Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 185

Tema: Koja je najbolja sjedalica od 15-36kg?

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Koja je najbolja sjedalica od 15-36kg?

    Zanima me kao što piše u naslovu koja je najbolja?
    Koju vi imate i kak ste zadovoljni?

  2. #2
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Baš sam bila u Adaxu i svidjela mi se Jane sjedalica? Jel ima ko i kakve su ocjene?

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    roemer kidfix

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Maxi cosi Rodi XR. U jednoj se vozi stariji od 27 kila, a u drugoj mlađi od 17 kila. I jednom i drugom se prilagodi po visini i po širini i ja sam više nego zadovoljna.

  5. #5
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Jel ima mogućnos poluležečeg položaja za spavanje?
    Gdje si kupila i koja je cjena?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Jel ima mogućnos poluležečeg položaja za spavanje?
    Gdje si kupila i koja je cjena?
    Ako si mislila na mene, ima tu mogućnost da se naslon može lagano nagnuti unutrag, ali nije to toliko puno,kao npr kako je kod sjedalica za manju djecu.

  7. #7
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    roemer kidfix
    jel to ona s isofixom? (jer ima još jedna kidnešto)

    tu smo i mi kupili. Zadovoljni.

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    je je s isofixom. imamo je tek mjesec dana, ali je obožavam

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nedavno kupili Maxicosi Rodi XP - za sad zadovoljni dijete i mi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    mogu li se ove maxi cosi XP u povećati i u širinu ili samo u visinu

  11. #11
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno Re: re

    Citiraj panterica prvotno napisa
    mogu li se ove maxi cosi XP u povećati i u širinu ili samo u visinu
    širinu samo reguliraš u ramenima, i to 2 klika. a visinu možeš ohoho (piše do 12 godina) meni izgleda da bi im naslon za glavu mogao probušit krov koliko je visoka.

    ja je imam rodi xp, al vidim nedostatke, pa preporučam u svakom slučaju isofix, i to romericu :/ (bar bi ja tu drugi puta kupila iako nemam isofix )

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    tea, hvala na informaciji. ja li ta romer ona koju sam vidjela u turbo limač. mislim, ja sam vidjela jedan jedini model. postoji li neka šifra da ne gledam krivu.
    zasad mi je izbor ili maxi cosi ili romer. chicco mi ima preplastičnu navlaku. bojim se da bi se previše znojila u njoj.

  13. #13
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno Re: re

    Citiraj Tea prvotno napisa
    ja je imam rodi xp, al vidim nedostatke,
    'Ajde malo više o ovome... Kad uloviš vremena...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno Re: re

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Tea prvotno napisa
    ja je imam rodi xp, al vidim nedostatke,
    'Ajde malo više o ovome... Kad uloviš vremena...
    Tea, ovo i mene zanima. Naime, idemo sutra u Graz i mislimo kupiti baš tu sjedalicu... Da se eventualno stignem predomisliti! Roemer mi se, naime, ne sviđa.

  15. #15
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mene isto zanimaju nedostatci Maxi cosi XP jer ju planiram uskoro kupiti.
    Zanima me ako nemaš u autu (ko što si rekla da nemaš isofix) kako bi montirala sjedalicu sa isofixom?

  16. #16
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    Zanima me ako nemaš u autu (ko što si rekla da nemaš isofix) kako bi montirala sjedalicu sa isofixom?
    U pravilu, svaka sjedalica s isofixom se može namjestiti i kao "obična" sjedalica, samo s pojasom od auta

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno Re: re

    Citiraj panterica prvotno napisa
    ja li ta romer ona koju sam vidjela u turbo limač. mislim, ja sam vidjela jedan jedini model. postoji li neka šifra da ne gledam krivu.
    .
    roemer 15-36 imaš 4 modela: vip, kid, kid plus i kidfix
    kidfix je s isofixom, ostale ga nemaju
    imaš ovdje sva 4 modela, i sve boje u kojima dolaze (klikneš na model koji ti si sveiđa, pa na current designs):
    http://www.britax-roemer.de/gruppe.p...tID=1&navid=13

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ili ovdje ih imaš po designu:
    http://www.britax-roemer.de/kollekti...w_collection=1

    biraj classic line, trend line, ili high line pa gledaj

  19. #19
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno Re: re

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Tea prvotno napisa
    ja je imam rodi xp, al vidim nedostatke,
    'Ajde malo više o ovome... Kad uloviš vremena...
    OVO SU ISKLJUČIVO MOJA OSOBNA MIŠLJENJA!!!

    ajmo po redu:
    - lagana je (što je za mene nedostatak, jer bolje da je teža, zbog reagiranja pojasa)
    -iako ima safe side za glavu, veći i bolji je u romera
    -ima onu plastičnu bazu koja se zakači ispod sjedala da sjedalica ne pleše, al to ne funkiconira, jer ta baza izlazi van, i jako ju je teško odvojiti od sjedalice kad je uvučena ispod sjedala, znači lakše mi je izvući sve skupa, nego dovojiti sjedalicu od baze. imam osječaj da još jednom tako nešto učinim da će puknuti plastična "baza"
    -pozicije nagiba- ne funkcioniraju, jer onoliko koliko ja zategnem u kukovima svoju Niku, taj "ležeći... spušteni...polegnuti..." ili kako već položaj ne funkcionira. ja ju zatezanjem jednostavno vratim natrag.
    -bočna širenja u ramenima- nepotrebna- mislim da je jedna od mareketinšikih caka da to sjedalica može.


    jedina prednost je u dizajnu- mi imamo onu plavu na cvijetiće, a romer ima neke bezvezne dizajnove, al zato mi se stvarno čini da je bolji od MC, baza mu je čvršča, punija. pogotovo isofix koji ne dozvoljava sjedalici ni makac.

    kada bi ponovno kupovala sjedalicu, kupila bi Evolvu ili Recaro, al to u slučajevima I. i II. budući da mi ovdje govorimo isključivo o II. onda romerica kidfix.

    i bila sam neki dan u toysrusu- Grazu (kako li se već piše) i cijene i izbor su im koma, čini mi se da je kod nas ili u sloveniji bolja ponuda.

  20. #20
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    mi planiramo kupiti roemer kidfix

  21. #21
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Re: re

    Tea je napisala:

    -ima onu plastičnu bazu koja se zakači ispod sjedala da sjedalica ne pleše, al to ne funkiconira, jer ta baza izlazi van, i jako ju je teško odvojiti od sjedalice kad je uvučena ispod sjedala, znači lakše mi je izvući sve skupa, nego dovojiti sjedalicu od baze. imam osječaj da još jednom tako nešto učinim da će puknuti plastična "baza"
    -pozicije nagiba- ne funkcioniraju, jer onoliko koliko ja zategnem u kukovima svoju Niku, taj "ležeći... spušteni...polegnuti..." ili kako već položaj ne funkcionira. ja ju zatezanjem jednostavno vratim natrag.


    Tvoja je XP ona ima ono nešto plastično.
    Ne kužim zakaj bi bazu odvajala od sjedalice, zašto trebaš izvlačiti sjedalicu.
    Šta je pojas premali pa onda povuče sjedalicu unatrag mislim u sjedeći položa?

    Zašto misliš da su one druge bolje?

    Jel netko zna cjene Romericama?
    I ak netko ima neka napiše prednosti i nedostatku.[/b]

  22. #22
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    kidfix

    u brežicama 200 eura
    u tl-u 1500 kn

  23. #23
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno Re: re

    Citiraj domy prvotno napisa
    Tvoja je XP ona ima ono nešto plastično.
    Ne kužim zakaj bi bazu odvajala od sjedalice, zašto trebaš izvlačiti sjedalicu.
    Šta je pojas premali pa onda povuče sjedalicu unatrag mislim u sjedeći položa?

    Zašto misliš da su one druge bolje?
    da moja xp ima onu "plastičnu bazu" mali dodatak koji se uvuće ispod naslona, tj. na presjeku između naslona i sjedala. na tu bazu dolazi sjedalica. ta baza ima par utora- položaja. što je utor udaljenjij od naslona, to je položaj sjedalice "ležečkiji" ako tako mogu nazvati, a to nije uopće nešto ono.... bez veze :/

    e sad, ako namjeravaš sjedalicu stalno premještati (a ja ju nekad premještam jer se zna nika voziti sa mojim tatom i sa mm-ovom sestrom). onda je to koncipirano tako da samo sjedalicu odvojiš od baze, a bazu ostaviš npr. u svom autu. međutim, to je već počelo polagano bijeliti (kao kad plastika ide puknuti) i ne odvajam više tako, nego izvučem sve skupa fino van. ta "baza" je živi shit, jer je toliko mekani taj dio koji ulazi između naslona i sjedala, trebao bi biti čvršči i duži i možda više zaobljeniji.
    evo, ovdje ti je nacrtano sve od slike 7-11 o čemu govorim da imaš uopće predodžbu ako nisi u vidjela u živo. http://www.racc.es/pub/ficheros/tien...q_21c191f9.pdf

    gle, ja niku toliko stisnem preko kukova tako da i kada je u tom najudaljenijem položaju, pojas ju vrati

    pa ovo su moja subjektivna mišljenja, naravno, nekome je možda fantastična i ništa ne smeta. samo sam rekla kad bih ponovno kupovala kupial bi zasigurno romericu kidfix. kao što sam rekla (a to je MM govorio kad smo birali) da je na izgled čvršča, robusnija... :/
    ne sugeriram što da kupiš, već samo govorim ono što meni smeta, u biti što sam pri kupovini mislila da je super, al ispalo je bez veze.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    roemer kidfix imam ja i ne mogu se nadiviti otkad sam je kupila 8)
    kostala je manje od 200 eura, i dobila sam tridesetak eura mervera

  25. #25
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ivana7997 , kad ti je dijete sijedi, glavu može imati gotovo skroz naslonjena na uzglavlje, toliko je uskoi ukošeno da jednostavno drži fixirano glavu. to mi se jako svidilo u romerice.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    jel ta kidfix ima izofix?

  27. #27
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    jel ta kidfix ima izofix?
    da

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    to mi se jako svidilo u romerice.
    ma meni se ona toliko svidja da bih sama sjedila u njoj. nisam puno visa od 150 cm, ali kile su problem imam pokoju vise od 36

  29. #29
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    to mi se jako svidilo u romerice.
    ma meni se ona toliko svidja da bih sama sjedila u njoj. nisam puno visa od 150 cm, ali kile su problem imam pokoju vise od 36

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    mislim da mi nemamo izofix u autu
    kako to izgleda?

  31. #31

  32. #32
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    ninaxy, ne mora ti auto imati isofix da bi ju montirala u auto, hoću reći, da ju možeš staviti i u auto bez isofixa, ali onda nije učvršćena. tko zna, možda jednom i kupiš auto sa isofixom pa ti bude super.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    isofix ne izgleda nikako, tj ne vidis ga. ja sam znala da ga imamo jer su nam napomenuli kad smo kupovali auto, ali sve dok mi zenska nije namjestila sjedalicu, nisam bila sigurna da je stvarno tu

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno Re: re

    Citiraj Tea prvotno napisa
    e sad, ako namjeravaš sjedalicu stalno premještati (a ja ju nekad premještam jer se zna nika voziti sa mojim tatom i sa mm-ovom sestrom). onda je to koncipirano tako da samo sjedalicu odvojiš od baze, a bazu ostaviš npr. u svom autu.
    Ovo ne kužim. Zar nije ta baza integralni dio sjedalice, čemu ju ostavljati u jednom autu, a sjedalicu stavljati u drugi auto bez baze? Nisam ni znala da se sjedalica i baza trebaju odvajati, namjeravala sam premještati i sjedalicu i bazu u slučaju potrebe.

    Btw, mi ju jučer kupili u Grazu. Dojam mi je za sada odličan, makar mi se čini da nam bolje sjeda u Volvo nego u Clio, ali taj problem sam imala i sa svim drugim sjedalicama do sada - remen u Renaultu se relativno brzo olabavi pa često moram provjeravati je li sjedalica dobro učvršćena, dok je u Volvu to razdoblje osjetno dulje. Na Roemeru mi se nikako ne sviđaju navlake, to je jedan od razloga zašto smo kupili Rodi XP. A obje od ADAC-a dobile ocjenu "dobar" (nema ni jedne sjedalice iz te grupe koja je po njihovim testovima vrlo dobra), pa smo se relativno lako odlučili.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    ivana7997, super opis
    Tea, nema šanse da kupujemo novi auto, kad on bude na redu, onda nam autosjedalice više neće biti aktualne.
    Kad smo kupovali ovaj, bilo mi je bitno da ima sva tri normalna pojasa straga, za slučaj da nam se zalomi treće dijete. Ali sad vidim da ima jako malo mjesta straga (iako se radi o karavanu), i da moram obratiti pažnju i na širinu autosjedalica.
    Uglavnom, ja bi htjela neku sjedalicu 9-36, tako da ju mogu fiksirati pojasom ko i Tobicu, i to takvu da mogu vezati dijete njezinim pojasevima do kraja, i da mi ju po visini dijete ne preraste prebrzo. Ali takvo nešto ne postoji na tržištu, jel tako? Meni je pogotovo problem što mali još nema 2,5 god, a ima skoro 18 kila, a i glava mu već viri van iz Tobice. Jedino rješenje za sad mi je ona bebe confort 9-36, ali na njoj dodatni pojasevi funkcioniraju samo do neke visine djeteta, koju je mali već skoro prerasao, i dosta je niža od npr. MC priori.
    Any ideas?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 21:00

  36. #36
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Bebe confort trianos.... Kad sam kupovala iz ove klase sjedalicu za M. skoro sam uzela nju.... prevagnula je Romerica zbog isofixa, a skužila sam da za M. ionako više neću trebat te pojaseve u 5 točaka.

    Ne mogu se sjetiti jesam li naišla na itijednu koja ima iz ove grupe svoje pojaseve... a čačkala sam nekoliko mjeseci...

  37. #37
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Postoje sjedalice od 9-36 (kombinirane) koje imaju svoje pojaseve, ali funkcioniraju po principu da se od 18 kg pojasevi sjedalice vade i dijete se veže pojasom automobila.
    Ako je dijete teže od 18 kg, ne smije biti vezano pojasevima sjedalice, jer je preteško da bi ga oni zadržali i adekvatno zaštitili.
    Isofix booster je najbolje rješenje, ali ako auto nema isofix, treba isprobati boostere u autu i uzeti onaj, koji najbolje sjedne.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Tea, ajd pogledaj ovaj link

    http://maxi-cosi.com/media/productha...osi/RodiXR.pdf

    s uputstvima za upotrebu. Ja uopće ne vidim nigdje da se ikoji dio uvlači između sjedala i naslona. Vidim da je taj plastičan dio (za koji sam i ja "po inerciji" mislila da se negdje uvlači" zapravo na sjedalu; nigdje ispod naslona.

    Možda mi je što promaklo?

    Znam da se sjedalo može pomaknuti
    (vidi animaciju http://maxi-cosi.com/maxicosi/instructions.aspx?id=14 )
    pa onda normalno dio plastike viri sa stražnje strane, ali se ne ugurava ispod naslona.

    Ajd izvadi to ispod naslona i stavi samo na sjedalo; možda i to doprinosi nestabilnosti.

    Ali ovo je samo nadaleko - nemam osobni doticaj (još) s ovim boosterom pa pišem na temelju uputa za upotrebu i animacija s njihovog sitea.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ovo kaj se prikazuje na ovom filmiću tiće se sjedalice sa oznakom XR, ali sjedalice koje imaju oznaku XP (a više se ne rade) imaju taj dio koji se izvuče od ispod i ugura se ispod naslona sjedala auta.
    Moji dečki se voze u ovoj XR i ona nema taj dio o kojem Tea govori i izgleda da ću morati doći na prvi slijedeći Rodin pregled da mi to dobro proučimo zajedno. Ove naše imaju samo mali dio koji se uglavi između dvije željezne šipkice na naslonu za glavu od auta, a služi samo za to da se sjedalica ne miće kad dijete ulazi i izlazi iz nje.

  40. #40
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Amalthea, stavila si link od Rodi (XR?), a ne Rodi XP, razlika je u toj "bazi".
    Evo ponavljam što sam napisala u par postova prije:
    http://www.racc.es/pub/ficheros/tien...q_21c191f9.pdf
    slika od 7-11 govori kako ta "baza" ulazi između sjedala i naslona kako bi sjedalica bila dodatno učvršćena, te kako bi se na taj način u nekoj potrebi odvojila sjedalica od "baze". međutim ta "baza" je toliko malena i plastična. a što je najbolje, jako se teško odvaja "baza" od sjedalice tako da mi je lakše iščupati sve skupa iz sjedala, prije nego odvojiti. ta "baza" se može montirati da zaobljeni vrh ide prema dole između sjedala i naslona, i prema gore.

    ono što je moj problem, nisam probala sjedalicu u svom autu prije nego što sam ju kupovala, pa smo tek kasnije zaključili da je prevelik nagib sjedala, tako da imam jako puno lufta ispod "baze".

    al što je tu je, sve inaće funkcionira i služi svrsi. ja Niku toliko zategnem preko kukova da nema mrdanja i sve 5. da bi drugačije odabrala drugi puta- to sigurno, ali tješi me što nisam falila u sjedalici, budući da je dobila odlične ocijene, a i dezen mi je mrak.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    (Ma i mislila sam da pišeš o XP, ali na stranicama Maxi Cosi više tog tipa nema)

    Aha. Onda si mislim ovak: Maxi Cosi na stranicama više nema tu XP pa je valjda skužio da je fulao s tim "kuplungom" te napravio verziju XR u kojoj se to ne koristi.

  42. #42
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    (Ma i mislila sam da pišeš o XP, ali na stranicama Maxi Cosi više tog tipa nema)

    Aha. Onda si mislim ovak: Maxi Cosi na stranicama više nema tu XP pa je valjda skužio da je fulao s tim "kuplungom" te napravio verziju XR u kojoj se to ne koristi.
    da, sigurno je to, jer iz mog gledišta, ta baza mi služi samo kao dodatni teret u prtljažniku.

    ima li netko tko je uopće zadovoljan sa tom "bazom" da mu služi svrsi? :?

  43. #43
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    jel postoji uopće kod nas za kupit kombinirani booster, tj sjedalica s svojim pojasevima koji se skidaju a da je isofix i da se može vezati i u drugim automobilima?

  44. #44
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    jel postoji uopće kod nas za kupit kombinirani booster, tj sjedalica s svojim pojasevima koji se skidaju a da je isofix i da se može vezati i u drugim automobilima?
    ne, najbliže nama je slovenija.

    u biti ima u neckermannu i sličnim prodajnim katalozima, al ja mislim da ih ni nema na testovima od adac-a. :/

  45. #45
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    jel postoji uopće kod nas za kupit kombinirani booster, tj sjedalica s svojim pojasevima koji se skidaju a da je isofix i da se može vezati i u drugim automobilima?
    I mene to zanima.
    Da ne otvaram novu temu, moj je problem ovaj: Emanuela ima 9,5mjeseci i preko 11kg, glava joj jako viri iz sjedalice (imamo Peg-Perego s isofixom i jako smo zadovoljni,jako je čvrsta i teška, pa ju je malo problem prenositi).

    Što da ja sada radim, ja bih isto htijela booster od 9-36kg jer mi se ne isplati opet za par mjeseci kupovati novu sjedalicu.
    Smije li ona uopće u takvu sjedalicu s nepunih 10mjeseci?
    Gdje ju nabaviti i po kojoj cijeni?
    Ima li u Njemačkoj ili Sloveniji?
    Nije mi jasno ovo o isofixu, što se on ne može montirati u aute koji ga nemaju, jer naš za sjedalicu od 9-13 se montira kao sjedalica :? nema nikakve dodatke za "prištekat" iza sjedala???

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    isofix ne izgleda nikako, tj ne vidis ga. ja sam znala da ga imamo jer su nam napomenuli kad smo kupovali auto, ali sve dok mi zenska nije namjestila sjedalicu, nisam bila sigurna da je stvarno tu

    da se nadovežem... mi imamo opel astru...ovu novu liniju.. i nemam pojma da li imamo isofix... jel ima neko ko zna da li astra ima isofix?? netko voi astru sa isofixom?? u slučaju da nema..jel se to može naknadno namontirat??

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj nanov prvotno napisa
    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    isofix ne izgleda nikako, tj ne vidis ga. ja sam znala da ga imamo jer su nam napomenuli kad smo kupovali auto, ali sve dok mi zenska nije namjestila sjedalicu, nisam bila sigurna da je stvarno tu

    da se nadovežem... mi imamo opel astru...ovu novu liniju.. i nemam pojma da li imamo isofix... jel ima neko ko zna da li astra ima isofix?? netko voi astru sa isofixom?? u slučaju da nema..jel se to može naknadno namontirat??
    ovo je trebalo biti da li netko VOZI astru sa isofixom?

  48. #48
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Tea prvotno napisa
    Citiraj snoopygirl prvotno napisa
    jel postoji uopće kod nas za kupit kombinirani booster, tj sjedalica s svojim pojasevima koji se skidaju a da je isofix i da se može vezati i u drugim automobilima?
    ne, najbliže nama je slovenija.

    u biti ima u neckermannu i sličnim prodajnim katalozima, al ja mislim da ih ni nema na testovima od adac-a. :/
    oprostite na dezinformaciji, previdila sam ono isofix. mislim da nema nigdje. jedino ako recaro nema neki young model sa isofixom?!

  49. #49
    Tea avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,027

    Početno

    nanov, ovako, odi u auto i pređi prstima između sjedala i naslona, onaj utor gdje se spajaju i ako napipaš na lijevoj i desnoj strani po dvije metalne karike- IMAŠ ISOFIX. , ako ne napipaš ništa osim pojaseva, nemaš.

    često u novim autima postoji na zadnjem sjedalu na naslonu etiketa ušivna sa natpisom isofix ili oznakom isofixa http://autosjedalice.info/cms/images...ix_simboli.png, ili naljepnica. nekad nema ničega, al samo rukom pređeš unutra i ne možeš da ga ne osjetiš ili vidiš.

    evo još pogledaj malo slike gdje bi se mogao nalaziti i kako funkcionira http://autosjedalice.info/cms/index....d=25&Itemid=44 a imaš i par postova gore linkovi sa isofixom.

    nemoj misliti da sve astre imaju ili nemaju, to je stvar godine proizvodnje, tehničkih karakteristika auta, paketa...

  50. #50
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    onda, Romer kidfix ili maxsi cosi rodi xr (za nas sa isofixom u automobilima), pitanje je sad :?
    Olakšajte mi odluku.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •