Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 116

Tema: nisu sva djeca jednaka

  1. #1
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno nisu sva djeca jednaka

    ovo mi je prvi kraj polugodista u mojoj skoli, i jako me razalostio.....
    to je jedna mala seoska skola s jos dvije podrucne skole ( sve tri skole zajedno imaju 120 ucenika), jedna od tih podrucni je srpska ( 30 ucenika), i jedino oni nisu dobili vrecicu s poklonima


    ivarica editirala dio posta na trazenje anjice

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mozda budu kad budu njihovi vjerski dani? mislim, koliko znam, pravoslavni i katolicki blagdani ne poklapaju se...

  3. #3
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja se nadam da je tako kako pise litala i da se ne radi o diskriminaciji vec o razlicitim terminima vjerskih blagdana.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    možda dobiju na početku drugog polugodišta,bar se nadam da će dobiti...

  5. #5
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Meni je to i logično. Vjerojatno će i oni dobiti za njihov Božić ili već za NG. Ne znam kakav im je običaj,ali ja sam uvjerena da se ne radi o diskriminaciji.
    Isto tako vjerujem da naši đaci neće dobiti opet poklone tada i to je u redu.
    Ako se već svi drže običaja,onda mi je skroz normalno da svako dijete dobije poklone po svojem običaju.
    A pošto su škole i onako već odvojene,onda vjerujem da će sve doći na svoje.
    Sumnjam da se tu radi o zaboravljivosti ili diskriminaciji.

  6. #6
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I ja se nadam da ce sva djeca dobiti poklon.

    Međutim, nije sasvim jasno je li te poklone djeci dala škola ili su ih financirali roditelji?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Da, nisu jasne okolnosti. Niti u našoj školi nisu dobili poklone nego je danas svako dijete donijelo vrećicu bombona da se skupa počaste. Moža onda niti naša djeca nisu ista :/ . Možda bi malo više informacija rasvijetlilo stvar.

  8. #8
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    poklone daje opcina, nisu ni prijasnjih godina dobivali tako da sam 100% sigurna da nece ni dobiti na pocetku slijedeceg polugodista

  9. #9
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    poklone daje opcina, nisu ni prijasnjih godina dobivali tako da sam 100% sigurna da nece ni dobiti na pocetku slijedeceg polugodista
    E onda to svakako nije u redu. A jel se to može s nekim iz općine riješiti? I tko je iz škole uopće zadužen za organizaciju?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Ja ću i dalje pokušati vjerovati da djeca ipak jesu jednaka: možda je njihova škola u drugoj općini, koja je siromašnija, pa ne dijeli djeci poklone? :/

  11. #11
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    razgovarala sam s voditeljicom podrucne skole, oni su i prosle godine pisali pismo opcini ali nista
    predlozila sam joj da se javi djecijoj pravobraniteljici

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    :/ Takve stvari samo produbljuju nepovjerenje. Nije to uredu, ali ne opravdava niti tu zajednicu da se ne pobrine za djecu. Ljuti me što i jedni i drugi često lome interese preko leđa najslabijih.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    razgovarala sam s voditeljicom podrucne skole, oni su i prosle godine pisali pismo opcini ali nista
    predlozila sam joj da se javi djecijoj pravobraniteljici
    Da to bi bilo dobro, ali nekako mi se čini da je ta funkcija kod nas samo deklarativna i ukrasna.

  14. #14
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni je žalosno da takve stvari mora rješavati pravobraniteljica, umjesto da sama škola i sredina u kojoj se nalazi brine za svu djecu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Meni je žalosno da takve stvari mora rješavati pravobraniteljica, umjesto da sama škola i sredina u kojoj se nalazi brine za svu djecu.
    X

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: nisu sva djeca jednaka

    Citiraj anjica prvotno napisa
    i jedino oni nisu dobili vrecicu s poklonima
    :shock:

    oni su SAMO DJECA !!!!

    joj mogla bih ispaliti...

    što su ovi drugi dobili u poklonima?

  17. #17
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno Re: nisu sva djeca jednaka

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    što su ovi drugi dobili u poklonima?
    veliku vrecu punu slatkisa

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: nisu sva djeca jednaka

    Citiraj anjica prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    što su ovi drugi dobili u poklonima?
    veliku vrecu punu slatkisa
    anjica, šaljem ti pp....

  19. #19
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    bas grozno
    i ja se nekaknadam da buju dobili kad budu njihov nikola, badnjak, bozic i sve ostalo

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    bas grozno
    i ja se nekaknadam da buju dobili kad budu njihov nikola, badnjak, bozic i sve ostalo
    budu . vjerojatno ne od škole, ali ak treba - ja ću kupiti 30 čokolada za početak.

    ima još neko ko bi mogao pomoći?

  21. #21
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    sorciere

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nije u tome point sorciere
    možemo mi sigurno skupiti za 30 vrećica slatkiša
    ali pitanje je zašto oni nisu dobili kao i ostala djeca od općine

  23. #23
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    nije u tome point sorciere
    možemo mi sigurno skupiti za 30 vrećica slatkiša
    ali pitanje je zašto oni nisu dobili kao i ostala djeca od općine
    znam da nije u tome point... i sve mi je jasno... sigurno se stvari neće riješiti odmah, makar se i počele rješavati.

    ali, oni su samo djeca, i čak i da dobiju DVA paketa - ništa im ne može nadoknaditi tu tugu koju najvjerojatnije osjećaju...

    imala sam 4 godine kad su sva djeca dobila poklone od djeda mraza. sad ih imam 50. ali to vjerojatno neću zaboraviti dok sam živa. čak sam išla gledati u famoznu košaru - da li je "dobri djedica" zaboravio moj poklon negdje na dnu...

    a uredno su me pozvali na doček

  24. #24
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno


  25. #25
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :D :D

    javila mi se jedna žena iz belgije - i kaže da bi odvojila 50 eura - jer ne može slati pakete. (a i sama teško živi...)

  26. #26
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam, sve je to lijepo, ne želim biti partibrejker, ali nije to to
    skupit ćeš za ovu godinu
    što će biti iduće?
    misliš da su to jedina djeca koja nisu dobila poklon?
    čokolada neće ublažiti okus gorčine
    nemoj shvatiti kao kritiku, ja se divim tebi kad organiziraš pomoć za potrebite, ali ovo nije to

  27. #27
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ne, to nisu jedina djeca koja nisu dobila poklon... ali ni onaj dječak nije mogao baciti u more sve morske zvijezde...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    joj ovo je strašno :shock:
    svakako se treba uključiti dječja pravobraniteljica, makar ne poduzela ništa, ali dužnost joj je da zna i da poduzme nešto, makar napiše pismo školi.
    Ja bi isto kupila čokoladu ako ste krenuli u to.

    Nije mi baš jasno, općina je platila djeci za poklone, a druga općina u kojoj su djeca Srbi nije platila - ili su sve općine dale novce, ali samo za djecu Hrvate ? joj pa nemrem vjerovati da se tako nešto u našoj "civiliziranoj" zemlji može događati

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Ja bi isto kupila čokoladu ako ste krenuli u to.
    anjica i ja jesmo... a tebi
    i javimo ti detalje i rezultate ...

    žena koja mi se javila iz belgije - moja je "internet" prijateljica. nikad ju nisam upoznala u živo, ali godinama dijelimo dobro i zlo... pa makar mailovima, ili ponekim telefonskim pozivom...

    sretna sam što ima ljudi koji su mi tako bliski iako žive tisućama kilometara daleko... te ljude nosim u ...

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kako mislite, skupiti lovu da anjica kupi ili da svatko kupi nešto slatkiša?
    i dalje mislim da nije rješenje, ali piši i mene

  31. #31
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    a70v slazem se da to nije rjesenje, ja sam u toj skoli nova, a i nisam iz ovih krajeva tako da sa cijelom situacijom opcenito nisam upoznata, ali se nadam da ce se na lokalnom nivou do slijedeceg Bozica to sve rijesiti, potrudit cu se koliko je u mojoj moci
    novce necemo skupljati, to se protivi forumskim pravilima

  32. #32
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    kako mislite, skupiti lovu da anjica kupi ili da svatko kupi nešto slatkiša?
    i dalje mislim da nije rješenje, ali piši i mene
    vidjet ću tko će se uključiti. za sada sam poslala mail osobama koje bi možda mogle pomoći, ili znaju nekog tko može pomoći.

    meni je svejedno da li će netko dati slatkiše, žvake, bojice, šampon, ili (ako nema druge mogućnosti) novac, jer kao što sam uvijek davala račune i izvještaje - tako ću ih dati svima uključenima (poimence) i sada.

    bilo bi mi drago da svi dobiju isto, ili bar kad anjica javi dobne skupine - da barem bude po tim skupinama. naime, djeca su od 7 do 14 godina.

    ako ovdje složim pakete - postoji mogućnost da netko od mojih kolega prebaci pošiljku do anjice, a ako ne - onda ćemo anjicu natjerat u shopping .

    moj princip (iz dana kad sam bila koordinator za hrvatsku jedne engleske humanitarne organizacije) je sljedeći: svaka pošiljka ide uz popratni dopis i popis, i tražim imena i potpise primatelja.

    meni su se svojevremeno smijali kad sam napisala da je švercer cigareta na trešnjevačkom placu dao 4 kune... ali činjenica je da ih je DAO, i da nije smio biti izostavljen iz popisa. jer za te 4 kune sam ja kupila 4 bilježnice...

    i ja više volim kad nemam posla s novcima

    pišem te

    anjica
    sorci
    bruta brutalna (belgija)
    tinnaz
    aleksandra70vanja

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pridružujem se i ja

  34. #34
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    i ja

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    anjica
    sorci
    bruta brutalna (belgija)
    tinnaz
    aleksandra70vanja
    maria71
    traktorka


    anjice - traže me adresu škole, tvoje podatke (i/ili njihove učiteljice) i popis djece (po godinama).

    kako si ti voditelj akcije (a ja samo jedna od onih koji pomažu), primi se posla .

  36. #36
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Naši nisu dobili nikakve poklone, nego su svi učenici (1. - 4.) išli zajedno u kazalište gledati predstavu Božićne priče.
    A veselicu je imao svaki razred za sebe u učionici (ples, pjema, tombola) u aranžmanu učiteljice i roditelja.

  37. #37
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Naši nisu dobili nikakve poklone, nego su svi učenici (1. - 4.) išli zajedno u kazalište gledati predstavu Božićne priče.
    A veselicu je imao svaki razred za sebe u učionici (ples, pjema, tombola) u aranžmanu učiteljice i roditelja.
    a naši nisu imali ni to, nego ispitivanje do zadnjeg sata u polugodištu .

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    sorciere, bojim se da guraš anjicu - protivno njenoj volji - u akciju na koju nije spremna:
    Citiraj anjica prvotno napisa
    a70v slazem se da to nije rjesenje, ja sam u toj skoli snova, a i nisam iz ovih krajeva tako da sa cijelom situacijom opcenito nisam upoznata, ali se nadam da ce se na lokalnom nivou do slijedeceg Bozica to sve rijesiti, potrudit cu se koliko je u mojoj moci
    novce necemo skupljati, to se protivi forumskim pravilima

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    sorciere, bojim se da guraš anjicu - protivno njenoj volji - u akciju na koju nije spremna:
    Citiraj anjica prvotno napisa
    a70v slazem se da to nije rjesenje, ja sam u toj skoli snova, a i nisam iz ovih krajeva tako da sa cijelom situacijom opcenito nisam upoznata, ali se nadam da ce se na lokalnom nivou do slijedeceg Bozica to sve rijesiti, potrudit cu se koliko je u mojoj moci
    novce necemo skupljati, to se protivi forumskim pravilima
    :?

    a ti čitaš naše mailove i pp-ove?

  40. #40
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    računajte i na mene,detalji mogu i na pp ili email iz profila
    samo mi javite šta da radim

  41. #41
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    arwen

    anjica mi je javila podatke. kako imena djece i brojeve telefona ne pišem javno - evo "grubih" podataka.

    u školi ima 33 učenika, od 1. do 8. razreda.

    1. razred 7 učenika (4 učenika od 7 godina, i troje od 9, 10 i 11 godina)
    2. razred 3 učenika (8 godina)
    3. razred 2 učenika (9 godina)
    4. razred 4 učenika (10 godina)
    5. razred 4 učenika (11 godina)
    6. razred 6 učenika (12 godina)
    7. razred 3 učenika (13 godina)
    8. razred 4 učenika (14 godina)

    čula sam se s voditeljicom područne škole, koja kaže kako godinama učenici glavne škole dobivaju poklone, a učenici područne škole godinama dobivaju odbijenicu za poklone. iako je škola jedinstvena, i ima jednog ravnatelja - podijeljena je na dvije općine (tovarnik i nijemci). tovarnik svake godine odobrava, nijemci svake godine odbijaju.

    neću ulaziti u politiku, ali želim da ova djeca znaju da netko misli na njih. a možda naša simbolična gesta potakne "općinu", tj. onog tko tamo odlučuje - na promjenu ponašanja u budućnosti ...

    moja ideja je da se slože šareni paketi, da u njima bude čokolada, bombona, žvaka, nekih drugih slatkiša, sitna igračkica, možda neke soknice, kapa, rukavice, nešto od toaletnih proizvoda tipa dezodoran, šampon, kaladont, ili bojice, olovke, neka zgodna bilježnica... bilo što što bi im moglo biti korisno... jer kaže voditeljica da su svi lošeg materijalnog stanja.

    pogledajte što imate kod kuće od takvih stvari a da bi mogle odvojiti (ovisno o dobi učenika), a slatkiše možemo kupiti od novaca koji stignu "izvana"...

    svaka ideja je dobro došla - jer meni je sadržaj takvih paketa ostao "iz doba engleza", kad smo ih pakirali u "shoe boxes" i dijelili djeci... zato pišite...

    nemojte za sada još ništa slati, ali bih voljela kad biste anjici i meni slali na pp (ili mail) info o onom što možete odvojiti. da znamo s čim računamo u materijalnom dijelu, i što ćemo kupiti (ili ću ja nažicati ) za dopunu


    stanje trenutno:

    anjica
    sorci
    bruta brutalna (belgija)
    tinnaz
    aleksandra70vanja
    maria71
    traktorka
    zaza (švedska)
    arwen

  42. #42
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    sorci ( ) slazem se sa sarenim paketicem, jos bih dodala da bi bilo zgodno neka spangica, gumica, raif...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja bih prethodno pitala da li je netko preuzeo na sebe da o ovome obavijesti dječju pravobraniteljicu. Prijava ne mora biti službena, na službenom dopisu, niti od djelatnika škole, primaju se i anonimne prijave ili od osobe koje namaju veze sa školom.

  44. #44
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ja

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa
    ja

  46. #46
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Jesam li ja dobro shvatila da se radi o dvije različite općine od kojih je jedna odlučila darivati školarce za Božić, a druga nije? Mislim, ima još jako puno općina koje ne daju božićne poklone školarcima, npr. moja. Ili sam nešto krivo shvatila?

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da, ali je, koliko sam ja shvatila, ista škola u pitanju,

  48. #48
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    I ja se priključujem.

  49. #49
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    da, ali je, koliko sam ja shvatila, ista škola u pitanju,
    Kužim, jasno da to nije u redu, ali iz prvih postova se dalo shvatiti da se radi o segregaciji djece po nacionalnoj osnovi, odnosno da isti izvor financiranja različito postupa prema glavnoj i prema područnoj školi. A zapravo se ne radi o tome nego o stavu lokalne zajednice, drugim riječima roditelja te djece koja idu u područnu školu.

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    škola je "grupa" kojoj ta djeca pripadaju. činjenica je da je dio te grupe dobio poklone, drugi dio nije. i to sad želimo na neki način ispraviti.

    piplica, poslat ću ti pp.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •