Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 443 od 443

Tema: Tablica dohrane-nova!

  1. #401

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    nema pravila
    kad ti beba pokaže
    Uf, kako da to znam i vidim?
    Mi smo još na jednom obroku oko 12-13 sati. Između možda malo češće sisa, jel to možda znak? Iako to može biti puno drugih stvari (recimo da je nervozniji jer mu rastu zubi pa se smiri uz cicu itd).

    Naime, to pitam jer sam sa I. dosta brzo uvela 2. obrok i to večernji mliječni, podlegla sam pritisku okoline jer nije spavao baš po noći, pa kao bolje će spavati. Naravno, ja uvela obrok, on ništa bolje nije spavao ali onda sam to tako ostavila. Zato ne bih htjela sad žuriti sa S., ali kako ću ja znati kad je vrijeme?

  2. #402
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nemoj razmišljat, pusti da se desi
    dijete će ti sigurno dati do znanja, samo ga slušaj

    ja, recimo, nemam pojma kad sam margiti uvela drugi ili treći ili n-ti obrok. stvarno ne znam.
    i nije bilo pravilno, tipa: od danas svaki dan dva obroka, nego je bilo dana kad je imala jedan obrok, dana kad je imala dva, dana kad je cijeli dan nešto jela, dana kad je cijelo vrijeme samo dojila... kako ispadne.
    dokle god doji nije ni gladna ni žedna, pa ne treba puno filozofirati oko broja i količine obroka

    sad smo već došli do toga da sama dođe do frižidera ili svoje stolice kad je gladna

  3. #403
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    nemoj razmišljat, pusti da se desi
    dijete će ti sigurno dati do znanja, samo ga slušaj

    ja, recimo, nemam pojma kad sam margiti uvela drugi ili treći ili n-ti obrok. stvarno ne znam.
    i nije bilo pravilno, tipa: od danas svaki dan dva obroka, nego je bilo dana kad je imala jedan obrok, dana kad je imala dva, dana kad je cijeli dan nešto jela, dana kad je cijelo vrijeme samo dojila... kako ispadne.
    dokle god doji nije ni gladna ni žedna, pa ne treba puno filozofirati oko broja i količine obroka

    sad smo već došli do toga da sama dođe do frižidera ili svoje stolice kad je gladna
    X na sve.

    moj ne hoda ali dopuze do mene i vuce me i kaze "papa"
    :shock: (ima 10 mj.)

    ako ja nesto jedem obavezno oce i on i dam mu onda ako to smije ako ne smije dam mu nesto sta smije jest. tako da nekad ima i 5 "obroka" a nekad redovna 3.

  4. #404
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Obzirom da L pojede možda griz ili dva što mu dajem,
    nekada tokom dana mu ponudim jednom, a nekada i 3-4 puta. Ovisi o prilici i o tome što imam.
    Sa punih 8 mj. mogu reći da nema niti jedan pravi obrok dohrane, ne brine me to previše. Dali bi trebalo? :/

  5. #405

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Kaj ako, dok se pčne s dohranom, beba nakon obroka neće sisati? radit će se manje mlijeka? I kak da onda znam da li je popila dovoljno mlijeka tjekom dana? Jer negde sam čula da bebe dok počnu s dhranom trebaju još min. 500 ml mlijeka dnvno. A ja ne znam kolko ona ml posisa

  6. #406
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Eh, da, što je s grožđem, pod što spada botanički
    A smokve?
    evo za grozdje:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=238&Show=1468

    Hrana koja se ne bi smjela uvoditi prije godine dana zbog rizika od gušenja:
    - grožđe (cijele bobice)

  7. #407

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Obzirom da L pojede možda griz ili dva što mu dajem,
    nekada tokom dana mu ponudim jednom, a nekada i 3-4 puta. Ovisi o prilici i o tome što imam.
    Sa punih 8 mj. mogu reći da nema niti jedan pravi obrok dohrane, ne brine me to previše. Dali bi trebalo? :/
    Rođendan nam je tri dana nakon vašeg, imamo isto ime i potpis stavljam na ovaj post!

    Inače davali smo minijaturne količine grožđa bez kožice i koštica direktno sa odrne iz dvorišta. Prirodnije ne može :D

  8. #408
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Jelcek prvotno napisa
    Kaj ako, dok se pčne s dohranom, beba nakon obroka neće sisati? radit će se manje mlijeka? I kak da onda znam da li je popila dovoljno mlijeka tjekom dana? Jer negde sam čula da bebe dok počnu s dhranom trebaju još min. 500 ml mlijeka dnvno. A ja ne znam kolko ona ml posisa
    Još nisam doživjela da neće cicati, a niti nakon (to nam je novost) popapane dobre količine kašice. Cica kao da nije ništa pojeo.

    Kada smanji cicanje - raditi će se i manje mlijeka, ali opet onoliko koliko je potrebno.

    Dali popije dovoljno mlijeka - nikada mi nije palo na pamet ovo pitanje. Pa cica koliko želi a to je valjda i koliko mu treba. Ne zamaram se brojkama i mililitrima.

  9. #409
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ok, jel netko spominjao smrznutu hranu, npr. riba, koliko je pametno davati smrznutu ribu?
    isto tako sto je s smrznutim povrcem, tipa grasak, mahune i slicno?

  10. #410
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ne preporučuje se barem do godine dana smrznuto,ali nije neka bedara ako poslije,ali što rjeđe,daš,ono kad baš nemaš nekaj drugo pri ruci.no,smrznuto ima više soli,na to treba paziti i naravno,manje vitamina i sl.

  11. #411
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    da,govorim o kupovnom smrznutom...ovo domaće nema soli jer je neobrađeno.

  12. #412
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Kaj u kupovnom smrznutom povrću ima soli :? :shock: :shock: :shock:
    Ma nema, nigdje niš ne piše...nema mi logike. :/

  13. #413
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja isto mislim da nema

  14. #414
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Od kada idu smokve?
    Imam ih u frižideru, domaće, ali nekako me strah.
    A i jučer sam mu prvi put dala brokulu, sad 7 dana nebi trebalo niš novo, ili je to pravilo samo na početku?

  15. #415
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    vec sam negdi pisala o smokvama, one ne spadaju u skupinu alergenih namirnica.

    zhabac ih je probao i drage su mu.

  16. #416
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    vec sam negdi pisala o smokvama, one ne spadaju u skupinu alergenih namirnica.

    zhabac ih je probao i drage su mu.
    Ok, hvala.
    Al se dvoumim sad zbog te brokule. Kad sam već krenula nju uvoditi.
    A jutros mi bratič donio smokve s mora od mojih.
    Za tjedan dana će istrunuti.
    Savjet?

  17. #417
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne znam je li se već pitalo, pisalo...A kaj s lukom? Kada luk?

  18. #418
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ne znam je li se već pitalo, pisalo...A kaj s lukom? Kada luk?

  19. #419
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ne znam je li se već pitalo, pisalo...A kaj s lukom? Kada luk?
    Leila ga je doslovno maznula MM sa tanjura za Uskrs i odusevila se (bila je tad 9-10 mjeseci), sad ga jede onak sirovog nista to njoj nije ljuto.

  20. #420
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Ne znam je li se već pitalo, pisalo...A kaj s lukom? Kada luk?
    Leila ga je doslovno maznula MM sa tanjura za Uskrs i odusevila se (bila je tad 9-10 mjeseci), sad ga jede onak sirovog nista to njoj nije ljuto.
    To je i Iva napravila. .
    I često zna uzeti komadić luka i cuclati ga.
    Ali kad onako u hrani, prodinsati luk smiju?
    Danas sam na maslinovom ulju malo prodinstala luk i dodala domaće paradajze i prije nego sam začinila odvojila sam Ivi i dala joj da jede. Ne moram reći da se davila u tome (doduše ona se davi u svemu), ali me muči koliko je to za nju ok.

  21. #421
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    po J. Boban-Pejić dinstani ili kuhani luk je super za početak dohrane, sad nisam sigurna koji mjesec. Kaže da kad je kuhan postane slatkast i da to bebe vole. Ali ona je napisala da se i sezam može davati jako rano, a s tim se ne bih složila jer je sezam jako veliki alergen, tako sam poslije pročitala negdje drugdje. Ta njena knjiga je zanimljiva ali mislim da treba uzeti s dozom opreza.

  22. #422
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    A jutros mi bratič donio smokve s mora od mojih.
    Za tjedan dana će istrunuti.
    Savjet?
    ma nemas brige, ja svojem dala kad je imao 7 mjeseci, sad je 8 i papa ih bez problema.
    neko je vec i napisao da smokve mogu odmah na pocetku dohrane.

  23. #423
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    ne preporučuje se barem do godine dana smrznuto,ali nije neka bedara ako poslije,ali što rjeđe,daš,ono kad baš nemaš nekaj drugo pri ruci.no,smrznuto ima više soli,na to treba paziti i naravno,manje vitamina i sl.
    ne bih rekla da ima uopce soli?
    kak to?

    a sto se tice vitamina, mislim da je bas obrnuto, smrznuto ima vise sacuvanih vitamina nego "svjeze" iz trgovine koje stoji tjednima na polici....

  24. #424
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ne znam točno ali po načinu obrade da se kao poveća razina soli,nema baš ono dodane soli,tak mi je pedijatar gastroenterolog objasnio kad sam ga pitala za zmrznuto.

  25. #425
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    "Kod zamrzavanja hrane bitno je da je hrana brzo zamrznuta. Sporo zamrzavanje oštećuje hranu, posebno voće i povrće. Prilikom sporog zamrzavanja formiraju se oštri kristali leda koji doslovno probuše stanice i tkivo hrane. Ono što je najvažnije prilikom pripreme i konzumiranja smrznute hrane je da se jednom odmrznuta hrana ne smije ponovno zamrzavati. Ona tada izgubi sve važne hranjive sastojke i prestaje biti hranjiva i zdrava – objasnila nam je Džajić.Kod baratanja smrznutom hranom vrijedi pravilo 'što brže to bolje'. Radi se o tome da što je brže hrana smrznuta i što je brže smrznuta hrana skuhana to je zdravija. "
    nisam našla niš za sol.možda blanširaju u slanom? :?

    http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12457

    http://www.forum.hr/showthread.php?t=331339

  26. #426
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    kakvu im ribu dajete?
    po ovoj tablici, pise da smije samo bijelu (zasad). pa gdje da nadjem svjezeg oslica ili skarpinu?
    jeste probali dati smrnutu ribu?

  27. #427
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    u ribarnici!
    a može i brancin, orada, ...

  28. #428
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    list, kovač, oslić...to ti je moj savjet za pocetak
    prvo nema puno kosti, pogotovo onih sitnih, a drugo to su nazovi "light" ribe

  29. #429
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    sve je to meni jasno, ali kod nas toga nema u ribarnici. samo smrznute. jeste mislili na smrznuto?

    u zivotu nisam nikada ni vidjela kako izgleda SVJEZI oslic, a kamoli jela. samo smrznuti. :/

  30. #430
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Moj mali jako voli list papat i fakat je fin.Jedino što je i dosta visoka cijena filea al dobro znam samo za njega nekad uzet i obavezno u mljeku namočit skoro koliko i m. pasa(kojeg baš i nije tako prihvatio)

  31. #431
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    u zivotu nisam nikada ni vidjela kako izgleda SVJEZI oslic, a kamoli jela. samo smrznuti. :/
    stvarno? evo ovako izgleda.

    pokusaj nabavit na ribarnici, mislim da u zg mozes lako nac i svjeze, to ti je vrlo cesta riba za kupit, pitaj.

    ja spremim na leso, ocistim ih (samo izvadis unutrasnjost, ne treba ljuske cistit) ako kuham za nas onda skinem glave i od njih napravim juhu na malsinovom ulju a ostalo przim. ako kuham zhapcu onda stavim sve, dodam jedan.dva krumpira, malo persina, maslinovog ulja, malo posolim i gotovo je kad se skuha oslic, samo pazi da ti se ne raspadne.

    procijedis, u cjedilu ti ostane oslic, njega oictis, a u juhi zakuhas rizu. eto ti riblja juha koju mozes dat djetetu i imas leso kuhanu ribu, ja komadice cesto stavim u juhicu pa mu dam tako sve skupa, obozava to.

  32. #432
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj cokolina prvotno napisa
    u zivotu nisam nikada ni vidjela kako izgleda SVJEZI oslic, a kamoli jela. samo smrznuti. :/
    stvarno? evo ovako izgleda.

    pokusaj nabavit na ribarnici, mislim da u zg mozes lako nac i svjeze, to ti je vrlo cesta riba za kupit, pitaj.
    mene zanima uzivo kako izgleda.
    nego skupo bi mi bilo iz Os otici u Zg po oslic.
    mene zanima jel vi dajete smrznuto ribu, niko mi nije na to odgovorio?

  33. #433
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pa ak nema u ribarnici sigurno imas friske ribe u velikim centrima tipa metro(ne znam kaj imate vi u osijeku)
    ja kad je bilo M. manji nisam mu davala smrznutu ribu, no ja zivim na moru pa nije bilo potrebe
    sad kad je veci mu dam povremeno, al ti mi rijetko jedemo smrznuto (opet prednost sto smo na moru) al to ti je onda sipa/lignja/m. pas/macka rijetko škarpina/škrpoč (smrznemo ak ima viska, al samo za lešo)

  34. #434
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    oslića bar kod nas ima koliko hoćeš, to je prvi izbor ako radiš ribu na lešo. Zovu se i moli. S time smo u početku puno hranili malu. Svaki drugi dan smo išli u ribarnicu po jednog malog oslića 8) . A koliko čujem u Zagrebu se nađe i veći izbor ribe nego kod nas. Pitajte malo tete u ribarnici, sigurno ih ima.

  35. #435
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    Moj mali jako voli list papat i fakat je fin.Jedino što je i dosta visoka cijena filea al dobro znam samo za njega nekad uzet i obavezno u mljeku namočit skoro koliko i m. pasa(kojeg baš i nije tako prihvatio)
    nisam nikad čula da se list namače u mlijeku?! :? zašto?

  36. #436
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    znaci svi dajete svjezu ribu.
    zasto nije dobra smrznuta, ne vidim problem...?

  37. #437
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa
    znaci svi dajete svjezu ribu.
    pa kad nas vecina moze kupit svjezu i nema potrebe davat smrznutu. meni bi stvarno bilo bezveze kupit smrznute mole kad ih svaki dan mogu uzet na ribarnici.

    da nemam ama bas nikakve svjeze ribe koju moze jest po tablici vjerovatno bi mu dala smrznutu. ovako nema potrebe.

  38. #438
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja sam davala smrznutu škarpinu i oslića. Nemam mogućnosti da dobavim svježu morsku ribu, pa sam davala smrznutu. Riječnu sam davala svježu, deda je pecaroš

  39. #439
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Kako prepoznati je li riba svježa?
    Ako želite pripremiti riblji obrok kod kuće, pri kupnji treba obratiti pozornost na sljedeće:

    škrge moraju biti crvene,
    oči izgledati bistre i okrugle (ne utonule),
    miris ne smije biti prejak,
    oblik: ako primite ribu za glavu, mora ostati ravna,
    meso mora biti elastično, nikako meko i mlohavo.
    Oprez pri kupnji smrznute ribe
    Smrznuta riba predstavlja vrlo dobru alternativu svježem proizvodu jer sadržava ista prehrambena svojstva. Ali treba provjeriti datum do kada proizvod vrijedi i treba provjeriti, ako je moguće, da je čuvana na jednakoj temperaturi nižoj od 18°C.

    Vrlo je važno da budete sigurni kako tijek zamrzavanja nije prekinut: ako je, na proizvodu će biti vidljivo inje. U tom slučaju namirnica (bilo koja pa tako i riba) gubi svoja nutritivna svojstva, a može biti i opasna po zdravlje. Iz tog razloga važno je nakon kupnje nositi duboko smrznute proizvode kući u posebnim torbama. Jednom odmrznuta riba mora se potrošiti unutar 12 sati i nikako ne smije biti ponovno zamrznuta.

    ukrala sa coolinarike...

  40. #440
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Kada ste počele davati kašu od zobenih pahuljica? Ne vidim ju u tablici i malo sam zbunjena sa glutenom, kada i kako?

  41. #441
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj ssss prvotno napisa
    Moj mali jako voli list papat i fakat je fin.Jedino što je i dosta visoka cijena filea al dobro znam samo za njega nekad uzet i obavezno u mljeku namočit skoro koliko i m. pasa(kojeg baš i nije tako prihvatio)
    nisam nikad čula da se list namače u mlijeku?! :? zašto?
    Ne toliko zbog gorčine kao m. pas ali dobije se poseban okus i mekoča mesa

  42. #442
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa
    Kada ste počele davati kašu od zobenih pahuljica? Ne vidim ju u tablici i malo sam zbunjena sa glutenom, kada i kako?
    Rekla bih da ima glutena... onda poslije 9-og?

  43. #443
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    tako sam i mislila, dvoumila sam se između 9 i 10 mjeseca. Hvala pomikaki

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •