Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 580

Tema: Zabrana pušenja na javnim mjestima

  1. #101
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    već vidim ekipu po cesti kako dimi, bit će ih više ispred kafića nego u kafiću
    ja više nemam kaj tražit u kafiću
    slažem se s ovim zakonom mada pušim, ljudi se naviknu na sve, bauk je uvijek ispočetka a poslije ti postane normalno
    meni je drago zbog ovog zakona zato što se nadam da se klinci od 14 i manje možda neće navuči na cigarete jer neće imati gdje pušit, kao što sam ja počela sa 14 po bircevima da je tad bio takav zakon možda danas ne bi pušila

  2. #102
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam pusac, al meni je taj zakon super

    ne pusim ni u svojoj kuci nego idem van na terasu da ne smrdi mm koji je nepusac (a i zato jer je meni ljepse uci u stan koji fino mirisi)

    ak trujem sebe ne moram i sve druge oko sebe. osim toga, u hrvatskoj se 10 mjeseci u godini moze sjedit vani po terasama, a u ona cetiri hladna mjeseca onome koji bas zeli zapalit ne bi trebao biti problem obuc jaknu i na 5 minuta izac van

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    recimo pravo na to da budu u prostoru u kojem se pusi
    koliko sam ja skužila - imat će - kod sebe doma, u za to namijenjenom prostoru (to što ima vani na londonskom aerodromu - ostakljeni prostor di se može pušiti) i vani na otvorenome

  4. #104
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa
    ja više nemam kaj tražit u kafiću
    Ajde, ajde, pa nemoj tako. Onda bi mi svi nepušači dosad trebali mislit da nemamo što tražit po kafićima. Izađeš vani na zrak 5 min ovako kako kaže pujica i nema problema.

  5. #105
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Pred 15 godina, kad sam 1. put bila u Singapore-u, tamo je pušenje na javnim mjestima i po cesti zabranjeno i prihvatila sam to kao normalno. Mogla sam pušiti samo u svojoj hotelskoj sobi i možda na par mjesta u cijelom gradu, ali nisam htjela spavati u zagađenom prostoru . I svi, ali svi su se toga pridržavali. Godinama sam tamo letjela barem jednom mjesečno i zanimljivo je kako mi se, pri slijetanju, samo uključio 'off switch' i na cigaretu nisam ni pomišljala, tako će se mentalitet ljudi promijeniti i ovdje samo treba malo prakse
    Evo, ja mislim da će nam se upravo ovo dogoditi - da će to postati normalno i defaultno ponašanje. Baš sam čitala neki dan u Nacionalu di je neka žena iz Njemačke ponovno propušila u ZG-u jer se svugdje može pušiti, nakon što je u Njemačkoj bila prestala i to joj je bio bad. Mislim, ja stvarno vjerujem da je svima bolje da prestanu pušiti. Sjećam se kad smo bili djeca, starci su navečer u dnevnoj pušili, sestra ih je molila da ne puše i mislim da je mami krala cigaretu iz usta i gasila u pepeljari. Zvuči sad strašno, ali to je bilo - normalno - i njima, i većini njihovih prijatelja, a moja sisterica je oduvijek brijala na zdrav život. Prestali su u međuvremenu oboje, ne zbog nas, nego mama zbog lošeg vida (veliki minus, a to kao ima neke veze), a stari zbog srca. Ne mogu zamislit da je nekad bilo normalno drugačije.

  6. #106
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bila moja prijateljica na skijanju u Italiji
    inače zapali koju uz kavu, dakle nije jaki ovisnik, više emocionalni

    oni koji su htjeli zapaliti morali su iči na terasu

    nije zapalila niti jednu cigaru

    ta zabrana je dobra za ljude poput nje, koji zapale uz kavu jer i ostali zapale uz kavu

  7. #107
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja mislim da će to biti izvrsno i za pušače i za cijelo naše društvo jer će konačno i ljudi koji dime (a bila sam i ja među njima) shvatiti da ne mogu zapaliti kada god im se puši i vrlo moguće da će većina smanjiti sa količinom. MM odkada sam ga izbacila zajedno sa njegovom cigaretom na balkon kod kuće popuši 5 puta manje. Kada smo negdje na brzinskoj kavi popuši čak 3 zaredom, a sada neće ni to pa će jednostavno imati premalo vremena u danu da puši i vjerujem da će mu se dnevna doza prepoloviti.
    Kada sam se vratila s porodiljnog u našoj skoli je bila nekakva mala pušiona i tamo sam pod odmorom uz svoje kolegice pušačice dobila poriv da ponovno propušim i čim je ravnateljica stavila ključ u bravu taj poriv se izgubio
    Mi smo se dohvatili kafića, ali ne radi se samo o njima nego o svim drugim javnim mjestima na kojima je već pušenje zabranjeno, ali se ne prakticira u potpunosti. No istini za volju ipak se najviše puši u kafićima.

  8. #108
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ah da....i vi koji kažete da više nećete ići u kafiće kada se taj zakon počne primjenjivati mislim da će te s vremenom promijeniti mišljenje kad otkrijete čari ispijanja kave u mirisnom prostoru

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Ah da....i vi koji kažete da više nećete ići u kafiće kada se taj zakon počne primjenjivati mislim da će te s vremenom promijeniti mišljenje kad otkrijete čari ispijanja kave u mirisnom prostoru
    Jami, meni već zamirisalo :D !

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Napokon.

  11. #111
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Konačno, mada osobno se mene to baš previše i ne dotikavle jer ne hodam po birtijama. Ali bar neće smrditi po shoping centrima (nije da sam česti gost, ali se u ove zimske dane tamo nalazim s curama na kavi).
    Zanima me da li će se u toplim danima kada su otvorene terase smjeti pušiti na terasi? Nadam se da ne jer imam sreću da si kraj mene uvijek sjedne netko čiji dim ide meni ili djetetu ravno u nos.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad imam pauzu,odem popit kavu i zapalit cigaretu.kad imam više love uz kavu naručim sok. blejim kroz staklo u promet i ljude, vrtim cigaretu u prstima, povučem nekoliko dimova....ne razmišljam ...

    kad se više ne bude smjelo pušiti, bye-bye birtija, kavu mogu popiti i iz automata u školi ,a i kuharica mi može skuhati.

    kako su neki ovdje napisali ne spadam u subkulturu nasjeđivača po birtijama, kofićima votever....odem u birtiju da ne sjedim u školi dok imam pauzu, ako nemam posla...

    no kava bez cigarete u birtiji mi je prazna i nikakva, stoga ću se prilagoditi novonastaloj situaciji

    nema pušenja=nema kave u birtiji

  13. #113
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    a u naših 20 m 2 kvartovskog birca od kojeg živimo nas šestero upravo dolaze gosti kao maria71 :/ .
    .. kada bolje razmislim od 50-ak svakodnevnih stalnih gostiju niti jedan nije nepušać .... a kao što je i spomenuto u prijašnjim navodima mame sa djecom ili frendice nepušaći sjede sat vremena za 10 kuna ...

    da me nebi krivo shvatili ... u biti se slažem sa zabranom ...
    ja sam se preporodila od kada radim i u firmi nema pušenja nigdje osim na mjestu predviđenm za to gdje odem 2-3 puta u tjeku radnog vremena
    i makar sam pušać sve više me smeta zatvoren prostor i dim

    ... ali mislim da bi bilo najbolje dopustiti vlasnicima kafića kojima je to jedina egzistencija neka odaberu da li žele goste pušaće ili nepušaće :/
    pa ovima drugima neka daju benificije kakve hoće ...
    ... ja nemam 10 000 usd za pušačku čahuru ali besplatno pristajem da moj kafić bude pušaćka čahura

    - pa neka ljudi odaberu gdje žele, a gdje ne

    ... ionako će nadrapati mali obrtnici kao i uvijek

  14. #114
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Zanima me da li će se u toplim danima kada su otvorene terase smjeti pušiti na terasi? Nadam se da ne jer imam sreću da si kraj mene uvijek sjedne netko čiji dim ide meni ili djetetu ravno u nos.
    naravno da će se moc pušit! ako se može izac ispred kafica zapalit,kako nebi na terasi,nije zatvoren prostor!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Maria, jesi vec odlucila sta ces s ustedjevinom?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Zorana, pa nije to svaki dan, max 3 puta tjedno..kad imam veću pauzu onda imam informacije ,ovo su pauze od 45 min

    no opet šu ušparati dovoljno novaca da idem na frizuru svaki tjedan.....

  17. #117
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj marival prvotno napisa
    ... ali mislim da bi bilo najbolje dopustiti vlasnicima kafića kojima je to jedina egzistencija neka odaberu da li žele goste pušaće ili nepušaće :/
    pa ovima drugima neka daju benificije kakve hoće ...
    ... ja nemam 10 000 usd za pušačku čahuru ali besplatno pristajem da moj kafić bude pušaćka čahura

    - pa neka ljudi odaberu gdje žele, a gdje ne

    ... ionako će nadrapati mali obrtnici kao i uvijek

    potpisujem.ljudi to ne razumiju ,pogotovo oni koji rade u državnim firmama,ne razumiju da mi živimo od toga(ugostiteljstva) a ako vide da ima puno ljudi u kaficu ne znaci da ima i posla.na cemu zaradit ako ne na kavi.uh ko je uopce izmislio tu cigaretu,uvela je sami nered

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A da prestanes s pusenjem? Dok sam ja ganjala pusacki staz, kava mi nikad nije bila tako ukusna kao sada, kad vise ne pusim.

  19. #119
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo, recimo, kako je kod nas u kvartu - meni se čini da je od ekipe koja izlazi u kafić na terasu subotom tipa barem 50 nepušači. Zadnji put smo bili nas 10, od toga samo dvoje pušača. Ne kužim ja to - a kakvi su onda ovi gosti koji ne puše i piju kavu, ispada da su to neki marginalci koji nikad i ne dolaze u kafiće? Cijeli život idem u kafiće i meni je gušt otić u kafić zbog kave prvenstveno, pa pročitat novine, odmaknut se od kuće, vidit ljude... Vjerujem da je i takvih značajan broj, ako ne preko pola, tj. ekipe koji ne idu nužno u kafić da bi zapalili cigaretu. Mislim - pušačima nisu kafići jedina mjesta za pušenje ili ja to ne kužim nešto?

  20. #120
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I ja isto tako kad god imam pauzu ili čekam nekog u gradu itd. - odem u kafić, ili na odmoru - obavezno ujutro kafić i novine. I tamo se dogovaram s prijateljicama itd. - većina su nepušači. Od 7 dana u tjednu sigurno 5 dana idem u kafić, a vjerojatno tako i ogroman broj nepušača. Od 7 dana u tjednu 5 smo i muž i ja jeli vani jer radimo do nekih 18 h i u firmama nemamo kantine, tako da nije da me nema po kafićima i restoranima, prije obrnuto, tako da ugostitelji od nas dosta profitiraju, a oboje ne pušimo. Ispada da oni koji ne puše ne idu u kafiće jer im tamo kao "nije mjesto", a mislim da je to skroz kriva percepcija. Da je tako onda bi svi kafići i ugostiteljski objekti i propalo u Irskoj, Italiji, Americi - a nije se to dogodilo.

  21. #121
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Vani su pušaci postali građani drugog reda,mislim da ce tako za koju godinu i kod nas,jednostavno je in ne pušiti.sad će neko možda i uvrijedit,ali tako je

  22. #122
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    ina ne nisu kafići jedina mjesta pušaćima za pušenje, ali nepušaći uglavnom i dolaze samo subotom na kavicu ( ili vrlo rijetko dolaze ), a pušaći su svakodnevni gosti po više puta dnevno da bi popili kavu, pročitali novine prije posla ... pa za vrijeme pauze ponovo na kavicu i pokoji trač ... nakon posla pokoja čaša pive i ponuda od kladonice, neformalni razgovori nakon posla ( to ja onak iz iskustva :/ )
    - nitko ne kaže da su nepušaći marginalci ( ali sama si spomenula neku kavu na kojoj si bila još ljetos na terasi )

  23. #123
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    pišamo u isto vrijeme pa nam se postovi baš ne poklapaju ...

    - ja samo htjedog reći neka daju ljudima da biraju gdje žele ići, a gdje ne žele ... svatko će odabrati najbolje za sebe i ići će gdje mu odgovara

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam (bila) izletnički pušač, što znači da bih cigaretu zapalila tu i tamo, sad ne pušim više uopće, ali recimo kad se nađem navečer vani, u kakvom kafiću, obavezno pušim. To se doduše dogodi jednom u pet godina - evo, npr. imala sam neku godišnjicu mature proljetos pa smo prijateljice i ja spalile kutiju Sobrania, a niti jedna inače ne puši
    Tako da su meni, koja ne idem gotovo uopće po kafićima, nekakvi barovi i pubovi prava mjesta za poroke, cigarete i alkohol, možda da se barem navečer dozvoli pušenje? Ne mogu zamisliti da ću kad za pet godina opet izađem van morati pljugati Sobranie na cesti :shock: :shock:

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam pisala o SEBI, ne o pušačkoj populaciji, o sebi i svom doživljaju kafića ,birtije .....

    to što ja više neću ići u birc ne znači da ću za sobom povući cjelokupnu pušačku populaciju

  26. #126
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj marival prvotno napisa
    ina ne nisu kafići jedina mjesta pušaćima za pušenje, ali nepušaći uglavnom i dolaze samo subotom na kavicu ( ili vrlo rijetko dolaze ), a pušaći su svakodnevni gosti po više puta dnevno da bi popili kavu, pročitali novine prije posla ... pa za vrijeme pauze ponovo na kavicu i pokoji trač ... nakon posla pokoja čaša pive i ponuda od kladonice, neformalni razgovori nakon posla ( to ja onak iz iskustva :/ )
    - nitko ne kaže da su nepušaći marginalci ( ali sama si spomenula neku kavu na kojoj si bila još ljetos na terasi )
    Ma, vjerojatno sam se krivo izrazila - napisala sam da od sam od 7 dana sam 5 u kafiću i to kafić + jedenje vani, pa ne kužim. Ljeti obavezno svako jutro i vjerojatno navečer. Sve ovo isto što navodiš radi i pola ekipe s mog posla, od pušača do nepušača, ne vidim razlike u ponašanju - da popiju kavu i pročitaju novine prije posla, nakon posla na opuštanje i neformalne razgovore itd. Doduše, firma u kojoj radim ima isto već veliki broj mladih nepušača - i muških i ženskih - sve vrlo dobri platiše i veseli kafići goeri pa mi nije jasno stvarno, tj. kako je mlada generacija juppijevaca, čini mi se da nepušači prevladavaju.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mima, moja pokojna baba je znala reći da seu društvu i pop oženio

  28. #128
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    Vani su pušaci postali građani drugog reda,mislim da ce tako za koju godinu i kod nas,jednostavno je in ne pušiti.sad će neko možda i uvrijedit,ali tako je
    Sve je stvar percepcije - što misliš kako su se osjećali pušači dok je bilo normalno radit u zadimljenim prostorijama, uz stav - ako ti smeta, a ti se prilagodi? Za kafiće još manje više... A da se mene pita - bolje je da je pušenje out nego in, zbog zdravlja sviju nas, a i bezveze su mi racionalizacije - a ionako je nezdrav naš život, hrana, ispušni plinovi itd. Ajmo ga svi skupa napravit što zdravijim .

  29. #129
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno

    ali oni žele zapaliti cigaretu uz tu kavu i svoj dolazak u kafić povezuju tim ritualom ...
    kada nastupi zabrana - to isto mogu napraviti za stolom u firmi i kavom iz aparata jer tamo ne puše i sada im se i taj mali užitak zakonski zabranjuje - a to je njihova odluka i njihova privatna stvar

    pa neka ljudi uživaju - pušaći u svojim kafićima, a nepušaći u svojima

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj marival prvotno napisa
    ali oni žele zapaliti cigaretu uz tu kavu i svoj dolazak u kafić povezuju tim ritualom ...
    kada nastupi zabrana - to isto mogu napraviti za stolom u firmi i kavom iz aparata jer tamo ne puše i sada im se i taj mali užitak zakonski zabranjuje - a to je njihova odluka i njihova privatna stvar
    ...jes, kužim ja i to, ali nepušači ne povezuju svoj izlazak vani nužno s dimom i zašto bi npr. oni jadni morali piti kavu doma ili za stolom u firmi samo, a ne bi mogli u mjestu na kojem se pije kava - kafiću, pustit mislima na pašu, odmaknut se iz svakodnevice, pročitat novine, opustit se. za sve postoji kontrargument i kontraperspektiva. "dobar" mi je članak u novoj graziji, piše ovako "svaki je nepušač već odavno psihički pripremljen na to da su kavana i dim cigarete dva nerazdvojna pojma". iz moje perspektive nepušača, fakat bezobrazno - u stilu, ko nam je kriv, a ionako smo već psihički pripremljeni da je to tako i ne moramo onda ići po kafićima, nego neka stojimo doma, ko nas tjera ić po kafićima i žalit se na dim. e, pa ne mora nužno biti tako, a i vjerojatno bi u americi pisalo "svaki je pušač već odavno psihički pripremljen na to da se puši izvan zatvorenog prostora te da su kavana i dim nepovezivi pojmovi"....

    Ovo s odvojenim kafićima - jednostavno mislim da to ne bi funkcioniralo, ali ko zna...

  31. #131

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja jedva čekam taj novi zakon :D U našem gradu je samo jedan kafić za nepušaće i uvijek je krcat. Meni je stvarno dojadilo da svaki put kad hoću s nekim na kavu smrdim po dimu jer se svugdje puši. Izlazim samo ljeti kad su disco barovi na otvorenom uz more jer zimi toliko smrdim da nemogu leći u krevet ako se prije toga ne istuširam i operem kosu

    Radila sam godinu i pol u casinu gdje je 24/24 bilo krcato pušača. Najviše ima talijana koji kod sebe nesmiju pa dolaze k nama i ne gase cigaretu satima. Radila sam doslovce u dimnom oblaku. Inaće nisam boležljiva ali ja sam za to vrijeme kad sam tamo radila imala 3 puta bronhitis, konstantno sam kašljala, a nokti su mi bili crni od stalnog čišćenja pepeljara. Moram napomenuti da sam radila samo vikendima.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Hvala Bogu ma naviknut ce se svi ako nije opao promet u italiji zasto bi kod nas.
    Moj svekar pusi poludim kad se djeca vrate smrde na dim uzas zato moj M kaze dida necu ic s tobom dok ne prestanes pusiti meni slatko kak je mali osvjesten
    Drago mi je i nadam se da ce zakon u potpunosti primjenivati

  33. #133

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj marival prvotno napisa
    nepušaći uglavnom i dolaze samo subotom na kavicu ( ili vrlo rijetko dolaze )
    I nisi se zapitala zašto je to tako?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ne kužimo se

    ja ću prihvatit nova pravila i neću izlazit na ulice da se borim za pušačke birtije niti ću biti subverzivni pušački gerilac ,ali ne možeš me ubijediti ni ti ni itko drugi da su pravedna i da bi mi se morala sviđati....

    ockej možda i jesu pravedna, globalno , ali meni nisu ....

    je to za opće dobro, al meni se ne sviđa

  35. #135
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    možda da se barem navečer dozvoli pušenje? Ne mogu zamisliti da ću kad za pet godina opet izađem van morati pljugati Sobranie na cesti :shock: :shock:
    Možda da se uz pušačke i nepušačke kafiće uvede pušenje na parne i neparne dane, večernje i dnevno pušenje i nepušenje, a mogli bi uvesti i happy hour smoke Ako je zabranjeno onda je zabranjeno i amen. Kakve bi to samo zbrke i nerede unijelo kada bi svatko počeo uvoditi razne ideje. Da ne kažem samo kakve bi to raskole u društvima napravilo što sam jednom sama na vlastitoj koži osjetila kada nas je 7-ero sjelo u slastičarnu u kojoj se ne puši pa su jedan po jedan odlazili u fizički odijeljen kafić gdje je pušenje dozvoljeno zapaliti "samo jednu" cigaretu dok ja na kraju nisam ostala sama

    Mislim da će u početku ljudi malo negodovati, ali će se brzo sve vratiti na svoje i sumnjam da će ugostiteljima propasti biznis

  36. #136
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ne kužimo se

    ja ću prihvatit nova pravila i neću izlazit na ulice da se borim za pušačke birtije niti ću biti subverzivni pušački gerilac ,ali ne možeš me ubijediti ni ti ni itko drugi da su pravedna i da bi mi se morala sviđati....

    ockej možda i jesu pravedna, globalno , ali meni nisu ....

    je to za opće dobro, al meni se ne sviđa
    . A kad si mi draga... i duhovita... i iskrena..

  37. #137
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja se nadam da će to zaživjeti
    dajte samo pogledajte kako sada :shock: izgledaju scene sa tamo nekog zasjedanja CKSKJ iz 80ineke

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa

    . A kad si mi draga... i duhovita... i iskrena..
    i ja tebe

    svjesna sam svoje slabosti i vjerujem da će na mene zabrana pušenja djelovati tako da smanjim unos nikotina.moći ću pušiti samo na svom balkonu i to dok je Marko u vrtiću.

    a da volim kavu i cigaretu , volim.....emocionalna štaka, ....

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    Citiraj marival prvotno napisa
    ... ali mislim da bi bilo najbolje dopustiti vlasnicima kafića kojima je to jedina egzistencija neka odaberu da li žele goste pušaće ili nepušaće :/
    pa ovima drugima neka daju benificije kakve hoće ...
    ... ja nemam 10 000 usd za pušačku čahuru ali besplatno pristajem da moj kafić bude pušaćka čahura

    - pa neka ljudi odaberu gdje žele, a gdje ne

    ... ionako će nadrapati mali obrtnici kao i uvijek

    potpisujem.ljudi to ne razumiju ,pogotovo oni koji rade u državnim firmama,ne razumiju da mi živimo od toga(ugostiteljstva) a ako vide da ima puno ljudi u kaficu ne znaci da ima i posla.na cemu zaradit ako ne na kavi.uh ko je uopce izmislio tu cigaretu,uvela je sami nered
    i ja cu ovo potpisati i to nekoliko puta
    jer zivimo od jednog malog kafica, potpuno dnevnog, potpuno orjentiranog na kave i potpuno pusackog

    cak me ne mora peci savjest ni prema zaposlenima u njemu jer gazda radi sam od 7 do 19

    od stotinjak stalnih gostiju tek dvojca su nepusaci i komotno mozemo staviti kljuc u bravu ukoliko se ovo provede u djelo

    i tu je potpuno nebitna cinjenica da mi jesmo pusaci koji to vrlo brzo nece biti; jednostavno se ne mogu sjetiti razloga zasto bih usla u kafic ako u njemu ne mogu zapaliti cigaretu jer kavu ne pijem vec 6 godina

    odgojena sam da po cesti necu i ne zelim pusiti (kao ni na tramvajskoj, kao ni u autu, kao ni doma djetetu pod nos)

    udruga ugostitelja ide sa prijedlogom o pusackim i nepusackim kaficima, iskreno se nadam da ce taj prijedlog proci (i sa vecim porezima za pusacke kafice i restorane) i gotovo uvjerena sam da bi ta praksa mogla preci i preko nasih granica

    uopce ce ne pusti tako bitno manje ni u americi, a pogotovo u brojnim zemljama europe... i prohibicije su obicno neslavno propadale

    naravno, potpuno mi je smisleno i logicno da se ne moze pusiti nigdje drugdje, godinama sam radila u tvrtkama koje su to sa prvim uvodjenjem zakona potpuno zabranile i to mi je skroz, skroz nromalno

    ali pub bez cigarete mi je nonsens prve kategorije

  40. #140
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ispada da su kafići mjesta za pušenje, a ne mjesta na kojima ćeš popiti kavu/sok/kakao/čaj/malu ljutu i probrbrljati s prijateljicom/ekipom/pročitati novine dok nešto čekaš.

    preko praznika smo svaki dan šetali gradom, nakon sat vremena smrznuti a nemamo kamo otići na toplu čokoladu osim u profil (koji ne radi nedjeljom i blagdanima). ne volim potezanje djece po kavama ali ponekad bih sjela na pola sata a ne mogu u park - a uz djecu tu su i trudnice, oni kojima dim smeta iz zdravstvenih razloga ili jednostavno zato što im smeta.

    ljudi po defaultu NISU pušači, bebe se ne rađaju sa cigaretom u ustima a ovdje govorimo o kafićima, ne cigaretićima.

  41. #141
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Mislim da ekstremi nisu dobri: iz jednog ekstrema:smije se pušiti svugdje, sad je: ne smije se pušiti nigdje (o javnim mjestima pričam). Ja bih, iako nepušač, dala pušačima ipak nekakve kafiće u kojima se može pušiti. A manje-više svima će kliknuti da prestanu pušiti, i bez ovako represivnih mjera. Ali omjer broja kafića u korist nepušača bi trebao biti velik, i ja vjerujem da bi se pušači s tim složili. To bi po meni bilo pošteno.
    Ali, isto tako mislim da to neće proći jer nije u europskom trendu, a mi jako idemo za europskim trendovima.

  42. #142
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    A manje-više svima će kliknuti da prestanu pušiti, i bez ovako represivnih mjera.
    ti si teški optimist

    malo ih se odvikava, jer je to jako teško
    neki puše do smrti

    ako daš dopuštenje samo 1 kafiću da je za pušače, u roku keks će 90% kafića napraviti sve da dobiju dopuštenje za pušenje

    i šta si dobio: ništa

    osima toga sličan zakon jest već na snazi

    njihova štetna ovisnost ne smije ugrožavatio zdrave ljude

  43. #143
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ljudi će uvijek ići na kave, i u kafiće

    zbog ambienta, zbog onog posebnog ugođaja , atmosfere, malog odmora , ugodna konobara/ice ....

    ne samo da zapale cigaret

    iskreno, mislim samo da ona stavka o kažnjavanju ugostitelja zbog neodgojenog gosta mi je malo .... brrrr
    ipak, šta da napravi konobarica kad joj uleti jedan neodgojen primitivac veličine manjeg brda i zapali?
    izbaciti ga ne može, i opomenuti je riskantno - može dobiti po sebi
    a ako joj gazdu kazni inspekcija onda će dobiti instant-otkaz

    hoće li kafiči imati izbacivače?

    ja bih kažnjavala samo pušače koji ne poštivaju zakon
    i to bi trebao moći kazniti ga svaki policajac, a ne samo inspektori

  44. #144
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A zašto ne bi bila optimist?
    Ja sam se odviknula i nije mi bilo ni najmanje teško. Kad ti klikne, onda više nema napora.
    I ipak mislim da u kafiće ipak najviše zalaze pušači, pogotovo na jutarnje kavice.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Po školama i fakultetima se koliko ja znam poštuje. Čak su ukinule i male "šupe" tzv. pušione.
    Nisam za zabranu pušenja na ulici jer bolje da ljudi izađu van sa javnih mjesta i zapale nego da se nalaze načini kako zapaliti u javnim objektima ili da se krši zakon.
    Osobno sam pomalo skeptična što se tiče ugostiteljskih objekata, ali živi bili pa vidjeli.
    Jel ima netko informaciju kada bi taj zakon trebao stupiti na snagu?
    kod nas su po cesti oko razlicitih institucija postavili smrdljive prostorije di idu pusaci pusit da ne zasmrdjuju oko sebe. u kaficima se ne pusi ali zato se najurednije pusi na prostorima za igranje za djecu na otvorenom

  46. #146
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    A zašto ne bi bila optimist?
    Ja sam se odviknula i nije mi bilo ni najmanje teško. Kad ti klikne, onda više nema napora.
    I ipak mislim da u kafiće ipak najviše zalaze pušači, pogotovo na jutarnje kavice.
    eto moj brat ne može, sad će biti prisiljen ne paliti jednu za drugom, smanjiti će i to je put ka odvikavanju

    mama se odvikla na jedvite jade

    nisu svi jaki , ima ih više slabih

    zašto si uopće počela pušiti?

  47. #147
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    I ipak mislim da u kafiće ipak najviše zalaze pušači, pogotovo na jutarnje kavice.
    a nepušači ne prakticiraju jutarnju kavu? ne nalaze se s prijateljima? ne požele odmoriti noge tijekom šopinga? ili to čine u manjoj mjeri nego pušači?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Kao prvo zelim napomenut da sam pusac...ALI...pusim jako malo 3 cigarete dnevno i to onda kad mi paše.

    Kad se za korizmu odreknem cigarete onda ne pijem ni kavu ni pivu, samo sokice jer mi jednostavno ne paše.

    Podržavam NE pušenje na javnim mjestima, ali mozda bih razmislio o kaficima. Ovo kaj neki uspoređuju Irsku, UK i Sloveniju sa RH je po meni glupo.
    Da zelim zivjeti po uvijetima koje su postavile te države otišao bih živjeti u te države. Bio sam nedavno opet u Engleskoj, konkretno u Londonu.
    Dakle:
    Ne smiješ pušit u zatvorenim prostorima,
    Ne smiješ pit alkohol na cesti,
    Doslovno na svakom koraku (autobus, vlak, podzemna, na svakoj lampi uz cestu) su kamere i snimaju 24 sata.
    BB u pravom smislu !
    Gdje je tu granica zadiranja u privatnost ?
    Kaj je to zivot...ali tko voli nek izvoli.

    Sa druge pak strane me zanimju dvije svari...koji je PRAVI razlog provođenja ovakvih mjera i drugo...od kud država misli namaknut silni novac koji je dolazio u državu blagajnu od poreza na duhanske proizvode.

    Znaju politicari i te kako dobro dobro da 90% pusaca nece prestat pušit zbog tog zakona. Jel itko od vas cuo jadikovke duhanske industrije na taj zakon ? Naravno da nije, vec samo obrtnika koji ce DALEKO najvise osjetit posljedice istog.

    Ako je pravi razlog briga za zdravlje onda su po mom osobnom misljenju trebali stavit porez na luksuz kao što je cigereta 1000% i
    nek kutija cigareta kosta 200 kuna ! A ako si tolika munja da i dalje pusis onda svaka cast.[/i]

  49. #149
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa da, nepušači jednostavno manje idu u kafiće. Ne kažem da ne idu uopće, ali idu manje.

  50. #150
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa i meni se pušenje na otvorenom čini veći problem od pušenja u kafićima - pušenje u parkovima, pušenje na tramvajskoj stanici kad mi kod ulaska u tramvaj netko puhne zadnji dim ravno u nos, pušenje na terasama kafića - hoće li to biti zabranjeno? - jer na terasu ponekad i sjednem sa djetetom, za razliku od zatvorenih kafića. Kafići su zadnje mjesto na kojem bih ja zabranila pušenje, naravno uz pretpostavku da postoje i kafići za nepušače.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •