Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Da li da ih razdvojim

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno Da li da ih razdvojim

    Imam blizanke stare 2 mj. Jedna je dosta mirna, a druga je malo je reć, živahna. Ve ć smo svi poluludi doma. Ona non-stop plače. Evo jutros od 4,00 sata još nije zaspala. Sada već plaće i na rukama kad je nosim, ljuljam. Sve sam pokušala, pričala, ljuljala, promjenili smo mlijeko (po savjetu pedijatrice) ništa ne pomaže. Šta je najgore ona mi budi i drugu blizanku tako da su se počele nadopunjavat. Više stvarno ne znam što da radim.
    Savjetovali su mi da ih razdvojim u dvije sobe. Pitam vas iskusne mame da li da to napravim. Hoće li pomoći?
    Pomažite!!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    hoce!!

    mi smo slucajno to napravili jer je curka bila bolesna pa da ne budi bracu njega smo stavili u drugu sobu. maleni je jako brzo poceo spavati bolje i duze. i njeno spavanje se popravilo.

    nadam se da ce i kod vas tako funkcionirat.

  3. #3
    mamaika

    Početno Re: Da li da ih razdvojim

    dijete rijetko plače bez razloga.......možda su grčevi, presvucite ju, okupajte...
    odvajanje da ali u smislu da se drugo dijete ne uznemiri iako su blizanci jako povezani na višim razinama....

    ako ne prestane plakati potražila bih pomoć liječnika........sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    pa narvno da ćeš ih razdvojit u različite sobe, nije to baš neko razdvajanje znam ja trojke koje su jedna bila u mame, druga u bake, treća u treće bake gle tu razdvajanja...

    ja moje znam dan danas takvim sistemom razdvojit ako je jedan od njih bolesta pa da ne budi drugog..
    pa morate i vi odrasli sebi malo olakšat situaciju

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    ne treće bake=druge bake, lapsus pardonček

  6. #6
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da i mi smo se u toj dobi razdvojili i bili do 3 godine razdvojeni, svaka je spavala u svojoj sobi
    nego i mi smo imali jednu takvu placljivu i vjecno nezadovoljnu, na kraju se ispostavilo s 11 mj da ima distoni s. kad je propuzala i prohodala konacno , dobili smo drugo dijete... sigurno ju nesto muci cim je takva nezadovoljna.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    M&T- ne mogu odoljeti pitati zašto su trojke bile odvojene :/
    iako mama trojki, meni je to

  8. #8
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    razdvojite ih na kratko, dok se spavanje ustabili odnosno dok ne vidite zašto je sestrica nesretna...ja sam imala obrnute ritmove noći i dana, gita je zamijenila dan za noć i to je bilo tako 3 mjeseca....kad bi neva spavala (noću), a gita bila budna, bile su razdvojene, čim bi obije spavale i istom trenutku ponovno su spavale zajedno u krevetiću i to je tako trajalo do 4 mj. onda su uhvatile zajenički ritam spavanja i gita je shvatila noć-dan!!!!

    zajedno su spavale u jednom kindaču dok se nisu počele okretati na bok. od tada spavaju svaka u svom kindaču jedan do drugoga.

    nemoj ih razdvajati na duže...oni vole blizinu svoje braće-sestara!!!



  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Karmen smo vodili na hitnu onaj dan kada sam ovo pisala jer nije prestajala plakat do 8 sati navečer. Onda smo je odveli. Izvadili su joj krv, pregledali je i rekli da je sve u redu. Ispostavilo se da jednostavno ima problema s grčevima ali ne mogu vjerovat da traju cijeli dan.
    Najviše me zabrinulo što je na kraju u bolnici u hodniku zacenila i odjednom kao da je ostala bez zraka, kad smo je okrenuli potrbuške povratila je mlijeko i neku sluz. Nakon toga je u roku sekunde zaspala. Ovo je već drugi put da nam se to događa. Zna li netko što bi to moglo biti?

  10. #10
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Grčevi mogu trajati po ceo dan. Mi smo ti školski primer takvih slučajeva - Matija ih je imao svakog dana počevši od 17-og dana života pa do navršenih 5 meseci. Ono što mi je bilo pretužno jeste da se nakon nekog vremena (mesec, mesec ipo) jadničko navikao na bol pa više nije plakao već se samo stezao i crveneo. Kakio je oko podneva i spavao nakon toga par sati i to bi bilo to što se sna tiče. Imam crne rupe u sećanju iz tog perioda :/

    A ovo sa povraćanjem smo doživeli od Borisa dva puta. U oba slučaja nije mogao podrignuti nakon obroka i onda je pokušavao da spava pa mu nije išlo i mučio se par sati dok na kraju nije u jednom naletu ispraznio ceo želudac i zaspao iste sekunde :/

    Pusa za brzo izrastanje iz ovakvih gluposti

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj Sandra028 prvotno napisa
    M&T- ne mogu odoljeti pitati zašto su trojke bile odvojene :/
    iako mama trojki, meni je to
    zato što ih je tako bilo lakše odgajati, svakome po jedna beba i to je to...
    Nakon nekog vremena bi ih rotirali, dakle mami trojka 2., baki trojka 3., baki drugoj trojka 1., pa opet u krug i tako....

  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    uf veznao za ove trojke mogu samo citirati sandru028...odgajati ih trebaju roditelji, to znači jedan uzorak ponašanja, pravila...
    vjerujem da nije lako dgajati trojke i da treba imati svu pomoć svijeta, vjerojatno su ih zato i razdvojili, no meni je potpuno nezamislivo razdvajati dječicu.

  13. #13
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj M&T prvotno napisa
    Citiraj Sandra028 prvotno napisa
    M&T- ne mogu odoljeti pitati zašto su trojke bile odvojene :/
    iako mama trojki, meni je to
    zato što ih je tako bilo lakše odgajati, svakome po jedna beba i to je to...
    Nakon nekog vremena bi ih rotirali, dakle mami trojka 2., baki trojka 3., baki drugoj trojka 1., pa opet u krug i tako....
    Barem su ih dali odraslima...

    Ja znam jednu obitelj, dvije kcerke u pubertetu, i mama rodi blizankinje. I svakoj kcerki jednu sestricu u ruke, ove su se o njima brinule kao da su ih one rodile. A mama laufa naokolo.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    isusek, ja sam ovo s trojkicima shvatila kao da je svaka beba bila s jednom u drugoj sobi, ali ovako...koma!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    marči, sve si napisala. mogu samo potpisati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •