Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ponovo trudna?!

  1. #1

    Početno Ponovo trudna?!

    Drage mame!
    Da li postoji šanse da sam opet trudna?!
    Imam sina Ivana starog osam mjeseci,veliku mazu koja još uvijek sisa,tu i tamo pojede nešto kuhano,nije lud za tim a ja ga i ne silim.Međutim prije mjesec i pol dobila sam prvu menstruaciju poslije poroda,bila je normalna i od onda ništa.Cijelo vrijeme imam bolove kao da ću dobiti ali ništa,bojim se da sam opet trudna?Nije da ne bi voljela još djece ,ali rodila sam carskim i doktorica mi je na zadnjem pregledu rekla da mi sad to baš i nije pametno jer mi rana nije još zarasla?
    Jeli to normalno da ciklus još nije uredan zbog aktivnog sisanja moje bebe ili sam ja stvarno opet trudna? :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ako si imala nezaštićene spolne odnose,postoji i šansa za trudnoću

    no možda su to i fluktuacije u ciklusu.......

    pravi odgovor može dati samo bhcg ili popularna beta

    testovi znaju biti nepouzdani

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Dojenje je jako nepouzdan metod za kontracepciju. Nesto je pouzdaniji dok je dijete iskljucivo dojeno, dakle nema vode ili bilo cega drugoga. Cesto se mladim mamama dogodi da zatrudne cim dijete pocne sa dohranom. Kako je kod vas, jest e' vec poceli sa dohranom? Uzgred kako ti je stanje dole, suha k'o pustinja ili je poceo ovulacijski iscjedak?

    Da sumiram: Ako jos nisi imala ovulacijski iscjedak i dijete je iskljucivo dojeno, sansa ti je jako mala da si trudna, ali postoji.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno

    Ja sam isto ostala sa 8 mjeseci trudna,nismo baš planirali,ali eto dogodilo se,ali ispalo je da je to najbolja stvar u životu koja mi se mogla dogoditi .TI sama najbolje znaš jesi li trudna,da li si imala nezaštićene odnose.Najbolje ti je kupiti test i riješiti se nedoumica.

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam isto carski pa me ginekologica jako mucila da uzimam kontracepcijske tablete koje su ok za dojenje ali da smanjuju volumen mlijeka pa nisam htjela. za sad.
    a inace rekla mi je cim se pocne dogadjat da su pauze izmedju dojenja bar ponekad vece od cetiri sata da do ovulacije dolazi pa je trudnoca ne izvjesna, vec vrlo lako moguca.
    pa ti sad racunaj!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Lejla, Pia je bila isključivo dojena, a ja sam procurila već nakon 4 mj. od poroda .
    E, da i Pia si je složila takav ritam da je dojila svaka 2h .

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Iz tog razloga i kazem ako je dijete iskljucivo dojeno, i nema iscjedka (znaci oboje) onda je sansa manja (ali ne iskljucena) da je zena plodna. Ali sam bila zaboravila da iscjedak moze biti i menstruacija .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Aurelija,jesi li trudna?

  9. #9
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj dijana76 prvotno napisa
    Aurelija,jesi li trudna?
    Nije!
    Odgovaram umjesto nje, jer je ona rijetko na rodi pa da ne budete u neizvjesnosti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ajoj, a ja bi tak opet bila trudna, a menge niotkuda!!!!!!!

    Svi već zanju za moj plan, pa su me već počeli i ispitivati kad bum, i kad im kažem da ne menstruiram odmah me šalju doktoru..... kao to nije normalno.....

    .....ma znam da sam bezveze uletila u topic, ali kako ubrzati dolazak menstruacije, a da pritom ne smanjim dojenje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •