Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Problemi s menstruacijom

  1. #1

    Početno Problemi s menstruacijom

    Imam menstruaciju svakih 50 dana, traje mi 3-5 dana i vrlo je oskudna. Više izgleda kao neki iscjedak. Hormoni su u redu, doktorica tvrdi da je sve u redu. Htjela mi je dati Dabrostone, ali sam je ja upozorila da sam imala problema s trombocitozom, na što je ona napisala da sam odbila terapiju. Želim zatrudniti, doktorica smatra da neće biti problema, a ja se bojim da ni nemam plodne dane, budući maybe-baby ne pokazuje neku preveliku paprat.

    Da li je netko imao sličnih problema, kako to riješiti na prirodan način (npr. čaj...)?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čuj, ja sam imala neregularne menstruacije, tako, svakih 28 - 38 dana, bez pravila...
    i ostala sam trudna iz prvog pokušaja
    možda da pratiš ono s iscjedkom i mjerenjem temperature (netko će ti to ovdje sigurno detaljno objasniti) da bi mogla utvrditi koji su ti dani plodni... ja sam i bez toga uspjela, ali idući put ću se koristiti tom metodom...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    meni M dolazi svakih 30-55 dana...pokušavamo već neko vrijeme, ali od bebača još uvijek ništa...ginekologica mi je bila nikakva pa sam je nedavno promjenila...nikad mi ništa nije predložila...na moj zahtjev dala mi je da vadim hormone, i htjela sam da mi napravi briseve za nekoliko stvarčica pa je jedva pristala...
    zašto ti je predložila Dabrostone? tj za što se koriste?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Moj ti je predlog da promenis ginekologa, jer tako dugi ciklusi u kombinaciji sa jako oskudnom M ne mogu biti normalni...i svakako da se javis i endokrinologu

  5. #5
    ursula

    Početno Re: Problemi s menstruacijom

    Draga MartinaR,
    savjetovala bih ti da ( ukoliko niste to obavili) muž napravi spermiogram i da tako znaš da je s njim sve u redu. Ja sam jedna od tih sa "ludim" ciklusom. Nekad su i anovulatorni, no to se rješava ( ukoliko je ostalo sve ok) tabletama za poticanje ovulacije. Želim ti puno uspjeha i dalje pitaj što te zanima. Pa zato smo ovdje!

  6. #6
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Martina
    godinama sam imala identičan problem, menstr. su dolazile svakih 30,40,50... dana. Gutala sam Diane, Dabrostone i naravno dok sam bila na njima mens. je dolazila, ali čim bi prestala ništa se nije pojavljivalo. To me užasno frustriralo i nakon, kada sam reklla soc. ginici da bi htjela ostati trudna (nakon što smo pokušavali nekih god. dana) rekla mi je da treba vremena za to.
    Već sam se zezala da ću uskoro u menopauzu i da me nitko neće htjeti lječiti.
    Promjenila sam ginića, išla na melu terapiju Klomifenima i sada sam trudna, nadam se da će se nakon poroda moje menge ustaliti.

    Mjenja ginekologa, na žalost većina socijalnih ginića tom problemu (za njih to nije baš neki problem) ne pristupa baš sa puno pažnje. U ordinaciji gdje sam bila su se promjenila tri ginića i nitko nije baš bio posebno zainteresiran za rješavanje.

    Sretno :D

  7. #7

    Početno

    Hvala cure, stvarno ste brze sa odgovorima.

    Ne znam čemu služe Klomifenimi, možda za poticanje ovulacije...? Jel mi možda treba nešto takvo?

    Kojeg endokrinologa mi možete preporučiti? Jel bio neko privatno kod Šimunića, moja ginekologica ga silno preporuča. Kakve su cijene za pregled?

    Hvala, :?

    Sretno Valentinovo

  8. #8
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj MartinaR prvotno napisa
    Ne znam čemu služe Klomifenimi, možda za poticanje ovulacije...? Jel mi možda treba nešto takvo?
    Da, Klomifen služi da potakne ovulaciju.

  9. #9
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj MartinaR prvotno napisa
    Jel bio neko privatno kod Šimunića, moja ginekologica ga silno preporuča. Kakve su cijene za pregled?
    Najbolje bi bilo da to pitanje postaviš na podforumu Potpomognuta oplodnja. Znam da tamo ima puno cura koje su ga spominjale.


  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj MartinaR prvotno napisa
    Kojeg endokrinologa mi možete preporučiti? Jel bio neko privatno kod Šimunića, moja ginekologica ga silno preporuča. Kakve su cijene za pregled?
    našla sam zanimljivu stranicu na kojoj se spominje i dr.Šimunić iz Petrove (ako si mislila na tog doktora :? )
    http://www.doktori.net/
    pa malo pogledaj
    pozdrav

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jesi li provjerila hormone štitnjače - oni mogu poremetiti ciklus ako ih ima previše ili premalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •