Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Prelazak u sjedalicu iz grupe I i problem sa dugackom kopcom

  1. #51
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    i jos jedno pitanje za savjetnice, dal ste ikada na pregledima AS imale takav problem i kako ste ga rijesile
    ili dal je netko imao kompatibilnu AS i duge kopce

    tnx
    Podizem temu, jer i mene ovo zanima, ne mogu vjerovati da se slucaj nije desio...

  2. #52
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    meni nitko nije odgovorio na punooo pitanja ovdje

    i zar je nasa mazda jedina sa takvim kopcama :?

  3. #53
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    Citiraj Dia prvotno napisa
    i jos jedno pitanje za savjetnice, dal ste ikada na pregledima AS imale takav problem i kako ste ga rijesile
    ili dal je netko imao kompatibilnu AS i duge kopce

    tnx
    Podizem temu, jer i mene ovo zanima, ne mogu vjerovati da se slucaj nije desio...
    normalno da ima takvih slučajeva
    neki se mogu riješiti a neki ne
    nebrojen je broj kombinacija raznih AS i automobila, pa univerzalno rješenje ne postoji

    mi možemo dati savjet ali niti možemo sa sigurnošću predvidjeti sve "what if..." situacije niti možemo na sebe preuzeti roditeljsku odgovornost

  4. #54
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    meni nitko nije odgovorio na punooo pitanja ovdje

    i zar je nasa mazda jedina sa takvim kopcama :?
    nije

    nisu sve sjedalice jednako široke, pa kod nekih kopča ne nalježe na sjedalicu nego ide prema sjedalici. sjedalica se u tom slučaju montira bliže vratima. Kod nekih kombinacija sjedalica i automobila ne postoji nikakva mogućnost da se sjedalica montira na zadovoljavajući način.

  5. #55
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    daddycool, ok meni je jasno da nisu svi auti i as kompatibilne
    ja sam postavila pitanja koja bi to sjedalica bila eventualno kompatibilna, dal sve imaju siroku plasticnu bazu kao bc iseo tt? u brosuri se na 2 slike vidi identicna situacija kao moja znaci duga kopca na bazi, zbog cega je to tiskano, ako ne smije biti tako :?
    zbog cega na pregledu as meni to nije nitko rekao
    dal ta kopca smije ici recimo preko metalne baze?
    itd...da ne nabrajam sve jer je sve napisano u mojim postovima

    normalno da ima takvih slučajeva
    neki se mogu riješiti a neki ne
    kako mislis neki ne? u stilu te as i auta ili da u takav auto jednostavno ne ide niti jedna as

  6. #56
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    daddycool, ok meni je jasno da nisu svi auti i as kompatibilne
    ja sam postavila pitanja koja bi to sjedalica bila eventualno kompatibilna, dal sve imaju siroku plasticnu bazu kao bc iseo tt? u brosuri se na 2 slike vidi identicna situacija kao moja znaci duga kopca na bazi, zbog cega je to tiskano, ako ne smije biti tako :?
    zbog cega na pregledu as meni to nije nitko rekao
    dal ta kopca smije ici recimo preko metalne baze?
    itd...da ne nabrajam sve jer je sve napisano u mojim postovima

    normalno da ima takvih slučajeva
    neki se mogu riješiti a neki ne
    kako mislis neki ne? u stilu te as i auta ili da u takav auto jednostavno ne ide niti jedna as
    idem redom

    savjetnici znaju dosta, ali nitko ne zna baš apsolutno sve mogućnosti tj. koja sjedalica je kompatibilna sa kojim autom. zato i savjetujemo da se sjedalica isproba prije kupnje.

    ne, nemaju sve sjedalice istu širinu baze sjedalice

    nemam ispred sebe brošuru pa ti ne mogu točno odgovoriti a na pdf inačici se ne vidi dobro i ne bih želio napamet komentirati

    što se tiče pregleda, također ne mogu komentirati jer ne znam relevantne činjenice

    kopča ne smije iči preko baze, tojest ne smije se prelamati preko baze. nema veze jel baza plastična ili metalna. problem je u silama koje nastaju kod sudara i u slučaju istog, kod prelomljene kopče može doči do pucanja i oslobađanja sjedalice.

    "neki ne" se odnosi na neku konkretnu kombinaciju AS i automobila. još se nisam susreo sa automobilom koji ima pojas u 3 točke a da se u njega nije mogla montirati ispravno niti jedna sjedalica (što također ne znači da se to ne može dogoditi).

    iz tvojeg profila ne kužim koja je tvoja lokacija, ali ako možeš, dođi na sljedeći pregled AS.

  7. #57
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    kopča ne smije iči preko baze, tojest ne smije se prelamati preko baze.
    Znači li ovo da kopča cijelom svojom dužinom može biti naslonjena na stranicu baze? A da je problem jedino onda kada je kopča pozicionirana upravo na spoju okomite i vodoravne baze?

  8. #58
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    ...na spoju okomite i vodoravne stranice baze?

  9. #59
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    tnx.
    na slikama brosure su 2 slike bc iseos tt, na obije se to vidi (u tiskanom izdanju je bolje nego u pdf-u)

    vidis, ja nisam znala za te kopce dok nije otvorena ova tema, tako da uopce nismo obracali paznju na to kod kupovine, sjedalica je lijepo sjela u auto, cak sam je montirala u dedin peugeot, isto sve 5
    znam da napamet nitko ne moze reci koja as i koji auto idu skupa, al bi htjela znati kakav tip baze as postoji, jer se na slikama internet stranica to bas i ne vidi

    za metalnu bazu pitam, jer cemo dobiti na poklon brevicu (za drugi auto), pa sam mislila da je onda probam staviti u mazdu, jer koliko mi se cini ispod kopce ima jos tkanine pojasa, pa bi mozda ta "metalna sipka" dosla ispod kopce (ne znam sistem montaze brevice)

    za pregled nam je najblizi zadar, tamo smo i bili prosli put

    maruska, meni se kopca ne prelama nego stoji okomito
    evo fotka i to navodno nije ok, jer ako dode do sudara ona bi mogla popustiti

  10. #60
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    vaš problem se na engleskom naziva "buckle crunch"

    pogledajte malo ovaj link

    http://www.carseatinfo.co.uk/index.c...086&pid=292393

    za više informacija pogooglajte gore navedeni pojam

    Hrvatska, koliko znam, nema regulatorno tijelo koje bi davalo preporuke u vezi s takvim stvarima, pa moramo pribjeći informacijama iz drugih zemalja. kao što vidite iz gornjeg linka, postoje različita tumačenja tog problema.
    Jedno je sigurno, nitko od savjetnika neće preuzeti na sebe odgovornost i reći vam "to je 100% sigurno", to i nije naša svrha. Mi savjetujemo, a roditelji su ti koji na osnovu naših savjeta donose odluku.
    ja osobno ne bi bio sretan sa takvim rješenjem i držao bi se onog pravila da se kopča ne smije dodirivati niti s jednim dijelom sjedalice, već samo pleteni dio pojasa.

    evo jedan dobar filmić koji ukratko objašnjava kako izabrati i učvrstiti sjedalicu grupe I.

    http://www.childcarseats.org.uk/cars...chapter3a.html

    Spominje se i "buckle crunch" problem.

  11. #61
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    daddycool, puno ti hvala

    nakon jedno par sati iscitavanja svih mogucih stranica o tom problemu naisla sam na ovo http://www.britax.co.uk/index.php?op...id=7&Itemid=31
    tu ima filmic u gornjem cosku "fitting video" i na samom kraju je govor o tome, e sad pokazuju kako ne smije biti, znaci "seat belt buckle" ne smije dodirivati onaj dio gdje se zateze remen tj. kopca na pojasu, a ne ona u sicu

    sto se tice tog problema, na svim "stranjskim" stranicama se spominje da se uvijek treba provjeriti i "buckle crunch" i da to tako ne smije biti, no nigdje se ne navodi rjesenje problema, samo na mislim jednoj pise ono sto je i prevedeno na www.autosjedalice.net

    na nekom forumu cak je i jedan odgovor da kopca smije ici bocno uz bazu, ali se ona ne smije prelamati

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa gle, rješenja univerzalnog nema. Ako se ne može postići vezanje takvo da se izbjegne nalijeganje, onda autosjedalica nije kompatibilna s vozilom.

    Mislim, stvarno je problem s tim kopčama sigurnosih pojaseva čija je izlazna traka iz pregiba tako dugačka i nema jednostavnog rješenja; ponekad nema rješenja za tu kombinaciju AS i auta uopće.

    Ako je izlazna traka relativno kratka (oko 5 cm), onda se to super rješava sfrkavanjem trake pa se skrati. Ako je dulja... hm... teško je reći.

    Za postavljanje AS je idealno je kada je utičnica točno u pregibu, onda nema opasnosti od toga.

    Ovo se, pretpostavljam, događa i iza suvozača i vozača.
    A kako je na sredini? Pojas s tri točke? Ima li sjedalo auta neku izbočinu pa se ne može sjedalica dobro smjestiti?

  13. #63
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    gledajuci tako, svaki auto koji nema pojaseve u razini sica, a po mom misljenju nema ih 90%, pogotovo oni stariji, imaju taj problem
    probat cu danas povuci sjedalicu vise prema prozoru

    na srednji sic ju je moguce montirali ALI kak sam vec napisala srednji pojas je zakopcan na kopcu, tak da bi onda sa obije strane imala taj problem...budem poslikala dok mi je auto ispred kuce, pa cete vidjeti

  14. #64
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo slikica

    amalthea, ok ako mi as nije kompatibilna sa autom, ali mene brine to sto mi se cini da ce mi se sa bilo kojom drugom AS dogadati ista stvar
    pogledala sam fotke puno sjedalica i buljila u baze i sisteme montaze no stvarno ne vidim koja bi to as bila kompatibilna :?
    jer sve imaju uglavnom istu bazu, zar ne?

    cak sam naisla na to da je evolva rjesenje tog problema, a filmic i je sa njihove stranice, dakle ja na njemu ne vidim rjesenje tog problema
    drugacije nego sto je u mom auto trenutno

    sto se tice pomicanja as prema prozoru, nije moguce jer baza sirinom tocno sjeda u sic koji je na rubovima malo podignut

  15. #65
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    kopca smije ici bocno uz bazu, ali se ona ne smije prelamati
    ovo sam ja mislila da je tocno (ako se baza i kopca ne dodiruju), a sad citam cijelu ovu diskusiju ...

    Dia, ako sam nesto pogrijesila, onda je to bilo stvarno u neznanju, sorry.

  16. #66
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    natasaM...ma nista ja tebi ne zamjeram
    ja sam samo rekla da mi na pregledu to nije bilo receno tako da kod kupnje grupe 1 nisam uopce na to obracala paznju, tj. nikada nisam do otvaranja ove teme mislila da je to problem, jer se nigdje to nije navodilo
    koliko god sam citala i citala o as i montazi

    nebi se htjela sam krivo izraziti niti nikoga uvrijediti ali gledajuci ove strane web sajtove oni dosta paznje posvecuju bas tome problemu, a tu se recimo nikada nije o tome raspravljalo
    mozda bi bilo dobro obratiti paznju na to prilikom pregleda, spomenuti u brosurama

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •