Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Nesto cudno ...

  1. #1
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno Nesto cudno ...

    ...mi se desava vec dva jutra. Kad se probudim i tek ustanem iz kreveta, prebrojim dosta zvjezdica i malo mi se zamraci i prodje,medjutim mi dodje nenormalna muka i povracanje.
    Zadnji put kad sam bila kod doktora dao mi je uputnicu da izvadim krv zbog onog veselog zeljeza sto sam pila jer sam imala zatvor. Takodjer mi je rekao da postoji mogucnost da imam visak zeljeza tj. da sam punokrvna :?
    Da li to mogu povezati sa zeljezom ili sta ?
    Znam kako je god lose biti malokrvan da je lose i imati visak zeljeza u krvi iako ja ne osjecam to.
    Da li je netko imao slicno iskustvo ?

  2. #2
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Nisam imala takvo iskustvo no nadam se da će ti biti uskoro bolje

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Je li postoji šansa da si ponovno trudna?

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to sam i ja htjela pitati

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    S obzirom na obilno seksanje, ne bi me cudilo

    Joj, ko ti kaze

  6. #6

    Početno

    Vjerujem da bi te svaki lijecnik nakon ovako opisanih simptoma prvo upitao:"A kad je bila zadnja menstruacija?"

  7. #7
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Jutros nije bilo zvijezdica al muka uzasna. Pocelo me je to brinuti. Prestat cu opet uzimati zeljezo na par dana.
    Ne vjerujem da sam trudna i u prvoj trudnoci nisam povracala nikako tako da me to tjesi a i rijetka je mogucnost bas u takom malom razmaku zatrudniti.

  8. #8
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj MOSTARKA prvotno napisa
    Jutros nije bilo zvijezdica al muka uzasna. Pocelo me je to brinuti. Prestat cu opet uzimati zeljezo na par dana.
    Ne vjerujem da sam trudna i u prvoj trudnoci nisam povracala nikako tako da me to tjesi a i rijetka je mogucnost bas u takom malom razmaku zatrudniti.
    Baš si simpa cura !
    Trudnoće se mogu jako razlikovati i uopće ne sličiti jedna na drugu, a isto tako nije rijetkost tako brzo zatrudniti. Ja imam nekoliko primjera u svojoj bližoj okolini gdje je razlika među djecom niti godinu dana . Svejedno, neka ipak nije trudnoća, stvarno bi ti bilo malo prebrzo, ali za svaki slučaj kupi kakav testić . I javi rezultat, naravno .

  9. #9
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ma mene to odbacuje od trudnoce jer mi je juce citav dan bio neki cudan osjecaj muke u zeludcu al bez povracanja preko dana.
    Kasnije cu vidjeti neku otvorenu ljekarnu da skoknem po test koji ce "naravno pokazati negativno"

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj MOSTARKA prvotno napisa
    Jutros nije bilo zvijezdica al muka uzasna. Pocelo me je to brinuti. Prestat cu opet uzimati zeljezo na par dana.
    Ne vjerujem da sam trudna i u prvoj trudnoci nisam povracala nikako tako da me to tjesi a i rijetka je mogucnost bas u takom malom razmaku zatrudniti.
    Evo ti JA, zivuci dokaz. Sest mjeseci poslije Editinog rodjenja, ja opet trudnica. Moja mama koja je tri mjeseca nakon mog rodjenja ostala trudna Moja tetka, koja je osam mjeseci nakon prvog poroda ponovo trudnjaca.... Moja prijateljica koja je 6,5 mjeseci po rodjenju svog sina ostala ponovo trudna. Cak je i doktora pitala je li to cesta situacija, a on je odgovorio da nije ni svjesna kako se to zenama cesto desava

    Mostarko, je li ti kasni menstruacija?

  11. #11
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Pa nisam je ni imala jos. Zato se i tjesim da to nije to.
    Imala sam malo krvarenje al to nije bila menstruacija.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    možda i nije trudnoća ...ja imam iste simptome ....koji su vjerovatno posljedica umora i niskog tlaka.... svaki put kad se naglo dignem (osobito noću) zamanta mi se da se prestrašim....inaće sam znala imati problema sa željezom....mislim da ti je to to... nemoj se brinuti....

    P.S. al javi štaje pokazao testić

  13. #13
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    Ja sam imala prije jedno mjesec dana poviseno zeljezo (cak sam stavila topic o tome). Ispostavilo se da je to zbog vitamina (Prenatal) koga sam uzimala. Od pocetka trudnoce i bez ikakvih dodataka hrani zeljezo mi je bilo super, tako da se sa Prenatalom samo "pojacalo" 8) (ja ga uzimala zbog drugih vitamina, folne... zeljeza se nisam ni sjetila)
    Ja taj visak nikako nisam osjecala na svom organizmu, osjecala sam se bas super, radila sam i ustajala u 6.15 svako jutro. Tako je bilo kod mene, ali rijec je samo o Prenatalu. Ako uzimas nesto protiv malokrvnosti, znam da to zna biti tesko za zeludac...
    Sta je da je, sretno i pusa iz Mostara

  14. #14
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj MOSTARKA prvotno napisa
    Ma mene to odbacuje od trudnoce jer mi je juce citav dan bio neki cudan osjecaj muke u zeludcu al bez povracanja preko dana.
    Meni je na početku trudnoće bilo baš tako. Neka mučnina ali bez povraćanja. I jako mi se spavalo.

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj MOSTARKA prvotno napisa
    Pa nisam je ni imala jos. Zato se i tjesim da to nije to.
    Imala sam malo krvarenje al to nije bila menstruacija.
    čuj, nikad ne možeš znati kada će ti biti prva ovulacija, tako da možeš zatrudniti i prije nego što si dobila prvu menstruaciju... jer, desila se prva ovulacija, jajašce oplođeno i nema prve menstruacije, nego je beba tu!

    što se tiče mučnina, i mene su u trudnoći mučile užasne mučnine cijeli dan, a rijetko sam stvarno i povraćala...

    i kao što kaže JaMajka, svaka trudnoća je različita, to što u prvoj nisi imala mučnine, ne znači da nećeš i u drugoj...

    uglavnom, kupi taj test, jer imaš baš prave simptome, a sve što si navela kao proturgument nažalost ne drži vodu :/

    i javi nam odmah što je bilo

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Osim trudnoće, ja bi se zapitala i za šećer??? I niski tlak??? Možda naglo ustaješ? Možda bi trebala lagano sjesti na krevet pa nakon nekog vremena lagano ustati... A to što traje cijeli dan, možda ti ne odgovara što ujutro pojedeš, možda ti je preslatko... ili ako jedeš neki margarin premasno...

  17. #17
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Da, baš sam ti i ja htjela reći da ne moraš niti dobiti prvu menstruaciju a imati ovulaciju i da ti se dogodi trudnoća. A možda si ipak preumorna pa je od toga. I meni se često zna zamantati kad se dižem iz ležećeg položaja a željezo super.Kakav ti je tlak? Moj je konstantno nizak pa mislim da mi je to od toga. Možda je to i kod tebe slučaj.Ne znam, te mučnine su mi sumnjive. Stvarno je svaka trudnoća različita, u prvoj možeš jako povraćati a u idućoj ništa ili nekakva drugačija kombinacija. Evo ti mene i brata kao primjer, razlika smo 13 mjeseci. Mama isto mislila pošto još nije dobila mengu da je sigurna, kad ono :shock: .

    Daj napravi test ujutro da znamo. Jooj, hoće li to opet početi milenijski Mostarkin topić koji svi s nestrpljenjem isčitavamo?
    p.s. nemoj me ubiti zbog prethodne rečenice.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mostarko, moja prijateljica je u prvoj trudnoći kad je nosila curicu ispovraćala dušu... u drugoj nosila dečka i sve je bilo super, putovala po svijetu, avionom, autom (uz to tegleći i prvo, malo dijete) , sasvim druga priča.
    No, ako nije to možda te spopao kakav gastritis? Još nije proljeće - moj termin je u 4. mjesecu (za gastritis mislim, ne za porod, nisam trudna) i pomogne mi da skinem zimske kile, toliko mi je muka. Malo pripazi na prehranu, nemoj jesti začinjeno, masno, pogotovo prženo, preslatko i slično, pa ako se poboljša znaš što i kako je.

  19. #19
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja bih odmah vadila krv, pretraga za željezo i sve ostalo jer iz krvne slike se ipak sve vidi.

    i prestani piti željezo jer to nije za zezati se.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Meni se isto javljaju zvjezdice i zacrni mi se kad naglo ustanem...Sigurna sam da je kombinacija niskog tlaka, nedostatka zeljeza i svjezeg vazduha - naime samo smo jednom bili u setnji jer je vrijeme sugavo ili smo zatrpani snijegom ili je minus 150 stepeni...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mostarka, zasto si ti uopce pocela piti zeljezo? Jel preventivno ili si imala nedostatak?

  22. #22
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Danas sam napravila test i pokazalo je minus al druga crtica kao da je malkice dobila naj svijetliju nijansu plave.
    Odmah sam otisla u ljekarnu i trazila njihovo misljenje i zena mi je rekla da vjerovatno nisam trudna al da ipak za tjedan dana provjerim ponovo.
    Svakako cu u Cetvrtak ici na analizu krvi pa cu vidjeti.
    Ovo je nesto izgleda ozbiljnije.
    Ako budem trudna u redu al nebi bas bilo naj bolje jer mi momentalna situacija ne odgovara nikako drugoj trudnoci.
    15.05 trebam poceti raditi i ako bude sve O.K dobit cu stalni ugovor al ako cu biti trudna :/ .
    Ufff...

    Kad sam izlazila iz bolnice doktor mi je napisao da pijem zeljezo i kalcijum bez ikakvih analiza.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    MOSTARKA, moj ti je predlog da ne pijes zeljezo i kalcijum ''napamet'' bez prethodno uradjenih analiza, moze ti stetiti, a oba minerala mozes da nadoknadis kroz odredjene vrste hrane.

  24. #24
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ja se zaista svakodnevno unosim sve u dovoljnim kolicinama od vitamina, minerala,zeljeza i ostalih.
    Ne razumijem zasto mi je onda prepisao da to pijem ako nije potrebno :?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Bec
    Postovi
    128

    Početno

    Mostarkice- ima li stogod novo? Sutra dobijas nalaze od krvi? Kako se osjecas?

  26. #26
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Bolje sam. Muka me nije pustila al zvijezdice mi se ne prikazuju vise kad ustanem.
    Prestala sam piti i kalcijum i zeljezo pa imam osjecaj da se stanje stabilizira. Ujutro idem po nalaze pa cu javiti sta je bilo.

  27. #27
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ma bit će sve ok! Javi nam čim prije, mislim na tebe!

  28. #28
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mostarko, šta ima novo?

  29. #29
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mostarka, sad sam tek vidla da se ne osjecas dobro.

    Mislim da je samo stvar u tlaku i hormonima koji dolaze na svoje

    Drz' se!

    Al, ipak javi rezultate testa - nikad ne znas

  30. #30
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Gotovi nalazi ! Nisam trudna . Imam vise zeljeza nego sto treba biti i ne smijem ga vise piti.
    U Ponedeljak cu kod doktora pa cu se sa njim jos posavjetovati.

    Ufff... lakse se dise :D

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj MOSTARKA prvotno napisa
    ...U Ponedeljak cu kod doktora pa cu se sa njim jos posavjetovati.
    Ali ako je to onaj isti dr koji ti je preporucio da pijes sve to... :/

    Drago mi je da ti je lakse

  32. #32
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Hvala curke sto mislite na mene

    Lidija88, nije to isti doktor,to sto mi je dao da ovo pijem je moj ginekolog a ja cu kod doktora opce prakse.

    Puno mi je lakse jer sad znam konkretno o cemu se radi.
    Uh da ste me samo vidjele kako sam se prepala kad ste mi pocele govoriti da je moguce da sam trudna a tek kad mi je Snorki stavila karte na sto o svojim rodicama i prijateljicama , ja nisam htjela ni pomisljati da sam trudna.

    Eto moje vi !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •