Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Da li je rano....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno Da li je rano....

    ...i pretenciozno da upisem Viktora na kreativnu radionicu za predskolce u okviru kojih ce uciti engleski? Radionice su za djecu od 3-5 godina.
    To je nekih 80 sati mjesecno....
    Nije jeftino.

    Jel tako da nije prerano (iako mozda jeste pretenciozno... )?

  2. #2
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Zasto pretenciozno?
    Čisto sumnjam da imaš želju da ti mali progovori strani jezik ko maternji u zadatom kratkom roku.

    A šta bi mu falilo da se malo igra sa vršnjacima?
    Čak i ako ne nauči puno od jezika, svakako bi mu trebalo biti zabavno.
    Ako ne, uvijek postoji mogućnost da ga ispišeš.

    ( Daj malo više informacija, možda i ja svog malog da upišem? Možeš i na pp )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ma u pravu si, ali znas kako je kod nas....svaki odskok je pretenzija "Halo nobelovac... i to" I da, ako ne bude islo, najlakse se ispisati ...nego voljela bih da cujem ima li neko slicnog iskustva i kako su zadovoljni, kako tako mala djeca reaguju itd

    poslala sam ti pp

  4. #4
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    "Halo, nobelovac... "
    Oplakah

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ti najbolje poznaješ svoje, dijete, njegove želje i interes, te mogućnot koncentracije.
    Kakav je s maternjim jezikom? Jesu li tete i djeca na radionicama osobe koje on inače poznaje? Ako je jgovor svladao i postoji želja, moglo bi biti ok.
    Iskreno, najmlađa djeca koju sam ja nekad imala u grupi imala su 3.5 godine (bilo ih je ukupno dvoje) jedno se na prvom satu rasplakalo, poslije je bio mrak, srela sam ga prije 3 godine kao sedmaša na natjecanju
    Drugo dijete nije htjelo ostati bez mame, ali i inače nije bilo u vrtiću. U svladavanju znanja nisu nimalo zaostajali, ali im je ponekad nedostajala brzina i poznavanje pravila kod nekih igara kojih se stariji i inače igraju na maternjem jeziku.

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Od kolegica cura (4g) ide na engleski u sklopu vrtica. Od prijateljice decko je krenuo na engleski sa 3g i 3mj u privatnu skolu. Oboje obozavaju ici, nesto su i naucili.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    On ne ide u vrtic, ali ga to ne smeta da se sjajno snalazi u grupama djece (osobito malo starije). S paznjom postoji problem samo ako ga aktivnost ne zanima.
    Inace - usudjujem se reci da ga engleski zanima, pita me kako se koja rijec kaze na engleskom, zna ih dvadesetak, insistira da gleda Madagaskar na engleskom "necu huvackiiiiiii"
    A sa maternjim stoji odlicno.
    Ne poznajemo ni tete ni djecu. Da ipak probamo?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Mislim da trebate probati, jer postoji interes, nema straha od nepoznatih. Probajte dogovoriti s voditeljicom nekoliko "probnih" dolazaka, pa vidite kako ide. Sreno malom nobelovcu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    inace sam bila protiv pretjerivanja sa slobodnim aktivnostima kod tako male djece ali m. (3,5 god) ih obozava. tako smo nedugo nakon polaska u vrtic spontano dosli na to da tri puta tjedno ide na slobodne aktivnosti. ponedjeljkom i srijedom sport, petkom balet. isla bi i na engleski da je doma ne ucimo vec dugo pa ne bi imalo smisla.

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    to je kao 4-satni vrtić svaki dan? ili kako?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    to je kao 4-satni vrtić svaki dan? ili kako?
    Upravo tako mi izgleda iz onog sto sam procitala. Detalje cu znati kad odem na razgovor.

  12. #12
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    Zasto pretenciozno?
    Čisto sumnjam da imaš želju da ti mali progovori strani jezik ko maternji u zadatom kratkom roku.

    A šta bi mu falilo da se malo igra sa vršnjacima?
    Čak i ako ne nauči puno od jezika, svakako bi mu trebalo biti zabavno.
    Ako ne, uvijek postoji mogućnost da ga ispišeš.

    ( Daj malo više informacija, možda i ja svog malog da upišem? Možeš i na pp )
    Ja ovo potpisujem! Naročito ako je Viktor društven i ne boji se društva (kao moja Peguga)
    Nije "halo nobelovac..." nego "halo Anštajne..." I u ostalom tebe baš zaboli briga za to, ako sam te dobro shvatila na forumu.

    I moja E. broji bolje na engleskom nego na našem, i pjeva pjesmicu iz Tarzana "mmmmmmmmm, mmmmmmm, donč ju kvaj!"
    Mama mi se ježi kad spomenem balet, ali šta ću kad ta euforija karateom za djevojčice ne sjeda mojoj romantičnoj duši (nije moja mama ni za karate )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Po meni nije rano,nas M je 4,5 govori engl.i hrv. ide na spanjolski i kosarku i jos mu nije dosadilo .Probali smo i plivanje ali je rekao da mu se ne ide i ok nismo isli vise.Sretno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    146

    Početno

    Po meni nije rano,nas M je 4,5 govori engl.i hrv. ide na spanjolski i kosarku i jos mu nije dosadilo .Probali smo i plivanje ali je rekao da mu se ne ide i ok nismo isli vise.Sretno

  15. #15
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj ej ekrenuo u vrtiću na engleski ove godine mjesec-dva prije navršene 4

    rekli su mi u školi da je najbolje da krene druge godine iz xy bezveznih razloga, al ja sam istrajala i to je to. već zna puno na engleskom i uživa tamo iako je najmlađi (ostali će sad 5 , a neki imaju i 6)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •