Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 211 od 211

Tema: Hiperaktivnost

  1. #201

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Podižem temu i molim za pomoć.
    Dečko, 8 godina, 2 razred. Prije škole bio u programu logopeda zbog slova r i l i problema sa grafomotorikom. Prije početka škole logopedica rekla
    da više nema potrebe radit s njim.
    Prvi razred završio s odličnim uspjehom nikakvih problema u ponašanju niti u učenju nije bilo. Samostalno rješava svoje zadaće, ja samo pregledam.
    U školi sve samostalno radi. Jedino je grafomotorika i dalje problem ali učiteljica kaže ništa strašno jedino nikako da prestane jako pritiskat olovku.
    I danas šok. Dođem na informacije, učiteljica pokazuje testove, sve petice, ocjene sve petice, i dvije četvorke (likovni i hrv.). I onda je krenulo da
    je pisanje problem, da nikako da prestane s jakim pritiskanjem olovke, kad se potrudi uspije ali treba ga opominjat da se ne žuri i da ona misli da je
    osnovni problem baš u njegovom karakteru i potrebi da uvijek prvi sve riješi. U većini zadataka završi prvi i onda ako ga se ne zaposli on krene gledat što drugi rade, digne se, šeće
    kad ga opomene se trgne i vrati na mjesto. Kaže da je bolje one dane kad imaju tjelesni jer vjerojatno ispuni svoju potrebu za kretanjem, i da ga ona pusti da prošeće do WC-a,
    i da ne želi ograničavat njegovu potrebu za kretanjem sve dok to ne ometa nju i drugu djecu u radu (za sada kaže da ne).
    I da skratim pitala je dal je bio u tretmanu logopeda, ja sam rekla da je i onda je rekla da ona misli da bi se tu moglo radit o poremećaju pažnje i ADHD-u.

    Ja sam rekla da smo mi bili s njim kod psihologa u Argentinskoj sa 6 g. (zbog drugih problema) i ja sam baš psihologicu pitala dal se kod njega može govorit o ADHD-u
    (jer su nam je to rekla logopedica u Klaićevoj kad je imao 4 godine i nije se mogao skoncentrirat samo na jednu igračku nego je gledao sve u njenoj ordinaciji) i ona je
    rekla da nema šanse da ne bi mogao s njom 45 minuta rješavat testove.
    E sad mene muči to što je učiteljica rekla da ćemo čekat do polugodišta, pa onda ako se ništa ne promijeni prvo angažirat školsku psihologicu, pa onda tek dalje.
    Ja sam joj rekla da bi ga ja naručila na obradu da se zna na čemu smo, ali ona je rekla da čekamo.

    Ja sam sad u nedoumici. Po meni je bitno čim prije otkriti u čemu je problem a ne čekat da se samo rješi a opet ne bi htjela dizat paniku. Ali meni se, barem prema onome
    što sam čitala o ovoj temi čini da se kod njega ipak ne radi o ADHD-u i sama ne znam kaj da radim.
    Malo sam konfuzna, ali me ovo danas šokiralo.

  2. #202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    ADHD prišije djeci koji imaju poremećaj pažnje (ADD) iz neki sasvim drugih razloga (darovitost, emocijonalni problemi), tako da treba saznati uzrok , a onda raditi na posljedicama. Treba otići dobrom dječjem psihologu koji će ga temeljiti testirati.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Sirius koga preporučaš u Zagrebu. Ja sam bila s njim u Argentinskoj i dosta su mi se dopali, pa sam i sad mislila otić tamo.
    Mi smo bili kod prof. Krmek i bila sam jako zadovoljna. Jel ima ko iskustva s njima.

  4. #204
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mi smo išli (idemo) privatno u psihološki centar Medvešćak.

  5. #205
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Po ovome što pišeš, rekla bih da ti sin nema veze s ADHD-om. To je nešto što se mora primijetiti, ne može on doma biti "običan", a u školi hiperaktivan. Također taj se sindrom ne javlja naglo, u 2. razredu, nego je prisutan oduvijek. Prije će biti da mu je dosadno i da ga nečim u školi treba dodatno zaposliti.
    Isplati se uložiti u temeljito testiranje kod kliničkog psihologa s iskustvom da vidite na čemu ste, a onda možete i učiteljicu podučiti što i kako.

    Poliklinika iz Argentinske (imaju puno psihologa) preseljena je u Đorđićevu.
    http://www.poliklinika-djeca.hr/kontakt/

    Psihološki centar (prof. Sever i prof.Vlahinsky) je u Erdodyjevoj.
    tel. 01/4500 350

    Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet (prof. Sekušak-Galešev) je na Borongaju.
    http://centar.erf.unizg.hr/jc-kabinet-rpp



    J
    a sam s djetetom na testiranje išla u Psihološki centar.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Po ovome što pišeš, rekla bih da ti sin nema veze s ADHD-om. To je nešto što se mora primijetiti, ne može on doma biti "običan", a u školi hiperaktivan. Također taj se sindrom ne javlja naglo, u 2. razredu, nego je prisutan oduvijek. Prije će biti da mu je dosadno i da ga nečim u školi treba dodatno zaposliti.
    Isplati se uložiti u temeljito testiranje kod kliničkog psihologa s iskustvom da vidite na čemu ste, a onda možete i učiteljicu podučiti što i kako.

    Poliklinika iz Argentinske (imaju puno psihologa) preseljena je u Đorđićevu.
    http://www.poliklinika-djeca.hr/kontakt/

    Psihološki centar (prof. Sever i prof.Vlahinsky) je u Erdodyjevoj.
    tel. 01/4500 350

    Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet (prof. Sekušak-Galešev) je na Borongaju.
    http://centar.erf.unizg.hr/jc-kabinet-rpp



    J
    a sam s djetetom na testiranje išla u Psihološki centar.
    Pa to je i mene zaprepastilo jer bi onda bilo problema i u prvom razredu, a bile su same pohvale da se super uklopio,
    da nema problema sa autoriterima, sluša, javlja se, aktivan je, sve samostalno radi, i to mi je bio stvarno šok jučer.

    Daj mi molim te reci dal u Psihološkom centru u Erdodyjevoj ide preko uputnice ili privat (i koja je cijena ako ide privat)
    i kolko se cca čeka na termin.

    Ja sam mislila učiteljici predložit da ona naruči ili ja nabavim neku zbirku sa zadacima da mu daje dodatno da rješava
    kad je prvi gotov pa da vidimo dal će to pomoć, al sam ga svakak mislila naručit na testiranje i ne čekat polugodište.
    Ako je u nečemu problem nek se vidi što prije što je i da krenemo to rješavat.
    Puno hvala na odgovorima.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    cesto edukatori svoju netalentiranost svaljuju na djecu

    nemam pojma kako mozes recimo dokazati da je uciteljica nekvalitetna, eventualno da se posavjetujes sa roditeljima

    ne kuzim bas povezanost grafomotirike sa hiperkaktivnoscu i kako to uciteljica vidi kao povezano

    vodi racuna kako se razgovaras sa njom jer ako je neka tikvaca mogla bi se osvecivati na klincu (a pretpostavljam da je zviznuta jer iz lose grafomotorike iscitava hiperaktivnost)

  8. #208
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Djeca s poremećajem pažnje (dakle i hiperaktivci) imaju često lošiju grafomotoriku (nestrpljiva su, brzopleta, nemaju vremena, ne uoče, loše se orijentiraju po papiru...). I darovito dijete može imati lošu grafomotoriku bez da mu je pažnja jako poremećena. Osim toga, ovdje, koliko vidim, nije riječ o grafomotorici nego o ponašanju u razredu.
    Molim vas ne imenujmo učiteljice tikvačama, ne vidim ni što bi donijelo dokazivanje (?) da je nekvalitetna. Primijetila je da se nešto događa i obavijestila je roditelja te predložila konzultaciju sa psihologom. Možda žena o tome ne zna ništa jer na faksu zasigurno o tome ne uči ništa osim općih pojmova iz psihologije, možda ju je površno instruirala školska defektologica/psihologica, ne možemo očekivati od sistema da riješi sve. I roditelj se mora obrazovati i podučiti učitelja što i kako u vezi s njegovim djetetom.

    Sigurna sam da jedan kvalitetan razgovor može riješiti većinu problema. Ako Roko_mama misli da učiteljičino mišljenje nije stručno (jer niti ne mora biti) potražit će stručnjaka u toj branši i vidjeti o čemu se radi. Takvo će mišljenje možda i učiteljici baciti skroz novi pogled na dijete.

  9. #209
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mislim da nema nikakvog razloga za šok. Dijete je odličan učenik, ima nevelike grafomotoričke probleme i šeće po razredu na što je učiteljica upozorila. Treba malo pripaziti na pisanje, provježbati doma, a učiteljica neka riješi problem šetanja po razredu. Ne vidim da bi se zbog takvih malih problema odmah moralo trčati na neku dijagnostiku i slažem se s učiteljicom da djetetu treba dati vremena da sazrije i da treba krenuti od školskog psihologa. Jedino u čemu je po mome mišljenju pogriješila je postavljanje dijagnoze ADD ili ADHD. Mnogi preolako postavljaju takve dijagnoze (a kad problem stvarno postoji ne žele ga vidjeti).

  10. #210

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nije da ja mislim da učiteljica nije stručna, dapače do sad je suradnja bila odlična i sve smo sitne probleme kojih je bilo
    riješile u dogovoru, čak mi je i sama učiteljica na informacijama u utorak rekla da joj je uvijek bilo sa mnom lijepo surađivat.
    I mi smo u utorak lijepo razgovarale, i ja sam joj odmah dala do znanja da sam spremna na suradnju i da mi nije problem
    ništa, da sam spremna otić s njim i na testiranja i kud god ona misli da je potrebno, jer ne želim da ometa i nju i drugu
    djecu u radu.
    I ja nisam podigla temu da raspravljam o kvaliteti učiteljice već da li u ponašanju mog djeteta postoje naznake hiperaktivnosti
    ili ne, jer smatram da bi oni već izronili u prvom razredu i maloj školi, a ne tek sad.
    I ne smatram da je loša, i uopće ne dovodim u pitanje njenu stručnost i upravo me zbog toga i šokiralo njeno, po meni olako
    postavljanje dijagnoze.
    Ne bi htjela da netko pomisli da sam neka frikuša ili sve, ali ja smatram da ako postoji problem, a pogotovo tako velik problem
    (jer po meni ADHD to jest) treba što prije utvrditi jeli to to ili je nešto drugo i u skladu sa rezultatima pomoć djetetu da eventualne
    probleme prevlada.
    I upravo zbog toga, i da ne bi bilo pogrešnog etiketiranja mog djeteta sam se i naručila na obradu jer to za njega neće biti ništa
    stresno (jer je već bio tamo i jako mu se svidjelo razgovarat s tetom i rješavat zadatke). Mislim da nam to neće biti od štete
    već samo od koristi i nama i učiteljici da znamo na čemu smo i kako možemo i njoj i njemu olakšat rad.

  11. #211

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja bih odvela dijete defektologu koji se bavi senzornom integracijom, jer neke stvari koje si navela - prejak pritisak olovke na papir, kretanje koje ga smiruje, teškoće sa koncetracijom, mogu biti znak smanjene osjetljivosti proprioceptivnog i vestibularnog osjetnog sustava. Inače, mislim da nema mjesta panici.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •