Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: 130 g u 2 tjedna?

  1. #1
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno 130 g u 2 tjedna?

    beba ce mi napuniti 4 mj za 5 dana.
    sa 3 mj i 10 dana bile smo na sistematskom i narasla je u tih mj i 10 dana 6 cm i dobila kilu.odgodili smo cijepljenje jer je bila prehlađena.e sad..jucer je bilo 2 tj od tog pregleda i vodila sam ju na cijepljenje.vagali su je i mjerili-nije narasla nista(sto ih ne zabrinjava),a na vagi je u 2 tj dobila 130 grama!!!
    primjetila sam da se pocela buditi po noci,par dana tak negdje oko 4-5..na cicanje.sad se budi oko 6..inace je spavala do 8 ujtro..moram priznati da dosta cesto cica po danu,ima dana kada cica svakih sat i pol.ne znam kada je zadnji put cicala u razmaku od 3 sata(mozda kada je zaspala u setnji..)

    doktorica je rekla da cemo vidjeti,neka dođem na vaganje za 10 dana i ako ne bude nekog poboljsanja da cu joj mozda uvesti jednu bocicu navecer..

    uplasena sam jer je zelim sto duze dojiti,Lara mi nosi svakakve viruse iz vrtica..

  2. #2
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    S kolikom težinom je rođena? Kako je napredovala u prvih tri mjeseca?
    Bez obzira na gornje, ako je beba zdrava, zadovoljna i nema drugih "poteškoća" osim slabijeg napretka na težini, koji je očekivan nakon tri mjeseca, ja se ne bih brinula.

  3. #3
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi smo super dobivali na težini do 4. mjeseca. A onda je u 2 mjeseca dobio samo pola kile! Zaprepastila sam se i zabrinula dok nisam našla ovu stranicu:

    http://www.kellymom.com/bf/supply/enough-milk.html
    http://www.kellymom.com/babyconcerns...ts.html#charts

    Možda i tebi pomogne, bar psihički. Ono što je meni najviše značilo u svemu je izvrsno stanje mog dečka koji se normalno ponaša, spava, piški, igra i - već puzi! Očito mu ništa ne fali. Ne dam da me samo tako zabrinjavaju vage i brojke.

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    razmak od 3 sata je za adaptirano

    kod dojenja je samo jedno pravilo: na zahtijev
    Nera je od rođenja sisala svakih 1,5-2 sata i bar 3x po noći
    koliko hoće i kad hoće

    češće sisanje će povećati proizvodnju, samo joj daj da doji i obje po podoju i po par izmjena u jednom podju
    mlijeko će se uskoro povećati

  5. #5
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    evo,bila sam na onom vaganju nakon 8 dana i dobila je jedva 90g..po noci me budila i po 4 puta i cijele dane je visila na ciki.tako sam joj dala adaptirano prije spavanna(u ponoc) da vidim..prvu noc je spavala do 5,a drugu opet po starom bez obzira na tu bocicu..(prije je spavala do 8 ujutro)kao da je nije niti dobila a niti je ne popije bogzna sta..nekih 100ml..posto sve ovo vec jako dugo traje-jel stvarno moguce da je ona gladna?..po danu se ljuti na ciku a i po noci..cica pa se dere pa povuce pa se dere i tako stalno u krug?sta joj je??..nije mi jasno posto ju ocito niti to adaptirano ne zasiti...

  6. #6
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Kak uopće znaš i pratiš do kada spava, koliko se često budi, zašto se opterećuješ toliko satnicom?

    Nema uspješnog dojenja ako gledaš na sat i opterećuješ se tim?

    Sa svakom bočicom sebi smanjuješ proizvodnju mlijeka, morala bi izdojiti najmanje toliko koliko popije na bočicu da ne narušiš ravnotežu.

    Dojena djeca manje dobiju na kilaži upravo u tom trećem-četvrtom mjesecu i vrlo često pedijatri počnu uvoditi tu famoznu nadohranu navečer.

    Ja sam se skoro na nož posvadila s našim pedijatrom kad je i meni dao isti takav savjet kod mojeg trećeg sina. To isto napravio je i mojoj kolegici. Nismo ga poslušale i nastavile smo samo dojiti kad god su to naša djeca htjela. Ona je dojila do godine dana, ja još uvijek.

    Kad dojiš dijete - to većinom znači da ćeš po noći manje spavati i češće dojiti u odnosu na djecu odraslu na bočici. Pa šta? Ne dižeš se praviti bočicu i prikopčaš si dijete kraj sebe gotovo u polusnu, ono se lijepo sklupča kraj tebe i posisa koliko treba i nastavi dalje. Nekada će odspavati nekoliko sati, a nekada će se buditi svakih sat vremena. Svaka noć ima svoj raspored, najbolje je ne biti opterećen time, uživaj u bliskosti s djetetom jednom na noć ili pet puta na noć, dijete zna zašto to baš tako mora biti.

  7. #7
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    mogu samo potpisati sanjicu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •