Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: iznenadjenje na izletu :)

  1. #1
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno iznenadjenje na izletu :)

    jucer, u subotu, krenuli mi put gorskog kotara... na sanjkanje. mislili smo ici do begovog razdolja, pa smo putem slusajuci radio culi da ce se u delnicama odrzati 1. otvoreno prvenstvo u sanjkanju na jednosjedu. i tako... zaputili se mi put delnica

    i nasli (nakon malo lutanja ) i stazu... i podijelili nekako jedne sanjke na dvoje prijavljene djece (ida i njezin polubrat), i mislili, hajde, to je onako, vise zezancija, ljudi svi bili opusteni, zezaju se (svi se znaju, osim nas, no mi, svjetski putnici, odmah smo se snasli ), odsanjkat cemo pa cemo dalje... no, ne daju nam oni da odemo dok ne proglase pobjednike i evo sto se zbilo:

    JUČER JE U DELNICAMA ODRŽANA NEOBIČNA PRIREDBA

    Održan prvi »grand prix« u sanjkanju

    DELNICE – Delničkoj djeci pred dva-tri, pa i više desetljeća, jedna od najdražih zimskih »zanimacija« bilo je skijanje na Potoku. Doba tih nezaboravnih dječjih užitaka ove se zime pokušalo oživjeti zahvaljujući ideji i inicijativi Odbora Zdolenjskog kraja koji je uz suorganizatorsku pomoć TZ Grada Delnica jučer priredio 1. Otvoreno prvenstvo Gorskog kotara u sanjkanju jednosjeda. Iako je južno vrijeme malo pokvarilo stazu, pozivu na prvi povijesni delnički »grand prix« u sanjkanju, odazvalo se dvadesetak natjecatelja i znatno više gledatelja koji su uživali u neobičnoj priredbi koja, naravno, daleko više od sportskog užitka, nudi zabavu, veselje i opuštanje na snijegu. Nakon »žestokih« borbi vođenih uz pomoć najrazličitijih modela sanjki, proglašeni su i najuspješniji pojedinci. U kategoriji djevojčica do 15 godina pobijedila je Ida Topić ispred Tajane Grenko i Jane Štimac, a od dječaka istog uzrasta najbrži je bio Fran Grenko ispred Ivana Kamenara i Dalibora Kneževića. Najbrži senior bio je Darko Milojković koji je tek za stotinku bio bolji od žestokog suparnika Sretena Cvijanovića dok je brončano odličje pripalo Nedjeljku Cvijanoviću. U kategoriji seniorki nezaustavljiva je bila Slađana Gašparac ispred Vesne Briški i Sanje Klepac, a uz spomenute i svi ostali sudionici primili su zaslužena priznanja za sudjelovanje u atraktivnoj priredbi koja će postati tradicionalna.
    M. K.
    molim, obratite paznju, ova cura u crvenom, koja je osvojila 1. mjesto - to je moja ida ima pet i pol godina, obozava snijeg (i sve sportove) i to joj je bilo slovima i brojkama peto sanjkanje u zivotu (no, dobro, priznat cemo da joj je malo i tata pomogao, ali svim manjim djevojcicama pomagali su ocevi )

    eto, moja cura ponosna ko janica, ima glinenu medalju i diplomu da je osvojila 1. mjesto na 1. prvenstvu dosli s mora i pomeli ih

  2. #2
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Svaka cast, Ida! :D

    A za kontinentalce, postoji tradicionalno sanjkasko natjecanje (rekao bih, slicnog duha kao i ovo, jer se u stvari sve vrti oko feste, muzike uzivo, kotlovine i kuhanog vina - natjecu se i djeca i odrasli u svojim grupama) u Ivancicima pored Sv. Jane ispod Japetica.
    Ove godine je natjecanje bilo u subotu, 05.02. i bilo je vise stotina ljudi.

    Kak smo dosli do toga? Slucajno - prolazili MZ, Zrinka i ja (vedran je bio kdo bake) tamo pa vidjeli guzvu, a posliej se raspitali kod poznanika o cemu se radilo ...
    Saznali smo da je ta festa vec bila prijasnjih godina i na telki ...
    Vise detalja na http://hps.inet.hr/cgi-bin/yabb/YaBB...num=1107761729

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Bravo za Idu!

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ovo je izvrsno!!!

    Bravo za Idu!!!

    Tak se to radi!!!

  5. #5
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno Re: iznenadjenje na izletu :)

    Citiraj litala prvotno napisa
    dosli s mora i pomeli ih


    Bravo za Idu!

  6. #6
    ivarica

    Početno

    ida maherica

    mislim da su tate kljucni za uspjeh u takvim sportovima, kad je ivar s MM na sanjkama ja samo mogu okrenuti glavu na drugu stranu i zacepiti i usi da ne cujem kako udaraju. :shock:
    (dobro, nisu nikad, ali ja sam vec sve scenarije razvila)

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Bravo Ida, bravooooooooooooooooo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ma samo tako morska curko

    Pusa Idi I naravno malom imenjaku

  9. #9
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    i to u konkurenciji do 15 godina :shock: genijalka

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    hvala svima na cestitkama

    dok smo cekali proglasenje pobjednika i dodjelu zahvalnicama svim ucesnicima (mi smo na to racunali ) i pljeskali curama za trece i drugo mjesto, bogami smo skoro opali na guzicu kad su za prvo mjesto procitali idino ime :shock: njoj nije bas bilo prejasno sto se dogodilo dok joj nismo objasnili da je dobila medalju ko janica to je vec bilo nesto konkretno

  11. #11
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    e pa cestitamo maloj pobjednici :D !
    svaka cast! 8)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Cestitke maloj snjeznoj kraljici. Sto bi tek bilo da ste "trenirali"!!!!

    Nego gdje se to tocno odrzavalo? Da li mozda na Petehovcu? Navodno je ponovno otvoren ali nitko pojma nema kako je gore? Ajde pliz napisi da dobijemo novu lokaciju za izlete!

  13. #13
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ovo natjecanje se odrzavalo bas u delnicama, na kraju mislim supilove? uglavnom, one glavne ulice na kraju koje je neki pogon "seting" ako se ne varam... oni to sanjkaliste zovu - potok.

    na petehovcu smo bili zabunom, jer smo putem pitali nekog tipa za put, a on nije znao da se na potoku organizira sanjkanje pa nas poslao na petehovac. bili smo skroz gore, bilo je desetak auta i radila je vucnica (valjda se tako zove, ja ti bas nisam ski-tip ) i ljudi su se skijali (iako je bilo bas hladno i jako je gore puhalo...). ja nisam izlazila iz auta, mm je samo isao provjeriti je li tamo sanjkanje...

    nadam se da sam pomogla :D

  14. #14
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Super!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Tanx. Mozda odemo za vikend na Petehovac

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •