Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: alergija na mlijeko

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno alergija na mlijeko

    zanima me, ukoliko je moje dijete alergično na proteine kravljeg mlijeka, da li onda može reagirati i na mlječne proizvode koje ja konzumiram, budući da dojim? tj. da li se taj kravlji protein može lučiti u majčino mlijeko?

    inače, imamo AD koji je u svom najgorem mogućem izdanju ikad, ni kortikosteroidi ne pomažu, a poduzimamo sve moguće da izbjegnemo potencijalne podražaje, a sad me još jedino ovo muči, neko vrijeme sam bila maltene samo na vodi i bananama, ali nisam primjetila povezanost u pojavi AD

    I ako mi možete odgovoriti da ne otvaram novi topic, zašto su alergo testovi na proteine kravljeg mlijeka nepouzdani do 1. godine djetetovog života?

    I još nešto, ja i izdajanje = nemoguća misija, ne znam zašto, ali ne ide...kad krenemo s dohranom, nema mi druge nego koristiti ad za kašice - ili?

    I još jedno za kraj... ... budući da bolujem od autoimune bolesti, dakle di moja antitijela poremećeno rade, što je s antitijelima u mome mlijeku????? jesu li antitijela u mom mlijeku u redu? jel ikako moguće da oni izazivaju takve reakcije na koži moje bebe? ovo je malo "specijal"pitanje ali me jako muči zadnje dane...help...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    zaboravila sam...imam još toga...

    problem - konstantno zelene ili žučkasto zelene stolice, u 99% se pokaka tijekom podoja
    onako zlatno smeđu stolicu sa "sjemenkama" je imala samo nekoliko puta i to dok je bila novorođenče...

    na što ovakava slika upućuje?

    inače, Iskra je jako osjetljivo dijete, puno plače, više ne znam jel nju nešto ozbiljno muči?

    pedijatrica veli da dojene bebe mogu imati svakakve stolice, da možda ima grčeve, pa mi veli kaj da ne jedem a ja to i inače ne jedem, i tak, njeni odgovori mi nikad nisu zvučali kao da govori sa 100% -tnom sigurnošću, više u nevjerici sa upitnikom nad glavom na sve ovo...

    a trenutno sam i ja :?

  3. #3
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    nemam iskustva s AD, pa ti ne mogu puno pomoći

    ono što znam je da ne trebaš adaptirano kad dođe dohrana.
    ako ćeš raditi neke kašice u koje ide mlijeko, možeš se izdojiti ili koristiti rižino/zobeno mlijeko.

    i trebala bi izbaciti sve mliječne proizvode na duže vrijeme (mjesec dana), tek tada si sigurna da nema npr. zelenu stolicu od kravljeg m.

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    i ja se pitam isto...o antitjelima majke u mlijeku te dojenjem u dječijem organizmu...
    ne napadaju li onda ta majčna antitjela u dječijem organizmu ono što ustvari napasti ne treba??

    švedice, slično je i kod mene...

  5. #5
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    da se kravlji protein izluci iz organizma trebaju cca 2 tjedna (2 iz maminog + jos 2 iz bebinog = cca mjesec dana)


    pokusaj izdajati paralelno s dojenjem - dok na jednu stranu dojis, istovremeno pokusaj izdajati na drugu - cesto se zna dogoditi da se mlijeko krene otpustati iz obje dojke kad dijete doji - mozda ti to pomogne (ja sam jedino tako uspijevala izdajati)


    sretno

  6. #6
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    zanima me, ukoliko je moje dijete alergično na proteine kravljeg mlijeka, da li onda može reagirati i na mlječne proizvode koje ja konzumiram, budući da dojim? tj. da li se taj kravlji protein može lučiti u majčino mlijeko?
    Luci se u majcino mlijeko i trebala bi izbaciti sve mlijecno iz prehrane (pazi, u nekim namirnicama za koje nikad ne bi rekla isto ima kravljeg mlijeka, npr. u pasteti)

    Za izdajanje poslusaj litalu. Za kasice ti ne treba nego par kapi. Pocetak dohrane ti izgleda tako da npr. raskuhas 10 zrna rize u malo vode, dobro propasiras i u to ubacis 2-3 kapi svog mlijeka, zbog poznatog okusa da beba lakse prihvati. Bebe na pocetku jedu stvarno jako malo, cesto i manje od 1 male zlicice dnevno.

    Glede autoimunog poremecaja ne znam o cemu se radi. To bi mozda bilo najbolje da pitas svog lijecnika.

  7. #7
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja nisam jela ništa mliječno do 4,5mj starosti bebe, jer je imala grčeve od kravlj. proteina

  8. #8
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    švedice s ADom nažalost imam dosta iskustva
    Adrian je alergičan na kravlje mlijeko i jaja ali primjetila sam i na još mnogo toga...nisam sigurna zašto alergo testovi nisu pouzdani do godine dana (neki kažu do 3 g.), i mene to zanima
    proteini kravljeg mlijeka se izlučuju u majčinom mlijeku i potrebno je oko mjesec dana da se tvoj i bebin organizam isčistite od tragova k.mlijeka.
    Kada je Adri završio u bolnici s tri mj. zbog ADa, nakon toga sam bila na strogoj dijeti mjesec dana, ma nisam skoro ništa jela i onda sam počela malo po malo uvoditi namirnice...nije to baš izgledalo kako sam ja zamislila...svejedno je bio pun ekcema ali nakon cca 2 i pol mjeseca počelo se smirivati...od onda ima razdoblja pogoršanja ali nijedanput to nije bilo više onako grozno
    proljevi mogu biti od reakcije na kravlje mlijeko, a i nemir isto tako, preporučila bih ti da pročitaš knjigu "alergije...tajanstvena bolest" (nisam sigurna da je naslov baš doslovno takav) i bilo bi dobro da odete na pregled nekom dobrom gastroenterologu
    da li dijete uredno dobiva na težini?
    šta se tiče autoimune bolesti, ne bih ti znala pomoći
    ja se isto nikako nisam mogla izdojiti i za dohranu koristim rižino mlijeko koje je hipoalergeno (nemoj koristiti zobeno zbog glutena)...to rižino ne zamjenjuje majčino mlijeko ili adaptirano, služi kao pomoć u spravljanju kašica

    ako imaš još pitanja, pucaj

  9. #9
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Adrian je alergičan na kravlje mlijeko i jaja ali primjetila sam i na još mnogo toga...nisam sigurna zašto alergo testovi nisu pouzdani do godine dana (neki kažu do 3 g.), i mene to zanima
    djeca do tri godine ne moraju nužno biti alergična na kravlje mlijeko, jaja...
    mogu biti preosjetljiva - to je blaža i prolazna varijanta koja se maifestira kao i alergije, ali su svi alergo nalazi negativni...
    prolazi do treće godine starosti

    moj F je bio preosjetljiv na kravlje mlijeko do ~18mjeseci... nakon toga je prošlo samo od sebe

    kao mala beba od ~3mj, imao je i do 10 tekućih zeleno-sluzavih stolica s tragovima krvi na dan... i to samo zbog mlijeka koje sam ja konzumirala, a on dobivao dojenjem...
    kad sam prestala konzumirati sve što ima i traga mlijeka u sebi i jaja (živjela sam na piletini, rižinim stiroporima, riži i krumpiru), stolice su se normalizirale nakon mjesec i pol-dva

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Hvala svima na odgovorima, a evo imam opet novih pitanjca:

    1. Šta se tiče dobivanja na težini mi smo sa 5 i pol tjedana imali ravno 6 kg, dakle spadamo u minijaturce, i trebali bi u ova 2 tjedna natuči još 400 grama da bi imali udvostručenu porođajnu težinu, što čisto sumnjam. Ona čitavo vrijeme dobiva, ali pomalo. Ne znam što se dešava ako dijete ne udvostruči svoju T?

    2. Zar su riža, krumpir i piletina jedine namirnice koje bi ja smijela jesti ukoliko imamo alergiju ili preosjetljivost na kravlje mlijeko?
    To nažalost u mom slučaju neće bit moguće jer zbog Crohnove ipak neke stvari moram jesti, među njima su i jogurti LGG koji mi jedino uspjevaju održavati imunitet i probavu pod kontrolom dok sam bez terapije zbog dojenja.
    Sad bih trebala birati između svog i djetetovog zdravlja...uh....

    3. I zar mi nitko ne zna reći ništa u vezi antitijela u mm ako majka boluje od autoimune bolesti (Crohnove bolesti)
    Imala sam namjeru pitati svog gastroenterologa ali još neko vrijeme ne idem u bolnicu pa sam se nadala da barem savjetnice imaju neka saznanja o tome.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    375

    Početno

    Ispravak - 5 i pol tjedana = 5 i pol mjeseci i 6 kg

  12. #12
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    možeš poslati bebinu krv na analizu u Splitski laboratorij (plaća se)
    onda dobiješ popis šta mu sve smeta

  13. #13
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    Ne znam što se dešava ako dijete ne udvostruči svoju T?
    ništa...to je neko nepisano pravilo ali nisu sve bebe, kao ni mi ljudi, iste i ne treba se zamarati tablicama

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    2. Zar su riža, krumpir i piletina jedine namirnice koje bi ja smijela jesti ukoliko imamo alergiju ili preosjetljivost na kravlje mlijeko??
    ja sam jela i kruh bezkvasni, paštu bez jaja, sojino i rižino mlijeko, povrće skoro sve osim pomidora, celera, od voća samo jabuka....


    Citiraj Švedica prvotno napisa
    jogurti LGG koji mi jedino uspjevaju održavati imunitet i probavu pod kontrolom dok sam bez terapije zbog dojenja.
    a da izbaciš jogurte i počneš uzimati neke koncentrirane probiotike kao prolife?

  14. #14
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Švedica prvotno napisa
    2. Zar su riža, krumpir i piletina jedine namirnice koje bi ja smijela jesti ukoliko imamo alergiju ili preosjetljivost na kravlje mlijeko?
    To nažalost u mom slučaju neće bit moguće jer zbog Crohnove ipak neke stvari moram jesti, među njima su i jogurti LGG koji mi jedino uspjevaju održavati imunitet i probavu pod kontrolom dok sam bez terapije zbog dojenja.
    ukoliko je beba preosjetljiva/alergična na kravlje mlijeko i jaja - možeš jesti sve što to ne sadrži - znači svo povrće, meso, krumpir, rižu, tjesteninu bez jaja...
    ukoliko ne smeta gluten, možeš i kruh...
    treba paziti da u namirnici nema navedenih alergena

    umjesto LGG jogurta - probaj s linexom ili prolife

    što se tiče dobijanja na težini - bebica ti je skroz ok...

  15. #15
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    3. I zar mi nitko ne zna reći ništa u vezi antitijela u mm ako majka boluje od autoimune bolesti (Crohnove bolesti)
    Imala sam namjeru pitati svog gastroenterologa ali još neko vrijeme ne idem u bolnicu pa sam se nadala da barem savjetnice imaju neka saznanja o tome.
    I ja imam Crohna. Pitala sam svog gastroenterologa mogu li dojenja na bilo koji način štetiti svom djetetu i rekao mi je da tu nema apsolutno nikakvih problema. Kako mu apsolutno vjerujem nisam tražila dodatna objašnjenja.

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Draga moja, nemam nikakav savjet, samo malo ~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da lakše prebrodite ovo razdoblje!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •