Vidi rezultate ankete: Drugi porod je bio

Glasači
50. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Brzi i laksi od prvog

    34 68.00%
  • Otprilike istog trajanja i tezine

    9 18.00%
  • Tezi i duzi od prvog

    7 14.00%
  • Sjecam se samo treceg....

    0 0%
Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Anketa o drugom porodu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno Anketa o drugom porodu

    Ponukana predivnom pricom mame Olivije, u nadi da cu i ja tako... moram pitati visestruke mame da li je njihov drugi porod bio brzi i laksi.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    dušo zaboravila si odgovor
    - duži i lakši

    Ako hoćeš da ti glasam, javi se moderatoricama da dodaju odgovor (duži jer je bio donekle prirodan, neforsiran, za razliku od prvog forsiranog, iz toga razloga i lakši da ne misliš da je čudna kombinacija)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Moj drugi porod bio je malo bolniji i dugotrajniji od prvog. Ali, vanjski faktori su bili u pitanju.

  4. #4
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Meni je objektivno prvi bio lakši jer sam imala epiduralnu, ali što se tiče trajanja i napora, bili su tu negdje.
    Kaj ninet, sitno brojiš?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Cure, cijenim ja i ove opisne odgovore...Da sad ne peglam moderatore...
    Ma nafurala sam se nakon Olivijine price da ce mi drugi porod biti expresniji od prvog pa jos trazim statisticku potvrdu...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    hm, pa nije ti to baš daleko od istine. Meni je bio duži jer sam više od polovine poroda odradila sa bezbolnim trudovima (za koje slučajno znam da su bili trudovi i kad su počeli). Ali da sam došla u bolnicu kako sam planirala tek nakon što me prišarafilo za pravo, rekla bih da je bio kraći jer je taj bolni dio bio kraći, a žene obično odatle broje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Drugi je bio duži i lakši. Duži jer se sam odugovlačila s poštenim trudovima do smjene doktora koji mi je bio po volji 8) . Kad je krenulo zaozbiljno trajalo je za, recimo, petinu vremena kraće nego prvi porod. Bila sam svjesnija što mi se događa s tijelom pa smo moje tijelo i ja bolje surađivali . Zato mi je bilo lakše.

  8. #8
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    drugi - duži i teži

  9. #9
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    brži, lakši, ljepši... trudove nisam ni skužila, došla u rodilište 8 prstiju otvorena, rodila u dva truda od ulaza u rodilište sveukupno niti pol sata... sretno

  10. #10
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    brži, lakši, ljepši... trudove nisam ni skužila, došla u rodilište 8 prstiju otvorena, rodila u dva truda od ulaza u rodilište sveukupno niti pol sata... sretno
    Slično i meni, al' sam ja trudove kužila... Samo su bili milijun puta lakši od onih prvih, zdripanih.

  11. #11
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Brži i puno, puno ljepši, lakši i manje bolan. Nije da mi je prvi porod bio baš tako strašan, ali zadnjih sat vremena je bio zdripan, pa je bilo daleko od savršenstva, ali kad pomislim na drugi porod, samo se osmjehnem, jer je bilo baš lijepo, trajalo je sve skupa točno 4 sata - od 1. truda do izgona, bolovi su bili malo teži tek zadnjih 15-ak minuta, ali čak ni to nije bilo tako strašno, samo par bolnijih trudova, dok bebač nije izašao na ovaj svijet

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni je drugi porod bio najlakši i najbrži( sat vremena sve skupa) iako je i treći bio lagan ali je trajao malo duže.Prvi mi je bio najteži

  13. #13
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Meni je drugi porod bio najlakši i najbrži( sat vremena sve skupa)
    Kaj znači sat vremena sve skupa???
    Od prvog truda do izlaska beba je prošlo samo sat vremena?

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    drugi jest bio kraći - od pucanja vodenjaka bez ikakvih trudova do poroda prošlo je 16 sati (a od prvog prvcatog najmanjeg truda do poroda samo 7 sati ).
    prvi porod je od prvog truda do poroda trajao 20 sati (znači 20 sati trudova), uz drip .
    što se lakoće tiče, ja sam i prvi i drugi doživjela kao dosta lake.

    međutim, drugi mi je bio ljepši, puniji, životniji, emotivniji, ma totalno prekrasan (odmah mi se plače od uzbuđenja kad se sjetim )

    e da, i nakon prvog sam se oporavljala 2 mjeseca, a nakon drugog se nisam imala od čega oporavljati

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Prvi je bio uz drip, 2.moj!
    Prvi u neizvjesnosti, drugi ispunjena iprepuštena zbivanjima.
    Prvi uz dugi oporavak, drugi ko što Lut kaže-od čega ću se oporavljat


    Good luck

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Meni je drugi porod bio najlakši i najbrži( sat vremena sve skupa)
    Kaj znači sat vremena sve skupa???
    Od prvog truda do izlaska beba je prošlo samo sat vremena?
    Da!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Mislim da je ovo nemoguće, nego je vjerojatno kao kod mene, više od pola su bili bezbolni neosjetni trudovi, ali koji su itekako odradili svoj posao. Čak je jedan takav kod redovne kontrole zabilježen na ctg-u, nakon čega je dr. odmah digla frku i htjela me sprašiti u rađaonu, te naravno ubrzati sve bušenjem vodenjaka i tko zna čim još - a ja sam pitala kakvi trudovi, pa neću se poroditi u sat vremena odoh ja doma, pa se vratim kad osjetim prve bolnije trudove. I tako sam i napravila.

  18. #18
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam u rodilište došla 6 cm otvorena,bez ijednog truda.Došla sam na kontrolu a oni su me ostavili roditi.U boksu sam bila od 20 do 21 kad sam rodila.Tako da je moguće,od prvog truda do izlaska bebe sat vremena.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    ninet draga, oba puta s dripom no nije išlo drugačije...
    Niti jedan put nisam bila otvorena niti malo.
    Oba puta dobila drip u 10.30, prvi put rodila u 19.30, drugi put u 14.10 :D

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Trina, vjeroatno od prvog truda kojeg si osjetila. A tko zna koliko ih je bilo prije toga koje nisi osjetila. Kažem da su mene trudovi koje nisam osjećala otvorili do 5cm i više od toga.
    Sumnjam da se žena može u sat vremena otvoriti od 1 cm do 10 cm. Ali mi je vjerojatno da se pod bezbolnim trudovima otvori npr. do 8cm, pa osjeti samo zadnjih par i misli da su to bili jedini trudovi.

  21. #21
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    hm... trudovi su bili jaci ali cu krace trajali, ali je sam porod bio otprilike jednake duzine...
    prvi put sam dosla u rodiliste oko ponoci,vec sam imala trudove, rodila sam u 6:40h ujutro (drip sam dobila u 6:20)
    drugi put sam dosla u rodiliste oko 15h jer mi je pukao vodenjak ali jos nije bilo trudova... oni su poceli tek oko 18:30, oko 20 h su mi rekli da me premjestaju iz predradjaone u boks, malo sam prosetala, u 21h sam vec rodila!!

  22. #22
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ja sma odgovorila da su bili iste dužine
    od prvih trudova do izgona 3 i pol sata i izgon 20 min

    samo 1. trudove sam dočekala u bolnici, dobila klistir, probili vodenjak i dobila nešto protiv bolova
    a 2. sam večinu odgulila doma, u 5 došla u bonicu u 6 rodila
    bez ijedne intervencije, čak ni klistir

    oba puta sam prenjela
    1. put 10 dana
    2. put 7 dana

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Trina, vjeroatno od prvog truda kojeg si osjetila. A tko zna koliko ih je bilo prije toga koje nisi osjetila. Kažem da su mene trudovi koje nisam osjećala otvorili do 5cm i više od toga.
    Sumnjam da se žena može u sat vremena otvoriti od 1 cm do 10 cm. Ali mi je vjerojatno da se pod bezbolnim trudovima otvori npr. do 8cm, pa osjeti samo zadnjih par i misli da su to bili jedini trudovi.
    Da ali ja ne računam trajanje poroda toliko dugo koliko je moglo trajati nego otkad sam osjetila bolove.U mom slučaju na drugom porodu je to bilo ravno jedan sat.Sad,jeli otvaranje 6 cm koje ja nisam uopće osjetila trajalo 5 sati i li 5 dana prije toga,to mi uopće nije važno,ja svoj porod računam od prvog truda koji sam osjetila do izlaska bebe.Mislim da i ninet zanima koliko dugo je trajalo porod u smislu boli a ne pretpostavki koliko je moglo trajati prije.Ženu zanima jeli nas bolilo kraće ili dulje a ne informacije o vjerojatnosti da se žena otvori toliko i toliko cm u toliko i toliko vremena.
    E da,kažeš da je nemoguće 10 cm u sat vremena.Na prvom porodu otvorila sam se 9 u jedan sat.Ipak je moguće ali je bilo stravično

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ja ustvari ne mogu odabrati nijedan ponuđeni odgovor,
    jer on bi glasio:drugačiji

    prvi je bio carski,drugi vaginalni

    totalno druagačije,možda bih mogla reći da je drugi za mene bio lakši,trajao je 15 sati(u bolnici 4)

    uspoređivati ću drugi s trećim,nadam se

  25. #25
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Cure, oprostite što malo uzurpiram temu ( Ninet, nemoj se ljutiti molim te ) mogu li Vas pitati da li je moguće u prvoj trudnoći uopće ne imati efektivne trudove i roditi na drip, a da drugi put normalno rodiš uz svoje trudove :? Meni su rekli da je to možda i genetski, jer je i moja mama mene rodila uz drip, bez svojih efektivnih trudova pa me sad zanima da li je to ipak kod nekoga uspjelo? Hvala!

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa
    Cure, oprostite što malo uzurpiram temu ( Ninet, nemoj se ljutiti molim te ) mogu li Vas pitati da li je moguće u prvoj trudnoći uopće ne imati efektivne trudove i roditi na drip, a da drugi put normalno rodiš uz svoje trudove :? Meni su rekli da je to možda i genetski, jer je i moja mama mene rodila uz drip, bez svojih efektivnih trudova pa me sad zanima da li je to ipak kod nekoga uspjelo? Hvala!
    Naravno da je moguće.
    Doktorska teorija o efektivnim trudovima i upotrebi dripa je vrlo širok i prenapuhan pojam.
    Pretpostavljam da ti mamina mama(tj.baka) nije rodila sa dripom.
    Pročitaj ovaj tekst možda ti bude ujasniji mehanizam nastanka i nestanka efikasnih trudova
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...t2ID=&Show=884

  27. #27
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Meni je objektivno prvi bio lakši jer sam imala epiduralnu, ali što se tiče trajanja i napora, bili su tu negdje.
    Kaj ninet, sitno brojiš?
    otprilike ovako.
    s tim da mi je vrijeme iza drugog poroda bilo neizmjerno lakse jer nisam rezana (ni popucala)

  28. #28
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    javim ti za koji dan al isto se nadam Olivijinom scenariju, obzirom da sam Iana rodila za 6 sati od prvog gotovo bezbolnog truda

    od toga 2 sata u bolnici, a samo 35 minuta u rađaoni

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa
    Cure, oprostite što malo uzurpiram temu ( Ninet, nemoj se ljutiti molim te ) mogu li Vas pitati da li je moguće u prvoj trudnoći uopće ne imati efektivne trudove i roditi na drip, a da drugi put normalno rodiš uz svoje trudove :? Meni su rekli da je to možda i genetski, jer je i moja mama mene rodila uz drip, bez svojih efektivnih trudova pa me sad zanima da li je to ipak kod nekoga uspjelo? Hvala!
    ma naravno da je moguće, ali ako ne inzistiraš da pokušaš bez dripa, sigurno ćeš ga opet dobiti. Pa dijagnoza za drup je nešto tipa "inertna maternice", pa po tome ispada da 80% hrvata ima inertne maternice. Gotovi smo, nema nam spasa bez dripa

  30. #30
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Meni je objektivno prvi bio lakši jer sam imala epiduralnu, ali što se tiče trajanja i napora, bili su tu negdje.
    Kaj ninet, sitno brojiš?
    X

  31. #31
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    prvi grozan uz drip, epiduralnu i visoku temp + noa dobio infekciju, 16 h od pucanja vodenjaka

    drugi 14 h od pucanja vodenjaka, ali sa kratkim trudovima koje sam prohodala i bila svjesna svakog trenutka, neusporedivo iskustvo!

    samo da napomenem, temp sam zaradila pod njihovim nadzorom, a 2. put sam sa puknutim vodenjakom šetala oko bolnice i pišala u šumarku pa nisam dobila infekciju iako su mi oni na taj račun htjeli uvaliti preventivno antibiotik

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    a 2. put sam sa puknutim vodenjakom šetala oko bolnice i pišala u šumarku
    i nekako mi uvijek ispada da ovakvi porodi sa šetanjem doma ili oko bolnice završe relativno lagano, ono tipa kad sam konačno ušla u bolnicu bebu su jedva stigli uhvatiti

  33. #33
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Citiraj aries24 prvotno napisa
    a 2. put sam sa puknutim vodenjakom šetala oko bolnice i pišala u šumarku
    i nekako mi uvijek ispada da ovakvi porodi sa šetanjem doma ili oko bolnice završe relativno lagano, ono tipa kad sam konačno ušla u bolnicu bebu su jedva stigli uhvatiti
    x


  34. #34
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    joj, super, onda se nadam da ću ovaj put biti bolje sreće, tj. čekati ću doma što je dulje moguće! Sretno svima!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •