili vezi tj.koliko njih vara...

    da nebih ispala "pametnjakuša" reći ću i MM radi isti posao kao i ja i oćne smjene i nikad se nesmijem zakleti da nešvrlja :/ a i ako saznam neznam šta bih uradila i na koji način
    P.S. skužila sm da svaki od njih prije odlaska na te izlete par puta tel.zovne ženu doma,pita kako su djeca ,jesu li zaspala i sl.
    A kad razgovaramo o tome kažu da nijedan od njih nebi ostavio obitelj zbog te tamo...pa ajde ti sad skuži njihov mozak(osim da su egoisti u tom slučaju)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ah, čuj živu čovjeku se svašta desi....

    a i u pećinama je bio mrkli mrak......

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ne znam koliko ću ti biti od pomoći ali reći ću ti moje iskustvo. MM je imao sms avanturu. On nije od onih što izbivaju od kuće a i posao mu je nedaleko od našeg stana i stvarno nije imao prostora za odsustvovanje. Ja sam sasvim slučajno to videla, tražila sam sms sa brojem telefona poslovnog partnera i naletela na prepisku. Videlo se da nije prvi razgovor. Možda će neko misliti da je frka bez veze, samo zbog sms-a, ali meni je to podjednako kao i da je bio sa drugom.
    Odmah sam mu sve rekla, odmah smo seli da razgovaramo i taj naš razgovor je sa pauzama za jelo i malo sna trajao 48h. Mi isto nismo venčani a jako smo vezani i nikad nije nedostajalo strasti, ljubavi ili poštovanja. On je rekao šta je rekao a ja sam odlučila da mu verujem. Nisam proveravala njegovu priču mada sam došla u iskušenje. Jako mi je bilo teško i prvih mesec dana sam imala potrebu da pričam o tome, vraćao mi se taj naš razgovor, suze, šok. Onda je počelo sve u glavi da mi seda nekako. Pomirila sam se sa tim što je bilo, odlučila da mogu živeti sa tim. Nemamo savršenu vezu ali se volimo i dalje i htela sam da spasim naših 8 godina ljubavi. Srećom i on je hteo.
    Jedno vreme mi je bilo teško da ne potežem to svaki put kad se zakačimo oko sitnica, ali ponovila sam sebi valjda milion puta: rešila sam, verujem mu. I njemu je sve to teško palo, ali nastavili smo da ulažemo u nas i izvukli se. Sad više skoro i ne mislim o tome, tek kad čujem neku sličnu priču setim se.
    Ako oboje to želite mislim da možete da prevaziđete. Najteže je ne vraćati se na to, iako ćeš u glavi verovatno 1000 puta proći sve. I sad ti se verovatno samo to non stop vrti u glavi i opsedaju te pitanja zašto? kako? što nama?
    Ja nisam ni sa kim mogla da pričam o tome osim sa njim. Najboljoj frendici sam tek nedavno ispričala. Ali se nisam ustezala da pričam kad god mi je bilo teško, objašnjavala sam mu kako se osećam i zbog čega (nisam se svađala, jednostavno kao što bih pričala sa prijateljicom). I svakim razgovorom je bivalo lakše.
    drži se

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    116

    Početno

    Ja sam jako nepovjerljiva kad je u pitanju ulovljena laž.
    Ovo je samo moje mišljenje:
    Kao prvo van više ne bi trebao htjeti ići, a ne te dovoditi da ti to tražiš od njega...ako nije spreman prestati izlaziti bez tebe...to ti je prvi alarm da će te opet prevariti samo ovaj put nećeš tako lako saznati. Ako želi i dalje bez tebe i djece lunjati, nije se iskreno pokajao!!!
    Broj dva...imaš svako pravo spominjati mu i predbacivati ako želiš i doživotno jer je on krivac koji je zgriješio a ti žrtva koja je pretrpjela bol.
    Mi smo žene jaka bića, jača nego što oni ikada mogu biti. Vjeruj u sebe i svoju snagu i vidjet ćeš da možeš sve sama i da je tvoja ljubav i dobrota jedino što mu može pomoći da ostane uz vas i ne treba on vama nego vi njemu. Zauvijek si obogaćena bezuvjetnom ljubavi koju mogu pružiti djeca i tvoje je srce puno. Ako trebaš izgubiti ljubav ovog muškarca, ne boj se, jer ljubav drugoga još boljega možeš opet naći....ali svoju djecu ništa ti ne može zamijeniti.
    Odigraj ovo pametno, postavi se kao zakon vaše veze a ne kao jadnica koja je ovisna i izgubljena. On mora drhtati hoćeš li mu oprostiti jer on gubi sve ako nećeš....ti ako gubiš , gubiš samo njega koji je vrlo zamjenjiv tebi...a djeca? Oni će ga imati kroz susrete i druženja i još će imati sretnu majku koja neće misliti gdje je njen partner i ako bog da, još će imati i očuha koji će maziti i paziti njihovu majku kao što i zaslužuje!

    Čuvaj se i trijezno sagledaj situaciju.

    Pozz

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Marna prvotno napisa
    Ako je TD seks jedino važno područje u kojemu nalazite ispunjenje, tada je on još nezrela osoba
    Ne mogu se sa ovim složiti iako ponekad i sama znam tako nešto izjaviti i misliti.

    Sex je iznimno, ali iznimno važna komponenta svakog partnerskog odnosa, ali i osobnog zdravstvenog stanja, pri tome govorim o stanju hormona. Kad hormoni polude, moraš biti stostruko racionalniji i stabilniji nego u normalnoj okolnosti. Tada sexualna potreba više nije potreba za stapanjem sa voljenom osobom, nego očajnička tjelesna potreba koju je ponekad teško kontrolirati. A može se pretvoriti u depresiju, agresivnost ili eto - pomućen um koji zaboravlja na moral.
    Netko ima veće, netko manje potrebe i ovisno o tome se i može/ne može kontrolirati. I o drugim elementima ovisi..... ali da skratim priču.
    Nikako ne opravdavam ničije prijevare i nikad nisam....samo želim reći da razumijem da se radi nedostatka sexa može dogoditi svašta.
    _________________

    A kad se stavim u kožu Jazzarele i mene srce boli odmah.... ali uvijek radije biram prijevaru radi sexa, nego odlazak jer se zaljubio. Ovo drugo je pravi kraj. Ja vidim kraj u nedostatku ljubavi.

    ________________

    Poznajem nekoliko parova koji su oprostili prevaru. Bili su kod savjetnika koji im je puno pomogao i imaju kvalitetan odnos bez predbacivanja.

    ________________

    Svašta sam nabacala, ali u svakom slučaju ti želim puno snage, mudrosti i hrabrosti da odlučiš i napraviš najbolje. Ne dopusti drugima da intenziviraju u tebi negativne emocije, to nije dobar put ka iscjeljenju srca, odnosa.... ničega.

  18. #18
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jazzarella
    pruži mu drugu sansu, a ako vidis da stvarno ne ide onda razmisli o rastanku!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    Citiraj NATTIE2 prvotno napisa
    Ja sam jako nepovjerljiva kad je u pitanju ulovljena laž.
    Ovo je samo moje mišljenje:
    Kao prvo van više ne bi trebao htjeti ići, a ne te dovoditi da ti to tražiš od njega...ako nije spreman prestati izlaziti bez tebe...to ti je prvi alarm da će te opet prevariti samo ovaj put nećeš tako lako saznati. Ako želi i dalje bez tebe i djece lunjati, nije se iskreno pokajao!!!
    Broj dva...imaš svako pravo spominjati mu i predbacivati ako želiš i doživotno jer je on krivac koji je zgriješio a ti žrtva koja je pretrpjela bol.
    Mi smo žene jaka bića, jača nego što oni ikada mogu biti. Vjeruj u sebe i svoju snagu i vidjet ćeš da možeš sve sama i da je tvoja ljubav i dobrota jedino što mu može pomoći da ostane uz vas i ne treba on vama nego vi njemu. Zauvijek si obogaćena bezuvjetnom ljubavi koju mogu pružiti djeca i tvoje je srce puno. Ako trebaš izgubiti ljubav ovog muškarca, ne boj se, jer ljubav drugoga još boljega možeš opet naći....ali svoju djecu ništa ti ne može zamijeniti.
    Odigraj ovo pametno, postavi se kao zakon vaše veze a ne kao jadnica koja je ovisna i izgubljena. On mora drhtati hoćeš li mu oprostiti jer on gubi sve ako nećeš....ti ako gubiš , gubiš samo njega koji je vrlo zamjenjiv tebi...a djeca? Oni će ga imati kroz susrete i druženja i još će imati sretnu majku koja neće misliti gdje je njen partner i ako bog da, još će imati i očuha koji će maziti i paziti njihovu majku kao što i zaslužuje!

    Čuvaj se i trijezno sagledaj situaciju.

    Pozz

    bravo! potpisujem sto puta!

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja potpisujem Anitu AZ.

    Inače,znam dosta muškaraca koji varaju samo zato što su im žene izgubile želju za seksom.A od više njih sam čula da im je to najvažnije u braku,da kad sex funkcionira onda štima i sve ostalo.

  21. #21
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Inače,znam dosta muškaraca koji varaju samo zato što su im žene izgubile želju za seksom.A od više njih sam čula da im je to najvažnije u braku,da kad sex funkcionira onda štima i sve ostalo.
    meni je ovo koma. znam da itekako može biti istinito i da žuži jelinek u tom pogledu sigurno ima pravo , al mi je koma taj način na koji (očigledno velika većina) muskaraca funkcionira :/

    Broj dva...imaš svako pravo spominjati mu i predbacivati ako želiš i doživotno jer je on krivac koji je zgriješio a ti žrtva koja je pretrpjela bol.
    ovo stoji, ti imaš pravo. al imati pravo i to činiti su dvije različite stvari. hoću reći da bi zbog sebe jednog dana trebala prevazići bol i pustiti ogorčenost i oprostiti. inače, ništa od takve veze...

  22. #22
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja potpisujem Anitu AZ.

    Inače,znam dosta muškaraca koji varaju samo zato što su im žene izgubile želju za seksom.A od više njih sam čula da im je to najvažnije u braku,da kad sex funkcionira onda štima i sve ostalo.
    i ja potpisujem

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno

    Hvala vam puno na savjetima i podršci! Situacija je trenutno takva da mene sve više pritišće tjeskoba i jako sam nesretna i ne vidim izlaz. Nisam sretna s njim, nisam sretna bez njega. On se trudi, pokušava održati neki privid normalnosti. Govori da želi da popravimo odnos i sredimo sve, ali njegov pogled i izraz lica mi često daju do znanja da on to nije u mogućnosti. Ne može se odreći svojih prijatelj(ic)a, izlazaka, želi provoditi vrijeme s drugim ljudima, upoznavati nove ljude, biti uvijek na raspolaganju za sve koji ga trebaju itd. I sa svim tim željama i potrebama sam se dosad nekako nosila i puštala ga koliko sam mogla, ali više ne mogu, ne kužim, ne želim i gotovo. Neke izjave i situacije koje su mi prije čak i bile normalne (komentiranje drugih žena, pričanje o tome što je radio vani s prijateljima ili prijateljicama, o čemu se pričalo i sl.) meni sad izaziva mučnine i ne mogu se vratiti tom načinu života.

    Ne želim donositi nagle odluke i poslije se gristi, ali u komi sam i pitam se da li sve ima smisla. Da li me uopće zaslužuje, kad će mu prvom prilikom netko drugi biti važniji od mene? Ne znam. Ostalo nam je još puno toga za razgovor (koji btw većinu vremena nije moguć jer ne možemo uhvatiti sekundu vremena na samo i zbog toga je sve još gore).

    Ovo nam je trebao biti najljepši Božić. Sve nam je krenulo na bolje, klinci, posao, kuća. A meni je samo da se zavučem u najcrnju rupu i ne izlazim van do proljeća.

  24. #24
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ne treba donositi nagle odluke... treba vremena da se dozivljeno "provari"... nemoj se siliti na odluku prije nego sto sve ne sjedne na svoje mjesto... već za nekoliko tjedana tvoja tjeskoba i bol će ti se možda činiti smješnim... stoga, polako, korak po korak.... vrijeme zna izliječiti ove rane...

    nije ni cilj njemu oduzeti izlaske niti ga prikovati za kuću za cijeli ostatak zivota, al u ovoj situaciji u kojoj ste sada mislim da bi mu bilo bolje usredotočiti se na vas i vašu vezu, a ne na njegova zakinuta prava (koja si je u velikoj mjeri sam "zakinuo"). tako ja to dozivljavam i tako bih mu rekla. ovako se stiče utisak - kad već o tome razmislja - da mu je bitnije da zadrzi pravo landranja okolo, nego da zadrzi tebe pored sebe.

  25. #25
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    glavu gore....što god odlučiš neka vidi što gubi ili koju si mu pružila čast što ostaješ s njim...ta tvoja reakcija je normalna sam kad se malo sleglo i počela si razmišljati trezvenije

    nemoj zaboraviti ostavit ga možeš uvijek a ako to sad uradiš i shvatiš da si pogriješila pitanje je ima li povratka

  26. #26
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Znam da možda nije pravo mjesto i da bi mo bilo bolje da se javim nekim savjetom, ali ne mogu ostati mirna na ove izjave o muškarcima i seksu.
    Po meni, nije sposobnost govora ono što razlikuje čovjeka od životinje, jer i papige govore, a govore i dupini i kitovi a tko je nama kriv što ih ne razumijemo. Jedino ČOVJEK ima sposobnost obuzdavanja i kontroliranja svoje spolne želje, niti jedna životinja to ne može. I prema tome, onaj tko dopušta da mu 'ona stvar' kroji život nije ništa bolji od životinje.
    Ja mogu imati razumijevanja za tinejdžere i adolescente, one koji svijet spolnosti tek otkrivaju i koje pucaju hormoni, ali za takozvane 'zrele' ljude nemam.
    Emocije su nešto sasvim drugo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa
    Znam da možda nije pravo mjesto i da bi mo bilo bolje da se javim nekim savjetom, ali ne mogu ostati mirna na ove izjave o muškarcima i seksu.
    Ako misliš na moju izjavu, ja nisam mislila samo na muškarce, nego općenito na nedostatak sexa.

    Načelno se slažem sa tobom (i upravo zato sam vjerna i kad je MM dugo na putu), ali opet se tu vraćamo na ljude koji se lakše obuzdavaju i teže u odnosu na obujam svojih potreba, koje su pak, tko zna čime (između ostalih hormonima) uzrokovane.

    Kao što rekoh, nikoga ne opravdavam, ali ja kod nedostatka sexa imam izbor hoću li past u depresiju, biti agresivna i čangrizava ili ću biti nevjerna. Pa, eto muškarci lakše izabiru treću opciju, a žene prvu i u tome je jedina razlika, ali ja mislim da to sve treba spriječiti.

    Zato MM više ne ide na duge puteve i to može zvučati šaljivo, ali nije. Vrlo je ozbiljno. Sad, stvar je u tome da netko nije ni svjestan što mu se zbiva u organizmu i povodom čega... ali ja na vlastitom iskustvu mogu reći da je (pre)malo sexa u životu vrlo, vrlo opasna stvar, a još opasnije što ti se može postupno provući taj problem da ga ni ne skužiš jer više ni nemaš svjesnu želju i potrebu.

    Ali odosmo mi polako u OFf topic....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Jazzarella, nemoj tako, kakva crna rupa i zavlačenje.??!!! Sama znaš da li ga voliš ili ne i tu ti leži odgovor. Mm me je u ljeto prevario sa kolegicom na poslu (tj. rade u istoj zgradi)u biti to je bila afera koja je trajala 2-3 mjeseca.Tada je htio rastavu i ostavio mene i dvoje male djece u podstanarskom stanu(još mi je pomogao preseliti stvari) jer su nas njegovi roditelji sterali iz njihove kuće van.Da ti sada ne nabrajam šta sam sve otkrila i šta mi je on sam priznao, ali vjeruj da je nekada bolje ne znati cijelu istinu i sve detalje! I dan danas kada prolazim kraj tog hotela sjetim se svega, i znam da bi mi bilo lakše da mi nije sve rekao.I ja danas čvrsto vjerujem da ako muškarac nema sve što treba dobiti od svoje žene (pažnju, razumijevanje, kompromis,sex, itd.) tražiti će to negdje drugdje. Danas nakon 4 mjeseca je sve ok,on mi kaže i pokazuje svaki dan da nas voli i nadam se da će tako i ostati. Kune se da se takvo što nikada više neće dogoditi, ali kunuo se i prije toga pa ...Mogla sam i reći mu ne, ali time bih samo sebe strgala. I nitko ti ne može dati pravi savjet osim tebe, možemo samo podijeliti svatko svoje iskustvo.Ali gdje bi ja bila sa svojim zdravljem i životom i svojom djecom da stalno razmišljam o njemu i njegovim obećanjima. Biti će kako će biti a ja se mogu samo nadati sve boljem.Bitno je da se svi volimo!Možda ću i ja jedanput u životu napraviti neku grešku i tražiti još jednu šansu, a možda ne. A do tada živi punim plućima, uživajte jedni u drugima i sretan i blagoslovljen Božić!

  29. #29
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    I ja danas čvrsto vjerujem da ako muškarac nema sve što treba dobiti od svoje žene (pažnju, razumijevanje, kompromis,sex, itd.) tražiti će to negdje drugdje
    ajme ja se ježim na ovakve izjave (toffiffeee ništa osobno, svaka tebi čast )
    dobiva li žena sve što treba dobiti od tog istog muža ili je žena uvijek ta koja bi se trebala silno truditi nebi li njegovo visočanstvo ostalo fokusirano..?!
    Ne znam, ne sviđa mi se niti usporedba sa životinjama (nemam o životinjama loše mišljenje valjda zato), a niti sa objašnjenjem da je na fizičkoj razini potreban seks (onda je masturbacija čisto zadovoljavajuća ako se radi samo o fizičkom)
    Mislim da je u pitanju uvijek ili loš odnos između dva partnera ili je jedan jednostavno neodgovoran do daske i povodljiv (i tu ne nalazim opravdanje i nekako mislim da za takvog nema lijeka dok u prvom slučaju smatram da se na odnosu može poraditi i da se sve može nekako izgladiti.)

    Jazzarella tebi želim puno puno sreće i da si daš vremena i mirno i polako odlučiš što je za sve vas najbolje

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I ja se jezim na takve izjave. Ono, ako nemam sve sto trebam u doticnom ducanu, potrazit cu drugi...no big deal. :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    htjela bih samo potpisati sun

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Debeli potpis ispod sun

    Od tih fora da je u biti zena krivac za raspad sistema jer toboze muza zaspostavlja i ne pruza mu sve sto mu treba mi se dize kosa na glavi i okrece zeludac istovremeno.

    A primjetila sam da se u vecini slucajeva, ne mislim opcenito na ovaj forum, uvijek zena osjeca krivcem za muzevu preljubu. Jer on je morao, ja mu nisam davala dovoljno, a daje li on njoj :?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj Nea prvotno napisa
    Debeli potpis ispod sun

    Od tih fora da je u biti zena krivac za raspad sistema jer toboze muza zaspostavlja i ne pruza mu sve sto mu treba mi se dize kosa na glavi i okrece zeludac istovremeno.

    A primjetila sam da se u vecini slucajeva, ne mislim opcenito na ovaj forum, uvijek zena osjeca krivcem za muzevu preljubu. Jer on je morao, ja mu nisam davala dovoljno, a daje li on njoj :?
    A znaš kaj je još gore od ovog kaj si ti napisala? To što puno žena to prihvati pod normalno, čak se i složi s time i "prizna" svoju krivicu za muževu nevjeru.
    Za nevjeru u braku ne postoji opravdanje.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Svatko je kriv za svoju nevjeru, ako je počini..............

    Nije mu / njoj kriv netko drugi

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Svatko je kriv za svoju nevjeru, ako je počini..............
    @toffifeee, pa nisam nekome robinjica pa da uz sve ostalo sto treba obavit po doma samo razmisljam kako udovoljiti gospodaru i njegovom (edit) da se jadan ne bi morao prebaciti kod druge na tjesenje. ak smo ravnopravi oko malog i u obavljanju kucnih poslova imamo podjednako vremena i energije

    ak mi partner nije partner nego dodatno dijete logicno je da ce mi libido biti u banani a i partner kojem je stalo do mene i mojeg uzivanja u sexu (sto ce me dodatno odrzati zainteresiranom) je sam po sebi inspiracija

    partner koj je los u sexu (a krivica naravno pada na frigidnu zapustenu zenu) nije nikakva inspiracija da hodate napaljene. ak vam partner pase, i vas ce libido biti itekako prisutan

    Jazzarella, ovaj tvoj zivi vjecni maturalac, ko da imas dodatno dijete. ak je njemu stvarno stalo do tebe, trebali bi potraziti strucnu pomoc jer je on taj koj se jako mora promijeniti a nekako nemam osjecaj da to moze

    to kaj je on potrosio nekog ili je zamisljao drugu dok se sexao sa tobom je sasvim nebitan detalj, njegova prevara i citava ova kriza moze biti dno koje ste dodirnuli da bi se pomaknuli prema gore ali treba vam strucna pomoc

    osobno ne vjerujem da ce on odrasti sam od sebe

    moje iskustvo spada u teoriju da su muski koji su aktvini roditelji i koji su stvarno povezani sa djecom vjerni i ok partneri pa prema tome ako vam je partner stvarno angaziran oko djece i ako su mu djeca prioritet pred izlaskom sa skvadrom, vrlo je velika vjerovatnost da se nece trositi okolo

    a svi ti prevaranti su bili podjednako od druzenja sa brojnim frendicama i frendovima i prije nego sto su stigli klinci, jedina je razlika sto ste vi sad doma s djecom pa ne mozete sa njima a njima ne pada na pamet da se mijenjaju. znale ste to dobro ali ste se nadale da ce se on iz ne znam kojih razloga promijeniti

    jedino kog mozete mijenjati ste vi same, takvi vam ljudi ne trebaju u zivotu

    (moderatorica editirala neprikladne rijeci)

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Citiraj Nea prvotno napisa
    Debeli potpis ispod sun

    Od tih fora da je u biti zena krivac za raspad sistema jer toboze muza zaspostavlja i ne pruza mu sve sto mu treba mi se dize kosa na glavi i okrece zeludac istovremeno.

    A primjetila sam da se u vecini slucajeva, ne mislim opcenito na ovaj forum, uvijek zena osjeca krivcem za muzevu preljubu. Jer on je morao, ja mu nisam davala dovoljno, a daje li on njoj :?
    A znaš kaj je još gore od ovog kaj si ti napisala? To što puno žena to prihvati pod normalno, čak se i složi s time i "prizna" svoju krivicu za muževu nevjeru.
    Za nevjeru u braku ne postoji opravdanje.
    Da, nazalost je to tako. :/

    Sta lezi pod veom takvog rezonovanja, fakat ne mogu dokuciti. :?

    Koje opravdanje, meni ga ne bi mogao dati, nogu bi dobio bez imalo dvojbe.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Jazzarella prvotno napisa
    Ovo nam je trebao biti najljepši Božić. Sve nam je krenulo na bolje, klinci, posao, kuća. A meni je samo da se zavučem u najcrnju rupu i ne izlazim van do proljeća.
    za ovaj dio sam skuzila da je za te vjecne pubertetlije tipicno da kad im se status pomakne na gore (povezano za financije i polozaj u drustvu) obavezno slijedi dokazivanje kroz trosenje kao statusni simbol

    posebno su munjene situacije ako je zena ta koja je vukla i svorila lovu i status pa kad pukne zbog njegovog (edit) dokazivanja i kad gospon skuzi sto sve gubi pocinje se ponasat ko manijak, trazit nekakve nebulozne novce, koje ona njemu duguje, trazit predmete koje je ona pokupovala ukoliko ona ne proguta pricu da je on skuzio sto je napravio i odlucio postati dobar pa ona usprkos njegovim svecanim recenicama ostane kod ideje o prekidu

    neki gosponi (edit) tad cak pocnu i mlatiti premda prije toga nikad nisu mlatili svoje vrijedne i rentabilne partnerice

    (moderatorica editirala neprikladne rijeci)

  38. #38
    zizi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    moje iskustvo spada u teoriju da su muski koji su aktvini roditelji i koji su stvarno povezani sa djecom vjerni i ok partneri pa prema tome ako vam je partner stvarno angaziran oko djece i ako su mu djeca prioritet pred izlaskom sa skvadrom, vrlo je velika vjerovatnost da se nece trositi okolo
    Moje (osobno) iskustvo je drugačije. M(b)m bio je (i još uvijek je) aktivan roditelj.
    Jedina razlika je što nije šarao okolo (Jaka mi je to utjeha, možeš mislit ), već se zaljubio, ... i zatražio rastavu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Hmm, možda se nisam dobro izrazila, ali niti ja ne mislim da smo mi te koje moraju sve raditi i sve držati pod kontrolom i još se brinuti da li su nam dragi m opsluženi da ne bi slučajno otišli drugoj. Isto tako vjerujem u moć razgovora, povjerenja i prijateljstva među partnerima, ali njima je i "to" jako, jako bitno..

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A nama ne?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ne govorim o drugima, nego u mom slučaju je svakako mm bitnije nego meni. Meni prioritet imaju druge stvari.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nije stvar u prioritetu nego u ravnotezi.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ok, onda meni su u prvotnoj "ravnoteži" neke druge stvari.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    E, ne moze to tako. Ili si u ravnotezi, ili nisi.

  45. #45
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ja se nažalost moram složiti s Anitom jer sam uvjerena da je to tako.
    Muškarcima možeš biti i ovakva i onakva, fučkaš kuću, urednost, ručak i ostalo, njima(večini) je najbitniji SEX i ako to ne funkcionira sigurno će se prije ili kasnije okrenuti drugoj.

    Meni je sex bitan ali nije da ne bih mogla bez njega neko vrijeme, dok mm...on bi mogao stalno, i kad je najumorniji. I sam mi je rekao "ja ne mogu toliko dugo bez sexa pa ti vidi" to je bilo pola u šali pola u zbilji. S te strane su mi muški katastrofa i to mi se gadi ali tako je.

    Ja i mm smo skupa 12 godina. Vjerujem da mi je do sad bio vjeran. Ali stvarno se ne želim zavaravati da će tako biti još 30-ak godina. Vjerujem da ćemo i ja i on doći u iskušenje jednom u životu. Život je takav. Samo se nadam da ćemo onda to preživjeti...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Moram samo razlučiti dvije stvari, da ne ispadne da tvrdim nešto što ne mislim!!!

    1) Sex je iznimno važan za oba partnera (samo to muškarci znaju, a žene najčešće moraju malo poraditi na otkrivanju i otvaranju ka sexualnosti... naravno ponekad partner tome doprinese, ponekad baš zatvori.. ali to je druga stvar)....

    2) Nisam rekla da muškarci radi nedostatka sexa odlaze ili imaju i 0,0001% prava otići k drugoj i da je žena radi nedostatka sexa odgovorna za to. Nikako! Svatko je odgovoran za sebe, kako kaže maria.
    A kako kaže stray_cat usklađenost i sudjelovanje u odnosu je prioritet!!! Postoje periodi koji nisu stvoreni za sex (nakon poroda, emotivne krize jednog partnera...) i ako su partneri "jedno" onda najčešće jedan nije životinjskog libida dok drugi pada u komu.... to je neusklađenost koju mogu zamisliti samo u braku koji nije ravnopravan i gdje partneri nisu dovoljno njegovali usklađenost i bliskost, možda su stranci iako se poznaju godinama (nije da nisam vidjela masu takvih primjera).

    I ono najbitnije.

    Za nedostatak nečega (pa i sexa) potrebno je DVOJE! Ako nije bilo sexa jer žena nije u raspoloženju, onda je ON TAJ koji treba otkriti što joj je potrebno (možda samo odmor i punjenje baterija, možda neki znakovi pažnje koji će probuditi uspavanu zaljubljenost, možda razgovor, možda dodir na ovaj ili onaj način, možda smijeh....... bilo što..), a ako je žena dovoljno mudra neće igrati igrice i čekati da on otkrije, već će mu posao olakšati tako da mu sama kaže što joj treba. A ako ne zna što joj treba, onda treba vjerovati u dvije stvari: 1) Znat ce sto joj treba kad će naučiti iskreno voljeti sebe i prestati izigravati žrtvu, 2) Znat će što joj treba kad one osnovne svakodnevne aktivnosti koje full troše energiju, rasporedi i podijeli tako da joj ipak nešto ostane za nju i njega. A i za sve to je opet potrebno dvoje.

    anima - i ja sam jednom prilikom isto to rekla svom mužu kad je bio dugo na putu. ... bilo mi je stvarno, stvarno teško bez te vrste stapanja s njim.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja OT ali molim moderatoricu koja dobija plikove na moje spominjanje muskog spolnog organa da mi veli termin koj nije nepristojan da bi se opisao muski spolni organ jer u citavoj prici muski koji si dopustaju slobodu da varaju, napustaju i slicno uredno prioritet stavljaju upravo na svoj spolni organ i uzitak

    po toj logici i rijec sex treba moderirati ili kaj?

    beskrajno sam radoznala ko me to moderirao

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


    Trazi "terminologiju" koju koriste djeca pa nju ubaci.
    Ako se ne varam, pindjur je zadnji forumski hit.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa

    Trazi "terminologiju" koju koriste djeca pa nju ubaci.
    Ako se ne varam, pindjur je zadnji forumski hit.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa kak pimpek moze biti gruba rijec?

    ispada ko da se ne smije dirnuti u njegovo velicanstvo muskarca i njegove svete potrebe da slijedi svojeg pajdasa i njegove potrebice ali to je iz nekog razloga neumjesno za reci (ne kuzim opce kaj znaci to grubo, koliko se ja sjecam grubost nije isto sto i prostacenje ali valjda je moj rvacki s vremenom zahrdjao)

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •