Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: hrana & pelene besplatno?

  1. #1

    Početno hrana & pelene besplatno?

    bok svima ja sam emmy iz zg. imam curicu staru 4 mjeseca, a od prijateljice sam nešto čula da do godine dana mogu preko patronažne dobivat hranu i belene besplatno do djetetove godine dana. ukoliko netko zna nešto o tome, molila bi da mi malo pojasni.
    Hvala.

    P.S. tražila sam da li postoji već tema i nisam našla, sorry ak je duplo otvorena.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    164

    Početno Re: hrana & pelene besplatno?

    za pelene nisam čula ali za mlijeko da. Samo onaj tko je u teškoj financijskoj situaciji i ona majka koja stvarno iz nekog razloga nije mogla dojiti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    164

    Početno Re: hrana & pelene besplatno?

    i to ne za puni mjesec mlijeka za jedno dijete, dom zdravlja dobije donaciju i pomaže onima kome je najteže, a ima ih.

  4. #4

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    POMOĆ U MLJEČNOJ HRANI ZA DJECU DO 12 MJESECI

    Pomoć u mliječnoj hrani je oblik programa kojim se osigurava roditeljima djece u dobi do 12 mjeseci starosti, koji su korisnici pomoći socijalne skrbi sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi, odnosno roditeljima slabog imovinskog stanja, zamjenu ili nadopunu mliječnoj hrani zamjenskim proizvodima (laktovit, (kršitelj koda), humana), poštujući medicinske standarde.

    Program pomoći u naravi provodi se u okviru djelatnosti Ustanove "Dobri dom" Grada Zagreba, u suradnji s patronažnom službom Domova zdravlja - Zagreb, posredstvom koje se jednom na mjesec vrši distribucija mliječne hrane.

    Kriteriji prema kojima se ostvaruje pravo na pomoć

    Pravo na Program mliječne hrane ostvaruju:

    * - korisnici pomoći socijalne skrbi, sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi, odnosno roditelji slaboga imovinskoga stanja,
    - samohrani roditelj,
    - obitelj s troje i više djece,
    - obitelj u kojoj su oba roditelja nezaposlena,
    - majka djeteta kojem je, prema procjeni liječnika specijaliste, potrebna dohrana.


    Ostvarivanje ovog prava može se realizirati putem:

    * - Centra za socijalnu skrb Zagreb - područnog Ureda prema mjestu prebivališta, koji izdaje Uputnicu za ostvarivanje prava djeci u mliječnoj hrani za korisnike pomoći za uzdržavanje, a za korisnike drugih prava u sustavu socijalne skrbi i mišljenja Centra za socijalnu skrb Zagreb,
    - patronažne službe i medicinskih sestara Domova zdravlja Grada Zagreba i to onim obiteljima koje je ta služba tijekom svog stručnog nadzora detektirala kao potencijalno socijalno ugrožene, uz mišljenje Centra za socijalnu skrb Zagreb.


    Unazad osam godina mliječna se hrana distribuira isključivo putem patronažne službe i medicinskih sestara Domova zdravlja Grada Zagreba, i to onim obiteljima koje je ta služba tijekom svoga stručnog nadzora detektirala kao potencijalno socijalno ugrožene.
    Ustanova "Dobri Dom" Grada Zagreba će u suradnji s patronažnom službom proširiti program skrbi za djecu do 12 mjeseci u pogledu dohrane dojenčeta uvođenjem dodatne hrane, osim mlijeka, u dječju prehranu (voćne kašice, mliječna kaša, kaša od povrća, i dr.).

    Pravo na navedenu vrstu pomoći socijalne skrbi korisnici ostvaruju putem uputnice/uvjerenja od strane nadležnog Centra za socijalnu skrb Grada Zagreba kao osobe u socijalno zaštitnoj potrebi temeljem uvida u njihov socijalni status.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •