Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: "NEPLODAN BRAK"

  1. #1
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno "NEPLODAN BRAK"

    Evo mene s još jednom temicom.
    Jednom sam negdje čula pojam "neplodan brak".
    Sad nije mi to baš najasnije. Dali se to meni dogodilo?
    Možda radi toga doktori ne mogu nači razlog.
    Zanima me kako se i gdje to provjerava.
    Dali netko ima ikakvih iskustva s time, ili malo više znamnja :? :?

  2. #2
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ja moram priznati da baš nisam shvatila tvoje pitanje.

    neplodan brak je svaki brak u kojem nema potomstva duže nego bi se to moglo očekivati u slučaju da bračni partneri imaju nezaštićene spolne odnose-recimo oko 2 godine.

    kad liječnici ne mogu utvrditi razlog neplodnosti kod partnera, onda se to zove idiopatska neplodnost.

  3. #3
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    :? ×1000
    Prvi puta to čujem i mislim da takav pojam ne postoji u medicini.
    Uzroci neplodnosti mogu biti razni, a kad ih ne mogu naći onda se dobije dijagnoza "idiopatska neplodnost"

  4. #4
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    istovremeno

  5. #5
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Ma koliko sam ja to skužila valjda da moji i njegovi kromosomi ne idu skupa tj. ne podnose se ili tako nešto.
    Čak mi je mislim jedna prijateljica bila davno pričala o tome.

  6. #6
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Baš ču je sutra ponovo pitati,

  7. #7
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    onda je to možda nešto o čemu bi mogla pročitati na imunologiji ili bi cure koje tamo pišu znale više o tome

  8. #8
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    pitaj

  9. #9
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    e tia-ovako istovremeno-koja je to vibra

  10. #10
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Možda! Ni meni nije baš to jasno, morat ču malo to istražiti,zanima me dali je to neka "babska priča" ili ?????

  11. #11
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Pa postoje npr. ASA, ili anti-sperm antibodies, tj. tijelo zene proizvodi antitijela na spermu muza (prepozna ih kao strano tijelo) i ubija ih prije nego sto dodje do oplodnje. Postojala je jos jedna teorija o prevelikom poklapanju u HLA lokusima muza i zene, ali ta je teorija prilicno diskreditirana. U svakom slucaju IVF zaobidje problem ASA, a mozda i inseminacija (nisam 100% sigurna), posto najvise spermica pogine prije ulaska u maternicu, u grlicu maternice ili rodnici, i tu se najvise ASA aktiviraju u napadu. Za druge nekompatibilnosti ne znam (ako ti nesto znaci, znam jedan slucaj gdje par pokusavao dvije godine i nisu uspjeli, oboje sve za pet, onda su prekinuli, ona se ponovo udala i ostala trudna prvi mjesec pokusavanja, a on se ponovo ozenio i ima nekoliko djece s tom zenom - da li su imali problema, ne znam.)

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ma, corinaII, to ti je ovo isto što si već pitala pod temom idiopatska neplodnost, samo je to bapski naziv za idiopatsku neplodnost - tipa ne mogu zajedno, ali kao da su s drugima onda bi sigurno uspilo bla-bla. To su ti bapske priče, tj. kuloarski naziv za idiopatsku neplodnost. To smo ti muž i ja pa nam je opet terapija pomogla, kao i dijelu idiopata na ovome forumu. Ono što mi zovemo idiopatska (koji put u šali i "idiotska") neplodnost, to ti narod zove neplodan brak. Ista stvar, drugi naziv. Ne razbijaj glavu, treba krenut u terapije kod stručnjaka koji se time bave i to ti je to. Svak idiopata tisuću puta je čuo priču ovaj i ona nisu uspili zajedno, ali su se onda kao rastavili, pa ona s ovim drugim i on s onom drugom onda imaju djece itd. I biće točno, samo poanta je i da neplodnoj kombinaciji, unatoč tome šta doktori ne razumiju do kraja mehanizme te idiopatije, ima pomoći u postpucima jer jedan dio prepreka koje se ne mogu skužit unparijed prije nego se uđe u postupak (npr. to da se stanice ne plode međusobno) zaobiđu nekom dostupnom metodom - ICSI (mikroinjekcijom ubrizgaju spremić u jajnu stanicu žene unatoč svim tim antitijelima) itd. Znači, drž' se ti doktora, a pusti priče o neplodnom braku - te priče, iako dobronamjerne, neće ti pomoć nešto naročito jer taj termin "neplodan brak" koriste ljudi koji ionako ne razumiju stvari, a i koja ti korist od priče u stilu "je, čula sam ja za to, onaj znaš iz ulice te i te koji je ono imao ženu tu i tu" itd. itd. Drži se doktora i sretno!

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I nema ti neke konačne provjere za to - ako su ona i on u redu tj. ne kuže doktori u čemu je štos onda ste idiopatski par. A i takvima se dogodi čudo, kao što se moglo pročitat na topiku idiopatska neplodnost. Nema za sve testa, kontrole, niti odgovora kako i zašto tipa to se skuži jednostavno na taj i taj način. Treba ići u postupke i nadat se najboljem, bolje ti ne mogu odgovorit.

  14. #14
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Da.Imate vi pravo.Vjrovatno je to isto kao idiopatska neplodnost samo to neko drukčije zove kao naše stare ženice. Ništa onda mi je nadati se najboljemu, idem krajem vjeseca na inseminaciju pa se valja nadati najboljemu.....

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Tako je - od srca ti sretno želi još jedan idiopata u "neplodnom braku" !

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    384

    Početno

    dobor je ina rekla: drž se ti doktora, a pusti priče....
    tak su i nas "hranili" sa tipa opusti se, kad nebudeš razmišljala onda će....i nezna ti ja više koječega. a o čajevima da ne govorim, popili smo čajeva na hektolitre, popili vitamina, minerala, preparata, požderali tone meda, ispili nebrojene flaše cikle, propolisa, matične mlječi...ajme meni...kad se sjetim.
    bolje da smo sve to vrijeme potrošeno na kuhanje i pripravljanje čajeva i koječega i potrošenog novca ulupali u nešto drugo; recimo mogli smo otić na neko krstarenje

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    ja sam dosta puta naisla na ovaj termin neplodan brak koji je u najmaju ruku nezgrapan (da ne kazem bezvezan). mislim da se mislilo na bracnu neplodnost koja ukljucuje 1) sve nama znane razloge neplodnosti (muska neplodnost, zenska neplodnost, neplodnost oba partnera, primarna, sekundarna, imunoloska neplodnost i kako ih sve vec ne zovu s obzirom na znan uzrok) te 2) idiopatska neplodnost tj sve ono sto spada pod onih 10% koje se ne moze objasnit.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    hr
    Postovi
    42

    Početno


  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Corina, vidim da ti je teško prihvatit i idiopatiju i to da morate kod doktora (postovi o S. Tešiću - većina s ovog foruma ima mišljenje o njemu da je čisti prevarant, sve to što miksa su travuljage koje se mogu jeftinije (bitno jeftinije) kupit u apotekama). Ja ti šaljem dobre želje da te ta faza čim prije prođe, razumijem da je iz Zadra to teže izvedivo. Svi s idiopatijom smo bile u toj fazi, ko dulje, ko kraće. Ja ću ti prije zavibrat za čudo doma u kućnoj radinosti, a okani se onoga što je često standardna zamka idiopata (jer ljudi razmišljaju "ako doktori ne znaju šta mi je kako će mi onda uopće pomoć"), tj. "bijelih vračeva" a la likovi koji sto posto na visak liječe neplodnost i ekipe a la Tešić - to ti je moj savjet, gubit ćeš i vrijeme, ali i novce (i to nemale). Naime, paradoksalno, ali te tehnike MPO-a pomažu čak i kad se ne kuži u čemu je štos. Sretno !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •