Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: 5,5 godina - klima joj se zub

  1. #1
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno 5,5 godina - klima joj se zub

    Donja jedinica. Kaj to nije malo prerano?

    Valjda sam u šoku, kak već padanje zubića, pa tek se rodila.

    Prvo sam pomisila da nešto ne štima, da ga je udarila ili nešto, ali sad vidim kao da s unutrašnje strane, tik do zubića izlazi valjda trajni jer je zubno meso kao puknuto i čini mi se da vidim nešto bijelo.

    Kak to ide s ispadanjem? Koliko treba od klimanja do ispadanja?
    Da li se nazire već trajni zub, a da mliječni nije ispao?

  2. #2
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    moja starija curka isto ima 5,5 godina no njoj su svi na broju, ali zato ima par curica u vrtiću koje su već par zuba izgubile i to unazad godinu dana. ne moraš se brinuti, to sa zubima je u biti genetski određeno, zubari kažu da je bolje čim kasnije, ali tu nema baš neke pomoći. ja se sjećam da je meni trojka već odavno izašla, a mliječna mi nije ispala, pa mi je zato trajni ukrivo stajao, tako da je i to moguće. i ne zaboravite na zubić vilu

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ej, i mi smo u klubu(iako skoro 6 ).
    Današnji klinci su napredna generacija.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    S. je isto prvi mlijecni zubic "izgubio" sa 5,5 god.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    N isto kratko nakon 5. roćkasa ispale donje jedinice, nove su već virile. Klimali se 2-3 mjeseca. Do sad već izgubili 4 biserića, imamo 2.5 nova

  6. #6
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    bila je vec slicna tema, to ti je skroz normalno. ja znam curicu koja ima 5 god i vec su joj 4 zubica ispala

  7. #7
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Koliko otprilike treba od klimanja do ispadanja?

    Navečer se već klimao stvarno jako. I skužila sam da i druga donja jedinica nije baš čvrsta.

    I jel se smije čačkati puno po tom zubiću? Emi prstići svako malo polete i gleda su non stop u špigl.

    (Ja se uopće ne sjećam ispadanja svojih zubiju, ali MM živo pamti kako ih je klimao i čak okretao kad su se držali skroz slabo. Ovo s okretanjem mi je malo jezivo.)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Eni su ispala 2 zuba sa 4 godine i 9 mjeseci.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    NIje prerano, ma kakvi! Nama se jedinice klimaju od tocno 5. rockasa, te donje, a upravo se klimaju i gornje. A, vidim da ima djece kojima su izasle i ranije.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    29

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa
    Koliko otprilike treba od klimanja do ispadanja?

    Navečer se već klimao stvarno jako. I skužila sam da i druga donja jedinica nije baš čvrsta.

    I jel se smije čačkati puno po tom zubiću? Emi prstići svako malo polete i gleda su non stop u špigl.

    (Ja se uopće ne sjećam ispadanja svojih zubiju, ali MM živo pamti kako ih je klimao i čak okretao kad su se držali skroz slabo. Ovo s okretanjem mi je malo jezivo.)
    Nemrem belivet , mi smo isto to prolazili s Domijem odmah nakon petog rođendana.
    Čak sam mu morala posuditi ogledalce u vrtić " da si ga može gledati .
    Uglavnom, zubić se je klimao, ali onak jaaako, nekih 7 dana.
    Pošto je meni isto jezivo da mu ga izvadim, vrtim ili bilo što slično, samo sam čekala.
    Rekla sam tetama u vrtiću kaj se događa da budu spremne.
    I jedan dan je Domi stigao doma bez zuba.
    Kad smo ga pitali gdje je zub, rekao je da ne zna, valjda ga je izgubio .
    Za dva dana je trajni bio vani :D .

    Meni je to bila trauma, a njemu fora iskustvo, jedva čeka kad će se još neki klimati :/ ...

  11. #11
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Nama je prva donja jedinica ispala nešto prije petog rođendana, znači prije 3-4 mjeseca.

    Isto smo bili u šoku tipa: Zar već? Zvali i zubaricu koja je rekla da je to nemoguće, vjerojatno se kao negdje udarila jako. Ma da.

    Trebalo nam je negdje oko 10 dana od primjećivanja do ispadanja, s tim da ona nije dala da se to uopće dira, osim što ga je ona sama dirala jezikom.

    Prvi je progutala, micica. Drugi smo sačuvali - dopustila mi je da ga ja izvadim, ali onda kad je stvarno visio "o niti".

    Već su joj izašle nove jedinice, šire od starih, pa nema puno mjesta, ali već joj se klimaju dvojke i gornje jedinice.

    Brzo to ide.

  12. #12
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Da te utješim,
    jučer sam vidjela da se M klima donja jedinica.
    Isto sam se pitala: Zar već? Pa jučer sam ju rodila. :shock:

    Zadnjih dva mjeseca jako su joj se raširili i donji i gornji zubi. Možeš čačkalicu staviti između njih. I baš sam rekla MM, sigurno se spremaju trajni zubi. Primijetila sam da stavlja ruke u usta. I evo. Sad smo u iščekivanju.

  13. #13
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Male zubate!!!! :D

    Ema je sama izvadila zub nakon 3 dana. Trajna jedinica je već virila i sad je već 3 mm vani.
    Klima joj se mali i druga donja jedinica.

    Jako je ponosna i sretna jer je prva u vrtiću kojoj raste trajni zub.

  14. #14
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    mi imamo 5,5g, i odavno narasle donje jedinice,do pola gornja jedinica i proviruje druga gornja...
    a klimaju nam se gornje i donje dvojke
    tako je i starija kćer ranije dobila zube....
    sve ok,redovno ih peru i nema problema dal su godinu ranije ili kasnije narasli...
    a ima djece kod starije u razredu(9g) kojima tek ispadaju gornje jedinice

    zub se može klimati mjesecima prije nego ispadne...
    bitno je ne rasklimavati,tak da se što duže čuva mjesto velikom zubu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    I mi imamo 5.5 godina i do sad nam je ispalo 6 zubića, od toga dvije jedinice još prije godinu dana.
    Nema se potrebe uzrujavati, ako su zubići ispali prirodnim putem i rastu trajni, druga je stvar ako ispadnu od neke traume.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    FIdji, Matilda - moje je dijete samo izvadilo obje donje jedinice, prvu i drugu u razmaku od tjedan dana S obzirom da je inace strasljivac i uzasno se plasi svega sto je povezano s krvlju, zacudo, ovdje nije reagirao, naprotiv, bio je jako ponosan

    Nama se sad klimaju gornje jedinice i donje dvojke - a, kao da se jucer rodio

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    FIdji, Matilda - moje je dijete samo izvadilo obje donje jedinice, prvu i drugu u razmaku od tjedan dana S obzirom da je inace strasljivac i uzasno se plasi svega sto je povezano s krvlju, zacudo, ovdje nije reagirao, naprotiv, bio je jako ponosan

    Nama se sad klimaju gornje jedinice i donje dvojke - a, kao da se jucer rodio

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    I mom malcu 5,5 prije mjesec dana je ispala donja jedinica i sad već proviruje novi zubić

  19. #19
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Nakon mjesec dana klimatanja jučer je konačno ispao.
    Kaže da ga je gurnula jezikom i ispao. Odmah smo morali javiti baki i tati.
    Malo je curila krv, držala je maramicu i brzo je prošlo. Već proviruje novi zub. Mala rašpica.

    Sinoć nas je posjetila Zubić vila.
    Jutros mi ispričala da je čula kvrc na prozoru pa je malo provirila kroz oči i vidjela zvijezdu koja se pretvorila u vilu. Vila je bila bijela s narančastom kosom, letila je po zraku i ostavljala zvijezde iza sebe.

  20. #20
    Koda

    Početno ZUBOVI

    drage moje,

    moja kčer ima 5,5 godina i još sve mlječne zube ima na broju! valjda i ja mogu skoro očekivati promjene!

    mene isto tako zanima kada počinju rasti dodatni zubi i koliko to zubiju mora imati petogodišnje dijete?

    pozdrav svima :?

  21. #21
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Trenutno smo okupirani zubima. Junior je počeo sliniti, rašpa si desni s igračkama, a mojoj Mirakulici se klima drugi zub.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    A što kad donja jedinica već izlazi van,a zubić se još drži?Ne bih htjela na slilu van sa zubom pa da se dijete prstraši i zazire od vađenja zubića....ovo je tek početak.Da pričekamo još malo?

  23. #23
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Podižem ovu temu da ne otvaram novu. Iz vaših postova ne znam što da zaključim. D je prije manje od mjesec dana navršio četiri godine. I prekjučer mi je rekao da mu se klima zubić - gornja jedinica. Najprije nisam mogla ništa osjetiti, ali sad mi opet kaže i zaista se lagano klima i kaže da ga malo boli. On je doduše u subotu, dakle prije pet dana, pao i raskrvario donju usnicu i ja sam još tada pogledala sve zubiće. Nije se činilo da se išta klima niti se žalio da ga boli - samo ga je boljela usnica. I sad sam u panici. Sama sam kao mala imala užasnih problema sa zubima i od prvoga dana jako pazim na D-ove. I sad me strah što ako zbog tog udarca izgubi sasvim zdravi zubić. Je li moguće, kad je u pitanju udarac, da se zubić klima nekoliko dana pa onda opet "smiri"? Ili da mu se zubić klima jer mu je, iako jako rano, vrijeme za ispadanje??? Zubarica nam je na godišnjem i nemamo koga pitati.

  24. #24
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa
    bila je vec slicna tema, to ti je skroz normalno. ja znam curicu koja ima 5 god i vec su joj 4 zubica ispala
    moj juraj isto tako - s 5 godina bio kezub

  25. #25
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa
    Podižem ovu temu da ne otvaram novu. Iz vaših postova ne znam što da zaključim. D je prije manje od mjesec dana navršio četiri godine. I prekjučer mi je rekao da mu se klima zubić - gornja jedinica. Najprije nisam mogla ništa osjetiti, ali sad mi opet kaže i zaista se lagano klima i kaže da ga malo boli. On je doduše u subotu, dakle prije pet dana, pao i raskrvario donju usnicu i ja sam još tada pogledala sve zubiće. Nije se činilo da se išta klima niti se žalio da ga boli - samo ga je boljela usnica. I sad sam u panici. Sama sam kao mala imala užasnih problema sa zubima i od prvoga dana jako pazim na D-ove. I sad me strah što ako zbog tog udarca izgubi sasvim zdravi zubić. Je li moguće, kad je u pitanju udarac, da se zubić klima nekoliko dana pa onda opet "smiri"? Ili da mu se zubić klima jer mu je, iako jako rano, vrijeme za ispadanje??? Zubarica nam je na godišnjem i nemamo koga pitati.
    Mislim da ne trebaš brinuti, da ako je samo mala povreda zub će se natrag učvrstiti. Ako ispadne prerano to ne mora utjecati na trajne zube. Ja sam razbila obje prednje mliječne jedinice i morali su mi ih izvaditi i normalno su mi izrasle trajni zubi.

    Ako mu je vrijeme za ispasti svaki dan će se klimati sve više.


    Da se vratim na početak svog topica.
    Neki dan sad otkrila da su mom zubatom suncu počele izlaziti dvije šestice! Sad će za 3 mjeseca imati 6 godina.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    od travnja,kad sam pisala da nam se klima,skroz su nam izrasle donje jedinice

  27. #27
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    mi još ne naziremo šestice, ali nam je poispadalo 6 zubiju, od čega su narasla tri nova, a druga tri s nestrpljenjem očekujemo :D

  28. #28
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Fidji, hvala, utješila si me. Ipak smo se za sljedeći tjedan uspjeli naručiti kod zubarice pa neka i ona vidi. On je danas normalno jeo, dapače pojeo cijelu jabuku (nenarezanu) i nije se više žalio. Možda je ipak od udarca pa se nadam da neće na gore nego na bolje.

  29. #29
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Fidji, Patriku su dvije šestice izrasle prije više od godinu dana, nije još ni 5 napunio. Druge dvije još uvijek nisu.

    Prvi trajni zub mu je počeo rasti prije par mjeseci i izrastao dobrih pola centimetra, tek tad je mliječni ispao. Izgledao je kao ajkula sa dva reda zubi do nekidan.

  30. #30
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Fidji, Patriku su dvije šestice izrasle prije više od godinu dana, nije još ni 5 napunio. Druge dvije još uvijek nisu.

    Prvi trajni zub mu je počeo rasti prije par mjeseci i izrastao dobrih pola centimetra, tek tad je mliječni ispao. Izgledao je kao ajkula sa dva reda zubi do nekidan.
    8) i moja D. je bila ajkulica nekih 10-tak dana, u ponedjeljak joj je zubar izvadio već jako rasklimannu mliječnu jedinicu (bilo me strah da je ne proguta),a trajna je isto već nekih pol cm vani.
    sad joj se klima i druga donja jedinica i ona jedva čeka da joj opet dođe zubić vila (u utorak ujutro joj je ostavila poklon-konjića za hrabrost)
    i ja sam bila šokirana :shock: - pa kud već, tek su joj narasli :?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Josip se nakon prve jedinice malo prepao pa drugu nije dao dirati,nećkao se u iščekivanju zubić vile i kolebao bi ne bi

    pa sam ga ufatila na spavanju

    toliko se klimao se nije probudio...ni krvi nije bilo,čekali smo do zadnjeg

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ispravak
    da se nije ni probudio

  33. #33
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Daka mi je danas ujutro rekla da joj se klimaju zubi. Pogledam i šok. Dolje se obje jedinice klimaju. A ima tek 4 i pol. Ni toliko.

  34. #34
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    Daka mi je danas ujutro rekla da joj se klimaju zubi. Pogledam i šok. Dolje se obje jedinice klimaju. A ima tek 4 i pol. Ni toliko.
    nemoj biti šokirana. to ti je već normalno. i nama je počelo prije 5. rođendana.

  35. #35
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Moja hrabrica je isti dan sama samcata izvadila zubić. Otišla je u sobu, zahtijevala je da bude sama i hop ode zubić. Zubić vila joj je donijela mali poklončić i pisamce.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    4

    Početno

    I mojem sinčiću se klima donja jedinica, a ima 5 god. i 7 mjeseci.Isprva sam bila u šoku i nevjerici kada mi je rekao da mu se klima zub i moram reći da sam mu prišla s nevjericom.Kad ono zaista #zubić se klima#.Prva reakcija mi je bila-brzo na forum da vidim da li se to i drugima događa.On još nema šestice-tj. za sada ima 20 zubi.Kako stvari stoje uskoro će imati 19 mliječnih i 1 trajni.U kući svi nestrpljivo čekamo #Zubić vilu#
    Citiraj Ariana prvotno napisa
    Daka mi je danas ujutro rekla da joj se klimaju zubi. Pogledam i šok. Dolje se obje jedinice klimaju. A ima tek 4 i pol. Ni toliko.

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    Moja hrabrica je isti dan sama samcata izvadila zubić. Otišla je u sobu, zahtijevala je da bude sama i hop ode zubić. .
    :shock:

    svaka čast na hrabrosti

    mislim da će moju trebat staviti u opću anesteziju kad dođemo do toga, a nadam se na nećemo tako brzo, sad ima 5 god 6 mj

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj Ariana prvotno napisa
    Moja hrabrica je isti dan sama samcata izvadila zubić. Otišla je u sobu, zahtijevala je da bude sama i hop ode zubić. .
    :shock:

    svaka čast na hrabrosti

    mislim da će moju trebat staviti u opću anesteziju kad dođemo do toga, a nadam se na nećemo tako brzo, sad ima 5 god 6 mj
    Mi smo upravo kod toga - ne smijem niti misliti kako ćemo to izvesti-kada sam klima kaže da ga boli i da neće-kaže da hoće kod zubara da mu izvadi zub,a ja se bojim da se ne preplaši jer do sada je išao s nama kada smo vodili starijega (koji obožava zubare i najradije bi tamo išao svaki dan-nije izvadio sam niti jedan zub,a sada ima 11 godina)i misli da to ništa ne boli.Ne bih voljela da se prepadne odmah u startu.Pomalo klimamo zajedno zubić i nadam se da ćemo uspjeti kroz par dana.
    I ja kažem svaka čast na iznimnoj hrabrosti

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    bas me je ova tema raznjezila
    znaci, uskoro mogu pocekivat da i kod mog starijeg djeteta podju ispadat zubici

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    i Lukavcu se počela klimati donja jedinica - 5 g i 2 mj.

    dobro da postoji ovaj topic, inače bi se totalno šokirala

  41. #41
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    i mi smo u klubu 5,5
    neki se klimaju duuuugo
    uglavnom, zubić će izaći kada bude spreman
    te donje jedinice su brzo izrasle, nove
    ali dvojke nikako, pa nema ih već mjesecima?!
    jedinice gornje su lijepo izrasle, negdje na pola su - sada guraju dvojke da mogu dalje

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    16

    Početno Re: 5,5 godina - klima joj se zub

    Nama je skro 6.. Pala su 2 zubića, jedan je već na pola izrastao, a drugi izlazi

    Danas je to valjda normalno..

    Napredni klinci

  43. #43
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mi baš danas bili kod zubara na kontrolnom pregledu i pita mene Fran kad će njemu više doći zubić vila(opsjednut je crtićem Zubić vila). Ja reko, imaš vremena, još neće dugo, pa tek si 5,5.

    Sad ste me šokirali, znači mogli bi i mi ubrzo očekivati isto. :shock:

    A kao da sam ga neki dan rodila i gledala koji zubić izbija, ah kuda dani lete...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Piji se klimaju sve jedinice s tim da joj se lijeva dole klima jako...

    zar već?

    Ne mogu vjerovati... :/

  45. #45
    tina1975 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Subotica
    Postovi
    316

    Početno

    Za mesec dana 6 godina i ispao vec 4. zub. Dve donje jedinice su vec skroz izrasle, a sada rastu donja dvojka i gornja jedinica, gornja jedinica se klima
    doduse Mii su poceli rasti zubi kada je imala 5 i pol meseci pa mislim da joj zato ranije i ispadaju. Val;jda

  46. #46
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    evo i nas u klubu klimavih mliječnih jedinica. onako prigodno prestala je dojiti početkom ove godine i eto dvije donje jedinice još malo odoše pod jastuk. toliko je sretna i ushićena danas da nije prestala pričati o tome kako je sretna. ali onako, sa sjajem u okicama, pomahnitala skroz. već je negdje čula za zubić vilu pa sad pregovaramo o tome što vila obično donese pod jastuk

    spokky, nisam znala da ste vi već ovdje .

  47. #47

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    evo i nas u klubu klimavih mliječnih jedinica. onako prigodno prestala je dojiti početkom ove godine i eto dvije donje jedinice još malo odoše pod jastuk. toliko je sretna i ushićena danas da nije prestala pričati o tome kako je sretna. ali onako, sa sjajem u okicama, pomahnitala skroz. već je negdje čula za zubić vilu pa sad pregovaramo o tome što vila obično donese pod jastuk

    spokky, nisam znala da ste vi već ovdje .
    Pia je izvadila prvi zubić prije tjedan dana.
    Ja sam imala jedno tjedan dana borbe sama sa sobom jer mi je bilo teško pomisliti na to da joj je taj zubić tek nedavno izbio, a sada već mora van.
    Uh, kak nam brzo djeca rastu :shock:

  48. #48
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    kad dođemo do toga, a nadam se na nećemo tako brzo, sad ima 5 god 6 mj
    došli :shock: , puno prije nego što sam se ja nadala, i debelo prije nego što sam se psihički pripremila da moje, još jučer novorođenče, tako brzo raste
    ja sam od sinoć u mješavini šoka i melankolije
    donja lijeva jedinica

    nadam se da ćemo ga uhvatiti, da nam se neće negdje izgubiti

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pa prestala je da sisa, vreme je da menja zube

  50. #50
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Mom sinku je prvi zub pao u cetvrtak (dan prije 6. rodjendana ), ali ono sto me zbunilo je to da je zub ispao a meko tkivo na kojem je bio zub je ostalo netaknuto :?
    Trajni zub se jos ne nazire jer je to meko tkivo jos u "rupi".
    Izgleda kao mali siljak i tocno se poklapa sa rupicom u zubu.
    I nakon sto je zub ispao nije bilo krvi, nisam se jos s takvim slucajem susrela iako imam dvije velike curke, kod njih nije bilo tako.

    Jeste li vi imale takav slucaj?
    Jel to meko tkivo ometa trajni zub da izbije? :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •