Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 185 od 185

Tema: Koja je najbolja sjedalica od 15-36kg?

  1. #151
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Jel ima tko ovakvu?
    ne vidim baš šta si linkala ali ako dobro kužim radi se o britax evolvi 123?

    ima ljudi na ovom forumu koji je imaju i možeš pronaći tražilicom topice na kojima se spominje iskustva sa tom sjedalicom. ali i na njoj se pojasevi sjedalice skidaju nakon što dijete pređe 18 kg.

  2. #152
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Puno hvala

  3. #153
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ma nisam sigurna da li se ovo uzglavlje može još izvući u visinu a nemam pojma gdje su mi upute, jel zna netko?

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    129

    Početno

    Dobili smo AS DJ. JUNIOR MAXI GASHA http://www.turbolimac.com/Products/T...-95973601.aspx
    Dok sam ja nazvala kuma da mu kažem da ne kupuje, čovjek kupio po preporuci prodavača. Ne izgleda loše, ali nisam gledala druge, pa ne znam usporediti. Certifikat ima, ali kakvi su rezultati testova?
    Kaže da je kupljeno u TL, mogu li ju zamjeniti bez računa? (ako ću mijenjati), u autu još nisam stigla isprobati.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Proizvođač je Graco (možeš naći i pod Logico), nažalost, ne mogu naći test. Možda netko drugi ima.

  6. #156
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    U TL sve možeš mijenjati bez računa, unuutar nekih... 6 mjeseci mislim.

  7. #157
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Ma nisam sigurna da li se ovo uzglavlje može još izvući u visinu a nemam pojma gdje su mi upute, jel zna netko?

    Pogledaj na ovoj stranici http://www.britax.co.uk/index.php?It...sk=showproduct pa odi na user guide.

  8. #158
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    U TL sve možeš mijenjati bez računa, unuutar nekih... 6 mjeseci mislim.
    nema šanse, makar u splitu.
    ako nemaš račun moš crknit što bi ti izašli u susret i nešto zaminili.
    bila, doživila, razočarala se.

  9. #159
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    danas sam bila u TL i rekla mi je da sjedalice ne mjenjaju nit vraćaju novac, a probat ih možemo samo ako dođemo rano ujutro jer ih popodne ima premalo osoblja..koliko ja znam popodne je uvijek više posla i tada bi trebali imati više osoblja!

    Posvađala sam se s MM na mrtvo radi sjedalice..njemu je puno dati za sjedalicu 2000-2,500 kn (i meni je) ali mu nije puno dati i dao je neki dan za TV 106 cm 6000,00kn :shock:

    Uglavnom ja hoću s isofixom jer imamo novi auto s isofixom i zašto ne?

    problem, prvo je rekao kupi ti ja se u to ne kužim, a poslije on i prodavačica koja isto pojma nema izludjeli me...a on će meni...ti i tvoje forumašice samo se pravite pametne.

    Našla sam Romericu duo s isofixom i to boju koju hoću, ali odjednom u TL nemaju onu traku od 200 kn, za dodatno osiguravanje (umjesto one poluge), mada to sve imaju u katalogu.

    Emi je sjela u nju, što se tiče visine za glavu je dobra, ali ta njena ramena, izgleda da za par mjeseci neće moći zakopčati remenčiće, jer ih je sada već skoro prerasla.
    Maxicosi su imali samo jednu, a druga je bila na testovima i nije za prodaju ali je oni drže na polici...e sada, ja sam u katalogu vidjela Bebi confort s isofixom, i stvarno ona je nekako puno dublja i ima više bočne i kod glave obrane, one se pomiću tj. šire kada beba raste, i imam taj dodatni pojas i ne trebate ga dodatno kupovati....košta 2000,00 500 kn je jeftinija od Romerice i Maxsice-inače izbor je katastrofa a sjedalice izgledaju kao da su korištene

    Uglavnom ja sam mislila kupiti Romericu jer radi se o razlici 500 kn ustvari 700 ako kupim onaj pojas (samo neznam gdje ću ga kupiti) bila sam sretna jer sam ju našla, Emi je bez problema sjela u nju, a i najbolje je prošla na testovima...i što sada??

    MM kaže da je meni samo do marke..a ja nisam osoba koja pati na to i ništa si u životu nisam kupila da je bilo marka...ali baš ništa....

    Bebi konfort stvarno djeluje veća, dublja, i širi se, ali to što se pomiče, te stranice, njih Emi može stalno pomicati dok sjedi u njoj...ima li je tko da me smiri, da mi kaže kakva mu je ta sjedalica-ne želim kupiti tu Romericu ako je i ova jednako dobra, tj. ne želim je kupiti samo zato što sam si ja to zabrijala u glavi.
    MM kaže da joj je Romerica već sada premala i preuska i da ću joj za par mjeseci morati kupiti novu?

    Još me nešto brine, zašto niti jedna sjedalica 9-18 kg nema držać za dječije noge, kao na kolicima, pa noge im vise tako satima, mi kada sjedimo noge nam dodiruju pod automobila, u jajetu su nogice podignute, zašto u ovim sjedalicama nema nekoga rešenja za nogice :?

    pomoć-hvala

  10. #160
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa noge su im oslonjene na AS, otkud ti to da im vise :?

  11. #161
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    pa noge su im oslonjene na AS, otkud ti to da im vise :?
    da oslonjene i vise niz AS, čim ne dodiruju pod-vise...Emanueli vise pogotovo iz Romerice, zato sam se i posvađala s MM ja sam htijela nju a on kaže da joj je premala, preplitka, i da mu je bebi confort puno bolja, nekako dublja, pa maloj toliko ne vise noge iz nje, i ima više bočne zaštite, koje se još k tome mogu proširiti kako beba raste???

    Ne znam što ću, u TL nam ne daju da ih probamo u autu, jer nemaju dosta osoblja, a meni Maxica i BC izgledaju prevelike, a Romerica nekako najmanje i ne toliko robusna, a sve su od 9-18 kg :/

    Jedno pitanje; kako da znamo da sjedalice nisu oštećene u transportu, u dućanu......mislim ove u TL katastrofa izgledaju, sve što imaju je na policama "razvaljeno" nema nikakve u skladištu zapakirane u najlon???

  12. #162
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    odite u brezice u baby center. imaju puno veci izbor, a osoblje je ljubaznije i susretljivije nego u TL-u

  13. #163
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    odite u brezice u baby center. imaju puno veci izbor, a osoblje je ljubaznije i susretljivije nego u TL-u
    Hvala draga rado, ali sutra idemo na put, tj. trebali smo već danas, a MM je prekjučer kupio auto novi, tako da ovo jaje koje imamo se ne može montirati dobro u njega a i Emanueli je premalo, još za po gradu OK, ali za dalji put, ne dolazi u obzir

    Ja sam htijela da se što duže vozi u suprotnom smjeru vožnje, i nekako u starom autu je ona mogla dobro stat u tu sjedalicu, a u ovom joj se noge jako kvrče, nije mi to nikako jasno :/ Mislila sam joj kupiti novu sjedalicu prije nego krenemo na more..ali idemo u BiH na nekakvu svadbu koja je iskrsla i još MM promjenio auto praktički zadnji dan, u TL koma sjedalice imaju nekakvo preuređenje tu na Slavonskoj, još prodavačice pojma nemaju-a ja neodlučna-nedaju probati ni zamjeniti sjedalicu...pa neću pljunut 2,500,00 kn..svoju plaću za nešto što mi ne sjeda u auto a bez sjedalice nema šanse da idem na put!!!

    Inače postoji li još neki dućan u ZG-u osim TL i Kike, da imaju veći izbor autosjedalica?
    Tintilinić? Adax? Bebicentar?

  14. #164
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jaje je premalo ako od glave do ruba sjedalice ima manje od 2 cm
    to što joj se noge kvrče nije čudno niti pokazatelj da je AS premala, to je skroz normalno.
    ako je možeš povući unutra tako da ima bar 2 cm od glave do ruba, bez obzira koliko su noge "skvrčene", to ti je ok.
    margita se do prije mjesec dana još uvijek bila vozila u jajetu

  15. #165
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Emi je sjela u nju, što se tiče visine za glavu je dobra, ali ta njena ramena, izgleda da za par mjeseci neće moći zakopčati remenčiće, jer ih je sada već skoro prerasla.
    remenčići se podešavaju po visini. odostraga ima jedna šipka koja se pomiče prema gore po utorima. jel ste isprobali tu mogućnost?
    stvarno mi je teško povjerovat da bi ti ju dijete preraslo po visini. još bolje, romerice su napravljene tako da kada remenčići dođu u najviši položaj, ukoliko su djetetova ramena tada u razini sa izlazom remenčića, glva im viri vrlo malo iznad naslona (općenita je uputa da glava smije viriti do sredine ušiju)
    inače, moja P je još uvijek u toj as, istina na knap, ima 4g i preko 100cm

  16. #166
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, zara je svoju roemericu tek sad prerasla, visoka je 107 cm

  17. #167
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Našla sam Romericu duo s isofixom i to boju koju hoću, ali odjednom u TL nemaju onu traku od 200 kn, za dodatno osiguravanje (umjesto one poluge), mada to sve imaju u katalogu.
    treća točka učvršćenja je svakako poželjna kod isofixa. koristi se ili taj top tether ili noga.
    ali trebaš provjeriti i za svoj auto jel imaš gdje predviđeno mjesto za zakvačiti taj top tether. nemaju svi auto to mjesto.
    ajd prvo provjeri jel u vašem autu ima predviđeno mjesto za to. piše u uputama od auta

  18. #168
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Još me nešto brine, zašto niti jedna sjedalica 9-18 kg nema držać za dječije noge, kao na kolicima, pa noge im vise tako satima,
    nemaju držač za noge zato jel zapravo nije potreban :/

    mislim da bi bio problem kada bi rub autosjedalice presjecao njihova bedra, ali usudila bi se reći da nisu tako plitke.
    djeci noge stoje tako da rub AS dolazi negdje na listovima ili ispod koljena.
    i djeca, vjeruj mi nikako ne sjede mirno već te noge meću posvuda. dižu ih, oslone o sjedalo auta ispred sebe pa o sjedalo na mkojem je as, i tako svašta.

    nadam se da se ipak nećete voziti saaaaaaaaatiiiiiiima bez pauze. i mala pauza čuda čini.

  19. #169
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    da, zara je svoju roemericu tek sad prerasla, visoka je 107 cm
    samo da se osvrnem da ovo:
    L. je visoka 107 i još komodno može koristit BC Iseos SS TT. znači onda da je BC veća i komodnija od roemerice :?

    inače, mi smo svojom BC oduševljeni i prezadovoljni.
    stvarno vridi svake lipe koju smo za nju dali.

    ivana koju ste na kraju kupili???

  20. #170
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    L. je visoka 107 i još komodno može koristit BC Iseos SS TT. znači onda da je BC veća i komodnija od roemerice :?
    tu se radi o nijansama kod autosjedalica.

    nije samo bitno koliko je dijete visoko u cm nego koliko je visoko u predjelu guze i leđa

    i Petra i Zara (pretpostavljam) imale su lufta po visini ako bi se gledao uvijet do kud doseže glava (jel su tako romerice napravljene da glava ne može previše viriti van) ali su prerasle uvijet visine remenčića. naime kad remenčići počinju izlaziti ispod visine ramena onda je dijete preraslo as.

    moguće je da ti L ima dugačke noge pa tijelo još lijpo stane u AS, a moguće je i da su visine utora iz kojih izlaze remenčići AS raslikuju. zašto ne? tu se radi o možda 2-3cm koji mogu puno značiti

  21. #171
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Romerica je nekako plića od BC, pa joj u BC noge manje vire, ali u obje su joj remenčići podignuti na najviše, i ramena su joj u toj visini i zato MM kaže da će je prerasti za 1 mj. u BC nekako upadne više unutra, dublja je, tj, ima veće podnožje za guzu od Romerice, kao i kod kauča, neki su širi neki užu na mjestu za sjediti

  22. #172
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Romerica je nekako plića od BC, pa joj u BC noge manje vire, ali u obje su joj remenčići podignuti na najviše, i ramena su joj u toj visini i zato MM kaže da će je prerasti za 1 mj. u BC nekako upadne više unutra, dublja je, tj, ima veće podnožje za guzu od Romerice, kao i kod kauča, neki su širi neki užu na mjestu za sjediti
    ma daj, pa kolko je visoka :?

    negdje drugdje sam ti napisala da se visina remenčića podešava iza, na leđima autosjedalice i to pomoću jedne šipke. od naprijed izgleda kao jedan utor, ali zapravo na romerici je mislim 7 položaja visine remenčića. ali to vidiš samo ako iza pogledaš

  23. #173
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mene zanima do kad djete mora biti uboosteru i zašto?
    Prepostavljam sada kad su mali su u busteru zbog visine jer im ne paše pojas, ali kod koje visin etreba djete normalno sjediti i biti vezano pojasom.
    U biti jer to vezano za visinu djeteta, kilažu ili dob?
    Neka me netko prosvjetli....

  24. #174
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Mene zanima do kad djete mora biti uboosteru i zašto?
    Prepostavljam sada kad su mali su u busteru zbog visine jer im ne paše pojas, ali kod koje visin etreba djete normalno sjediti i biti vezano pojasom.
    U biti jer to vezano za visinu djeteta, kilažu ili dob?
    Neka me netko prosvjetli....
    vezano je za visinu i kilažu.
    idealno, dijete bi trebalo biti vezano uz pomoć 'boostera' do 150cm visine i 27kg.
    razlog je upravo taj da taj booster prilagodi putanju pojasa automibala kako bi pravilno prelazila preko djetetovog tijela.

    sjedala u automobilima napravljena su za tijela visine 150cm i težine 27kg. nakon toga booster u pravilu više nije potreban

    po Zakonu, dijete MORA biti vezano uz pomoć postolja (boostera) do 12 godina starosti. u toj dobi djeca odprilike dostižu one centimetre i kilograme.

    idealno je pratiti vizičke parametre, a onda dobne. Zakon je to ovaj put malo zamjenio ali nije puno fulao

  25. #175
    mg1975 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Romerica je nekako plića od BC, pa joj u BC noge manje vire, ali u obje su joj remenčići podignuti na najviše, i ramena su joj u toj visini i zato MM kaže da će je prerasti za 1 mj. u BC nekako upadne više unutra, dublja je, tj, ima veće podnožje za guzu od Romerice, kao i kod kauča, neki su širi neki užu na mjestu za sjediti
    Mi imamo BC AS, L je visoka cca 83 cm (nosimo odjeću 86) i remenčići su nam na srednjem utoru (BC ima 3 utora) tako da dobro pogledaj iz kojeg utora izlaze remenčići (obično su remenčići na BC AS-ovima u TL-u namješteni na srednjem utoru).

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa
    Citiraj domy prvotno napisa
    Mene zanima do kad djete mora biti uboosteru i zašto?
    Prepostavljam sada kad su mali su u busteru zbog visine jer im ne paše pojas, ali kod koje visin etreba djete normalno sjediti i biti vezano pojasom.
    U biti jer to vezano za visinu djeteta, kilažu ili dob?
    Neka me netko prosvjetli....
    vezano je za visinu i kilažu.
    idealno, dijete bi trebalo biti vezano uz pomoć 'boostera' do 150cm visine i 27kg.
    razlog je upravo taj da taj booster prilagodi putanju pojasa automibala kako bi pravilno prelazila preko djetetovog tijela.

    sjedala u automobilima napravljena su za tijela visine 150cm i težine 27kg. nakon toga booster u pravilu više nije potreban

    po Zakonu, dijete MORA biti vezano uz pomoć postolja (boostera) do 12 godina starosti. u toj dobi djeca odprilike dostižu one centimetre i kilograme.

    idealno je pratiti vizičke parametre, a onda dobne. Zakon je to ovaj put malo zamjenio ali nije puno fulao
    Tako je.

    To je kad dijete može sjesti tako da mu je guza u pregibu sjedala, koljena može normalno saviti preko sjedala (znači, ne da mu noge strše ravno) , a putanja pojasa ide preko sredine ramena (a ne vrata).

    Znači, već dok je poprilično veliko dijete može iz boostera.

  27. #177
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Romerica je nekako plića od BC, pa joj u BC noge manje vire, ali u obje su joj remenčići podignuti na najviše, i ramena su joj u toj visini i zato MM kaže da će je prerasti za 1 mj. u BC nekako upadne više unutra, dublja je, tj, ima veće podnožje za guzu od Romerice, kao i kod kauča, neki su širi neki užu na mjestu za sjediti
    sve se meni čini da si ti ili tm nešto pobrkali.
    tebi mala ima godinu i tri miseca i tm misli kako će za misec dana prerast BC sidalicu 9-18 kg :? :?
    moja L. ima skoro 4 godine, 107cm i 15.5 kg i ja je još neko vrime vidim u ovoj BC sidalici. i to bez problema.

  28. #178
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Romerica je nekako plića od BC, pa joj u BC noge manje vire, ali u obje su joj remenčići podignuti na najviše, i ramena su joj u toj visini i zato MM kaže da će je prerasti za 1 mj. u BC nekako upadne više unutra, dublja je, tj, ima veće podnožje za guzu od Romerice, kao i kod kauča, neki su širi neki užu na mjestu za sjediti
    i meni ovo zvuci :shock: . BC ce krajem 8. mjeseca napuniti 3 godine, ima 12,5 kg i visok je oko 95 cm i ne cini mi se da ce uskoro prerasti svoju romericu. ja bih rekla na zalost jer moramo sad kupiti novu za balerinu, a opet se radujem jer sam odabrala jednu prekrasnu .

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    129

    Početno

    Znači nitko nema ovaj Graco booster?
    Kako kod drugih boostera funkcionira naslon? Kod ove se naslon može spustiti skroz da bude vodoravan s sjedalom (mislim kad je na podu van auta? Ne može se čvrsto fiksirati. Kao ti neki utori ga zadržavaju, ali vrlo lako se miče.
    U autu (škoda fabia) stoji ok, kad cura sjedne zavežem ju i probam mrdati stoji čvrsto. Malo ju mogu pomicati, ali vrlo malo. Onaj naslon za glavu mogu skroz izvuči, sjedalo je nagnuto prema naslonu. Ona kaže da joj je udobno. Kako vam se čini?
    Imate li iskustva s mjenjanjem u TL na Žitnjaku, račun nemam?
    Ona ima 16kg i 102cm i mislim ju držati u staroj sjedalici bar dok bebač ne nauči sjediti i preuzme joj AS, a ona u booster, to je OK?

  30. #180
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Kod ove se naslon može spustiti skroz da bude vodoravan s sjedalom (mislim kad je na podu van auta?
    ovako i naša roemer kidfix

  31. #181
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj mama x1 prvotno napisa
    to je OK?
    Prelazak tvoje djevojčice u booster, ne bi na nijedan način trebao biti povezan sa prelakom njenog brata u višu kategoriju sjedalice.
    Dakle, ona prelazi u booster kad težinom i/ili visinom preraste sjedalicu koju imate.
    Dječak prelazi u višu kategoriju kad je on po težini/visini/motoričkom razvoju spreman za to.
    Tako je ok.
    Više o prelascima na autosjedalice.info

  32. #182
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    129

    Početno

    Da znam, ali to sam pretpostavila po njenom dosadašnjem napretku. Njoj su remeni sad malo ispod ramena, raste oko 2cm mjesečno, bar do sad, a sad ima malo preko 16kg. Pa sam pretpostavila da će do 11-12mj biti doista spremna za booster.

  34. #184
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj mama x1 prvotno napisa
    Njoj su remeni sad malo ispod ramena
    ako su remeni ISPOD ramena onda je prerasla autosjedalicu 9-18kg.


    Citiraj mama x1 prvotno napisa
    dok bebač ne nauči sjediti i preuzme joj AS
    sjedenje nije dovoljno za prelazak u smjer vožnje.

    MORA imati 9kg i MORA se moći USTATI pridržavajući se za komad namještaja.
    poželjno bi bilo da što više prijeđe godinu dana i izdrži u autosjedalici koja se namješta suprotno smjeru vožnje

    Citiraj mama x1 prvotno napisa
    U autu (škoda fabia) stoji ok, kad cura sjedne zavežem ju i probam mrdati stoji čvrsto. Malo ju mogu pomicati, ali vrlo malo. Onaj naslon za glavu mogu skroz izvuči, sjedalo je nagnuto prema naslonu. Ona kaže da joj je udobno. Kako vam se čini?
    po ovome što si napisala booster ti je ok. ne vidim razlog zašto bi ga mjenjala. dijete u boosteru drži pojas auta i ako booster lijepo 'leži' na sicu i cijelo vrijeme vožnje osigurava ispravnu putanju pojasa onda booster ispunjava svoju zadaću

  35. #185
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Imala je oko 82 cm i 13 kg nismo je dugo mjerili, bodiće nosi 98-104...ovisi o proizvođaću....

    kupili smo BC, nažalost bila je samo crna u TL, BC može se više spustiti u ležeći položaj, dok Romerica gotovo nisšta, sjeli smo je u obje i na najvišlji utor iza podigli remenčiće i Romerica joj je bila knap, dok BC nije....etkaže i prodavačica da ona ima možda veći trup, višlja ramena...ni sama nije mogla vjerovati kada smo je sjeli da je tolika razlika......daleko od toga da je na Romerici ugodnijei i materijal lijepših boja nego u BC, ali mi smo njome prezadovoljni, Emi je u putu spavala u njoj...i sada stalno hoće u nju, pa ju muž mora voziti da spava u njoj....od prve smo je namjestili u auto jer ima isofix a dobili smo i onaj remen za učvršćivanje TT besplatno uz sjedalicu i 200 bodova na Magma kartici....

    Eto meni je želja bila Romerica ali djetetu je bolje odgovarala Bebi confort s isofixom i mislim da je to jedino bitno.
    Inače stavili smo je na sredinu skroz stražnjeg sjedala imamo voyager s 7sjedala i malo je problem zbog zračnih jastuka namontirati je u drugi red...čvrsto je namještena i ne mrda ni milimetar....

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •