Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 240 od 240

Tema: Ponovo o povratu poreza

  1. #201
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mamma San, hvala.

  2. #202
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    hvala mamma san , provjerila ja u međuvremenu i na poreznoj (napokon se netko javio na onaj broj telefona, očito im je već gužva).

    koliko sam shvatila sve upisujemo pod 3.3 stambene potrebe, pa se iz računa, potvrda i ostalog vidi o čemu se radi.

    s obzirom da imam onaj elektronski Erste obrazac, kada upišem iznose računa u tu kućicu (a oni prelaze 12.000 kn), vidim da obrazac u odbitak samo upiše 12.000 kn - to je pretpostavljam točno jer i možemo koristiti samo 12.000 kn. je li tako?

  3. #203
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Rozi prvotno napisa
    hvala mamma san , provjerila ja u međuvremenu i na poreznoj (napokon se netko javio na onaj broj telefona, očito im je već gužva).

    koliko sam shvatila sve upisujemo pod 3.3 stambene potrebe, pa se iz računa, potvrda i ostalog vidi o čemu se radi.

    s obzirom da imam onaj elektronski Erste obrazac, kada upišem iznose računa u tu kućicu (a oni prelaze 12.000 kn), vidim da obrazac u odbitak samo upiše 12.000 kn - to je pretpostavljam točno jer i možemo koristiti samo 12.000 kn. je li tako?
    ja sam isto prošle godine upisala ukupni iznos po potvrdi od banke jer mi je bilo logično da se iznosi moraju slagati (iako mi je na kraju izračunato samo sa 12.000,00 kn) i referentica mi je vratila i rekla da moram upisati najviše 12.000,00 kn, tako da sam ove godine upisala samo 12.000,00 iako mi je potvrda na više od 19.000,00 kn.

  4. #204
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    mamma san, hvala!
    prebacila sam dijete sa svoje na muževu prijavu i šokirana razlikom povrata ! u našu korist naravno...

  5. #205

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj sunflowers prvotno napisa
    Evo me malo opet. Dakle, svoju sam prijavu poslala :D , ali s muževom i dalje imam problem. Naime, bez obzira upisala li mu ja olaksicu za drugo djete od svibnja (tada je Nikola rođen, a u karticu je upisan tek od kolovoza) ispada da on mora vratiti drzavi nekih sedamdesetak kuna. Inace, na placi je i automatski mu skidaju sve poreze... Kako je to moguće? Radim li nešto krivo ili piši kući propalo...
    Draga, od kud mi to znamo? :/

    Provjeri još jedanput sve upisane stope osobnog odbitka po mjesecima na str. 6. Provjeri upisane iznose sa potvrda. I da li imaš još neke račune koji ti povećavaju osobni odbitak....jednostavno provjeri.
    Ili daj muževu prijavu nekom na provjeru. Možda jednostavno radiš uvijek istu grešku..a možda ne. :/
    I ja moram doplatiti sedamdesetak kuna poreza, budući da sam radila kod dva poslodavca - kad se sve zbrojilo, osnovica za porez 25% je postala malo veća i - eto.

    A baš sam očekivala povrat oko 100€ na temelju životnog osiguranja, kad ono -

    No, dobro je. Da nemam životno, platila bih skoro 800 kn. :/

  6. #206
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Treba li uz prijavu poslati rodne, vjencane i ostale listove? Prosle godine smo sve to slali, u ovih godinu dana se nista nije bitno promjenilo po tom pitanju. Je l' trebam ja to opet printati i slati?

  7. #207

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno Re: povrat poreza

    Citiraj božana prvotno napisa
    naravno da ima, kad bude pisao poreznu prijavu upisat će dijete od mjeseca u kojem je rođen i od tada mu se podiže faktor olakšice. treba priložiti rodni list i dokument iz kojeg je vidljiv JMBG (tako je bilo u našem slučaju).
    Original rodni list, original uvjerenje o JMBG i original potvrda o prebivalištu? Ili mogu kopije?

  8. #208
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: povrat poreza

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj božana prvotno napisa
    naravno da ima, kad bude pisao poreznu prijavu upisat će dijete od mjeseca u kojem je rođen i od tada mu se podiže faktor olakšice. treba priložiti rodni list i dokument iz kojeg je vidljiv JMBG (tako je bilo u našem slučaju).
    Original rodni list, original uvjerenje o JMBG i original potvrda o prebivalištu? Ili mogu kopije?
    kopije.

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    fala....

    p.s. faking printer mi ne radi...

  10. #210
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    fala....

    p.s. faking printer mi ne radi...
    koji? na poslu ili doma?

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    svatsa se tu zanimljivog nadje

    ovako, imam i ja jedno pitanje, mislim da vec znam odgovor al ko pita ...mozda mu se i isplati

    MM je pola prosle godine radio izvan RH (za svog poslodavca, jedno nase ministarstvo). dobivao je dvije razlicite platne liste svakog mjeseca (jednu za placu koja mu je tekla za radno mjesto koje ga je cekalo - iz nje se vidi dio doprinosa, i jos jedna platna lista na kojoj je bila placa za taj "rad u inozemstvu"..i na njoj se isto vide doprinosi)
    Na PK kartici je to sve objedinjeno

    E,sad pitanje.
    Ima li pravo navesti placu koju je zaradio dok je bio vani kao prihod od rada u inozemstvu?

  12. #212
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno

    Dajte ljudi, please... Nije mi bas svejedno ponovno sakupljati svu tu papirologiju. Djeca i ja smo uzdrzavani clanovi vec drugu godinu. Mora li MM u svojoj poreznoj prijavi opet papirima dokazivati srodstvo ili oni to slucajno imaju vec negdje zabiljezeno kao dokazano?

  13. #213
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa

    Na PK kartici je to sve objedinjeno

    E,sad pitanje.
    Ima li pravo navesti placu koju je zaradio dok je bio vani kao prihod od rada u inozemstvu?
    Ako pod PK misliš na obrazac IP u kojem su navedene isplaćene plaće i uplaćeni porezi i prirezi, onda nema što drugo navoditi.
    Odgovorila si sama na svoje pitanje.

  14. #214
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj babyblue prvotno napisa
    Dajte ljudi, please... Nije mi bas svejedno ponovno sakupljati svu tu papirologiju. Djeca i ja smo uzdrzavani clanovi vec drugu godinu. Mora li MM u svojoj poreznoj prijavi opet papirima dokazivati srodstvo ili oni to slucajno imaju vec negdje zabiljezeno kao dokazano?
    Ako TM ima navedeno tebe i djecu u svojoj PK kartici kao uvećanje vlastitog osobnog odbitka, mislim da ne treba ništa prilagati.

    Da vas nema evidentirane na PK kartici, trebao bi priložiti sve potrebne dokumente.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    koji? na poslu ili doma?
    Ma doma... na poslu se takve stvari ne smiju dogodit (da nešto šteka)...

  16. #216

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    moze pomoc i ovdje

    MM je u 2007. godini otkupio svoju policu zivotnog osiguranja i od osiguravajuce kuce je dobio potvrdu o isplacenom dohotku, uplacenom porezu po odbitku i prirezu za 2007. godinu.
    je li i to potrebno navesti u poreznoj prijavi? ako prijavi, razlika je nekih 500 kn na njegovu stetu.
    hvala.

  17. #217
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    imam hitno pitanje, a nemam vremena sve citati

    ja sam nezaposlena, imam zdrastveno preko hzzo-a, prijavljena na burzu rada, ja i md nismo vjencani, zivimo na istoj adresi (u vanbracnoj zajednici)

    pitanje glasi, ima li on mene pravo prijaviti kao poreznu olaksicu posto nismo u braku? ako da, kakva je papirologija potrebna
    tnx

  18. #218
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Angel prvotno napisa
    moze pomoc i ovdje

    MM je u 2007. godini otkupio svoju policu zivotnog osiguranja i od osiguravajuce kuce je dobio potvrdu o isplacenom dohotku, uplacenom porezu po odbitku i prirezu za 2007. godinu.
    je li i to potrebno navesti u poreznoj prijavi? ako prijavi, razlika je nekih 500 kn na njegovu stetu.
    hvala.
    Da. U okviru točke 4.5. Porezne prijave.

  19. #219
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    imam hitno pitanje, a nemam vremena sve citati

    ja sam nezaposlena, imam zdrastveno preko hzzo-a, prijavljena na burzu rada, ja i md nismo vjencani, zivimo na istoj adresi (u vanbracnoj zajednici)

    pitanje glasi, ima li on mene pravo prijaviti kao poreznu olaksicu posto nismo u braku? ako da, kakva je papirologija potrebna
    tnx
    Evo ti dio iz Zakona o porezu na dohodak:

    "Drugim uzdržavanim članovima uže obitelji u smislu stavka 2. ovoga članka smatraju se bračni drug poreznog obveznika, roditelji poreznog obveznika i roditelji njegovoga bračnog druga, preci i potomci u izravnoj liniji, maćehe odnosno očusi koje punoljetno pastorče uzdržava, bivši bračni drugovi za koje porezni obveznik plaća alimentaciju i punoljetne osobe kojima je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu."

    Ovdje se ne spominje izvanbračna zajednica, ali ne škodi nazvati i pitati. Ja mislim da te ne može prijaviti radi uvećanja osobnog odbitka.

  20. #220
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno Re: povrat poreza

    Citiraj božana prvotno napisa
    Citiraj božana prvotno napisa
    naravno da ima, kad bude pisao poreznu prijavu upisat će dijete od mjeseca u kojem je rođen i od tada mu se podiže faktor olakšice. treba priložiti rodni list i dokument iz kojeg je vidljiv JMBG (tako je bilo u našem slučaju).
    kaže moj suprug da su ga još tražili i potvrdu o prebivalištu (njegovu i djetetovu)
    koliko moraju biti stari ti papiri?
    ja imam sve to, ali nije mladje od 6mj...ima li netko hitno info?
    tnx

  21. #221
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno Re: povrat poreza

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    Citiraj božana prvotno napisa
    Citiraj božana prvotno napisa
    naravno da ima, kad bude pisao poreznu prijavu upisat će dijete od mjeseca u kojem je rođen i od tada mu se podiže faktor olakšice. treba priložiti rodni list i dokument iz kojeg je vidljiv JMBG (tako je bilo u našem slučaju).
    kaže moj suprug da su ga još tražili i potvrdu o prebivalištu (njegovu i djetetovu)
    koliko moraju biti stari ti papiri?
    ja imam sve to, ali nije mladje od 6mj...ima li netko hitno info?
    tnx
    ne znam...ajd nazovi u PU.

  22. #222
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ni policijska uprava ni porezna nisu bas ziher koliko to mora biti staro
    ako oni ne znaju tko bi to mogao znati?!?!

    ma predat cu papire ovak, pa ako nesto treba promijeniti cu pitati u 6mj
    obicno to pali, kao provjeris jel sve gotovo pa ti kazu da trebas jos to i to i to...

  23. #223
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja se ne sjećam da smo mi vadili bilo kakve nove potvrde ili rodni list kad je MM prvi put predavao prijavu na kojoj je imao prijavljeno dijete.
    Dali smo kopije svega onoga što smo dobili kad smo mu prvi put vadili papire i prošlo je bez problema :/

  24. #224
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj Dia prvotno napisa
    imam hitno pitanje, a nemam vremena sve citati

    ja sam nezaposlena, imam zdrastveno preko hzzo-a, prijavljena na burzu rada, ja i md nismo vjencani, zivimo na istoj adresi (u vanbracnoj zajednici)

    pitanje glasi, ima li on mene pravo prijaviti kao poreznu olaksicu posto nismo u braku? ako da, kakva je papirologija potrebna
    tnx
    Evo ti dio iz Zakona o porezu na dohodak:

    "Drugim uzdržavanim članovima uže obitelji u smislu stavka 2. ovoga članka smatraju se bračni drug poreznog obveznika, roditelji poreznog obveznika i roditelji njegovoga bračnog druga, preci i potomci u izravnoj liniji, maćehe odnosno očusi koje punoljetno pastorče uzdržava, bivši bračni drugovi za koje porezni obveznik plaća alimentaciju i punoljetne osobe kojima je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu."

    Ovdje se ne spominje izvanbračna zajednica, ali ne škodi nazvati i pitati. Ja mislim da te ne može prijaviti radi uvećanja osobnog odbitka.
    hvala, navodno nam treba ovjera kod javnog biljeznika da zivimo u vanbracnoj zajednici :/
    budem nazvala pa pitala

  25. #225

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    jel prijava još samo danas ili može i sutra?

  26. #226
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    do zadnjeg dana veljače uključivo, tj. ove godine do 29. veljače u 23 sata 59 minuta i 59 sekundi

  27. #227
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Jel mi za korištenje olakšice za kamate po stmbenom kreditu dovoljna
    samo potvrda od banke o uplaćenim kamatama?
    Navodno sam čula da treba i kupoprodajni ugovor i ugovor o kreditu,
    a ja od selidbe ne mogu pronaći svoje ugovore :/

  28. #228
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Iva M. prvotno napisa
    Jel mi za korištenje olakšice za kamate po stmbenom kreditu dovoljna
    samo potvrda od banke o uplaćenim kamatama?
    Navodno sam čula da treba i kupoprodajni ugovor i ugovor o kreditu,
    a ja od selidbe ne mogu pronaći svoje ugovore :/
    prolistaj malo ovaj topic, već se puno pisalo i nabrajalo o tome....ali ugovori su obvezni

  29. #229

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    U istom tonu da pitam jer mi nešto nije jasno. Navodno se kamata na stambeni kredit ako je podignut na ime jednog supružnika, a stan na drugog ( vlasništvo) može koristiti na ime ovog drugog koji je vlasnik.Zna li tko išta o tome?????
    Naime ja imam stambeni kredit za koji imam dvije potvrde ( jedan je za učešće i drugi veći za kupnju stana preko POS-a no oba glase za stambene potvrde i nema problema oko toga )za ovaj manji suprug je sudužnik no potvrde su za oba jasno na moje ime e sad kako sam do sada koristila olakšice na kamate od kredita ,a ove godine čujem da bi se mogao jedan kredit koristiti kao olakšica i na ime bračnog druga ??

  30. #230
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    U 2007. radila sam 2,5 mjeseca (travanj, svibanj i pola lipnja, a do tad sam bila na porodiljnom) 8 sati i dobila punu plaću. Nakon toga prešla sam na njegu djeteta tj. na teret CZZS-a.
    U studenom sam opet počela raditi ali na 4 sata, dakle pola plaće od firme, pola preko CZZS-a.
    E sad me samo zanima dali neka od vas zna trebam li osim IP-a predavat nekakve potvrde od CZZS-a ili HZZO-a?

  31. #231
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    U 2007. radila sam 2,5 mjeseca (travanj, svibanj i pola lipnja, a do tad sam bila na porodiljnom) 8 sati i dobila punu plaću. Nakon toga prešla sam na njegu djeteta tj. na teret CZZS-a.
    U studenom sam opet počela raditi ali na 4 sata, dakle pola plaće od firme, pola preko CZZS-a.
    E sad me samo zanima dali neka od vas zna trebam li osim IP-a predavat nekakve potvrde od CZZS-a ili HZZO-a?
    I ako znate koliko onda iznosi osoni odbitak za mjesece koje sam provela na teretu CZZS-a, odnosno da li ga imam samo za mjesece u kojima sam radila ili?

  32. #232
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Citiraj Ria prvotno napisa
    U 2007. radila sam 2,5 mjeseca (travanj, svibanj i pola lipnja, a do tad sam bila na porodiljnom) 8 sati i dobila punu plaću. Nakon toga prešla sam na njegu djeteta tj. na teret CZZS-a.
    U studenom sam opet počela raditi ali na 4 sata, dakle pola plaće od firme, pola preko CZZS-a.
    E sad me samo zanima dali neka od vas zna trebam li osim IP-a predavat nekakve potvrde od CZZS-a ili HZZO-a?
    I ako znate koliko onda iznosi osoni odbitak za mjesece koje sam provela na teretu CZZS-a, odnosno da li ga imam samo za mjesece u kojima sam radila ili?
    Opet ja

    Evo, pretpostavila sam po nekoj logici da za te mjesece nemam osobni odbitak jer ono što dobijem od CZZS-a nije prihod od rada niti je to vrijeme provedeno na bolovanju, dakle nije uplaćivan porez niti je uplaćivano mirovinsko.
    Ako netko zna da je drugačije neka me ispravi.

  33. #233
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ria, osobni odbitak IMAŠ UVIJEK ZA SVE MJESECE U GODINI radila ili neradila. Osnovni osobni odbitak iznosi 1600 kuna. Ako još imaš dijete na sebi ono se uvećava.

    Što se tiče potvrde od CZZS,...stvarno ne znam. Nazovi ih. :/

    Ukoliko će ti oni priložiti koju potvrdu o isplaćenim primanjima i uplaćenim porezima i prirezima, onda će to ići u poreznu prijavu skup sa IP obrascem firme u kojoj radiš.

  34. #234
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj lucija1976 prvotno napisa
    U istom tonu da pitam jer mi nešto nije jasno. Navodno se kamata na stambeni kredit ako je podignut na ime jednog supružnika, a stan na drugog ( vlasništvo) može koristiti na ime ovog drugog koji je vlasnik.Zna li tko išta o tome?????
    Naime ja imam stambeni kredit za koji imam dvije potvrde ( jedan je za učešće i drugi veći za kupnju stana preko POS-a no oba glase za stambene potvrde i nema problema oko toga )za ovaj manji suprug je sudužnik no potvrde su za oba jasno na moje ime e sad kako sam do sada koristila olakšice na kamate od kredita ,a ove godine čujem da bi se mogao jedan kredit koristiti kao olakšica i na ime bračnog druga ??
    Ja sam još prve godine kad su to uveli zvala poreznu jer je bilo rečeno čak i da će jedan supružnik moći koristiti olakšicu do 12.000,00 kn, a drugi onaj ostatak (koji kod nas uopće nije zanemariv), međutim izričito su mi rekli da olakšicu može koristiti isključivo korisnik kredita na kojeg glasi potvrda!
    ali opet........to su mi rekli tada (prije 4 g.) i tamo, a znamo svi kako porezne uprave diskreciono provode propise.....najbolje pitati u PU gdje predaješ prijavu.

  35. #235
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj lucija1976 prvotno napisa
    U istom tonu da pitam jer mi nešto nije jasno. Navodno se kamata na stambeni kredit ako je podignut na ime jednog supružnika, a stan na drugog ( vlasništvo) može koristiti na ime ovog drugog koji je vlasnik.Zna li tko išta o tome?????
    Naime ja imam stambeni kredit za koji imam dvije potvrde ( jedan je za učešće i drugi veći za kupnju stana preko POS-a no oba glase za stambene potvrde i nema problema oko toga )za ovaj manji suprug je sudužnik no potvrde su za oba jasno na moje ime e sad kako sam do sada koristila olakšice na kamate od kredita ,a ove godine čujem da bi se mogao jedan kredit koristiti kao olakšica i na ime bračnog druga ??
    Ja sam još prve godine kad su to uveli zvala poreznu jer je bilo rečeno čak i da će jedan supružnik moći koristiti olakšicu do 12.000,00 kn, a drugi onaj ostatak (koji kod nas uopće nije zanemariv), međutim izričito su mi rekli da olakšicu može koristiti isključivo korisnik kredita na kojeg glasi potvrda!
    ali opet........to su mi rekli tada (prije 4 g.) i tamo, a znamo svi kako porezne uprave diskreciono provode propise.....najbolje pitati u PU gdje predaješ prijavu.
    Ja imam ISTU informaciju kao i Stijena.

    Korisnik oakšice po pitanju stambenog kredita je isključivo onaj na koga kredit i glasi.

    E sad..da li ima varijanta pa da se istovremeno iskoriste ove olakšice na način da:

    1. suprug iskoristi stambenu olakšicu po pitanju ugovora o kupnji nekretnine (jer je ugovor o kupnji na njega)

    2. a ti po pitanju plaćenih kamata (jer je kredit na tebe)

    ne znam...nisam sigurna. Pitaj. I javi.

  36. #236

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    ne znam je li to povezano s vašim slučajevima, ali nama su rekli da ni jedan ni drugi nećemo dobiti povrat. Oboje smo naime ove godine (prije sklapanja braka) stekli prvu nekretninu. U brak smo ušli kao vlasnici nekretnina i zbog toga što ima moj muž, ja ne mogu dobiti ništa, a on zbog toga što imam ja ... Rekli su nam - da ste se vjenčali ranije, onda bi barem jedan dobio povrat. Ovako nijedan...

  37. #237

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    da ozivim ovu temu jer neznam gdje drugdje pitati za pomoc...
    ja sam na komplikacijama od 01.09.2007 - 28.02.2008 a od 29.02.2008 na porodiljnom iducih godinu dana...
    pitala sam u firmi - pravo na regres nemam jer nemam godisnji odmor, a bozicnica koja ce biti isplacena ce ici u iznosu od cca 2000kn ( to je onaj dio koji je neoporeziv) tako da cijelu godinu necu imati uplacen nikakav porez...

    sto da radim sa racunima od ginekologa (cca2000kn) i racunom privatnog rodilista?
    kako da ostvarim pravo povrata poreza na te iznose?
    Da je moguce preko firme platiti rodiliste i na taj nacin ostvariti povrat?

    radi se o velikim iznosima i htjela bi naci nacin kako ih povratiti....

    jel mi moze netko pomoci?

    Hvala

  38. #238

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    83

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa

    Korisnik oakšice po pitanju stambenog kredita je isključivo onaj na koga kredit i glasi.

    E sad..da li ima varijanta pa da se istovremeno iskoriste ove olakšice na način da:

    1. suprug iskoristi stambenu olakšicu po pitanju ugovora o kupnji nekretnine (jer je ugovor o kupnji na njega)

    2. a ti po pitanju plaćenih kamata (jer je kredit na tebe)

    ne znam...nisam sigurna. Pitaj. I javi.

    Kako može iskoristiti stambenu olakšicu po pitanju ugovora o kupnji nekretnine ???? Nisam baš razumjela, a kod nas je slučaj da smo oboje navedeni na ugovoru o kupnji samo kod kredita sam ja korisnik kredita a on sudužnik.
    Pitala sam ja na više strana i pravog odgovora nisam dobila i ispada kao i kod drugi "škakljivi " pitanja da se radi po principu app ( ako prođe, prođe) Mada mi osobno nije jasno kako je kolega kojeg sam spomenula kao vlasnik stana - prvokup mogao koristiti potvrdu o kamatama za stambeni kredit na ime supruge što tvrdi da je,a nema načina da to provjerim :? :? :?

  39. #239
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Iskreno, ne znam ti odgovoriti. Možda se u slučaju tvog kolege jednostavno radi o greški poreznika...a možda ne. :/

  40. #240
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj lucija1976 prvotno napisa
    Kako može iskoristiti stambenu olakšicu po pitanju ugovora o kupnji nekretnine ???? Nisam baš razumjela, a kod nas je slučaj da smo oboje navedeni na ugovoru o kupnji samo kod kredita sam ja korisnik kredita a on sudužnik.Pitala sam ja na više strana i pravog odgovora nisam dobila i ispada kao i kod drugi "škakljivi " pitanja da se radi po principu app ( ako prođe, prođe) Mada mi osobno nije jasno kako je kolega kojeg sam spomenula kao vlasnik stana - prvokup mogao koristiti potvrdu o kamatama za stambeni kredit na ime supruge što tvrdi da je,a nema načina da to provjerim :? :? :?
    kod nas je identična situacija i olakšicu već pet godina koristim isključivo ja, jer prve godine kad sam prijavljivala sam prevrnula nebo, zemlju i čitavu PU i rečeno mi je da olakšicu, ko što sam već rekla, može koristiti isključivo korisnik kredita koji u konačnici i dobiva potvrdu od banke, ali MM i dalje svake godine mora davati izjavu da nema druge nekretnine u vlasništvu

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •