Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 126

Tema: ZPB 2005., (35. dio)

  1. #1
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    Sinoć Kali narasla temp i dala sam joj sirup i nakon pol sata pala. malo joj se apetit smanjio, ali joj više pašu mlječni proizvodi, sinoć je pojela 2 bio aktiva sa palentom :shock: , a onda s kruhom. kad uzmemu u obzir sve nije mi to za ić kod pedijatra, a vidjet ću kako će biti danas i noćas.
    Kiar je samo ( kuc-kuc o drvo ) šmrkav, a kad mu smeta u nosiću nekako puhne i sve izleti van :D

    ps MM dobio čarape od mamice za rođ :shock: lud zbunjenog

    svima

  2. #2
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    tra niš od kolača...
    sutra ću ih kupiti
    jednostavno ne mogu kad su mi oboje doma
    samo se iznerviram jer nemam vremena u miru napraviti
    a jedan mi samo nije dosta imat ćemo dosta gostiju :/

    mial sretan roćkas tm-u
    i ~~~~~za bubaniće

    ja jutros odvela ivanu na lutkarsku predstavu u spar
    svaj+ku nedjelju u 10 sati se održavaju
    i u knjižnici isto petkom u 18.30

    eto info za istočnjače



    nattie 2 dobrodošla

    bobčice i ti si rođena 20.10
    a što se tiće spavanja, noćas se budila i cicala svakih sat i pol :/


    mame i dječica od nas

    u posljednje vrijeme imam jako malo vremena
    :/ [/b]

  3. #3
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Yas ja uspjela smutit olficu jučer, kad je Kiar spavao. radim ju u onoj tepsiji od rerne i više od pola nema, a niko nam nije bio.
    nama špar pod nosom, ali nisam primjetila za te predstave. a gdje je vaš špar? jel to tamo na žitnjaku kod "doma" namještaja?
    hvala za čestitke!

  4. #4
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Yas ja uspjela smutit olficu jučer, kad je Kiar spavao. radim ju u onoj tepsiji od rerne i više od pola nema, a niko nam nije bio.
    nama špar pod nosom, ali nisam primjetila za te predstave. a gdje je vaš špar? jel to tamo na žitnjaku kod "doma" namještaja?
    hvala za čestitke!
    a ne to ti je u dubravi na novoj branimirovoj
    prođeš bilu i za negdje pola km-km s te iste strane je i interspar
    sad sam pogledala na njihovim stranicama i fakat nema kod vas predstava
    kod nas će biti i sljedeće nedjelje opet

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    NATTIE2-u potpunosti se slažem,bolje solo nego loš brak! Koliko imaš godina,ako nije bed? Ovdje je uglavnom društvo od oko 30 pa naviše,osim našeg pupoljka Bobčice koja je mlaaaaada
    Onda se uklapam, u trećem mjesecu punim 29

  6. #6
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj NATTIE2 prvotno napisa
    Onda se uklapam, u trećem mjesecu punim 29
    O pa i ti spadaš u mlađe ! Zaboravila sam zadnji put reći da ti je Rebaka velika cura! Kao neki dečki ovdje ,super!!

    YAS,MIAL-mi nemamo problema sa "Sparom" -kod nas je samo jedan

    A ja danas rintam ko konj,ujutro u nabavku,pa kuhanje,spremanje i peglanje. Super mi je nedjelja!
    Sreća pa Roko spava pa sad odmaramo malo!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    195

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa

    bobčice i ti si rođena 20.10
    Ajme,to neces nikad zaboraviti,znas da sam ti posljednje dane trudnoce govorila samo o tome,kak ce Lu doci na moj rodjendan
    Trak,joj znam taj osjecaj i ja se iznerviram ponekad na Ajnino ponasanje,ali kad vidim kakve djece ima ona je kuc-kuc.
    Ja se spremam za posao,peglanje, sakupljanje stvari...
    Danas bili kod MM tetke na rucku,tak da smo siti do sutra.
    Trak ~~~~~~~~~~~ za sveki.
    svima

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    195

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    NATTIE2-u potpunosti se slažem,bolje solo nego loš brak! Koliko imaš godina,ako nije bed? Ovdje je uglavnom društvo od oko 30 pa naviše,osim našeg pupoljka Bobčice koja je mlaaaaada

    Bobčice-takvu te volim :D prozivka ti je super!!


  9. #9
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Ovdje je uglavnom društvo od oko 30 pa naviše,osim našeg pupoljka Bobčice koja je mlaaaaada
    Ima nas i mlađih od 30. Treba netko i prosjek popraviti!!! 28

    mial, sorry za sveki. Nekima samo fali metla da polete! Sretan rođendan s malim zakašnjenjem!

    natti dobro došla s svojom malom mrvicom.

    yas, boli te briga za kolače. u ovom slučaju može proći i domaćica. Nitko normalan ti neće zamjerit što nema kolača!

    a gdje je Paulita?

    Petri se AD proširio po cijelom tijelu. Sve su ogromne crvene fleke i imam osjećaj da će se otvoriti rane. Idem sutra doktoru.


  10. #10
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    ajoj Jeluška grozno baš mi je žao
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se smiri čim prije!
    NATTIE2 ajde reci datum ima nas još u 3 mj , jesi li nam i ti ribica
    Citiraj Jeluška prvotno napisa
    Nekima samo fali metla da polete!
    fali ali meni da je mlatnem s njom po glavi bila danas kod nas kao da ništa nije bilo :shock: :smajlićkojipadaunesvijest:
    Citiraj Jeluška prvotno napisa
    Ima nas i mlađih od 30
    je još kratko vrijeme
    ma viš ti onu našu trudničicu pa se opet nejavlja, al ko joj se smije zamjeriti ???????

    Kalimero nema više ni one lagano povišene temp, ali curi joj surlica, tu i tamo kihne i kašljucne pa ću je sutra ostaviti doma , nek se još malo jača. kad ju vidiš baš nekako boležljivo izgleda bljeda, oke crvenkaste, ali nema ta mira ni sekunde, popela mi se navrh glave ( doslovno ) danas popodne i onda se baca na mene tako da me mlatne s koljenima po lopatici - izmasiralo me djete i još me pita : " Jel paše?" i onda sama odgovara " mmmmmmmmmmmmm pašeeeeeeeeeeeeeee"
    obukla šlapice i to naopačke ljevo-desno, velim joj ja da je krivo a ona meni: " Neka veze, poslje ću kreniti " i sad kad god može ubaciti da ima smisla obavezno joj je neka veza = nema veze.
    došla mama s puta a ja joj kulturno katapultiram Kalu, treba skupiti snage za sutra
    dakle MM i ja ubili cijelu olficu
    za špar i predstave
    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Zaboravila sam zadnji put reći da ti je Rebaka velika cura! Kao neki dečki ovdje ,super!!
    htjedoh ja reći da je Roko dobio konkurenciju

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Dobro jutro
    Nama vikend prosao nekako u strci.
    U subotu sam bila sama cijeli dan s klincima posto je MM
    bio na skijanju. Bili smo cijelo popodne vani
    i Vanja je htjela da ju vozim u kolicima, a nismo se u kolicima vozili
    sto godina. I cim smo krenuli zaspala je i tako smo bili tri sata vanii ona je cijelo vrijeme spavala.
    Jucer su nam bili prijatelji s djecom i jedni su dosli s curicom , a
    malicka imala tmeperaturu, kasljala, na antibiotiku je jedan dan.
    Bas sam bila ljuta
    Ne znam kako vi, ali ja svoje kod nikud vodim dok su bolesni ili ako netko
    hoce doci kod nas onda upozorim da su klinci bolesni.

    Jeluska jesi probala Petri s necim mazati?
    Vanja ima jako problema s kozom. Ako slucajno pojede komadic cokolade,odmah dobije crvene flekove.
    Jako pomaze Eucerin ulje za kupanje i A-derma mlijeko poslije kupanja.

    Yas sretan rodjendan TM

    Mial malo ~~~~~~~~~~~~~ za Kalu!

    Trak vibrice za ~~~~~~~~~~ za sveki!

  12. #12
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Jutro svima!

    Mial-uvijek se baš nasmijem Kalinim izjavama,prava je.A ovo-Kalimero mi je super

    Jele-jel koristite šta od preparata za AD? Baš mi je žao mrvice ~~~~~~~~~~~~~~~~~ da prođe!!

    Bobčice-

    YAS-sretan rođendan čika Yasminu !!

    A ja čekam više te Splićanke i izvještaj sa skijanja
    Mogle su bar poslati sms kao drugarica MB

    Mama27-užas,dovesti bolesno dijete kod vas doma.Meni je to prestrašno,ali i nama se događalo,pa je Roko tako recimo dobio crijevnu virozu ne podnosim takvu neodgovornost!!!
    Otkud Vanji ideja da se vozi u kolicima? I još cura zaspala!! Wow!
    Naša stoje na hodniku (stubištu) odmah pored vrata,a nije se vozio od proljeća čini mi se a mislim da više ni ne stane u njih iako su baš velika kolica ali sad bi mi to bila živa komedija da ga stavim unutra!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    I ja cekam izvjestaj sa skijanja
    MI se bas veselimo skijanju jer nam je to prvi put
    da idemo svi zajedno.
    Trak, vanja je vidjela jedan dan kolica u podrumu pa si je pozeljela
    malo provozati , a i Luka se isto malo vozio ,ali iza na nastavku za kolica.
    Bas smo puno i dugo setali pa se i Luka vec umorio od hodanja.

  14. #14
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    Trak Kalimero je dugo u opticaju samo što nisam nikad napiasala, a i Kiar je dobio nadimak Kiić sa dugo i jel mi sa j nekako čudno zvući , ima on već jedan al to je bio prisilni za prabake koje nemogu se sjetiti imena pa je onda Kiki.
    striček Yasmin sretan rođendan!!!
    Splićanke jeste neke baš ste nam se mogle malo javiti, e za kaznu ima da nam hrpuuuuuuuuuuuuuuuu slika pokažete
    za MB i njene poruke
    šogica htjela doć u subotu k nama sa svojim curkama, al sam joj rekla da je Kala prehlađena, ništa strašno, ali da zna. pitala je da jel se neću naljutiti ako ne dođu jer su joj cure zdrave, a inaće su jako lošeg imuniteta. tako kad su moji i malo šmrcavi ja naglasim, pogotovo ako neko dolazi s djecom.
    mi imamo dupla-vlakić kolica i baš me zanima hoće li se Kala kad bude toplije htjeti još voziti, a bar kad se ćemo braco i ja po nju u vrtić ići.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Svi spavaju, ja taman sjednem pročitat i popit kavu i eto ti Lede.....

    mial, ajme, grozna vam je sveki.....možda je takva jer joj ne posvećujete dosta pažnje(po njenim normama).....Dobar ti je nadimak Kalimero

    jeluška, jeste probali s onim mlijekom koje nije na bazi kravljeg nego soje? Ako je u pitanju mlijeko. A što se tiče mazanja, ja Ledu kupam i mažem s Avene Trixerom. Ovaj tjedan ću s njom kod dermatologa jer joj ne prolaze fleke na leđima.

    Nattie, dobrodošla, ja te se sijećam od prije, čini mi se da sam pogledala bivšu Rebekinu stranicu. Al dugo vas nije bilo, ako sam u pravu.

    I ja sam još dugo ispod 30. Još nisam napunila ni 29., čekam peti mjesec A kada smo već kod godina, čini mi se da sam napisala da me je sestra u dječjoj bolnici pitala da li se ja trebam naručiti. A jutros mi je tip bio promijeniti limitator i pita me "a ti ideš u školu?" Ja kažem, ne, imam dvoje djece i nisam baš tako mlada, a on meni, "joj ja sam stvarno mislio da ste srednjoškolka"..... A u subotu me na maškarama neki dečkić, jako simpatičan, visok i crn, pitao za ples Odbila sam ga, malo mi je glupo plesat s dvadesetgodišnjakom kojeg prvi put vidim. Ipak sam ja maka dvoje djece, i još je tamo bio MM. Bitno da me onda cijelu večer zezao "gdje mi je dečko"

    Na Thompsonu je bilo super, bilo je masu mularije koja je vikala sve i svašta, u novinama su malo pretjerali kada su napisali šta se sve vikalo. Ja sam to doživjela kao rock koncert s domoljubnom tematikom. A povici "u boj, u boj" i "mi Hrvati" se čuju i na utakmicama.

  16. #16
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    živa sam.......iako se povremeno tako baš i ne osjećam

    patrik je dobro, veselo i vedro.

    nattie2 dobrodošla natrag , malo da razbijete monotoniju majki sa sinovma koje se staaaaaaaaaaaaalno nešto žale

    svima ostalima veeeeeeeelika što mislite na nas!

  17. #17
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Uglavnom....ja sam s Rokom ustvari presretna :D on je samo veselo ,razigrano i jako živo dijete,ali ništa od gore navedenog!!
    :shock: :shock: :shock: :?
    kaj i tebe lupaju hormoni
    ajde da smo i od tebe čuli nešto slično, mora da si bila jako dobre volje!

  18. #18
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    paulita

  19. #19
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Stijenčica ajde ajde sve to ide u trudnički staž . jesi doma ili radiš?
    Paulita

    Kalimero doma, malo nam se pojačao kašalj, ali više nije prozirna, malo ju zrak kod "bake u gradu" gricnio za obraze.

  20. #20
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Dobar dan!

    I onima koji su pljucali po nama.

  21. #21
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    A sad izvješće...

    S MB se, nažalost, nismo uspjele naći. Kao što već znate, kod njih su harale boleštine... Prava šteta. Nadam se da su do danas svi barem prizdravili.

    Mi smo, što se bolesti, tiče, prošli odlično!

  22. #22
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I dalje...

    Kombinacija Lovre-Jure se nije pokazala kao pretjerano uspješna. Krivica je, uglavnom, na mom djetetu. :/ Maloprije sam čitala neki traktorkin post u kojem priča o posjeti prijateljica koja ima Rokovog vršnjaka - e pa tako nekako bi se wana sada mogla osjećati. A i ona teorija o Lovri kao cool djetetu potpuno pada u vodu...

    Apartman nam je bio odličan (najbolji ikad u mom skijaškom stažu), vrijeme također. Snijega je po stazama bilo dovoljno, van staza ga nije bilo. Znači, mogli smo se skijati i sanjkati ali ne i graditi snješka.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Dobro nam dosle skijasice
    Steta za klince od Mb i da se niste uspijeli vidjeti.
    Kak su bili klinci na skijalistu, jeste ih dali u skolu skijanja?

  24. #24
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Pokušali smo ih dati u školu skijanja. U trenu kada roditelji trebaju otići, nastala je strka. Rasplakali su se, nisu htjeli ostati. Nekako sam to i pretpostavljala zbog činjenice da ne idu u vrtć (a i Lovre je takav tip djeteta). Tako da smo samo malo tu posjedili, pogledali prve dvije vježbice koje su djeca radila i otišli. U grupi je bilo još djece koja su plakala (većina), a neka su plakala čak i kad smo mi odlazili - znači, dvadesetak minuta nakon što su ih roditelji 'ostavili'. Nije mi se to baš svidjelo.

    Na skijalištu su bili odlični. Kombinirali smo skijanje i sanjkanje. MM i ja smo skijali s Lovrom i Jurom među nogama. Ili bio trčkarali uz njih a oni 'sami' skijali. Jako im se svidjela cijela ta procedura: panceri, skije, kacige, očale, žica, gondola, štapovi...

  25. #25
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Mareeeeeeeee ma lipa moja a di su slićice???????
    wana je samo škicala ništa od izvještaja
    ajde dobro još ću se malo strpiti. bitno da je vama bilo ljepo u apartmanu i vani na stazi.
    a što se djece tiće mislim da je svugdje tako,kad se malo opuste nestaju anđeleki i dolaze mali vražićki.

    Jeste kupile, sašile, pripremile maske ili kakva odjela za maškare? Kala je dobila od bake kupljenu haljinicu, ako će imati kakav prigodni program u vrtiću, a i nadam se kojem ljepom vikendu pa da skoknemo do Samobora.

  26. #26
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Uglavnom....ja sam s Rokom ustvari presretna :D on je samo veselo ,razigrano i jako živo dijete,ali ništa od gore navedenog!!
    :shock: :shock: :shock: :?
    kaj i tebe lupaju hormoni
    ajde da smo i od tebe čuli nešto slično, mora da si bila jako dobre volje!
    A šta ćeš ova izjava nije pod hormonima definitivno,a vjeruj mi da bi i ti to pomislila da si to vidjela !

    Paulita-umirala sam od smijeha srednjoškolka WOW koji kompliment!!

    Na kraju će ispasti da ima više onih koje su mlađe od 30 :shock:
    Osjećam se ugroženo

    Mare-super za dobar provod. Baš me zanima kakav će biti Wanin izvještaj? Možda Lovre i nije bio baš takav. I ja ponekad imam dojam da je pretjerao,ali mislim da baš nisam uvijek objektivna jer me nekad nešto naživcira bez pravog razloga!

    Maškare-ja Roku kupila samo masku za lice od opasnog vuka i na moje opće iznenađenje nosi je sav bitan!!

  27. #27
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Probat ću večeras srediti album (ali ništa ne obećavam).

    A što se Lovrinog ponašanja tiče, definitivno nema veze s promjenom lokacije. Ovih par dana mi je samo osvjestilo njegove obrasce ponašanja jer je sve bilo prenaglašeno (zbog činjenice da su bili skupa 24h dnevno). Vratit ću se na ovu temu kada ulovim malo više vremena.

    wana je išla u školu skijanja, njen MM je čuvao Juru. Kod nas sam ja bila zadužena za čuvanje, MM je skijao: ja sam (zapravo) skijala samo jedan polu-dan i jedno popodne sam uzela sat (točnije sat i po) učitelja.

    Tri puta smo navečer bili u terme. To je bilo stvarno super. Pravo opuštanje, ma savršeno. I djeca su uživala. Čak je i Lovre non-stop bio u vodi (a znate da se on ne voli kupati) i zadnji dan od MM tražio da mu na tušu opere kosu. :shock:

  28. #28
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Na kraju će ispasti da ima više onih koje su mlađe od 30 :shock:
    Osjećam se ugroženo
    ajde strpi se još malo pa ću i ja u taj klub :shock:

  29. #29
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Hi društvance, znate da ste nam falili , al bili smo previše okupirani da bismo Vam se javili.

    Dojmovi sa skijanja - odlični.
    Maruška Vam je sve rekla.
    Ja sam se naguštala, baš sam se lijepo naskijala i donekle naučila skijati (dobila sam i zlatnu medalju-zlatnu skiju) i spuštala se crvenim stazama k`o velika. Jako mi se svidjelo.

    Sve što sam do sad olajavala MM-a (ako jesam ), povlačim iz ovih stopa jer se na ovom skijanju iskazao u najboljem mogućem svjetlu. Dok sam ja skijala, čuvao je Juru, dao mu jesti, šetao sa njim, neumorno ga penjao na brdo i trčao za malim skijašem, u termama se sa njim kupao i ludirao...i još puno, puno toga lijepoga, tako da mu nemam jedne jedine zamjerke (osim što je kupio Juri kacigu i naočale-bespotrebno potrošivši 100e)
    Zaključili smo da ću dogodine ja, nadam se, biti pokolebana, pa će on i Jure u školicu.

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Baš me zanima kakav će biti Wanin izvještaj? Možda Lovre i nije bio baš takav. I ja ponekad imam dojam da je pretjerao,ali mislim da baš nisam uvijek objektivna jer me nekad nešto naživcira bez pravog razloga!
    na žalost, moj izvještaj u tom pogledu nije ništa manje kritičan od Maruškinog.
    Odnos Lovre-Jure, jednom riječju horor.

    Kao šećer na kraju, shopping u Ljubljanskom HM-u (meni je bolji Mariborski ).
    Put prošao super, vrijeme idilično...ma jedva čekam novo skijanje.
    Mare-hvala što si me nagovorila

  30. #30
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    aaaaaaaaaaaaa prekrasno, kad vas se čita odmah se dobije volja za skijanjem, ali moram priznati da mene ipak više privlače terme od skijanja

  31. #31
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Stijenčica ajde ajde sve to ide u trudnički staž . jesi doma ili radiš?
    Radim.....ja sam jedna od onih nezamjenjivih - daj zamisli da bi netko mogao nešto napraviti dobro kao ja, ako mi nije pod kontrolom, ode sve uuuuuuuuuu.................ali, dobro, znam da će me ubrzo morati proći taj supervomenovski sindrom........ali ja jednostavno nisam za bit po doma, iako mi na kraju kad već padam s nogu jaaaaaako paše.

    Ajde, skijašice, baš mi je milo kad vas ovako slušam da ste se dobro provele, osobito ovaj dio sa šopingom, s obzirom da se i ja spremam čim malo opet dođem k sebi, a s obzirom da već dva tjedna nisam baš sva svoja :/ I naravno čekamo sličice, kad god dođu, dobro dođu
    Ja se, isto ko i traktorka , iz dana u dan oduševljavam ozbiljnošću i zrelošću društvenog odnošaja svoga djeteta prema drugoj djeci......iskreno, mislim da je dobranu ulogu odigrao i vrtić, ali jaaaaaaako mi je drago da je društven, voli djecu, (više) ne tuče ih, zna što se smije, što se ne smije, upozori druge ako su napravili nešto "što se ne radi" riječima "Ali to se ne radi" , da pusu ako je on možda bio grub , čak se zna i ispričati. I što je najvažnije, nema ralike je li na svom terenu, doma, ili negdje drugje, vrlo se brzo opusti i lijepo igra....za nepovjerovat.

  32. #32
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    zna što se smije, što se ne smije, upozori druge ako su napravili nešto "što se ne radi" riječima "Ali to se ne radi" , da pusu ako je on možda bio grub , čak se zna i ispričati. I što je najvažnije, nema ralike je li na svom terenu, doma, ili negdje drugje,.
    Evo - sve što je tebi super, meni je užasno.
    Naime, Lovre je po cijele dane samo šetao za Jurom i govorio mu: Jure, to ne smije! Jure, ne možeš! Jure, nemoj! i ostale varijacije na temu. Kada ga Jure ne posluša (a naravno da ga ne posluša apsolutno nikada), Lovre ga udari. Kada ga maknemo i pokušamo mu objasniti a) da se ne smije tuči i b) da nije on Juri mama, tata, šef i da mu ne može naređivati... Lovre totalno poludi. Izgubi samokontrolu, vidiš mu bespomoćnost na licu, krenu suze, dernjava: Ali, mama, ne smije/ne može Jure...
    I tako non-stop. Ovakvih incidenata smo imali barem dvadeset puta dnevno. Bez pretjerivanja.
    Što se isprike tiče (nakon što mu skrenemo pažnju na to) uvijek se ispriča, poljubi, obeća da neće nikad više i sl.

  33. #33
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Evo - sve što je tebi super, meni je užasno.
    Naime, Lovre je po cijele dane samo šetao za Jurom i govorio mu: Jure, to ne smije! Jure, ne možeš! Jure, nemoj! i ostale varijacije na temu. Kada ga Jure ne posluša (a naravno da ga ne posluša apsolutno nikada), Lovre ga udari. Kada ga maknemo i pokušamo mu objasniti a) da se ne smije tuči i b) da nije on Juri mama, tata, šef i da mu ne može naređivati... Lovre totalno poludi. Izgubi samokontrolu, vidiš mu bespomoćnost na licu, krenu suze, dernjava: Ali, mama, ne smije/ne može Jure...
    I tako non-stop. Ovakvih incidenata smo imali barem dvadeset puta dnevno. Bez pretjerivanja.
    Što se isprike tiče (nakon što mu skrenemo pažnju na to) uvijek se ispriča, poljubi, obeća da neće nikad više i sl.
    A, neeeeeeeee, ja uopće pritom nisam mislila da on hoda za nekim i govori mu što treba ili ne treba raditi (zapovijeda, ipak, samo i isključivo meni i MMu ), nego ako je netko njega udario, on neće reagirati tako da mu vrati i da to traje unedogled, nego će mu reći: zašto si me udario, to nije lijepo, znaš da se to ne radi!" i meni je to potpuno OK, čak štoviše, puno prezrela reakcija od skorotrogodišnjeg djeteta.
    Ni izbliza namjerno ne izaziva konflikte i ne gubi kontrolu. OK, kojiput lupi, ali sam dođe do mene i kaže da je lupio toga i toga (nikada ne pokušava prebaciti odgovornost na nekoga drugoga što mi je ono potpuno predobro ) i onda razgovaramo: zašto si ga lupio, to nije lijepo, ajde mu se ispričaj, daj mu pusu - i onda uredno ode, ispriča se, da pusu i svako dijete to jako lijepo prihvati (bar u tom trenutku ). U većini slučajeva više ne moramo niti razgovarati, nego već sam riješi situaciju. Jest da ne reagiraju sva djeca isto, ali on se uvijek potrudi da s njegove strane bude sve OK.

  34. #34
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    (nikada ne pokušava prebaciti odgovornost na nekoga drugoga što mi je ono potpuno predobro )
    ovako je i kod nas, koliko god da je zvrkasta ali uvijek prizna i sama dođe ( u većini slučajeva ) reći šta je napravila
    mamin anđelak samo joj koji put roščići smetaju

  35. #35
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    A, neeeeeeeee, ja uopće pritom nisam mislila da on hoda za nekim i govori mu što treba ili ne treba raditi .
    Ma znam da nisi.
    Samo sam htjela reći kako svaka stvar može otići u krajnost i od 'pozitivne' postati 'negativna'.
    Evo možda boljeg primjera. Nakon incidenta, Lovre se uputi da se ispriča Juri. Dođe do njega, pokuša mu se namjestiti ispred lica, reći 'oprosti' i poljubiti ga... ali Jure ga ignorira. Nakon tri neuspjela pokušaja da izvrši svoju misiju, Lovre gubi kontrolu i lupi Juru.
    Itd.

  36. #36
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Mare-razumijem da ti je bed to stalno slušati od njega,ali to nije bezobrazno ponašanje po meni. A kako se inače slažu i igraju njih dva?
    Možda je Lovre samo htio imati Juru "pod kontrolom" i pokazati mu da on zna šta se smije raditi (iako uopće ne sumnjam da Jure ne zna)!

    Ma da je ponašanje tog malca bilo snimati u subotu i svaki dan si puštati kao podsjetnik kako imam super dijete. Čak i kad napravi nešto,i dalje mi se čini ok naspram onog ponašanja!
    Primjer:njih dva se otišla igrati solo u sobu,ja uvijek hoću da ga imam na oku pa sam sjela da ih vidim. Roko uzeo autiće i igra se,kopa po igračkama,sve 5. Dolazi mali ,diže veliki tricikl i baca na njega :shock: . Onda,zaljeće se sa guralicom svom snagom da sruši Roka :shock:
    Viče mu svako malo ubit ću te,lupit ću te čekićem po glavi,hoću da si mrtav :shock:
    Malu seku (od 4 mj.) je htio daviti i htio skakati po njoj :shock:

    Roko je bio skroz kul i nije se puno dao isprovocirati jer se htio igrati!
    Znala sam da će biti napeto jer je malac takav,ali ovo je horor x 5.
    Roko je mali divljak,odnosno stalno mora skakati i trčati (osim u gostima,tamo je anđeo jer ima nove igračke) ali je full dobroćudan,komunikativan i društven. Nema te negativne energije ni malo i zato sam presretna.

    A ne moram ni reći da su roditelji reagirali samo malo povišenim tonom. To mi je bila koma. Ja često urlam ali i konstantno tupim i objašnjavam po cijele dane. ok,ja imam priliku biti stalno s njim pa je to ipak drugačije,ali mislim da se neki red mora znati.
    I da...biser na kraju-malac je nakon svakih par scena završio u trećoj sobi u hranilici za kaznu,da se kao ohladi. Tamo bi urlao kojih par minuta i onda bi ga pustili. Mislim,čemu to...objasni šta se smije a šta ne,i najvažnije...postavi granice!!

    A jučer su nas baš zvali da li bi išli s njima na more!
    Definitivno ne,hvala.
    Na more se idem opustiti !

  37. #37
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Na more se idem opustiti !
    i možda stati negdje na kavu

  38. #38
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    A jučer su nas baš zvali da li bi išli s njima na more!
    Definitivno ne,hvala.
    Na more se idem opustiti !
    Šta, na Cres? reci ti njima da Patrik čeka Roka, svog idola, da se ponovno druže, i da ne možete vi njih voditi sa sobom

  39. #39
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Mare-razumijem da ti je bed to stalno slušati od njega,ali to nije bezobrazno ponašanje po meni. A kako se inače slažu i igraju njih dva?
    Možda je Lovre samo htio imati Juru "pod kontrolom" i pokazati mu da on zna šta se smije raditi (iako uopće ne sumnjam da Jure ne zna)!!
    Problem nije (samo) u tome što Lovre stalno nešto zapovijeda, prigovara... već i u tome što, nakon što ga se ne posluša, udari. A i njegova zapovijedanja u mnoštu slučajeva nisu opravdana. Npr. on se zamota u zavjesu, a Juri govori da ne smije... Često ne da ni igračke (ok, nakon što ga se upozori, uglavnom podijeli).

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Roko uzeo autiće i igra se,kopa po igračkama,sve 5. Dolazi mali ,diže veliki tricikl i baca na njega :shock: . Onda,zaljeće se sa guralicom svom snagom da sruši Roka :shock:
    Viče mu svako malo ubit ću te,lupit ću te čekićem po glavi,hoću da si mrtav :shock:
    Malu seku (od 4 mj.) je htio daviti i htio skakati po njoj :shock: !
    Ovo Lovre ne radi (pogotovo ne koristi takav rječnik!). Ali!... Ako nema baš ništa prigovoriti, zapovijediti ide za Jurom pa ga potegne za kapuljaču, pa ga 'podraga' po glavi (lagano, pa malo jače, pa još jače)... Jednostavno ga ne pušta na miru.

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    A ne moram ni reći da su roditelji reagirali samo malo povišenim tonom. To mi je bila koma. Ja često urlam ali i konstantno tupim i objašnjavam po cijele dane. ok,ja imam priliku biti stalno s njim pa je to ipak drugačije,ali mislim da se neki red mora znati.
    I da...biser na kraju-malac je nakon svakih par scena završio u trećoj sobi u hranilici za kaznu,da se kao ohladi. Tamo bi urlao kojih par minuta i onda bi ga pustili. Mislim,čemu to...objasni šta se smije a šta ne,i najvažnije...postavi granice!!!
    Mi smo Lovri svaki ali baš svaki put 'održali predavanje'. Nije pomoglo. pet minuta kasnije, scenarij bi se u potpunosti ponovio. Čak se u nekoliko situacija desilo da sam ga odvodila u drugu sobu (što se inače desi jednom mjesečno).
    Pokušala sam ga ostaviti samog u drugoj sobi... to je tek bio horror (i jedna nova priča).

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    A jučer su nas baš zvali da li bi išli s njima na more!
    Definitivno ne,hvala.
    Na more se idem opustiti !
    I da, nažalost, mislim da nećemo tako skoro na novo putovanje s wana family.

  40. #40
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja bih ih na neko vrijeme razdvojila i rekla Lovri da se neće družiti dok god ne promijeni malo svoje ponašanje (pritom bih navela par konkretnih primjera koji nisu u redu) i stvarno ih ne bih spajala sljedećih možda čak i mjesec dana, a pri sljedećem susretu pratila Lovrino ponašanje da vidim je li mu išta od predavanja ostalo, je li ga ta razdojenost trgnula, je li mu doista stalo do Jurinog društva.......ne znam, možda bi upalilo, mislim da su za to dovoljno veliki da shvate i razmisle.........to uopće ne smatram nekakvim kažnjavanjem, nego samo stvarno dati djetetu/djeci vremena da možda o nekim konkretnim ponašanjima razmisle i s dovoljnim vremenskim odmakom pokušaju odreagirati drugačije.

  41. #41
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Mial-kava će pasti kad-tad

    Stijena-jako bi voljeli opet na Cres no još naravno ništa ne znamo ,jedino znam da nećemo prije 15.7 ovaj put,nasreću!

    Mare-ne znam što bi ti ovako rekla kad ga ne poznam. A kakav je sa drugom djecom? Možda postoji neko rivalstvo među njima,možda želi biti "glavni"...ne znam.

    Definitivno da treba držati predavanja,oni su još mali i samo uporno objašnjavanje dovodi do rezultata,to sam se već sto puta uvjerila.
    Meni ta kazna sa odvođenjem na neko mjesto tipa druga soba ili slično nije dobro riješenje. Ja to recimo i da napravim Roku,on bi dobio još veći slom živaca. Prvo ga smirim (uglavnom uspijem) a onda slijedi moj monolog od par minuta. I tako dan za danom,ali mu ipak na kraju uđe u uho.

  42. #42
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ma najgore od svega mi je to što je tek ovo putovanje meni osvijestilo njegovo ponašanje.
    Naime, jučer popodne smo bili kod moje sestre i malog Šime. I Lovre se jako slično ponaša i prema Šimi. S nekoliko bitnih razlika: manje mu ima za prigovoriti jer je Šime manje aktivan, ne tuče ga nakon što ovaj ne posluša jer su prigovaranja ionako reda radi. Npr. Šime, nemoj plakati! Šime, zašto vičeš? Šime, digni rukicu! I tako dalje.
    Mi to nikad prije nismo primjećivali. A ako bi i primjetili po koju takvu 'naredbu', učinila bi nam se simpatična u stilu 'vidiš kako on brine o Šimi'.

    A ovo "dovoljno je velik"... I ja sam mislila da je. Ali onda ne znam kako objasniti činjenicu da se identična priča ponavljala i po dvadesetak puta dnevno?!
    Više puta je bio kažnjen u ovih tjedan dana (npr. oduzimanjem igračke) nego valjda u protekle tri godine. Potpuno ber rezultata.

    S druge strane spektra smo imali idilu. Buđenje s pitanjem 'Gdje je Jure/Lovre?', zajedničko gledanje crtića, čak i pokoja zajednička igra. Trajanje idile: maksimalno 15 minuta.

  43. #43
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Meni ta kazna sa odvođenjem na neko mjesto tipa druga soba ili slično nije dobro riješenje. Ja to recimo i da napravim Roku,on bi dobio još veći slom živaca. Prvo ga smirim (uglavnom uspijem) a onda slijedi moj monolog od par minuta. I tako dan za danom,ali mu ipak na kraju uđe u uho.
    Ja ga odvedem u drugu sobu da ga smirim i 'odradim monolog'. Onda on kaže da neće više nikad, kaže oprosti... Pa se vratimo. Već uhodana šema. :/

    Pokušaj da ga kaznim ostavljanjem u drugoj sobi je rezultirao baš kao što si i rekla - slom živaca. Lovre se počeo tresti, jecati, gubiti zrak... Strašno nešto.

  44. #44
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Pokušaj da ga kaznim ostavljanjem u drugoj sobi je rezultirao baš kao što si i rekla - slom živaca. Lovre se počeo tresti, jecati, gubiti zrak... Strašno nešto.
    Da...sigurna sam da bi tako i moj reagirao. Zato mislim da to nije dobro rješenje. Ne znam,ali mi se čini da su još mali za to!

    Možda je Lovre samo u nekoj takvoj fazi?
    I ja sam jesenas mislila izluditi od Roka,ali ga je prošlo.
    Tko zna što je u njihovim malim glavama i što ih sve muči,a ne znaju to objasniti!

    Možda on jednostavno voli naređivati

  45. #45
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Da. Uz činjenicu da mu je samokontrola ravna nuli... imamo ubitačnu kombinaciju.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Mare, mogu si tocno zamisliti kako je to izgledalo
    s Lovrom i Jurem jer mi imamo identicnu situaciju
    kad su zajedno Luka i njegova sestricna ( godinu i pol starija od Luke), samo sto Luka zavsi isto kao i Jure.
    Oni jedva cekaju da se vide i onda se igraju, ali
    Luki ponekad dosadi i nece se vise bas to igrati sto I hoce
    i na kraju ona njega uvijek udari i tako svaki put.
    Dok je bio manji nije se mogao obraniti jer je ona ipak bila veca,
    uvijek bi dotrcao k nama u placu. Mi smo Luku uvijek ucili da se ne smije tuci, ali MM nije mogao to gledati i rekao je Luki da joj vrati iako sam ja bila protiv toga. Jednom joj je vratio i nakon toga vise nije bas bilo incidenata, vise ga ne tuce nego pocinje vikati i iskaljaviti bijes na drugaciji nacin.
    Moja sestra je na sve moguce nacine objasnjavala I da ne moze tako i ona je uvijek obecala da ne bude vise i za par minuta ista prica.
    Sestra ju je cak i kaznila na taj nacin da ju je poslala u njenu sobu, ali
    situacija se nije popravila.
    U vrticu je skroz drukcija prica, ona je u situaciji da se uvijek igra sto njene prijateljice hoce, nikad se ne tuce , ali onda kad se vidi s Lukom to nadoknadi.
    Wana, pokazala sam MM ono sto si napisala za TM pa se nasmijao i rakao da cu i ja imati vremena za sebe

    Sto se tice godina i ja spadam u one ispod trideset.
    Ja cu za par dana navrsiti 29.

  47. #47
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj mama27 prvotno napisa
    Sto se tice godina i ja spadam u one ispod trideset.
    Ja cu za par dana navrsiti 29.
    :shock: e pa sad ste me dotukle

    Mare-daj mu malo vremena,a stalno mu tupi i nemoj odmah očekivati da će sve biti ok.Isto tako,nemoj odmah napadati-probaj mu dati priliku da će biti sve onako kako treba.
    Ja sam u tom groznom periodu stalno urlala,bio on kriv ili ne. Toliko me to ubijalo da sam ber pola nervoze prenjela i na njega.

    Mama27-gdje idete na skijanje i kad?

  48. #48
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Možda je Lovre samo u nekoj takvoj fazi?
    A i ovo je jako moguće, ja sam se isto tako bila sva izbezumila kad je Patrik prošle godine bio glavni započinjač svih tuča u svojoj grupi (osim što je bio i najstariji, pa su neki skoro bili i bebe naspram njega) i toliko sam se trudila da mu to izbijem iz glave - ostajala s njim i učila da su djeca draga, pomazila svako, da ih se ne tuče, da to nije lijepo.....pričala i pričala i dok sam ja bila tamo s njim, sve je bilo u redu, a kad sam popodne došla po njega, opet mi teta kaže da se mlatio (doduše uvijek ista, a ostale su govorile da to nije ništa neobično za tu dob :/ ).

    Koliko se god ja trudila ta ga je faza držala 2-3 mjeseca i ništa nije pomagalo, dok danas eto više uopće ne mogu zamisliti da bi on bio taj koji bi iz čista mira započeo svađu. Možda je tada u toj grupi i bio nečime frustriran, pa je to bio njegov način da ispolji frustraciju, možda je stvarno bila samo faza, pa kad su drugi malo ojačali i počeli mu vraćati, skužio je poantu, a možda je konačno i pomoglo to moje silno pričanje....ne znam, ali danas je po tom pitanju drugo dijete!

  49. #49
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Dobar dan svima!

    Za početak, Nattie2 welcome back! :D Pitala sam se gdje si jer te se sjećam još od trudnoće, još živiš u Kastvu?
    Super da si se vratila, fali nam curica...

    Kod nas sve ok, uho dobro, bili na dječjem karnevalu, predivan sunčan i topao dan, uživale 2 sata.
    Na veliki karneval nećemo jer idemo za vikend u Zg u zoo (konačno).
    Dok ne isčitam sve (i dalje nažalost od kuće ne surfam jer izgubim živce koliko je sporo a i Lea je nemoguća čim sjednem za komp), toliko!

  50. #50
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Mi smo Lovru uvijek učili (i još to radimo) da se ne smije tuči. Očito, bez uspjeha.
    A da stvar bude još luđa: Jure bi ga (po dimenzijama) mogao "u zubima nositi"...

    p.s. Jesam li onda ja najstarija?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •