Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Crtici Tom i Jerry - trazim znalce!

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Crtici Tom i Jerry - trazim znalce!

    Eh, crtica Tom i Jerry se sjecam kao jednog od najzabavnijih dijelova moje mladosti (doba od recimo 10-15 godina),a i sada ih rado pogledam(o) doma svi zajedno. Jest, ima tamo kojekakvog nasilja, priznajem, no mislim da su oni ipak prije svega zabavni, a za razliku od recimo jedne Ptice trkacice kod koje onaj kojot uvijek i bez iznimke nastrada na hiljadu neduhovitih nacina, ovdje podjednako stradvaju i Tm i Jerry, a bogami nekad se i udruze protic nekog treceg.

    No, ne zelim da se ova tema premetne u raspravu o tome da li su TOm i Jerry ovakvi ili onakvi, vec me zanima par konkretnih stvari na koje ce pravi znalci sigurno znati odgovor.

    Mi imamo doma jedan DVD, Tom i Jerry br. 4, sadrzi 13 filmova, Koncert u Hollywood Bowlu, Leteci macak, Ne diraj macka dok spava itd, svi su "stari" odnosno koristena je klasicna animacija, a reziser je Fred Quimby. Zanimalo bi me koji jos DVD-ovi iz te kolekcije sadrze te "stare" crtice za razliku od novih, kod kojih je koristena parcijalna animacija i drugi je reziser (prepoznaju se novi crtici po najavnoj spici, u njoj Jerry sjedi u slovu "Y" i mase, a Tom guta knedlu u grlu ... stara spica sadrzi samo natpis "Tom i Jerry" i nije animirana). Nama (i meni osobno i klincima) se puno vise svidjaju ti "stari" crtici, em su estetski ljepsi, em je radnja manje nasilna.

    Drugo pitanje - iz djetinjstva se sjecam nekoliko antologijskih crtica pa bih rado locirao na kojim se DVD-ovima oni nalaze. U Jednom Tom povuce crtu ispred psa koji je na lancu da vidi dokle pas moze doseci. E, kad Tom ode, pasi izbrise crtu i nacrta novu, blize sebi, i onda uhvati Toma za slijedeceg dolaska.
    Isto tako, postoji nekoliko crtica gdje Tom i Jertry suradjuju, jednom protiv gazdarice koaj zeli izbaciti TOma i namjstiti nekog automatskog macka, a drugi put nekog macka kojeg kupi negdje preko oglasa.

    Eto, unaprijed hvala znalcima opusa Toma i Jerryja!

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    mislim da ja po animaciji znam prepoznati stare i nove. Mi smo ipak generacija.


    Mi doma imamo nešto crtića, ne znam hoću li uspjeti pregledati ih ali ja ti posudim te DVDe, i onda ih pregledaj ti. OK?

    Imamo i zekoslava, baš neke crtiće koje ja pamtim iz svog djetinjsva npr. onaj sa četiri (nisam rekao četiri nego sestri), pa ako hoćeš i to.

    I vidim da Tom i Jerry ide svaku veček prije 8 na drugom programu, samo što mi nismo gledali

  3. #3
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Nove T&J je radio Chuck Jones i meni su također bez veze, no Fiona ih obožava ( mislim upravo zbog Toma na Y).
    Imamo doma dosta tih T&J, no trebala bih provjeriti kad počinje Chuck Jones. Osim toga bilo ih je još par prijelaznih koje je rezirao Gene Deitch (rađeni su u Češkoj) i užasni su.
    Mislim da je Quimby još na broju 6 (imamo), za broj 8 (imamo) više nisam sigurna (mogu doma pogledati).
    Ja sam baš prekjučer izrađivala (pauzirala DVD i precrtavala) za Fionu staru najavnu špicu sa rupom u sredini, da može rikati kao lav.

  4. #4
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj deedee prvotno napisa
    Nove T&J je radio Chuck Jones i meni su također bez veze, no Fiona ih obožava ( mislim upravo zbog Toma na Y).
    Imamo doma dosta tih T&J, no trebala bih provjeriti kad počinje Chuck Jones. Osim toga bilo ih je još par prijelaznih koje je rezirao Gene Deitch (rađeni su u Češkoj) i užasni su.
    Mislim da je Quimby još na broju 6 (imamo), za broj 8 (imamo) više nisam sigurna (mogu doma pogledati).
    Ja sam baš prekjučer izrađivala (pauzirala DVD i precrtavala) za Fionu staru najavnu špicu sa rupom u sredini, da može rikati kao lav.
    Jest, Chuck Jones je taj ... znam da je svojeodbno dobio neku nagradu za zivotno djelo ... :povrac:

    A slazem se i da su ovi prijelazni (spica ima natpsi sa tri dijela, u jednom je slika Toma, u drugom Jerryja, u srednjem natpis) grozni. Viva Fred Quimby!!! :D

    Ajd pogledaj kad stignes gdje je sve Quimby (mozda su neki DVD-ovi i mijesani, pojma nemam)!

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Taj sa crtom imamo, samo trebam vidjeti koji je broj, na njemu su samo oni od Quimby-ja , pa javim.
    Oni češki su grozni.

  7. #7
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Meni su super Tom&Jerry kids

    I uvijek se odusevim kad prikazu (doduse dugo nisu) onaj crtic u kojem Tom pjeva O sole mio, ako se dobro sjecam.
    Objektivno, crtic nije nist posebno, al eto, meni super

  8. #8
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj smoki prvotno napisa
    Taj sa crtom imamo, samo trebam vidjeti koji je broj, na njemu su samo oni od Quimby-ja , pa javim.
    Oni češki su grozni.
    Super!!!!

    Ja sam se odusevio kad sam slucajno naletioo na onaj crtic gdje Tom lezi na lezaljci, a Jerry mu navuce mrave koji se penju po spagi koja drzi lezaljku i ona se trese dok mravci stupaju ... en znam ni ja zasto, ali na to se uvijek odvalim od smijeha.
    Ili kad si Tom napravi krila pa leti, a Jerry i pticica su u kucici navrh stupa. Jerry objasnjava pticici da je vidio leteceg macka, a pticica mu ne vjeruje pa ide sama vidjet ...
    ah, bas je neki put malo potrebno da se covjek razveseli ...

  9. #9
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    moram

  10. #10
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Hanna-Barbera Years 1940-1958
    Gene Deitch Years 1961-1962
    Chuck Jones Years 1963-1967
    Ti bi trebao tražiti epizode do 1963, kada je preuzeo Chuck Jones.
    Cijeli popis epizoda imaš na linku koji ti je stavila Mamita.

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Super link!!! :D

  12. #12
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    FQ je umirovljen 1958. godine
    pa onda ti vjerojatno pašu do te godine

  13. #13
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    mi imamo skoro pa sve DVD-e...ali s obzirom da ih gleda Petra (i MM), pitat cu nju gdje je Quimby (sad vidim da MM ima istomisljenika).

  14. #14
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    a gdje ima za kupiti tih DVD-a??

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    a gdje ima za kupiti tih DVD-a??
    Vise-manje posvuda.
    Mi kupili prije koji tjedan u Mercatoneu.

  16. #16
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi imamo Tom&Jerry od vol.1 do vol.8 i svi imaju te stare crtiće.
    Janko ih obožava!

  17. #17
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Meni je najbolji kad puste vodu po podu od kuhinje i onda je zalede s kablovima iz frižidera i kliiiiiižu.
    Obožavam taj crtić gledala bi ga 100 puta.

    A najgenijalnija fora je kad se Tom upucava maci na plaži, a Jerry mu stavi školjku sendvič i onda on žvače uz zvukove mljevenja i nasmije se maci uz ščrbavi osmjeh.

    Ja tražim onaj u kojem je Tom dirigent, a Jerry pili pod pa muzičari padaju i Tom mora upadati i svirati sve instrumente. Ako znate na kojoj je to kompilaciji pliz javite.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno Re: Crtici Tom i Jerry - trazim znalce!

    Citiraj tatek prvotno napisa

    Drugo pitanje - iz djetinjstva se sjecam nekoliko antologijskih crtica pa bih rado locirao na kojim se DVD-ovima oni nalaze. U Jednom Tom povuce crtu ispred psa koji je na lancu da vidi dokle pas moze doseci. E, kad Tom ode, pasi izbrise crtu i nacrta novu, blize sebi, i onda uhvati Toma za slijedeceg dolaska.
    I meni je ovaj najdraži od svih...pogledat ću ti u kojem je dijelu imamo ih sve...

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Meni je najbolji kad puste vodu po podu od kuhinje i onda je zalede s kablovima iz frižidera i kliiiiiižu.
    Obožavam taj crtić gledala bi ga 100 puta.
    I meni je ovaj najdraži

  20. #20
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Da, meni su isto ti stari jako dragi, neusporedivi su mi s ovim novima s Y

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi obožavamo T&J-a
    za Novu godinu je na jednom od kabelskih programa od ujutro do navečer bio samo T&J, jedan za drugim crtićem.
    ja uspila nasnimit svega jednu jedinu kazetu od 4 sata jer mi je bilo teško otić kupit još koju za snimanje.

    a ovaj što si tatek spomenio kad pas izbriše crtu i dohvati toma mi je pregenijalan. još kad ga namlati novinom

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Jedan mi je bio morbidan, kad Tom ostavi jerryija da se smrzne....

  23. #23
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Ja tražim onaj u kojem je Tom dirigent, a Jerry pili pod pa muzičari padaju i Tom mora upadati i svirati sve instrumente. Ako znate na kojoj je to kompilaciji pliz javite.
    To ti je broj 4, prvi film.

  24. #24
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Tenks!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    BiH/HR
    Postovi
    159

    Početno

    Evo sam napokon kući. Imam vol 1. i 6. na njima su oni stari. Meni je opet mrak onaj kad mali slon ispadne iz voza, pa ih na kraju on, mama slonica i Jerry izlude Toma kad se slonovi pofarbaju u velike miševe.
    Gdje je onaj kad Jerry-ju dođe rođak "snagator"?

  26. #26
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj smoki prvotno napisa
    Evo sam napokon kući. Imam vol 1. i 6. na njima su oni stari. Meni je opet mrak onaj kad mali slon ispadne iz voza, pa ih na kraju on, mama slonica i Jerry izlude Toma kad se slonovi pofarbaju u velike miševe.
    Gdje je onaj kad Jerry-ju dođe rođak "snagator"?
    I taj je na broju 4!

    BTW, medju mojim favoritima je i onaj kad TOm ide na pecanje pa nosi Jerrja u kutiji s mamcima, stavi na udicu i zabaci u vodu, a Jerry zakoci pred povrsinom vode, proba prstom vodu, vidi da je hladna pa se trkom vrati nazad u kutiju s mamcima i pokrije dekicom uz cvokotanje.

  27. #27
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Provjerila! Imamo 5, 7, 8 i 12. 8 je još Quimby.

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Jedan mi je bio morbidan, kad Tom ostavi jerryija da se smrzne....
    Onaj kad ga ostavi da se smrzne u snjegu?
    Ali poslije ga ipak spasi, zagrije i podjeli s njim poklone

  29. #29
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E da, ja se još od malena sjećam onog crtića gdje su ona tri mala nestašna mačića, smeđi, crni i riđi. I ond na kraju crtića završe na špagi za veš (onoj kaj se vrti) a mislim Jerry ih mlati muholovkom po guzama. Pa im budu guze onako jako crvene. .
    Baš mi ih je uvijek bilo žao.

  30. #30
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Fidji, smoki, izvinite na krivim odgovorima!!!

    Pogledao sam jucer doma i uocio da mi imamo zbirku Toma i Jerryja br. 5, a ne 4.
    Dakle, odgovori na vasa pitanja su zbirka br. 5!

  31. #31
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    I meni je bilo sumnjivo jer imamo Hollywood bowl.
    I da vas podsjetim na onaj kad Tom kaze Spike-u (držećei ga u naručju): "Pržiš mi dušu na tihoj vatri..."
    Čini mi se da su prijevodi na ovim DVD-ovima novi.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Ljubitelji T&J-pazite na Cartoon networku jer zna biti vikend T&J. Ako niste gledali-to znači od petka do nedjelje samo T&J. Mi smo taj cijeli vikend imali snimljen, ali je kvaliteta loša jer je na VHS-u.

  33. #33
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    oni su meni najbolji kada se udruže . iako ih moja mala baš nešto i ne gotivi. no mora ih gledati ako sam ja doma jer ih ustvari ja gledam 8)

  34. #34
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Meni su najmiliji crtići s klizanjem u kuhinji, i crtić u kojem Tom svira kontrabas, a buldog promijeni zubnu protezu prije nego što ga krene ganjati, je li to isto stari?

    Nisam ni pratila da su T&J izašlli na DVDu, sad krećem u potragu

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    sad su na boomerang tv na kabelskoj T&J, ali ono noviji, s špicom u kojoj Jerry sjedi u slovu Y

  36. #36
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    a šta kažete na ove nove DVD-e koji izlaze na kiosku koji su to?
    tako rado bi kupovala Tom&Jerry a ne ninje i sl. samo kad mu kažem da bira rađe izabere ove meni grozne

  37. #37
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja ne mogu u ZD-u naći nigdje njihove DVD-e.

  38. #38
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    ja ne mogu u ZD-u naći nigdje njihove DVD-e.
    pa ima na kiosku barem jedna vrsta

  39. #39
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Meni je najbolji kad puste vodu po podu od kuhinje i onda je zalede s kablovima iz frižidera i kliiiiiižu.
    Obožavam taj crtić gledala bi ga 100 puta.
    I meni je ovaj najdraži
    i meni, i meni :D :D :D

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    gledala ga sinoć, i kad su se Karlu stale caklit oči, objasnila da ni u ludilu ne počupa žice iz frižidera i stavi ih na mokar pod, jer je pitao da li se i mi možemo tako klizati

    i inače kad ih gledamo stalno moram pričati i objašnjavati i odgovarati na desetke "A zašto...? " "E, e, mama, a zašto ?..... Jel možemo i mi tako ..."

    meni je super onaj kad je pače mislilo da mu je Tom mama, a tom ga svo vrijeme htio skuhati,... a Jerry ga izvadi iz pećnice, a pače ga mlati mrkvom po glavi..... "dobro mama, ako mama želi patku za večeru, onda će mama i dobiti patku za večeru! Zbogom mama!" ....

    onda onaj ludi medvjed koji je pobjegao iz cirkusa i obožava plesati

    Jerry i njegov nećak idu osloboditi Robina Hooda iz rešta, dobar

    mislim da svaku večer ima na htv-u u deset do osam Tom&Jerry. na drugom programu

    mi imamo sve dvd-ove, omiljeni su naravno oni stari

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Dada prvotno napisa
    meni je super onaj kad je pače mislilo da mu je Tom mama, a tom ga svo vrijeme htio skuhati,... a Jerry ga izvadi iz pećnice, a pače ga mlati mrkvom po glavi..... "dobro mama, ako mama želi patku za večeru, onda će mama i dobiti patku za večeru! Zbogom mama!" ....
    genijalan, davno ga nisam gledala

    kad imate sve, na kojim su brojevima stari?
    mi imamo br. 3 i to su stari

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Meni je jedan od najboljih onaj kad Jerry svira jazz, a Tom ne može spavat. Ja se čak znam poistovetit sa jadnim Tomom kad ne mogu spavati jer me netko maltretira glazbom.

  43. #43
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    ja ne mogu u ZD-u naći nigdje njihove DVD-e.
    pa ima na kiosku barem jedna vrsta
    :shock: :shock:
    nikad vid'la

  44. #44
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    Citiraj Arwen prvotno napisa
    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    ja ne mogu u ZD-u naći nigdje njihove DVD-e.
    pa ima na kiosku barem jedna vrsta
    :shock: :shock:
    nikad vid'la
    baš sam danas vidila na kiosku Tom&Jerry među gusarima
    kao film je nisu crtići

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •