Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: 5-6 podoja po noći, beba 10 mjeseci

  1. #1
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno 5-6 podoja po noći, beba 10 mjeseci

    Kao što i sam naslov kaže, moja beba kad god se probudi po noći (jako često) traži cicu. Ako je ne dobije istog trenutka, počinje plakati.
    Stvar je u tome da ću morati na put za nekih 1,5 mjesec na dva dana (i dvije noći). Da li će to biti izvedivo? Kako će tata sam? Probali smo da ju on smiri kad se probudi po noći, ali ne uspijeva.
    Unaprijed puno hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Nda... Neke duplo starije "bebe" također imaju takav tempo i to kad su one dobre noći. :/ Ne znam što bih ti rekla, mi tražimo rješenje već mjesecima, ali ne uspijeva nam - nenasilne metode (dakle, bez puštanja djeteta da plače) ne daju nam apsolutno nikakve rezultate, a drugačije ne dolaze u obzir. I eto nas - 21 mjesec, minimalno 5, maksimalno 15 cicanja svaku noć. :/

    Tata kod nas pali, odnosno smiri se kad ga tata nosi. Ali to je onda nošenje satima, nema spuštanja u krevet. Pripremi muža da bi moglo biti čupavo. 2 dana će preživjeti.

  3. #3
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Neke duplo starije bebe su isto nekad tak puno cicale.
    Sad zaspi u 22 na cici. Probudi se oko 7, pol 8 i malo cicne i to je to. Od nedavno.

    Samo treba izdržati.

    Inače, mislim da ćeš vidjeti veliku razliku kroz mjesec - mjesec i pol. Nevjerojatno mi je blo kako se Patrk u to vrijeme mijenjao. A i ogromna je razlika kad je mama tu pod nosom (pa ju namiriši) i kad je nema, pa ispadne da je to sasvim drugi svijet. Moji dečki su se odlično snalazili sami.

    Iako - nikad nisam bila odsutna noću, ali dobar dio dana, jesam.

    Držim ti fige

  4. #4
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Da, beba će preživit, ali mm pitanje. Uf, već me lovi panika.
    Inače mi stvarno nije problem, ionako je dojim u polusnu ali ionako sam razmišljala da bi bilo bolje da se odvikne od noćnog sisanja zbog zubića i karijesa. Kako vaši duplo stariji sisaći, oni sigurno već imaju zubiće. Jel im se kvare?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Kaleb ima savršene, sniježnobijele zubiće. Mislim da je tu najbitnije redovito četkanje, mi ne idemo spavati bez četkanja, a često četkamo i nakon glavnog obroka i slatkog.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Moj isti vršnjak ko i tvoj i sa istim problemom.Ja do 1 rođ ne idem nikud al nakon toga radit i to znam noću po 12h :/ .Pošto se to sve više bliži sve sam više napeta jer moj MM kaže da će moći al to kaže sad kad sam ja još doma .Neće uopće niš na flašu a po noći ako nema cice je urnebes :shock: .Ima li tko iskustva sa takvom situacijom da mora biti odsutan i noću a doma ima strastvenog cicaša,dal će biti sve u redu :?

    ____________

    D 1998.
    I 2007.

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj emarink prvotno napisa
    Da, beba će preživit, ali mm pitanje. Uf, već me lovi panika.
    Inače mi stvarno nije problem, ionako je dojim u polusnu ali ionako sam razmišljala da bi bilo bolje da se odvikne od noćnog sisanja zbog zubića i karijesa. Kako vaši duplo stariji sisaći, oni sigurno već imaju zubiće. Jel im se kvare?
    Jedan od razloga zbog kojih nocno hranjenje bocicom uzrokuje karijes je taj sto adaptirano mlijeko/caj/sok sapire tekucinu odnosno slinu u bebinim ustima koja inace stiti zube od karijesa u slucajevima nocnog hranjenja na bocicu kroz duzi period.
    Majcino mlijeko ne sapire slinu na isti nacin na koji to radi tekucina iz bocice jer majcino mlijeko ne curi ako dijete aktivno ne sisa. Takodjer majcino mlijeko iz dojke ulazi u bebina usta iza zubiju. Ako dijete aktivno sisa onda ono i aktivno guta stoga mlijeko samo klizi niz grlo ne dodrujuci zube. Znaci da majcino mlijeko u ustima djeteta nije razlog nastanka karijesa.

    Karijes uzrokuje bakterija koja koristi secer iz hrane da bi proizvela kiselinu koja direktno uzrokuje karijes. Secer, mala kolicina sline i niska Ph razina sline pogoduju razvoju bakterije. Kada diejete dobije zube ono se moze zaraziti preko sline npr. majke, oca, bake koji ga ljube ili hrane zajednickom zlicom. Zbog toga je radi prevencije dobro izbjegavati ove radnje.
    Neke studije pokazuju da majka koja ima veliku kolicinu bakterija koje uzrokuju karijes u svojim ustima da stvara imunitet te stiti od truljenja zubi u slucaju kontakta sline na slinu prije nego bebini zubi izbiju van.

    Donedavno, jedina studija koja je radjena bila je ona o utjecaju laktoze (mlijecnog secera kojeg sadrzi mlijeko) na zube ali ne i cijeloga mlijeka sa svim svojim sastojcima. Majcino mlijeko takodjer sadrzi laktoferin, sastojak majcinog mlijeka koji zapravo unistava bakterije koje izazivaju karijes. Ucinjene studije nisu pokazale povezanost karijesa i produzenog dojenja.

    No ako postoji nedostatak u zubnoj caklini, zubi postaju ranjiviji i osjetljiviji i obrambeni "mehanizam" mlijeka nije dovoljan da sacuva zube od utjecaja bakterije i laktoze. Nedostaci u caklini pojavljuju se prilikom formiranja prvih zubi jos u maternici.
    Prema istrazivanjima, beba koja je iskljucivo dojena nece imati problema sa karijesom osim ako ima genetskih predispozicija. No dijete koje ima genetskih predispozicija nece usporiti kvarenje zubi prestankom dojenje. Naprotiv, moze ga zbog nedostatka laktoferina ubrzati.

    Neka istrazivanja usporedjuju majcino mlijeko sa vodom. Kazu ja je veci problem druga hrana koju dijete unosi u sebe nego majcino mlijeko.

  8. #8
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Leonisa na iscrpnom objašnjenju!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Nemam odgovor... samo da velim da smo i mi u skupini cjelonoćnih cicoljubaca

    Tiwi- i S. je sve više smanjivala kako je trudnoća bila veća

    Luna i ostali- izgleda jedino riješenje za odvikavanje- trudnoća...

    Ja ipak zasad ne planiram više (možda kad krenu u školu), i još uvijek se nadam nekom riješenju i smanjivanju dojenja i cjelonoćnom spavanju koje će nekako doć samo onako "iz vedra neba"

  10. #10
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj mina prvotno napisa
    izgleda jedino riješenje za odvikavanje- trudnoća...
    Ova ti je dobra!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Leonisa, hvala ti na ovome!
    I mene je isto brinula ta mogućnost pojave karijesa zbog noćnih podoja (kao kod Lune - minimalno 5, maksimalno dvanaestak).

  12. #12
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    leonisa
    tako mi je drago cuti to sto pricas

    kod nas se na gornjim zubicima pojavila zuta pruga koju ne mogu iscetkati
    zubice cetkamo, slatko ne jede uopste, ali doji 3-5 puta svake noci
    tako se bojim karijesa

    emarink, nemam savjet, samo podrske

  13. #13
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    leonisa oduvijek sam se pitala kakav je link i utjecaj na zube noćnog dojenja.

  14. #14
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Evo i nas u klubu cjelonoćnih sisača.Matija unazad 10 dana cijelu noć ima sisu u ustima,čim izvadim,plače.Ja radim,pa da ne pričam da sam kao zombi ujutro nakon cijele noći što ne spavam,pa još i trogodišnja seka traži svoje preko dana, a on postaje sve veći i veći ovisnik...
    Nekako mi se to ne čini baš prihvatljivim,a rješenje ne vidim... Evo sad na poslu umirem,oči mi se sklapaju,podočnjaci sau mi grozni,a kad se sjetim kad dođem doma i da se opet ne skida s mene i sise do sutra ujutro u 7.. lagano posustajem s tim dojenjem.

  15. #15
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ajme, koliko nas je. Trebali bi otvoriti topik: cjelonoćni sisači, postrojimo se. Bila bi garant gužva

  16. #16
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Da,puno nas je, a kad vidim da nema nekog rješenja... :/

  17. #17
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kod mene varira- ima noći od po 8 puta, ali i po 2 puta.

  18. #18
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Kod nas je do prije dva tjedna bilo 2-3 puta,ali ovo zadnje je nepodnošljivo; cijelu noć,uz plakanje...
    Pa si mislim možda mu trojke idu,pa je bio i malo prehlađen, ma ne znam ni sama ...

  19. #19
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    E i kod nas bi bilo tako da je mama malo drugačija, ali je mama jako zločesta pa samo zagrli (stavim glavu među njegove ruke) svoga cicka i kaže pavaj ili niš ne kaže i to je to! A tata srvis je puno bolji za spavanje nego mama jer tata ne miriši po mlijeku i on jaaaako dobro zna da kod tate nema ništa pa kad proškilji (naročito po danu) i vidi tatu, samo nastavi dalje. Zato mislim da se ne trebaš bojati, skužit će se tatin lik!

  20. #20
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa
    Pa si mislim možda mu trojke idu,pa je bio i malo prehlađen, ma ne znam ni sama ...
    Pa onda je to normalno! Je li mu sad nosić prohodan?

    Jede li dovoljno dohrane, 1-2 obroka?

    A ako su zubi, kako bi ga bilo tek teško umiriti bez mljekeca!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •