Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Kreativne igre za bebu od 9 mj-pomoć!!!

  1. #1
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno Kreativne igre za bebu od 9 mj-pomoć!!!

    Tražila sam malo ali nisam našla, kako se kreativno igrati s djetetom od 9,5 mjeseci?
    Ponekada se osjećam totalno glupo pored nje, jer ne znam što više da se s njom igram.
    Zanima ju cijeli svijet, ima previše energije koju ja ne mogu pratiti, sve živo oponaša, što me veseli ali i plaši jer se bojim što ako usvoji nešto krivo. Mislim da nisam dovoljno kompetentna, da nekako joj premalo dajem, da je zatupljujem. Imam osjećaj da bi se trebala s njom igrati na taj način da razvijam njenu inteligenciju i mozak, a ne da se prema njoj ponašam kao prema maloj bebici koju je ona već prerasla, i tako ju unazađujem.

    Zadnja dva dan se prvi put više od 30min igrala sama, ali ja mislim da bih i ja trebala sudjelovati i da nije u redu da ju na taj način zanemarujem.

    Obično pjevamo, smijemo se, igramo malo igračkama, škakljemo i šetamo vani...ali ja vidim po njoj kada me pogleda, ako ju nasmijem ili joj se pridružim igri na podu, da ona hoće još, smije se vrišteći i gleda me kao da hoće da ju ja zabavim, iznenadim.

    Stvarno bih bila zahvalna na konkretnim primjerima kako da se igram s njom, osim da me vuđe za kosu i igramo se điha-điha, njoj je samnom dosadno, brzo joj dosadim, pa počne plakati, a ja se premorim nakon nekoga vremena. Više mi ništa ne pada na pamet pošto je još mala za slikovnice, crtiće (koje malo pogleda na TV-ali to je kratko).

    Ne bih željela da mi dijete postane pasivno i počne samo buljiti u TV-e.
    Zna li možda netko kakvu dobru knjigu s igrama za malo djecu, didaktičku igračku(ima kolutove)......konkretan primjer igre.....

    Igrate li se vi sa svojim bebicama? trudite li se da kroz tu igru i nešto nauče, a pritom se i zabave, i da vas to totalno ne iscrpi?

    JA STVARNO IMAM VEEELIKU ŽELJU KREATIVNO, INSPIRATIVNO, EDUKATIVNO I S PUNO LJUBAVI IGRATI SE SA SVOJOM BEBICOM, SVAKI SAVJET JE DOBRODOŠAO. HVALA.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a imas i na hrvatskom, IGRE MOZGALICE, od profila

  5. #5
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno Re: Kreativne igre za bebu od 9 mj-pomoć!!!

    Ne treba te peć savjest ako se malena zaigra sama. Niti ona mora 24h spoznavati nešto novo, a puno "uči" i igrajući se sama. Njoj je igra sad najvažnija. Ne zanemaruješ je (ne budali ).

    Mi smo u to vrijeme bile puno vani. Po igralištima - puzala je, penjtrala se na svašta, proučavala. Išle smo u šetnje do grada, pa u Profil prolistati slikovnice. Komentirale zgrade, djecu, gledale dečke kak igraju nogomet, uspoređivale lišće.. Doma smo se igrale s loptama (dodavanje), slagale kocke jednu na drugu, skrivača, pjevale, išle na Bebe ribe, "čitale"..
    Keti je tek prije par mj počela povremeno gledati crtiće (max 1 duži dnevno). Bila je bolesna, pa da malo razbijemo čitanje slikovnica, pustila sam joj crtić. Sad mi malo i žao, al dobro.. Definitivno ih ne bi prije puštala.
    Nije ti premala za slikovnice. Ne trebaš joj čitati tekst, već pokazivati slikice, učiti je kako se glasa koja životinja i sl. Tako je počela i pričati.
    Prvo joj ti pokazuješ životinje i sl, a kasnije je zapitkuješ da ih ona pokaže tebi, pitaš kako se glasaju.
    Možeš je naučiti par znakova jezika gluhih da se lakše sporazumjevate.

    Nemoj biti opterećena da ona sad mora nešto naučiti, ili da nešto propuštate. Samo se dobro zabavljajte.. i nalazite insiraciju u malim stvarima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    U male flašice od 0,5 l stavi nekoliko šarenih pikula, špekula, ili tjestenine... Moji su obožavali takve zvečke. Slikovnice čitaj, nije ti premala.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    a imas i na hrvatskom, IGRE MOZGALICE, od profila
    potpis

    knjiga je stvarno dobra!

    pogledaj malo opširnije o njoj: Silberg: Igre mozgalice

    Ove jednostavne, zabavom ispunjene igre potaknut će razvoj mozga vašeg djeteta u kritičnom razdoblju od rođenja do treće godine i postaviti temelje za buduće učenje. Od igri skrivača i jednostavnih pjesmica do zabave u kadi i pjesmica s određenim aktivnostima, sve su igre lake i pamtljive. 140 igara za sve situacije bez obzira jeste li kod kuće, u parku, u autobusu ili u trgovini.
    Svaka igra uključuje informacije koje pojašnjavaju kako upravo ta aktivnost jača moždanu snagu vašeg djeteta.

    Pregled sadržaja

    Uvod

    Igre

    Od rođenja do 3 mjeseca
    3 - 6 mjeseci
    6 - 9 mjeseci
    9 - 12 mjeseci
    12 - 15 mjeseci
    15 - 18 mjeseci
    18 - 21 mjesec
    21 - 24 mjeseca
    24 - 27 mjeseci
    27 - 30 mjeseci
    30 - 33 mjeseca
    33 - 36 mjeseci
    Kazalo
    Zahvale
    AUTORICA
    postoje još i Igre stvaralice, za 2-5 godina; poticanje kreativnosti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    postoje i IGRE UČILICE 8)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    davaj link!
    ili je to za starije?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ivana zg, sorry, još ću ti malo uzurpirati topic

    ivana7997, izgooglah igre učilice, i one su za lukinu dob
    preporuči: učilice ili stvaralice, ili možda obje?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    hehe, evo ti ideje: dodjite k nama na igranje, pogledaj i jedne i druge pa odluci 8)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    it's a deal!

    kasnije ti šaljem pp, jurim po Luku u vrtić

  14. #14
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Puuuno vam hvala na savjetima cure, poslušati ću sve.

    Danas smo se igrale:npr. ovoje mamin nos, ovo je Emanuelin nos, pa ona ponovi, čak je nabacila 5 , učim je papa.... odavno se igramo kako se glasaju životinje, ali joj nikada nisam pokazivala kako koja izgleda, već sam samo ja imitirala, napravila sam joj prije par mjeseci zvečke od praznih bočica soka i jogurta, napunila sam ih tjesteninom, rižom i kunama i to obožava, više nego kupljene igračke, neko je to tu spomenio i meni je to super ideja.

    Što mislite o onim slikovnicama " na baterije" koje sa strane imaju životinje, pa kada pritisneš one se glasaju?

    Inače sigurno ću otići u Profil po tu knjigu kada vi tvrdite da je tako dobra, mislim da sam je čak zadnj put vidila kada sam bila tamo ali ima toliko knjiga tog tipa da radije pitam nekoga tko je nešto čitao i ima iskustva nego kupovati bez veze, a na kraju se knjige ne pokažu nešto posebno.

    Hvala vam svima na linkovima, savjetima, iskustvima i podršsci, idem sada to malo pregledati :D

    Postaviti ću sada jedno pitanje nevezano za ovu temu pa ako netko zna odgovor neka mi napiše.
    Ja bi Emanuelu htijela upisati u glazbenu školu, no rekli su mi da prije 2 osnovne to nije moguće. Znam da do toga ima još puno vremena, ali ako tko ima iskustva s tim bilo bi mi drago da to podjeli samnom.

    Inače slobodno i dalje raspravljate o ovoj temi, mislim da će svima vaši savjeti biti od pomoći i da nas ima puno kojima su potrebni.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    U knjizi "Your Child at Play: Birth to 1 Year" ima po 30-ak aktivnosti za svaki pojedini mjesec od rođenja do prve godine... Također prati razvoj bebe od mjeseca do mjeseca: "Baby's Viewpoint", "Motor Skills", "Seeing, Hearing and Feeling" i "Knowing Your Baby". Puno mi je bolja nego slične knjige prevedene na hrvatski.

  16. #16
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa
    Što mislite o onim slikovnicama " na baterije" koje sa strane imaju životinje, pa kada pritisneš one se glasaju?
    Keti se to svidjelo. Isto ko i slična slikovnica iz DMa sa Poohom - kad pritisneš gimbić svira neka pjesmica. Na to je dugo "plesala".

    Još nešto, često sam "brojala" s Keti. Kad bi radila kavu, jedna.. dvije.. žlice. Tako da je s nekih 14 mjeseci znala nabrajati od 1 do 10. Brzo nakon toga je skužila i značenje brojeva do 4.

    Imaš na netu stranice sa "milestonima" za klince. Iz tog možeš vidjeti kaj bi djeca mogla raditi u toj dobi, pa im i to ponuditi..

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ivana nikako nije mala za slikovnice. Nađa ih ima od 6 meseci i obožava ih. Gde bi inače dete videlo kravu, konja, piliće... A svaki dan se igramo kako kaže ..... (onda ja mjaučem, lajem, mučem a ona se oduševljava)
    Mi radimo uglavnom isto što i vi, pokazujemo mami, medi, bebi glavu, nos, oko, učimo da nešto zvecka, a nešto lupa, puuuuuuuno sedimo na prozoru i mašemo autima pa-pa.
    A slikovnice su hit, imamo one čvrste, od kartona sa divljim i domaćim životinjama, imamo i jednu sa dečjim pesmama isto od kartona da bi ona mogla da ih razgleda. Sad joj je baka kupila "Nađi me" slikovnicu i postala je potpuni hit! Kad joj dam celu kutiju sa igračkama, sve izvadi i pobaca i onda uzme slikovnice.
    I mene malo grize savest kad se ona tako sama igra, ali i kad sedim pored nje ona se nekad sama zaigra i isključi me totalno pa se sklonim da ne smetam detetu
    A inače sad je u fazi "pospremanja". Dam joj neseser u kome su neke stvari koje su za nju OK (njena kremica, bočica sa AD kapima, par sitnijih igračkica, kutijice) i ona to vadi, premešta, vraća unutra, slaže.... Ili kad se igra na krevetu (koji je sa jedne strane ograđen krevetićem) uzima igračke, puzi do krevetića i onda sve ubacuje unutra. Onda uzmemo neku plastičnu posudu pa ubacujemo igračke.

  18. #18
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Kupila sam joj neku slikovnicu, Tko je u našem dvorištu? GA-GA, radi se o životinjama na selu, glavne su guske, a slikovnica kada se protrese ispušta zvuk kao guske- listovi su oni tvrdi.
    malo gledamo životinje, čitamo, grizemo stranice i tresemo slikovnicu da svira - čini mi se da joj još uvijek interesantnije bacati moje knjige i novine iz košare ispod stola!!!

    pogotovo, JJ Moje kompetentno dijete, Sva čuda svijeta- ta ima na naslovnici oči koje se pomiču kada je pomakneš, i Moja beba iz rodilišta, i naravno žvakanje prospekata i računa ako ih tata ostavi gdje ne treba

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    da se i ja malo javim... mi smo samo malo stariji od vas...

    rekla si nesto da ti bude krivo pustiti ju da se igra sama.. meni isto, ali zato jer bi se i ja igrala sa njim onda se moram iskontrolirati kada vidim da se zabavlja s necim, jer znam da ce u toj igri puno nauciti. Vrti kotace na auticu, prica sam sa sobom, svasta... I mi imamo razne kolutove koji se stavljaju jedan u drugi, pa neku igracku za raznim oblicima u rupama...
    Moj se voli igrati lovice po tepihu, on puze, ja puzem za njim i povremenu ga poskakljem, ustipnem, kao da cu ga uloviti.. umire od smjeha ih ful ubrza puzanje
    Nije prerano i da ju pocnes uciti prve rijeci, 1 do 2 na dan uz vise ponavljanja.. Ja sam se nekidan zacudila koliko rijeci vec zna, pitas ga gdje je to nesto i on pogleda prema tamo ( nije da smo se jako trgali to uciti do sada )
    Ljepo je vrijeme, sve vise cete biti vani.. mi smo redovno barem 2 puta u setnji, onda pricas, pokazujes drvece, cvijece, pse., ja se trudim dati mu da dotakne grancicu ili list, da osim vidom dozivi i dodirom..
    Moj jako voli listati magazine, ne slikovnice, nego bas magazine..
    Kad god nesto radim, radimo to "zajedno". npr., slaganje robe iz masine, sparivanje carapa itd., on radi nered, baca sve oko sebe, ja skupljam..
    Zajedno bacamo smece...

    nije sve u igri sa igrackama, mozes i dnevne obaveze pretovriti u zajednicku aktivnost..

    i naravno, pokusajte se druziti sa drugim klincima slicnog uzrasta.. Mi imamo bratica 2 tjedan starijeg od nas, ful su smjesni zajedno.. kao dva priljepka, idu jedan za drugim, iako se nuzno ne igraju zajedno, igraju se jedan pored drugog. Smjesni su kada zajedno ubacuju ove oblike u kocku, pa si dodaju stvari.. moj uvijek kidnapira dudu braticu ( iako ju mi nemamo )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •