Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Na koji način osjećate dolazak M?

  1. #1
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno Na koji način osjećate dolazak M?

    Zanima me ustvari koje točno imate predznake dolaska M. Mene ove moje stvarno muče.
    Imam vrtoglavice, bolove u križima, pritisak u trbuhu, mučnine, natečenost grudi, promjene raspoloženja, ponekad neizdrživa glad. Tu i tamo mi se pojavi spotting koji nekad traje do M a nekada samo jedan dan. I onda kad M konačno dođe sve prestane.
    Sve ove simptome počnem osijećati već nekih pet dana prije očekivane M a ciklusi su mi 26-28 dana. A osjećaj da ću svaki čas procuriti je redovan!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Ankara ... Ovo me točno podsjeća na moje probleme, nije ni čudo da si svaki put zabrijem u glavi da sam na neku sreću ostala trudna ... Ja trebam dobiti za 8 dana i već sad osječam kako dolazi kao da ću istog trena procuriti... Eto nadam se da sam malo pomogla...

  3. #3
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ma da...! Meni je danas 26dc i bolovi i pritisak su tu. Na rubu sam da napravim test ali se nekako suzdržavam. I baš to što si i rekla. Svi ti simptomi nedolazeće M su toliko zbunjujući i neobjašnjivi da na kraju oni stvarni simptomi T izgledaju podnošljiviji.

  4. #4
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    i ja isto par dana prije M osjećam kao da ću prociriti svaki čas i stalno idem u Wc da provjerim jesam li procurila, bolucka ne stomak, sike su malo osjetljivije, ali se ni tad ne povecaju ( male su skroz i jedna mi je rodica rekla da će mi tad narast i da ih obavezno slikam )
    najgiri od svega je PMS, ne znam bili prije napala MM zbog gluposti ili bi se rasplakala i ta plačljivost i svadljivost mi je prvi znak nadolazeće M

  5. #5
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    uh grešaka, valjda ste me shvatile
    procuriti i najgori mi je PMS

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    O da, o PMS-u da ne pričam, tjedan dana prije M bi se sa svima poklala, svadim se oko sitnica, žao mi je ljudi oko sebe kada sam u tom razdoblju, nekad tj. nikada ni samu sebe ne kužim ...

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    43

    Početno

    I mene pere PMS ali nemogu si pomoć ,uz to bolne cike...

  8. #8
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    kad dobijem ogroman apetit na cokoladne napolitanke sve mi je jasno...

  9. #9
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    apetit za bilo šta čokoladno je uvijek prisutan bez obzira na dan ciklusa, a tada se bukvalno ubijam od čokolada, žderem dok mi ne pozli
    onda mi bude muka, pa se ufuram da je to simptom T
    kad me prođe mučnina, opet navalim na kolače

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    PMS mi je razarajući, toliko bubem napuhana da ne mogu zakopćati hlače, nervoza, bol ,znojenje, mučnina,povračanje a ponekad mi počne već na pola ciklusa(ciklusi od28-30) i upravo sam u toj fazi i uvijek se nadam da sam trudna iako uvijek nakon takve torture kada dobijem M osjetim olakšanje jer pritisak nestane kao da nikd ništa nije bilo.

  11. #11
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Velika potreba za čokoladom.

    Sve ostalo od ciklusa do ciklusa.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    ja sam počela piti pms balance jer inače MM poludi pokraj mene

  13. #13
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Ponekad ne osjetim ništa. Samo procurim i pomislim: Gle, uranila je. Onda prebrojim dane i shvatim da nije uranila, samo je zbog izostanka bilo kakvih simptoma nisam očekivala.
    Ponekad (češće) osjećam neku neodređenu napetost, raspoloženje mi padne, prag tolerancije se snizi, kosa se brže masti, grudi postanu natečene i bolne na dodir, a moja dnevna doza čokolade koja obično iznosi dvije Tortice, u pms-u se poveća i na osam komada!

  14. #14
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Skoro sve napisano plus dijareja :? -jeli jos nekom tako? A za cok.napolitankama poludim i ja, iako uopste ne volim i skoro da ne jedem slatko. A kad sam nedavno zatrudnila (i ubrzo pobacila ) jedino sto sam osjecala jake grceve prije nego sam trebala dobiti m.,a nikad ih nemam,i nista drugo od navedenog.

  15. #15
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    a72 i ja osjetim jake grčeve ali ne zbog trudnoće nego eto valjda zbog PMS-a. A odlazak na wc je svakako češći i jedino mi ta vrsta tjelovježbe ostane i dik traje M , dok sve ostale tegobe polako nestaju.

  16. #16
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Bolove u donjem dijelu leđa,pritisak i bolove u donjem dijelu stomaka,bolne i nabrekle grudi prošarane modrim žilama,bradavice bolne i svrbe,bolove u koljenima i laktovima(osjećaj kao da ih ne mogu opustiti :? ),vrtoglavice,nervoza,plačljivost,mrskoradost( ),noćno znojenje (počne nekoliko dana ped M,a dan kada dobijem prestane).Budim se sva mokra.Ovo posljednje me zabrinjava,ima li iko sličnog iskustva?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    b]noćno znojenje[/b] (počne nekoliko dana ped M,a dan kada dobijem prestane).Budim se sva mokra.Ovo posljednje me zabrinjava,ima li iko sličnog iskustva?[/quote]
    imam i ja te probleme dati bude lakše nisi jedina

  18. #18
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Grčevi, nadutost, bolne grudi, raspoloženja si ne pratim jer ionako često znam biti nervozna. Ali meni to počne odmah par dana nakon ovulacije i traje do M. Tak da sa stopostotnom sigurnošću znam da više taj ciklus ne mogu zatrudnjeti što me prilično spašavalo kad nisam pila pilule!

  19. #19
    trunčicabalunčica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    244

    Početno

    Razdražljivost, plače mi se na svaku glupost, manijakalno čistim kupatilo i kuhinju.

  20. #20
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj trunčicabalunčica prvotno napisa
    Razdražljivost, plače mi se na svaku glupost, manijakalno čistim kupatilo i kuhinju.
    i ja kao luđakinja MM kaže kad spremam kuću"jel to opet PMS".ispada da samo tada čistim


    ali i ujedam

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    131

    Početno

    Razdražljivost, grudi me otkidaju (i povećavaju se, tvrđe su), jede mi se kombinacija slatko-slano, a u extremnim situacijama mi je mučno.

    Pritisak u trbuhu mi dođe koji sat prije nego procurim. Ponekad tako bolno da nema druge nego uhvatiti se za Lekadol

  22. #22
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    ja ponekad ništa ne osjećam, a ponekad sam toliko živčana da nitko ne može živiti sa mnom. totalno sam napuhana i stalno mi se jede, evo baš sad pojela sam put tanjur francuske salate, a što ću ne mogu si pomoći

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    43

    Početno

    eh zaboravila sam napisat a sad se pojavili i prije svake M bolni i potkožni prištevi izričito na području brade -koji me živciraju i koje je uredno iz mjeseca u mjesec čačkam i pipam i diram i onda na kraju to izgleda prilično ružno

  24. #24
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Bolove u donjem dijelu leđa,pritisak i bolove u donjem dijelu stomaka,bolne i nabrekle grudi prošarane modrim žilama,bradavice bolne i svrbe,bolove u koljenima i laktovima(osjećaj kao da ih ne mogu opustiti :? ),vrtoglavice,nervoza,plačljivost,mrskoradost( ),noćno znojenje (počne nekoliko dana ped M,a dan kada dobijem prestane).Budim se sva mokra.Ovo posljednje me zabrinjava,ima li iko sličnog iskustva?
    I ja sam zaboravila reći da na wc idem češće nego inače,nekoliko puta noću,a i pojavljuju mi se prištevi kao kod pubertetlije.Od svih simptoma PMS-a,izgleda da sam pokupila ama baš sve !

    A toliko me izmori psihički,jer su sve to i simptomi trudnoće,pa se nekako ponadam...

  25. #25
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    boli me sve, leđa pogotovo, grudi, dobijem taj dan dijareju i dan dva prije spremam po kući, mada nema potrebe, sve ribam perem zavjese i tako...
    Ne podnosim muška prigovovaranja i plačem na sitnice... eto vidite meni je jako veselo...

  26. #26
    Aliana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj arijet prvotno napisa
    eh zaboravila sam napisat a sad se pojavili i prije svake M bolni i potkožni prištevi izričito na području brade -koji me živciraju i koje je uredno iz mjeseca u mjesec čačkam i pipam i diram i onda na kraju to izgleda prilično ružno
    Razumijem te,tako je i meni,izgledam kao da sam u sred puberteta
    A uz to imam i grčeve,bolne i otečene grudi,bol u križima i strašno sam razdražljiva i ljuta na cjeli svjet

  27. #27
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    -spotting
    -pokoji pubertetski prištić
    -glad
    - par dana prije jako mi je zima
    -3 dana prije,grčevi i bol u dd kičme
    -(.)(.) splasnu
    -preosijetljivost(rasplačem se zbog ničega)

    od kad pijem vitex nisam živčana,inače još i to.vitex mi je smanjio živčanost i spotting,drugo je sve tu

  28. #28
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj vjestica prvotno napisa
    sike su malo osjetljivije, ali se ni tad ne povecaju ( male su skroz i jedna mi je rodica rekla da će mi tad narast i da ih obavezno slikam )
    e ovo i ja čekam ,a i moj muž ,jadan ni nezna što znači primiti (.)(.),uvijek ih jadan traži
    ni meni se ne povečaju ali kad su osijetljive onda imam osiječaj da su kao mrvicu veče,a kad prestanu boluckat opet kao da ih nemam

  29. #29
    mare78 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    61

    Početno

    upravo proživljavam, pa evo kako to izgleda- potkožni prištevi po bradi i kosti čeljusti, masna kosa, masnije lice, grudi povećane i bolne, mučnina, podrigivanje, bolovi u križima, ramenima, koljenima, listovima, glavobolja, neki osjećaj otečenosti cijelog tijela, teški kapci- mene ne muči apetit,ali zato noćne more- katastrofa! cijelo vrijeme na rubu plača kao da će svaki tren uslijediti svjetska kataklizma!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Hi Mare,

    Evo da te pozdravim na pp, da ne budem offtopic, jer sam te nasla na temi osecanje nadolazece M, a moje pitanje se odnosi na nesto drugo.
    Drugi razlog je jer koristis nick kao moja dugogodisnja i divna prijateljica koju mnogo volim, a sa kojom se jako dugo nisam videla, jer zivimo u razlicitim drzavama.

    Ja studiram svoju i tudje bbt karte, jer sam relativno nova u svemu tome i evo sad kad posmatram ovu tvoju, rekla bih da si ti ovog meseca imala dve ovulacije i to 4dc i onda kada ti ff graf pokazuje. Sta ti mislis :?

    Ako hoces, napisi mi nesto o sebi...



    Vanesa

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Veeeeliko izvinjenje za ovu neopreznost . Kao sto vidite ovo je trebalo da ode na pp.
    Sorry

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    lagana bol u jajnicima.
    nikakve naročite psihičke transformacije u smislu dramatičnog PMS-a.
    ništa strašno, samo malo nelagodno.

  33. #33
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Natecene i bolne grudi(kao da sam uradila silikone ), osetljive bradavice ne mugu ih pipnuti, jako razdrazljiva, jedan moment presretna drugi moment tuzna, ekstremnu glad i za slano i za blago, napuhan trbuh kako da sam 3 mesec trudna, bolovi u krizima, glavobolja, nakon konizacije imam spoting dan dva prije m ne znam zasto to prije nisam imala, dan pred m jako mi je vruce i koza vrlo osetlivija sve me svrbi. Ukratko to je to i bas sada prozivljavam ove siptome jer ocekujem vjesticu.

  34. #34
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Desetak dana prije M me počne loviti PMS. Uff, onda sam razdražljiva, budim se živčana, gladna sam ko vuk. Grudi mi se povećaju napete su i bolne. Dan-dva prije M, počinje probadanje u donjem dijelu trbuha a kad M dođe bolovi koji traju dan-dva.
    To je sve bilo dok sam pila kontr. pilule. Prije nego sam ih počela piti sjećam se nesnošljive boli i jakih krvarenja.
    Prošli mjesec sam prestala piti i još nisam dobila M. Trebala sam dobiti prije nekih 10 dana, tako da se lagano brinem, ili je to normalno da M kasni nakon što prestanem piti?

  35. #35
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Žabica, mislim da se ne moras brinuti. Ja sam pila pilule bez pauze jedno 2,5 godine i kad sam prestala menstruacija mi nije dosla jedno tri tjedna. Cak sam i radila test na trudnocu (negativan) i isla na UV jajnika. Tad nije bilo vrijeme za T pa sam bila u panici, pogotovo kad mi je ginekologica rekla da moram na UV (u bolnicu, jer u ordinaciji nisu imali). Medjutim, samo mi je izmjerila debljinu i velicinu jajnika i dobila sam tablete za poticanje M. Na kraju ih nisam koristila jer je M dosla malo kasnije, sama od sebe.
    Ako mislis da bi mogla biti trudna, napravi test, to je najjednostavnije, pa da prestanes toliko brinuti u tom smislu.

  36. #36
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Tincha malo si me umirila. Ma ne brine me eventualna trudnoća, jer smo koristili kondome(odlučila napraviti čišćenje od 6 mjesci prije trudnoće). Više me zabrinula mogućnost da nešto nije ok. Ali eto sad sam malo mirnija i preostaje mi jedino čekati dalje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •