Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 207

Tema: Šivanje pelena, 14. dio

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    danas sam bila kod bake na tečaju šivanja ( izludila me dva sata ) i skužila sam poantu ( poskrivečki jer je ona htjela da za početak cijeli dan samo radim obične šavove :? ), na moju sreću mašina je crkla jer sam bila na rubu živaca jer mi nije dala da išta probam i sad sam definitivno odlučila kupit novu mašinu ( ak može mm kupit novi mob za tisuću kuna mogu i ja kakvu takvu mašinu ), nego molim pomoć onih iz Zg gdje da pogledam i kakve su cijene, koje su preporuke itd.

  2. #2
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Ja koristim Toyotinu,neki osnovni model,kupila je za otprilike 1000kn u jednom vecem trgo.centru vise ne sjecam.Za kucne potrepstine i pp super.Inace ucila sam na maminoj bagatici staroj cca.20g,svaki cas je bila za nositi kod majstora i onda nam je puko film i kupili ovu.Znaci sve ovisi o zahtjevima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ti poludila sa mašinom starom 20 god. a zamisli kak je meni bilo sa mašinom starom 39 god i bakom od 80 god kojoj su pomalo otišli i živci i vid , vidla sam baš te Toyotine u katalogu od Neckermana i izgledaju mi čisto ok, morat ću u potragu po dućanima, hvala
    e sad da se vratimo na temu pelena, nisam sigurna da sam dobro izvadila krojeve sa interneta pa vas molim da mi date mjere u centimetrima za pelene NB, S i M ( otprilike kolika je širina ušiju i dužina cijele pel. te širina između nogu ) tek toliko da usporedim i prilagodim

  4. #4
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Citiraj Storky prvotno napisa
    Ja za noć koristim poketice izrađene od frotira izvana i flanela iznutra, a punim ih tetrom. To mi je najbolja kombinacija. Flis je isto dobar, no on se uglavnom koristi kao vanjski sloj s obzirom da nije pamuk. To je uglavnom to što možeš naći kod nas.

    Gaze ima za kupiti, a pretpostavljam da ima i materijala od kojeg se izrađuju tetre, ali ga ja nisam nigdje našla.
    Ovo je odgovor i za Ivanu B-G!

    U Zagrebu u Nami ima za kupiti tkanina kao za tetrice,odnosno to je gusce tkanje kao gaza.Znaci u Nami ima za kupiti od gaze do tetra materijala sve gustoce.Ja sam kupovala za raditi krpice,al se ne sijecam cijena vise.Treba probati i u Nas dom trgovinama,oni imaju veliki izbor tih jednostavnih tkanina.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    taj sam isprintala sad kužim sve je ok, joj ne mogu dočekat da počnem bolesna sam, jel se vama kad dogodi da imate neku ideju i onda ne možete normalno spavat dok to ne izvedete, meni se to često događa, npr. nisam bila mirna dok nisam napravila policu za cvijeće, mm misli da nisam normalna al kad meni neka kreativa padne napamet onda je to gotova stvar, samo što on još ne kuži da su moje ideje ekonomične i multifunkcionalne

  6. #6
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Pozdrav mamama sivacicama. Duuugo me nije bilo na forumu, ali povremeno sam nalazila malo vremena i pocela dopunjavati nasu kolekciju domacih pelenica. Noviteti su dodani ovdje.

  7. #7
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ornela prekrasne su

    jako mi se sviđa kroj sa širokim ušima! I za reciklažu, ja upravo šijem našu novu hrpicu recikliranih...

    Inače, i ja sam ponosna vlasnica Toyote, nakon stare Bagatice, i zadovoljna sam kako me služi

  8. #8
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ornela

  9. #9
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    ornela, pelenice su ti slatke :D
    pamucna dekica koja je postala pelenica i reciklažna su

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    kupila sam Toyoticu i savršena je, nakon što sam probala na Bagatici ovo je nešto sasvim drugo ( nema mučenja ) :D , dijete bi znalo šivat na njoj koliko je jednostavna, ja sam još uvijek u potrazi za pulom u Zg, noćima ne mogu spavat jer stalno razmišljam gdje bi toga moglo bit, onda mi je jedan čovjek reko da pogledam u Bauhausu, još nisam stigla al ću ić pogledat, ono što me zanima je to da li PUL dodirom podsjeća na najlon ili je malo mekaniji i rupičastiji i vunastiji ( slično mikrofibri- ne znam jel to dobra usporedba ) :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagrebačka županija
    Postovi
    31

    Početno

    Ornela_m pelenice su stvarno super!!!

    lilamili nemoj se mučiti, stvarno pul-a nema kod nas za kupiti, ja sam isto kao i ti u nadi da ću ga negdje pronaći sve ispitivala, no uglavnom kod nas nisu ni čuli za njega.
    Dakle što se tiče opipa, on može biti pamučni tj sa vanjske strane je pamuk ili poliesterski. Odnosno može biti pamuk ili poliester laminiran.
    Mislim da sam to dobro objasnila, ako nisam neka me netko ispravi.

    Najbolje ti je naručiti iz http://verybaby.com/ Od njih ti stvarno dođe za 10-ak dana i cijena je ok. Jedino što trenutno nemaju šareni nego samo jednobojni koj je ok za zaštitne gaćice. Ja stalno pišem o njima, ali stvarno sam zadovoljna. Iz Wazoodla još ništa...

    Pozdrav svima!!!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    aishwarya koliko si ti u mulleru platila taj strojček za metalne drukere i kak ti to funkcionira
    storky hvala na odgovoru, ja ne mogu vjerovati da nema tog pula kod nas :? pa gdj emi to živimo, a da netko otvori firmu za uvoz

  13. #13
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    aishwarya koliko si ti u mulleru platila taj strojček za metalne drukere i kak ti to funkcionira
    Joj, tko bi se tog sjećao...Valjda tridesetak kuna??NIje ti to strojček, nego komad plastike po kojem lupaš čekićem ili ga stisneš kliještima. Uglavnom, služi svrsi ako te drukere koristiš kao ja - dva komada tako da se pelena može podesiti u dvije veličine, a ako bi to htjela koristiti za kopčanje pelena umjesto čička - preskupo.

  14. #14
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Cure jel netko radi pelene iz vise dijelova, mislim jel se to moze? Citam da je ornela napravila od nogavica pidjame. Nema sanse da iskrojim cijelu sa usima od nogavice, jel to onda u dijelovima :? Imam i neku posteljinu od onog namreskanog materijala, krepa jel se da od toga sivat pelena jel ga bas ne volm koristit.

  15. #15
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Cure jel netko radi pelene iz vise dijelova, mislim jel se to moze? Citam da je ornela napravila od nogavica pidjame. Nema sanse da iskrojim cijelu sa usima od nogavice, jel to onda u dijelovima :? Imam i neku posteljinu od onog namreskanog materijala, krepa jel se da od toga sivat pelena jel ga bas ne volm koristit.
    Moze se, naravno. Prvu takvu iz dijelova sam napravila od uskog komada flanela kojeg mi je bilo zao baciti, pa sam iskrojila centralni dio pelene jer je taman bilo siroko koliko treba da se pokrije guza, a onda "nadostukala" usi drugim komadima i sve je super funkcioniralo.

    Od krepa sam napravila dvije pelene, ponajvise zato jer je vedre zute boje. Ali, ne svidja mi se kako se vec ofucao, pa sam odustala od njega.

  16. #16
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ornela_m super su ti pelenice reciklaža rulz! :D
    mina30 jel' stiglo?

  17. #17
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Vjesticice jos nista nije stiglo
    cure ja koristim cicak sirine 2 cm, za sada mi se to cini ok, rodina pusa ima cicak 2.5cm. Primjetila sam da vecina vas koristi siri cicak ili poduplate ovaj tanji. Zasto? Jer se izluze s vremenom ili sta?

  18. #18
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Vjesticice jos nista nije stiglo
    cure ja koristim cicak sirine 2 cm, za sada mi se to cini ok, rodina pusa ima cicak 2.5cm. Primjetila sam da vecina vas koristi siri cicak ili poduplate ovaj tanji. Zasto? Jer se izluze s vremenom ili sta?
    Nadam se da će ovaj put stići
    Dupli čičak koristim jer bolje hvata kad ga je više

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagrebačka županija
    Postovi
    31

    Početno

    ja koristim čičak od 3cm jer mi je stvarno puno jači i ljepše su mi pelene. Nekad sam koristila 2cm no uglavnom sam ih sve morala promijeniti, jer su oslabili.

  20. #20
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Gdje ima u zagrebu kupiti siri cicak? Ja sam kupila u Nami i u Šivanolu i imaju samo 2cm. Ovaj u nami je skuplji ali je puno finiji.
    Inace u Šivanolu se mogu naruciti krojacke skare za ljevake ako nekome treba kostaju 60kn vece i 40kn manje.

  21. #21
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Gdje ima u zagrebu kupiti siri cicak?
    Imali su ga u Omnitehu kad sam zadnji put bila, jedino kaj moraš kupiti cijeli kolut.

  22. #22
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Gdje ima u zagrebu kupiti siri cicak?
    Ja sam kupila u Martićevoj, u jednoj od one dvije trgovine sa zavjesama i dekorima

  23. #23
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Cure,potreban savet iskusnih-jedna moja duxerica od flisa resila da pogine za Pikinu guzu,pa me zanima da li taj sloj od flisa da stavim do guze,da bi preko noci imala kakav-takav osecaj suvoce,ili je bolje kad se stavi spolja,kao nepropusni sloj?I da li je nepropusan?

  24. #24
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Evo malo smo se ponovili

    S nekima sam jako zadovoljna kako su ispale, s nekima malo manje zadovoljna. Mutt. kroj mi se jako sviđa, ali mi bez endlerice rubovi ne ispadaju baš uredno, pa mislim da ću ih možda opšiti kosom trakom ako se budu jako cufale u pranju...i ako budem imala živaca...
    i tako mi je trebalo par tjedana da završim ovu turu pelena...

  25. #25
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Marija, prekrasne su mi tvoje pelenice!

    Koliko slojeva stavljaš u uložak? I jako mi se sviđa RP kroj. Ima ga na netu?[/b]

  26. #26
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Marija bravoooo!
    Htjela sam ostaviti komentar u albumu, ali izgleda nisi uključila tu opciju.
    Pelene su ispale baš super! A i višestruka reciklaža je supercool :D
    lucij@ RP=rodina pusa, nema na netu, al' ima za kupiti

  27. #27
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    hvala cure, nisam ni znala da ima opcija za komentare u albumu

    Kroj rodine puse sam skinula sa same raširene pelene, i taj kroj na kraju mojoj curi i najbolje paše, naopake mutt. (one spajane lice na lice pa preokrenute) su joj malo preplitke, mutt. su joj isto dobre, a ottobre nam je savršen za noć.

    u uložak stavljam kako kad - noćne 4 sloja frotira + 2 sloja frotira koji su samo djelomično prišiveni, dnevne do 8 slojeva flanela, ili stavim i koji sloj frotira iznutra (platila su glavom i dva stara ručnika), a onda flanela stavim manje, uglavnom improviziram, ali kod samog šivanja se uglavnom držim uputa koje je vještičica stavila

  28. #28
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ma znam da je RP Rodina pusa, mislila sam da je ona možda po nekom poznatom kroju. Naše pelenice su po nekom improviziranom kroju, zadovoljna sam, ali možda je ipak malo preširok na sredini. Neke pelene su nam sada knap pa uskoro krećem na šivanje novih tako da se malo raspitujem. Do sad smo imali poketice, ali mislim da će ove buduće imati prišiven uložak. Također bi voljela da su AIO, a kako tog nesretnog PULa kod nas nema razmišljam o flisu. Zanima me isto što i MarikuPiku, može li pelena od flisa stvarno ići bez covera i hoće li mu ljeti biti vruće u takvoj peleni?

  29. #29
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Marija,bas sam uzivala gledajuci tvoj albumic!I bravo za mamu koja ,pored troje dece,ima vremena da sije pelene!!!!!!Ovo cu definitivno linkati drugarici koja je treci put trudna i ne zeli bebu iz straha kako ce se snaci sa troje ....

  30. #30
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Marija
    MarikaPika, lucij@ Nisam radila pelene sa flisom, pa ne znam ništa o osobinama istih (da ne ispadne da ignorišem pitanje )

  31. #31
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Eto, toliko petljanja s PUL-om, ispitivanja gdje naručiti, vaganja....na kraju se odlučim za Celtic Cloths, platim i...ništa. Ignoriraju me skroz, ne šalju robu, ne odgovoraju na mailove.
    Ima li tko iskustva s njima i kaj uopće da se radi ako ti jednostavno ne pošalju robu?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagrebačka županija
    Postovi
    31

    Početno

    Haj svima!!!

    Marija odlične su ti pelenice.

    Što se tiče flisa, ja sam ga stavljala i iznutra i pratila guzu moje malene, sve je bilo ok pa ju redovito koristimo i super nam je. Inače flis stavljam izvana i uglavnom mi promoči, no u kombinaciji sa zaštitnom, sam potpuno sigurna. Možda po ljeti kada nema štramplica koje stišću.

    Što se tiče naručivanja iz vana ja još uvijek čekam iz Wazoodla i također ne odgovaraju na mail-ove jer mi još uvijek piše da mi je narudžba u procesu. Ne znam kada će to stići.
    Shogi jel i ti još čekaš?

    Celtic Cloth sam škicala, ali nisam nikada tamo naručivala, pa ne znam.

  33. #33
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    dali se sjecate mog pitanja u vezi vunenog dzempera MM-a? e pa, skrojila sam sinu zastitne, pa dala kolegici da ih sasije. neki dan sam ih lanolizirala i nocas su prvi put dosle na guzu. ma ja sam odusevljena!!! nisu niti malcice promocile i tako su postale fino mekane (valjda od lanolina?)....ma bas sam odusevljena. nisam znala da su vunene gacice tako jednostavne za koristenje i navrh svega pouzdane!? :D rado bih vam pokazala slikicu, ali nemam nikakav online album.... moja greska

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Bok svima!!
    Ja sam jedna trudnica koja silno želi platnene pelene za svog malog popišanca i ima mamu koja super šiva (čak i kapute )
    Imam neke primjere pelena i krojeve koje sam nabavila preko neta.
    Ono što me zanima je gdje vi koje šivate nabavljate materijale i koje najčešće koristite za unutrašnjost.
    Moja mama planira uglavnom pamučni frotir, al mene zanimaju i ostale opcije.
    Inače znam kupovati materijale u Emporiu kod Doma sportova, eventualno Ljerki na Savici.

    I da, zanimalo me jel netko na kraju pronašao ima li u RH bambusa ili ga treba naručivati. Možda ga ima u Sloveniji?

    Planiram ići na Rodinu radionicu za pelene (za ovu sam malo kasno uočila obavijest, al dobro).

  35. #35
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Eto, toliko petljanja s PUL-om, ispitivanja gdje naručiti, vaganja....na kraju se odlučim za Celtic Cloths, platim i...ništa. Ignoriraju me skroz, ne šalju robu, ne odgovoraju na mailove.
    Ima li tko iskustva s njima i kaj uopće da se radi ako ti jednostavno ne pošalju robu?
    nekada davno sam od njih naručila pelene i sve je bilo OK. poštarina je bila jedna od manjih koje sam platila i dosta brzo su stigle. prije narudžbe sam provjerila mailom dal šalju van i koliko bi otprilike bila poštarina i brzo su mi odgovorili na mail. jednom sam čak bila pitala i za bambus koji sam htjela naručiti preko njih i bili su mi jako brzo odgovorili na mail. ne znam što im je sad :/

  36. #36
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj šapica prvotno napisa
    Bok svima!!
    Ja sam jedna trudnica koja silno želi platnene pelene za svog malog popišanca i ima mamu koja super šiva (čak i kapute )
    Imam neke primjere pelena i krojeve koje sam nabavila preko neta.
    Ono što me zanima je gdje vi koje šivate nabavljate materijale i koje najčešće koristite za unutrašnjost.
    Moja mama planira uglavnom pamučni frotir, al mene zanimaju i ostale opcije.
    Inače znam kupovati materijale u Emporiu kod Doma sportova, eventualno Ljerki na Savici.

    I da, zanimalo me jel netko na kraju pronašao ima li u RH bambusa ili ga treba naručivati. Možda ga ima u Sloveniji?

    Planiram ići na Rodinu radionicu za pelene (za ovu sam malo kasno uočila obavijest, al dobro).
    Ovo sam ja skupila kroz bivse topike o sivanju:
    Za materijale trgovine: Bonoteks na Culineckoj 27, Lantea, Svijet tkanine, Nas dom, Pamigo u Ilici u Vrapcu
    materijali:
    izvana: posteljno platno, šifon, mako, pamucni saten, velur
    iznutra: pamucni velur, flanel, dupli flanel, pliš, svila, felpa
    zastitne gace: 100% vuna: štof ili vuneni džersej

  37. #37
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Eh bambusa kao i pula nema za kupiti u Hrvata!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    evo ja se dugo nisam javljala, :/ pa bacila sam se na šivanje, sve je ispalo super još neke stvari ću doradit, uskoro ću postaviti i slikice čim mi dođe seka da mi pokaže kako, nego gdje sve ima Lanteinih dućana i gdje je najbolji izbor makoa i flanela i naravno velura za koji me svi blijedo gledaju, također pokušavam pronaći i jersej sa uzorkom please help

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    e i da ne čitam sve prethodno koliko slojeva i čega stavljate u pelene, meni se nekako najbolje čini fited pelenica sa malo tanjim soakerom pa još jedan uložak vani ( brže se suši ), i nekako mi se posteljno platno čini malčice prekruto za pelene-ili se varam

  40. #40
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    gdje je najbolji izbor makoa i flanela i naravno velura za koji me svi blijedo gledaju, također pokušavam pronaći i jersej sa uzorkom please help
    Ja sam lijepe materijale znala naći u Pamigu, Bonoteksu i Emporiju...Zapravo samo trebaš dobro pronjuškati. Flanela ima najviše u Pamigu.

  41. #41
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Flanela ima najviše u Pamigu.
    A najpovoljniji je u Bonoteksu, jednobojni širine 2,40 je po 30 kuna.

  42. #42
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Evo i mene. Cure koliko vam treba da sasijete jednu pelenu, sati ili minuta? S obzirom da sam zam zadnju sila za valentinovo i sada dvije nove meni ispada da mi treba tjedan dana za jednu pelenu , ali stvarno mi treba jako puno vremena, ili mi se tako cini.
    Sto se ove crvene tice, konacno ja sjela za masinu, prosijem unutarnji i vanski dio, okrenem kad ono meki cicak unutar pelene umjesto vani , ja se skoro rasplakala od muke, treba sad sve oparati, i otisla uspavati dijete. Vratim se ja i za dva sata pazljivo oporim pelenu, pogledam kad ono oporen i cicak sa jedne strane. Mislim si sta je sad, pa nisam dirala cicak :? . Kad ono, mom muzu bilo zao sto sam tuzna i htio mi pomoci, on je cuo da spominjem cicak pa ga je krenuo oporiti i tako mi napravio jos dodatno posla, ma sta da kazem nije ni cudo da mi treba sto godina za pelenu sasiti.

  43. #43
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mina30 super su pelene!
    ______________________________________
    Koliko mi vremena treba za jednu pelenu? :? Nemam pojma...
    Zavisi da li je već prethodno iskrojena ili ne. Većinom nakrojim jedan dan sve što mi treba, pa kasnije šijem već skrojeno.
    Ako je već iskrojeno sve što treba, treba mi, ako me ne prekidaju (što je najčešće neizvedivo ) i ako pelena nema neke kerefeke po sebi (aplikacije, specijalne štepove itd) oko sat vremena.
    Ako se i krojenje računa u potrebno vrijeme onda treba puno više vremena, jer rijetko baš sve pravim od novog materijala, a za raciklažu treba više vremena za krojenje (okreni-obrni da sve stane )
    Nadam se da te nisam skrooooz ubedirala

  44. #44
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    mina30, pelene su super. I ja sam, inače, majstor za napravit si dodatno posla...zašit otvor kroz koji treba preokrenuti pelenu i slično. Slaba koncentracija, što ćeš, a nema mi niti pomoći jer E. sve manje spava...Ni po noći, ni po danu...

  45. #45
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    mina30, valentinovska, bijela i crvena

  46. #46
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Joj hvala cure , jos ucim.
    Inace sutra planiram skoknut do Bonotexa, zivim blizu onog velikog Emporia i moram vam reci da tamo bas nikada nisam bila zadovoljna uslugom, ama bas uvijek su tete neljubazne, ili me uvjeravaju da mi ne treba to sto trazim ili me ostave da cekam sto godina tako da odustanem. Meni naime treba materijal za vuneni cover, ali ne strikani pa me zanima ima li negdje 100% vuneni matrijal za kupiti?

  47. #47
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Meni naime treba materijal za vuneni cover, ali ne strikani pa me zanima ima li negdje 100% vuneni matrijal za kupiti?
    Ja sam ga kupila baš u Emporiju, ali nije neka sreća. Mislim, ne znam zapravo kakav ti treba...Ja sam htjela napraviti pull up soaker, ali to se od materijala koji sam kupila u Emporiju nije moglo napraviti jer uopće nije rastezljiv. Na kraju sam napravila gaće s gumicama oko nogu i oko struka. Kad nemamo drugi, dobar je i taj.

  48. #48
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Pomoć, molim...
    Tražim male metalne drukere (one što se stavljaju pomoću kliješta), ali ih nisam našla na mjestima gdje sam ih prije kupovala, npr. Mueller ili Nana-nešto u Ozaljskoj. Nemam baš vremena tražiti i obilaziti dućane, pa ako je netko vidio da ih ima, neka mi javi, pliiiiz.
    Kad kažem mali mislim na veličinu kakvi su najčešće na bodijima

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    jesi pogledala u Mulleru u C.Centru, čini mi se da ih je bilo početkom tjedna, ili da odeš u Omniteh

    e ljudi jel netko od vas naručivao materijale s fabric.com ?

  50. #50
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    jesi pogledala u Mulleru u C.Centru, čini mi se da ih je bilo početkom tjedna, ili da odeš u Omniteh
    Joj, taman kad sam postavila pitanje, našla sam drukere i u Muelleru, i mama mi je kupila još prije pet dana (a nije mi rekla)...A prije toga, gdje god sam gledala, samo neki ogromni. A što se tiče Omniteha, komplet od 1000 komada košta 400 kuna :shock: A to ne da bi mi bilo dosta za cijeli život, nego bi drukere i kćeri mogla ostavit u naslijeđe ...

    Nisam naručivala od fabric.com, al' baš bi mogla... Imaju ooogroman izbor materijala

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •