Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: da li ih vodite doktoru ako nisu bolesni?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno da li ih vodite doktoru ako nisu bolesni?

    Znači, na sve one kontrole i kontrolice, od rođenja na dalje.
    Konkretno, Saša je bila kod pedice sa mjesec dana. Rekla da je sve ok i mi više nismo išli, jer nije bila bolesna. Ne da mi se vuć ju tamo i čekat u punoj čekaonici, samo da bi ju ova izvagala i izmjerila.
    Sada ima 21 mjesec.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    Ne, mi idemo samo na vakcinacije i kada smo bolesni

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Mi smo štreberi išli kako su nam rekli. Ne znam kaj vam je s cjepljenjem? ili se ne cijepite?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    ne cijepimo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: re

    Ne cijepimo i ne idemo.

  6. #6
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno Re: re

    Koje kontrole? Na to je išla onih prvih par mjeseci kad je bilo cijepljenje. A poslije samo po potrebi, a i to mi je uvijek previše

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.

  8. #8
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    ja sam isto štreberski išla na svaku kontrolu.
    Pretpostavljam da ću i ovaj put i to iz jednostavnog razloga što si nikada ne bih oprostila ako bi se tim kontrolama uočilo nešto što ja ne znam.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.
    i kod nas isto tako da to ne vidim kao razlog neodlaska. Puno mi je gore kad već ozdravljeno dijete vodim na kontrolu u bolesnu čekaonicu. (sori ot)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Apsolutno ne......Zasto bih?

  12. #12
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.
    Potpisujem sve ovo

  13. #13
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj bera prvotno napisa
    Ne, mi idemo samo na vakcinacije i kada smo bolesni
    isto ovako

  14. #14
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.
    Potpisujem sve ovo
    I ja. In&out za 15-ak minuta. To je ionako bilo relativno cesto sad do 19 mjeseci, bas danas smo cijepili zadnji 5u1, i rekla je da nema vise potrebe dolaziti. Osim ako je bolestan, naravno.

  15. #15
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.
    ovako

  16. #16
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    kad su redoviti sistematski pregledi?

    znam za one prvi mjesec i jos koji put iza (2,3-6 mj?) ne sjecam se vise
    ali poslije vodim jedino ako je toliko bolesna da joj treba lijecnicka pomoc...

    ne znam za neke posebne sistemastke preglede, mislava nisam vodila vec jako dugo...

  17. #17
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj bera prvotno napisa
    Ne, mi idemo samo na vakcinacije i kada smo bolesni

    Isto ovako

  18. #18
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ne cijepimo i ne idemo, idemo po potrebi, a najcesce samo zovemo telefonom da bi nam dr rekla koji homeopatski pripravak dati.
    inace, kod nase dr. guzva je paklena i ceka se duuuugo.

  19. #19
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    fakat, kad su sistematski pregledi? mi smo zadnji puta bili s nekih godinu dana kad je prvi puta bila prehlađena. od onda niš. preskočili cijepljenje moparu i ne planiramo za sad. u vrtić ionako ne ide.

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ne idemo.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi idemo na redovne kontrole i cijepljenje s Ivom i ne čekamo u punoj čekaonici, naruči nas i odmah smo unutra.
    S Jankom smo isto tako dok je bio beba, a sada samo ako je baš baš bolestan. Zbog manje temperature ne idemo nikam.

  22. #22
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Prvih 4 ili 5 mjeseci- svakih mjesec dana (nisam sad sigurna- davno je bilo :/ )
    Onda mislim sa 8 mjeseci pa sa godinu, pa sa godinu i pol

  23. #23
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj india prvotno napisa
    fakat, kad su sistematski pregledi? mi smo zadnji puta bili s nekih godinu dana kad je prvi puta bila prehlađena. od onda niš. preskočili cijepljenje moparu i ne planiramo za sad. u vrtić ionako ne ide.
    Isto. Stvarno, kad je slijedeći sistematski nakon godine dana?

  24. #24
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Citiraj india prvotno napisa
    fakat, kad su sistematski pregledi? mi smo zadnji puta bili s nekih godinu dana kad je prvi puta bila prehlađena. od onda niš. preskočili cijepljenje moparu i ne planiramo za sad. u vrtić ionako ne ide.
    Isto. Stvarno, kad je slijedeći sistematski nakon godine dana?
    Mislim da ide nekakvo cijepljenje sa 3,5 godine, znam jer nas to čeka u proljeće...

  25. #25
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    ja bih to htjela usporediti...mislim na sistematske preglede

    mi redovito idemo i ne vidim razlog zasto bi to izbjegavala :?
    ipak sam mirnija kad mi strucna osoba kaze da je sve ok ili kad na vrijeme uvidi da ima npr. ravna stopala i siroku nogu pa preporuci kupovanje cipela za siroku nogu (to je kod nas slucaj)
    ne slazem se uvijek sa misljenjem naseg pedijatra ali ga poslusam a i on mene

    evo rasporeda pregleda ili tzv.Untersuchung ( U ), i period u kojem se obavljaju

    U1 (prvi dan)
    U2 (3-10 dan zivota)
    U3 (4-6 tjedan zivota)
    U4 (3-4 mjesec zivota)
    U5 (6-7 mjesec zivota)
    U6 (10-12 mjesec zivota)
    U7 (21-24 mjesec zivota)
    U8 (43-48 mjesec zivota)
    U9 (60-64 mjesec zivota)

    to su redoviti i ne placaju se
    zadnji put nam je pedijatar dao jos jednu knjizicu u kojoj su uvedeni po novom jos neki pregledi s tim da se oni placaju i nisu obavezni

    to je:
    U7a (33-36 mjeseca zivota) 30 €
    U10 (7-8 godina zivota) 50 €
    U11 (9-10 godine zivota) 50 €
    J2 (16-17 godine zivota) 50 €

    sad me zanima kako je to u Hrvatskoj?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.
    Slazem se.
    Mirnija sam kad mi doktor potvrdi da je sve u najboljem redu,iako to najcesce vrlo dobro znam i sama

  27. #27
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Za rođendan idemo na sistematski pregled. Želim da joj to prijeđe u naviku kao i meni. Ja svake godine prije rođendana napravim preglede.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj magnolija27 prvotno napisa
    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.
    Slazem se.
    Mirnija sam kad mi doktor potvrdi da je sve u najboljem redu,iako to najcesce vrlo dobro znam i sama
    x

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ne kužim zašto bi doktor trebao potvrđivati da je sve u redu sa zdravim djetetom koje uredno napreduje? :?

    Da su u sklopu tih kontrolnih pregleda nekakvi detalji sistematski, to bi imalo smisla. Ali, s obzirom kako to izgleda u praksi - pogled na dijete praktički s vrata i cijepljenje ili zbog čega se već ide doktoru sa zdravim djetetom - ne vidim baš svrhu.

    Išla sam u početku 2-3 puta; u zadnjih godinu dana išla sam samo jednom kad je bio bolestan. Sve sumnje koje sam imala provjeravala sam kod stručnjaka za nadležno područje, a ne kod pedijatra (npr. sumnju na hipotoniju na Goljaku, detaljna obrada je uključivala EEG, posjet fizijatru, neuropedijatru, vježbe... Tako nešto ima smisla).

  30. #30
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Mi smo isli sa 1, 2, 3, 4ipo, 6, 9 i 12 mjeseci. Sistematski + cijepljenje. Sljedece sa 18 mjeseci, opet cijepljenje.

  31. #31
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    862

    Početno

    Ne.
    osim do godine dana, smatram potrebnim povremene preglede glede razvoja.
    Jer može se djetetu razvijat hipo ili hipertonija i sl, al mama to ne prepoznaje, pa bi trebao pedijatar, i uputit je dalje. Naša pedijatrica je detaljna i vjerujem joj.
    Recimo, Luna, kažeš da si sve sumnje potvrđivala kod potrebitih stručnjaka, super da si znala kome se obratit al mnogo mama nezna, i tu mišljenje i pregled pedijatra doista treba..iako djete djeluje da možda dobro napreduje, može svašta u podlozi biti..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi idemo redovno na sistematske i na cijepljenje (po plavoj knjižici), a kad smo bolesni, onda uglavnom pričekam par dana da vidim kako se razvija pa onda odlučim ići ili ne (i obično ne odemo). Npr. ovih dana je dosta kašljao i imao temperaturu, ali je kroz 3-4 dana sam ozdravio (da smo otišli pedici, sigurno bi dobili antibiotik, a ja mislim da ne treba baš za svako s..nje popiti po jedan antibiotik).

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    Recimo, Luna, kažeš da si sve sumnje potvrđivala kod potrebitih stručnjaka, super da si znala kome se obratit al mnogo mama nezna, i tu mišljenje i pregled pedijatra doista treba..iako djete djeluje da možda dobro napreduje, može svašta u podlozi biti..
    Dobro, to je istina, ima ljudi koji ni ne znaju što su razvojne tablice, na što obratiti pažnju... Iako mi negdje zvoni da se u rodilištima dijeli onaj letak u kojima su naputci kad se obratiti liječniku (tipa izvijanje, stisnute šake...govorim o malim bebama, veću djecu roditelji valjda već kuže u toj mjeri da im ne treba netko sa strane ako su zdrava). Ti si friška, vidim , pamtim li dobro?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Citiraj mendula prvotno napisa
    Redovne sistematske preglede ne bih preskakala. U slučaju nekih razvojnih poteškoća vjerujem da bi ih stručno oko prepoznalo prije nego ja.
    slažem se s ovim.
    pa smo u skladu s tim redovito pohodili pedijatricu.

    a uostalom kod nas ima skroz odvojeni dio za bolesnu djecu i onu koja dođu na sistematski.

    tu cu se potpisati. vesele me sistematski...

  35. #35
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    do godinu dana redovni pregledi (1,3,6,9,12 mj), od tada samo kad je bolestan (češće mm ili ja po potvrdu za bolovanje i ispričnicu za jaslice) i cijepljenje

  36. #36
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    do godinu dana redovni pregledi (1,3,6,9,12 mj), od tada samo kad je bolestan i cijepljenje
    ovako i mi idemo

  37. #37
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja sam baš na ove preglede do godinu dana volila ići, onako čisto da se hvalim i ponosim. I da šokiram sa platnenima, sa dojenjem
    bolestan mi je bio u ove dve godine samo jedan put, kad je imao tri mjeseca, pokosila nas bila neka gadna viroza. To je jedan jedni put da je uzimao antibiotik.

    Rekla nam je pedica da svratimo oko drugog rođendana. I budemo, da opet malo vidimo šta je novog u ordinaciji, koji plakati na zidovima, da čujem točnu kilažu i da se hvalim sa mojim ljepotanom

  38. #38
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    ja sam baš na ove preglede do godinu dana volila ići, onako čisto da se hvalim i ponosim...
    .... da čujem točnu kilažu i da se hvalim sa mojim ljepotanom
    Ovako i ja, svakim pregledom sve ponosnija

  39. #39
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Prva tri mjeseca smo išli svaki mjesec, a kasnije samo na cijepljenja (5. i 7. mj) i sa 10 mj. na sistematski. Sad smo bili na cijepljenju sa 14 mj. i opet idemo sa 19 mj.

    Citiraj Sun prvotno napisa
    bolestan mi je bio u ove dve godine samo jedan put, kad je imao tri mjeseca, pokosila nas bila neka gadna viroza. To je jedan jedni put da je uzimao antibiotik.
    I Matej je pio antibiotik sa 3 mjeseca prvi put (i jedini zasad).
    Nakon toga je bilo prehlada, ali blagih pa nismo ni išli kod dr.

  40. #40
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo uvijek imali neke probleme za koje smos e nadali da ce nam ih pregledi rijesiti, pa smo tako koristili priliku i isli skoro na sve do godine dana. naravno, niti jedan problem nam pedijatar nije rijesio


    a sve pretrage su bile na moju inicijativu! moje sumnje su se vecinom pkazale tocne. a da sam cekala da pedijatar sam posumnja nacekala bi se. tako da su nama ti pregledi kod pedijatra bili ko na salteru :/

  41. #41
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja sam išla na sve kontrole kako nam je pedijatrica rekla. Ne bih se složila da su laici stručni sami procjeniti jel je sve sa malom bebom uredu, razvija li se dobro itd.. Ipak doktor može primjetiti nekakav eventualni šum na srcu (kao kod moje poznanice), pa i mogućnost rahitisa, prati djetetov razvoj i dr. Nama pregledi nisu bili bez veze iako su kratko trajali, ali u tom pregledu mu je pratila prirast, poslušala srce, pluća, pregledala reflekse, kako motorički napreduje, opipala stomačić, provjerila spolne organe, pogledala usnu šupljinu, prepipala glavu, dala nam razne savjete i uvijek nam je odgovorila na sva pitanja koja su nas zanimala. Cjepivo također.
    Inače ako ne griješim roditelji su zakonski obvezni svoju djecu voditi na te preglede, a pedijatar im u protivnom može pozvati socijalnu službu :/
    Nama još ostaje jedno cjepivo, a kad nas nakon toga bude naručila otići ću. Na nekakve vanredne sistematske za sada nemam namjeru ići.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mi smo isli prvu godinu redovno a od godine dana idemo kad mislim da nesto nije u redu.

  43. #43
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    862

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    . Ti si friška, vidim , pamtim li dobro?
    mmmmm, misliš opet friška mama, o da..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Nakon godine dana sistematski je predviđen, po plavoj knjižici, sa dvije i sa četiri godine i, mislim, sa šest godina. Mi smo prošlog proljeća prošli ove 2 i 4 (doduše kod privatne pedijatrice, ali nema veze, isto je i kod socijalke). Osim fizičkog razvoja, provjerava se kako i koliko dijete govori, ima li znakova komunikacijskih smetnji (sluh, psihološki poremećaji), naznaka problema s vidom,... S četiri godine cura je dobila zadatak da nešto nacrta pa je dokica provjeravala koordinaciju pokreta, može li nacrtati krug, zatvoreni četverokut ili trokut, raspoznaje li boje i zna li ih imenovati... Prema nacrtanom motivu i korištenim bojama, na primjer, možda je mogla naslutiti kakav psihološki problem pa poslati na daljnju obradu psihologu. Mislim da je još održavala ravnotežu na jednoj nozi ili tako nešto; ovoga se otprilike sjećam...

    Mislim da roditelji u većini slučajeva nisu toliko obrazovani da bi mogli prepoznati problem, čak i u dobi 3-4-5 godina kad dijete može dobro komunicirati, a pogotovo ranije. Da ne spominjem da mnogi nisu ni zainteresirani za što je moguće zdraviji razvoj svog djeteta. Zato podržavam obaveznost sistematskih pregleda i ne vidim razuman razlog zašto bi ga netko odbio ("ne da mi se gubiti vrijeme" brojim u nerazumne). S druge strane, cijepljenje jest narušavanje tjelesnog integriteta pojednica i za to mislim da postoje smisleni razlozi za eventualno odbijanje.

  45. #45
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    stoji mendula, ali na ovom forumu su uglavnom ljudi koji su informirani, koji se educiraju i kojima JE stalo. Ja recimo za niti jedan pregled do godinu dana nisam imala potrebu (išla sam tako, napisala sam gore), ja sam jednostavno znala da je s mojom bebom sve u redu - pucao je od zdravlja, sjajno napredovao iz dana u dan itd...
    A prijateljičin mali isto tako, full zdrava beba, ali njena pedijatrica nije full prodojeća kao moja pa joj je na svakom pregledu savjetovala da da bebi čaja, slala ju na vađenje krvi jer beba previše napreduje na mm pa mošda ima povišen šećer, davala joj savjete neka doji svaka 4 sata i takve nebuloze. Tko zna kako bi njihovo dojenje završilo da nije imala mene svakodnevno u šetnji...

    eto meni bi jedno takvo savjetovanje bilo dovoljan razlog da na redovite preglede jednostavno ne dođem :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    eto meni bi jedno takvo savjetovanje bilo dovoljan razlog da na redovite preglede jednostavno ne dođem :/
    Kužim, ne bih ni ja išla kod tog pedijatra. Ali kod nekog normalnog, da.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    stoji mendula, ali na ovom forumu su uglavnom ljudi koji su informirani, koji se educiraju i kojima JE stalo. Ja recimo za niti jedan pregled do godinu dana nisam imala potrebu (išla sam tako, napisala sam gore), ja sam jednostavno znala da je s mojom bebom sve u redu - pucao je od zdravlja, sjajno napredovao iz dana u dan itd...
    A prijateljičin mali isto tako, full zdrava beba, ali njena pedijatrica nije full prodojeća kao moja pa joj je na svakom pregledu savjetovala da da bebi čaja, slala ju na vađenje krvi jer beba previše napreduje na mm pa mošda ima povišen šećer, davala joj savjete neka doji svaka 4 sata i takve nebuloze. Tko zna kako bi njihovo dojenje završilo da nije imala mene svakodnevno u šetnji...

    eto meni bi jedno takvo savjetovanje bilo dovoljan razlog da na redovite preglede jednostavno ne dođem :/
    Upravo zato je ne vodim djecu.

    Sa prvim djetetom sam išla na sve sistematske, dok nisam skužila da se to svodi na vaganje, mjerenje, savjetima tipa; pa on je već dovoljno velik da prestane dojiti i sl. Sa 4 mjeseca mi je savjetovano uvođenje prvih sokića da se crijeva priviknu

    Promijenili smo pedijatra, ali smatram da sam dovoljno informirana i zainteresirana za zdravlje svoje djece i baš zato ih ne vodim doktoru ako nisu jako bolesni.
    Sama sam tražila uputnicu za logopeda kad je Max napunio 4 godine, vid smo provjerili kod specijaliste i tako ćemo nastaviti i dalje.

  48. #48
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno Re: da li ih vodite doktoru ako nisu bolesni?

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Znači, na sve one kontrole i kontrolice, od rođenja na dalje.
    Konkretno, Saša je bila kod pedice sa mjesec dana. Rekla da je sve ok i mi više nismo išli, jer nije bila bolesna. Ne da mi se vuć ju tamo i čekat u punoj čekaonici, samo da bi ju ova izvagala i izmjerila.
    Sada ima 21 mjesec.
    meni se ovo čini neodgovornim. Sva ta mjerkanja nisu bezveze, kod malog djeteta se ne može drugačije utvrditi razvija li se normalno. Osim, naravno, ako ti nisi pedijatar po struci
    Nezgodno je to što imate iste termine kad i bolesna djeca pa postoji mogućnost da pokupi nešto. Kod nas na sreću zdrava djeca imaju svoje termine, a bolesna svoje, tako da se sistematski i cijepljenja nikad ne preklapaju sa bolesnima i nema šanse da sretnemo neko bolesno dijete.

  49. #49
    koalica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    408

    Početno

    I zapravo općenito ne narazumijem zašto neki roditelji smatraju da znaju bolje od stručnih ljudi koji su cijeli život posvetili učenju o određenom problemu :/

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj koalica prvotno napisa
    I zapravo općenito ne narazumijem zašto neki roditelji smatraju da znaju bolje od stručnih ljudi koji su cijeli život posvetili učenju o određenom problemu :/
    Ja ne mislim. Doktori se bave bolestima. Kad je bolestan, vodim ga doktoru. As simple as that.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •