Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Da li se miješati

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno Da li se miješati

    Naši najbolji prijatelji su u jako teškom razdoblju i on je izjavio da se želi rastati.
    Ona je očajna, nije prije shvatitila situaciju u kojoj joj je on ukazivao na mogući krajnji rezultat, tražila je od MM da razgovara s njenim M , razgovor obavljen ali MM je tu bio samo u ulozi pasivnog slušatelja. Ja s druge strane vidim da im treba poticaj, konstruktivan i zreli razgovor u prisustvu 3 stranke i sad je pitanje da li se miješati ili pasivno promatrati kako odlazi kvragu nešto što se meni čini , a možda sam u krivu, može ispraviti. Jer kad čuješ njegove razloge meni su trivijalni, ali MM kaže da ja kao žena nemogu to razumijeti. OK prihvaćam i to, ali tu je 2 djece koja zbog toga stradavaju, šta vi mislite da li se miješati i kako.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ako ti je dobra frendica, primi je za ruku i odvuci terapeutu

    pokusavaj rjesavati situaciju iz sadasnje perspektive, prihvatiti i njenu i njegovu ideju, ali ako on odlazi ne moze ga niko natjerati da ostane i trebas joj pomoci da prezivi promjenu

    zene su ti vrlo cesto suicidno raspolozene u tim situacijama, najcesce koriste tablete za spavanje a ponekad ako dovoljno puknu znaju skakati sa zgrada skupa sa djecom i izvoditi slicne ocajnicke poteze

    u to se umjesaj, da do toga ne dodje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno Re: Da li se miješati

    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    Naši najbolji prijatelji su u jako teškom razdoblju i on je izjavio da se želi rastati.
    Ona je očajna, nije prije shvatitila situaciju u kojoj joj je on ukazivao na mogući krajnji rezultat, tražila je od MM da razgovara s njenim M , razgovor obavljen ali MM je tu bio samo u ulozi pasivnog slušatelja. Ja s druge strane vidim da im treba poticaj, konstruktivan i zreli razgovor u prisustvu 3 stranke i sad je pitanje da li se miješati ili pasivno promatrati kako odlazi kvragu nešto što se meni čini , a možda sam u krivu, može ispraviti. Jer kad čuješ njegove razloge meni su trivijalni, ali MM kaže da ja kao žena nemogu to razumijeti. OK prihvaćam i to, ali tu je 2 djece koja zbog toga stradavaju, šta vi mislite da li se miješati i kako.
    bas me sad zainteresova, koje to stvari mi zene ne mozemo razumjeti :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    snorki, a možda i ne možemo, možda te razloge smatramo trivijalnima, a možda su u šumi....

    geneza nekih brakova i ti fini unutarnji odnosi među partnerima nerijetko ostanu skriveni i najbližoj rodbini, a kamoli prijateljima....


    ja više nikom ne dijelim savjete po tom pitanju , preporučim literaturu, stručnu osobu....

    par sam se puta opekla :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ma najmrze mi je kada se podju izmisljat razlozi sto neko zeli razvod. Te nismo dovoljno ovo, te nismo dovoljno ono... Zar nije jednostavnije i postenije reci "ne volim te vise" :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    A i pitanje je jel temelj braka bila ljubav, tako da i taj argument da se ne vole više ponekad šuplje zvuči...

    čudan je svat čovjek, što sam starija sve manje razumijem ljudsku narav

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    116

    Početno

    ja se ne bi mješala....tko se miješa nejčešće ne bude shvaćen kao dobronamjeran i nakraju se raspadne i prijateljstvo itd.

    ako nisu u stanju sami riješiti svoj brak, onda im nitko ne može pomoći....sami su se sastavili i sami se trebaju rastaviti bez ičije intervencije

    možemo slušati njegovu stranu, možemo slušati njezinu stranu....a istina je tko zna gdje i stoga nismo kao promatrači kompetentni...samo oni znaju u čemu je problem i može li se išta riješiti

  8. #8
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ja sam u zadnjih par mjeseci vidjela takve situacije i uglavnom se tu radilo o trećoj osobi. Čim muškarac najavi razvod zbog neslaganja u braku, ili da mora pronaći sebe, vrlo brzo se ispostavi da ga je negdje neka već čekala. Ja još nikad nisam čula da je neki muškarac inicirao razvod jer mu je zaista bilo loše u braku, mislim da su spremni trpjeti svašta, ali samo dok si ne osiguraju rezervu.
    Zato Alanovamama nemojte se ti i TM iznenaditi ukoliko vaš prijatelj za par tjedana osvane s novom pratnjom. I nemoj mi sad reći da on nije takav i da nije to u pitanju, jer ga vi jako dobro poznajete. Nekad čovjek skoro cijeli život provede s drugim čovjekom, misleći da ga poznaje, ali se strašno razočara u nekim situacijama.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Upravo ovo što je stray cat napomenula me plaši,to suidicalno raspoloženje. Bojim se da ona ne napravi neku glupost.
    Mi smo jako dobri prijatelji koji su se zbog njihovih problema u braku u zadnjih pola godine jako malo družili. I sad on ima ispušni ventil i pomoć od strane MM, a ona se zatvorila i odbija bilo kakvu pomoć, koja joj je očito potrebna. Ja tu obliječem kao mačka oko vruče kaše, čujem svašta sa strane, s njim sam dogovorila razgovor na kavi, a ona kojoj je očito pomoć višerebna načelno prihvaća razgovor, ali tipa ćt ćemo se i naći.
    Mene ta situacija strahovito izjeda, štraši i sva sam očajna, vidim da su ovdje mišljenja podijeljena, vidjet ću nakon razgovora s njim kako dalje.

  10. #10
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ne bih se miješala osim što bih ih zamolila da oboje odu kod bračnog savjetnika - upravo zbog djece. ako ni nakon razgovora kod takve stručne osobe nije moguće mirenje - onda kuda koji mili moji.

    ne bih se sama u to miješala i izigravala suca il terapeuta - bit će pomozi sirotu na svoju sramotu. a osobno bih sa mm odlučila već unaprijed kako reagirati ako ovo dvoje stvarno se razvedu tj. da ne bi bilo ružnih stvari. i dala bih to ovima do znanja, da ne bude kasnije: ti si moja prijateljica a ne njegova itd. ljudi znaju biti k'o djeca

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Ni ja se ne bih miješala. To je prilično opasno. Ona će očekivati da staneš na njenu stranu, a TM bi mogao stati na njegovu stranu i eto bombe u tvom braku za početak. A za kraj ćete biti smrtni neprijatelji i njoj i njenom sadašnjem.

    Ponudi joj rame za plakanje, zagrljaj i terapeuta ako imaš. Ostalo moraju riješiti sami.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Cilj mog potencijalnog miješanja je i bio razgovor bez pametovanja šta bi i kako ja , saslušati obje strane, ne stati na ničiju, jer su mi oboje jako dobri prijatelji i usmjeriti ih na terapeuta.
    Btw zna li netko nekog dobrog terapeuta?

  13. #13
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne bih se miješala. Može ti se lupiti o glavu.
    U sličnoj situaciji bili smo MM i ja. Nismo davali savjete, ali smo slušali. Ponekad je osobama u takvoj situaciji potreban samo netko tko će ih poslušati.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    Cilj mog potencijalnog miješanja je i bio razgovor bez pametovanja šta bi i kako ja , saslušati obje strane, ne stati na ničiju, jer su mi oboje jako dobri prijatelji i usmjeriti ih na terapeuta.
    Btw zna li netko nekog dobrog terapeuta?
    Baš sam i sama htjela reći da miješanje ne mora biti zauzimanje strana, već možda pomoć da se otvoreno porazgovara o problemima.
    Ja osobno još i više cijenim naše prijatelje koji su meni i MM pristupili na taj način.

  15. #15
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj bdina prvotno napisa
    Citiraj alanovamama prvotno napisa
    Cilj mog potencijalnog miješanja je i bio razgovor bez pametovanja šta bi i kako ja , saslušati obje strane, ne stati na ničiju, jer su mi oboje jako dobri prijatelji i usmjeriti ih na terapeuta.
    Btw zna li netko nekog dobrog terapeuta?
    Baš sam i sama htjela reći da miješanje ne mora biti zauzimanje strana, već možda pomoć da se otvoreno porazgovara o problemima.
    Ja osobno još i više cijenim naše prijatelje koji su meni i MM pristupili na taj način.
    ma to je neizvedivo - da slušaš i da oni pričaju a ti ništa ne kažeš i ne budeš na ničijoj strani (što se također može shvatiti da si subjektivna, jer bi možda i trebala biti subjektivna i stati na nečiju stranu). pusti se tih stvari. nemoj mi zamjeriti al ne vjerujem da si dovoljno stručna da takvo što izvedeš, ipak se ljudi školuju za to.

    a postoji uvijek i ona da se oni pomire, a onda vi ispadnete posrani. ja bih samo predložila bračnog savjetnika (ne znam dobrog) i dala svoje mišljenje da je brak tj. da su djeca ipak zavrijedila da jedan ozbiljan pokušaj mirenja i razgovora.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    418

    Početno

    Potpisujem.

    Na kraju krajeva, možda je to neka kriza koju će uspjet riješiti, a prikazuju je kao da je raspad sistema.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Hvala na savjetima, napravit ću upravo to što većina predlaže, razgovarati s njima, ako to žele, predložiti bračnog savjetnika.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ja više nikom ne dijelim savjete po tom pitanju , preporučim literaturu, stručnu osobu....

    par sam se puta opekla :/
    .... i izgubila te prijatelje usput.... jer rastali su se...
    drugu sam frendicu izgubila na par godina, pa kad se sredila, započele smo opet predivan odnos.

    Samo stručnu osobu preporučiti, nema petljanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •