Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Istina ili ne

  1. #1
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno Istina ili ne

    dobila sam danas informaciju od kolege da nije potrebno ukopčat onu 3 kopču (gornju) kod AS sa isofixom...?
    da većina auta nema tu gornju kopču...?

    pa me zanima jel to istina..naš auto ima 3 kopče (i iznda srednjeg sjedala) al na srednjem sjedalu nema utora za donje 2 kopče...

  2. #2
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Treba. Tvoj prijatelj je u krivu. Ta treca tocka je izuzetno vazna u sprjecavanju rotacije sjedalice prema naprijed u slucaju sudara (toliko vazna da neke zemlje, kao npr. Kanada i Autralija, zahtijevaju tu trecu tocku kod svih autosjedalica, isofix ili ne).

    Nazalost, mnogi Europski auti koji dolaze s isofix kukama u sjedalu nemaju mogucnost vezanja isofix sjedalice gornjom sponom (tom trecom tockom) pa u tom slucaju mozes koristiti samo isofix sjedalice koje dolaze s "nogom" u svrhu sprjecavanja rotacije.

    U svojem autu definitivno provjeri u uputama prozivodaca da kuke iza sjedala (u gepeku ili gdje vec) za koje pretpostavljas da su za ucvrscivanje isofix sjedalice to zaista i jesu (auti cesto imaju svakojake kuke koje mogu ali i ne moraju biti namijenjene za tu svrhu pa time i dizajnirane za podnosenje tih sila).

  3. #3
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    thanks
    naše kuke zaista jesu za isofix a imamo i te gornje kopče...

    pa mislim se ne bi stavili 3. točku da nije potrebno a opet ne mogu ništa reć kad neznam dovoljno...


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •