Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Bljuckanje i kravlje mlijeko

  1. #1

    Početno Bljuckanje i kravlje mlijeko

    Bok cure!
    Nisam se duuugo javljala, ali vidim da vas muče isti problemi koji su i mene zabrinjavali dok je Ida bila manja. Sad ima skoro 17 mjeseci (i još cicamo).
    Ona je bila bljuckalica i pol. Svi su mi govorili da je to normalno, da je pohlepna, previše zraka, probaj povišeni položej pri spavanju, podrigivanje... Ništa od toga nije pomoglo, dok ja nisam prestala piti kravlje mlijeko i jesti proizvode koji ga sadrže. Saznala sam to kad je Idi bilo oko 4 mjeseca i mogu vam reći da je prestala bljuckati. Barem 10-15 dana treba iz prehrane izbaciti sve proizvode od kravljeg mlijeka, jer navodno toliko treba da se organizam očisti od tog proteina koji stvara probleme. Ako se nakon tog vremena bljuckanje smanji, onda znate da je to bio problem. Ja sam u početku mislila da je prestala bljuckati jer je starija, međutim, bljuckala bi ponovo čim bi ja popila mlijeko (sigurno do 10,11 mjeseci). Njoj je smetalo mlijeko i vrhnje, na sir nije reagirala dok je moj mali nećak reagirao čak i na paštetu, koja sadrži mlijeko u prahu, kako je poslije otkrila moja šogorica. On nije bljuckao, ali je imao jake grčeve, puno zraka i vjetrove.
    Probajte, nemate što izgubiti. U zamjenu za kravlje može se piti rižino, zobeno ili sojino mlijeko, koji postoje obogaćeni kalcijem, tako da se ništa ne gubi. Btw, Idi još nisam dala kravlje mlijeko, a i sama ga izbjegavam.
    Mislim da sam jednom već pisala o ovome, ali nije na odmet ponoviti ako nekome pomogne.
    Sretno!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    I Pii je smetalo kravlje mlijeko, a ja nisam odmah skopčala da se o tome radi. Tak da je imala grčeve do jedno 2.5 mj.
    Sad je OK. Jede već sir i jogurt.
    Pii smeta zelena salata i to kad ja jedem ( njoj još nisam probala davati ). Probala jučer jel to još uvijek smeta i Mišica je ujutro imala vjetrove za poludit... a meni je zelena salata tak fina...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Nism shvatila iz ovog, da li izbacivanje kravljeg mlijeka iz majčine prehrane može utjecati na bebine grčeve?

  4. #4
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    filip je imao grčeve kad sam ja pila mlijeko. to sam shvatila kad je bio možda tjedan dana star.sir, jogurt i sl. nisu mu smetali.
    dobro da si to spomenula, nekad mame ne uspiju to brzo povezati. posebno zato jer u rodilištu je mlijeko za doručak svaki dan.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    Nism shvatila iz ovog, da li izbacivanje kravljeg mlijeka iz majčine prehrane može utjecati na bebine grčeve?
    da jer bebe kroz mamino mlijeko dobijaju i ono kaj mama jede

    nije u igri samo kravlje mlijeko, neki klinci znaju reagirati na druge namirnice

    kod nas upozoravaju na kupusnjace, da nadima klince i treba ihizbjegavati

  6. #6
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    Nism shvatila iz ovog, da li izbacivanje kravljeg mlijeka iz majčine prehrane može utjecati na bebine grčeve?
    Da, moze... bebi mogu smetati proteini iz kravljeg mlijeka koji se nadju u maminom mlijeku (jer ih je ona konzumirala)...

    Najcesci uzrok grcevima kod klinaca je nazalost to sto mame konzumiraju mlijeko (mliecne proizvode), a vecina ljudi toga nije niti svjesna - nego jos govore mamama da moraju piti mlijeko da bi imale mlijeko :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •