Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: 2. polugodiste prvasica - ocjenjivanje!

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno 2. polugodiste prvasica - ocjenjivanje!

    Su vasi vec dobili kakve ocjene???
    Moj je koko nesretan jer on nije dobio jos ni jednu, a neki u razredu vec jesu... neki petice, a neki nesto minusa
    a 3 minusa su jedinica
    nisam se jos raspitala za sto se tocno dobivaju minusi

    i kak se opce klinci koji su dobili ocjene koje nisu petice nose s tim ocjenama?

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Kod nas je ocjenjivanje počelo već na kraju prvog polugodišta (posljednja dva tjedna). M. je dobio sve petice, ali mi je učiteljica rekla da djeci te razlike teško padaju. Ipak, ne može ih sve jednako ocijeniti.

  3. #3
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    četvorke i petice (njih ipak više) - prvi tjedan škole ocjena kao u prici. Po mojem ukusu previse.

    Imali i roditeljski na kojem nam je objasnjen sistem ocjenjivanja, cijela knjiga bi se dala ispisati. Npr. svaki sat ce im ocjenjivati petominutni diktat iz matematike, zbroj tjednih ocjena ide u dnevnik. Ja se ne sjecam da su nas toliko puno ocjenjivali, nekako imam osjecaj da će se vrijednos ocjena izlizati kada ih je toliko puno...

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Iako je moja bila uvjerena da je dobila bar jednu jedinicu, nije.
    Dobila je nekoliko petica (za citanje novog teksta, pisanje, iz zadace, za zalaganje iz nekog predmeta).
    Po mom misljenju, ovaj tjedan su imali inflaciju ocjena... nadam se da je to bilo za pocetak, cisto da ih uciteljica skine s dnevnog reda jer su je udavili kad ce poceti s ocjenama.

  5. #5
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida je u prvom razredu isprobala sve ocjene osim jedinice

    nisu je se nesto previse dojmile (na ove losije mislim), peticama je, naravno, bila zadovoljna al stvarno nije ni na dvojke ni trojke nesto ekstra fercerala... svaka ocjena je takva kakva je s razlogom, a znaci da si toliko znao koliko si dobio - tako smo to objasnili i ona je to super prihvatila


    onda je na kraju prvog imala zakljucenu cetvorku iz prirode (na nase sveopce iznenadjenje - mi bili uvjereni da ce biti trojka!) i onda opet ove godine iz prirode - 2 (na pocetku prvog polugodista)... tad smo sjele, razradile plan ucenja i najavljivanja ispita, i na polugodistu su u knjizici zablistale sve petice

  6. #6
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    četvorke i petice (njih ipak više) - prvi tjedan škole ocjena kao u prici. Po mojem ukusu previse.
    daj ti provjeri da b. nije zabrijao
    ja se sjecam lani da bi ivarovi frendovi (on ne, on je precizan ) dosli doma i prijavljivali: danas sam dobio 4 petice, 7 petica, frendovoj mami postalo je cudno kad ih je jednog dana prijavio 19

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Nije ih bas toliko prijavio , sve koje je, sam vidjela ili u knjizi ili ih je učiteljica prijavila na sastanku. Koliko se sjećam: engleski, hrvatski čitanje, likovni, matematika dvije ocjene...ne sjećam se više

  8. #8
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ja priznajem samo one petice koje vidim! (Profesionalno sam deformirana strašću prema činjenicama.)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Kod nas su već na kraju prvog polugodišta počeli dobivati ocjene. Djeca znaju zašto su dobili koju ocjenu, a za likovne radove i glazbeni dobivaju svi petice. Meni je to uopće i glupo ocjenjivati.
    Ovaj tjedan, barem koliko ja znam, nisu dobivali ocjene.

    Minus se kod nas dobiva kad netko nema zadaću.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moja kćer je dobila samo dvije ocjene i to iz čitanja i iz matematike;zbrajanje i oduzimanje do 6,obje je dobila pet i to mi se nekako čini i realno.U utorak imamo roditeljski,pa će vjerovatno i učiteljica objasniti sistem ocjenjivanja.

  11. #11
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Marko ocjene ne doživljava baš intenzivno, često nam zaboravi reći pa vidimo u bilježnici.
    Iz matematike ima petice ali npr. vjeronauk i engleski četvorke jer stalno ocjenjuju nekakva bojanja a on to ne voli.

  12. #12
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Marko ocjene ne doživljava baš intenzivno, često nam zaboravi reći pa vidimo u bilježnici.
    Iz matematike ima petice ali npr. vjeronauk i engleski četvorke jer stalno ocjenjuju nekakva bojanja a on to ne voli.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    sad sam s primanja došla... u dnevniku ima 2*4 iz hrvatskog, te po 4 iz lik, mat, pri... ovo mi je skroz realno i ne očekujem previše od njegovih ocjena jer je jednostavno od njega nemoguće izvuć za više...nije to stvar neznanja jer znam da ga je pun nego povučenosti i nesigurnosti... ne znam zašto je ovakav jer mu je brat totalna suprotnost a odgajam ih na isti način

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno Re: 2. polugodiste prvasica - ocjenjivanje!

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Su vasi vec dobili kakve ocjene???
    Samo jednu

  15. #15
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Dobio je 5 iz čitanja, i danas iz diktata iz matematike 5. Danas je pisao i prirodu, pa ćemo vidjeti... Aha, i prije 2 tj. 5 iz tjelesnog, i koliko ja znam to je sve

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I moj tri, isto petice. Možda je dobio i nešto iz stranih jezika, to ne znam.

  17. #17
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moj sin je do sada dobio tri petice, ali sam shvatila da su prve ocjene poticajne, do sada još nitko nije dobio lošu ocjenu, samo četvorke i petice!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Moja kćer već ima dosta ocjena, pišu diktate iz Hrvatskog i kratke testiće iz matematike i prirode. Engleski ih je ocijenila na kraju prvog polugodišta u bilježnicu. U prvom polugodištu učiteljica im je nakon testa rekla za koliko su napisali.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Najbolje mi je bilo kad je prijavio tri petice iz tjelesnog - jednu iz pristojnog hodanja u dvoranu, drugu iz vrste i treću iz pristojnog hodanja natrag!

  20. #20
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Iako skoro svaki dan dođe s ocjenom doma, sve te ocjene nisu upisane u imenik. U imeniku se nalaze samo ocjene iz ispita.

    I meni je bilo to sve čudno pa sam na informacijama pitala učiteljicu. Ona je rekla da ocjenama koje se nađu po knjigama i bilježnicama, a vezane su uz neku vježbu ona nagrađuje njihov trud.

    Suprotno tome, ako se radi o diktatu, čitanju, kontrolnom onda ta ocjena ide u imenik. Za sada imamo iz svakog predmeta po jednu ili dvije ocjene, ali hrpu ocjena u knjigama i bilježnicama.

  21. #21
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Da tako ima i moj B. iz svakog teksta koji čitaju iz knjige na hrv. ocjena u knjizi, u bilježnicama za pisanje... To mi je OK, mislim da je poticajno za klince, a ako i nije naj sjajnija, ionako ne ide u imenik. E da, i može se ispraviti...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    e a sad su počele ocjene - ocjene... i kakvi smo (kod mene ima i jedna trojkica iz diktata iz hrvatskog)...
    jedino učemmu uživa i slaže petice je matematika :?

  23. #23
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    MM je prošli tjedan bio na informacijama i skoro plačući (od sreće) došao kući.

    Naime, Rea nam kaže za svaku ocjenu i spominjala je neke četvorke iz čitanja i iz tjelesnog. Međutim, te sve ocjene učiteljica piše u bilježnicu, a onda iz nekoliko ocjena izvede jednu za imenik. To je fer, i meni se sviđa. Dijete ima pravo na kiks, ali ako prije i nakon toga sve uredno napravi, onda dobije zasluženu peticu.

    Za sada samo petice u imeniku i ima ih 15ak. (Po dvije iz svakog predmeta)

  24. #24
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Za sada samo petice u imeniku i ima ih 15ak. (Po dvije iz svakog predmeta)
    Moj sin isto ovako.

    Stidim se jer sam zapravo iznenađena, majke uvijek misle da su njihova djeca najbolja, a ja sam nekako umanjivala njegov potencijal.
    Valjda sam mislila da je prezaigran...

  25. #25
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    MM je neki dan prošao Mišov test :D

    Priča je krenula oko toga kako dječak s kojim Miš sjedi u školi stalno prepisuje od njega i smeta ga dok rješavaju, pa se Mišonja raspričao na satu, pa su ga učiteljice upozoravala i na kraju ih je učiteljica preselila. U cijelom tom našem razgovoru Mišonja je rekao kako se mama od tog dječaka ljuti na njega i viče kada dobi 4 u školi i kako sam ja baš dobra i ne vičem na njega kada dobi 4 :?

    Na to smo pokrenuli priču kakvu ocjenu dobije to je znak koliko je pažljivo slušao na satu i rješavao zadatke. I da ako dobije 5, 4 ili 3 mi smo vrlo zadovoljni, a ako dobije 2 i 1 onda nije bio pažljiv na satu i nije slušao i mi onda nismo baš presretni, ali da će on onda bolje naučiti i javiti se da ispravi.

    Tu smo priču zaboravili, ali je test uslijedio uskoro i to prema MM-u.
    Išli su zajedno na nogomet i MM ga je onako kroz priču pitao kako je bilo u školi. Mišonja mu je rekao da je dobio 1 iz matematike, a MM onda ponovio priču kako nije valjda dobro pazio i kako će to ispraviti i nema frke i kad se vrate s nogometa kako će mu on pomoći 8) . Na to je Mišonja viknuo:"Jesam te, dobio sam 5, ali sam htio vidjeti hoćeš li biti ljut!"

    Bravo za MM-a! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •