Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Da li je to kidnapiranje?

  1. #1
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno Da li je to kidnapiranje?

    Moj bivši suprug i ja razdvojeni smo već skoro 3 god. Nismo pokrenuli zahtjev za razvod jer je on iz prekooceanske islamske zemlje i bila bih se trebala vraćati u njegovu zemlju, a to sam htjela izbjeći. Po njihovom zakonu ionako ako su supružnici razdvojeni 2 godine, i nemaju u te dvije godine tjelesnih kontakata, smatraju se razvedenima. Taj moj bivši suprug molio me da pustim kćer u posjet njegovoj zemlji, da ju vidi njegova familija i sam bog zna zašto sam pristala :? , ali mislila sam "2 godine ju nisu vidjeli, ona je i dio njih kao i dio mene i moje familije, to joj je biološki otac itd" i pustila ju na navodno 2-3 tjedna. Prošlo je već 7 mjeseci, a on ju ne vraća i kaže da više nikad neće. da će joj reći da sam umrla i promijeniti brojeve. Kada pričam sa kćeri (ima skoro 6 god) kaže da pita tatu da je odvede meni, ali mi nikad ne kaže konkretno što on kaže. Mala više nije onako vesela i brbljava, sve što mi kaže preko telefona je "aha, da, ne, aa". Prvih mjesec dana se nije mogla napričati, a sada imam osjećaj da je deprimirana i po slikama se užasno razdebljala. Ne znam da li joj on puni glavu i čime, ali imam osjećaj da je toliko deprimirana da više ni ne pita za kući. Uz to, on ima takav posao de je 22 dana mjesečno na putu i dijete je sa njegovom bolesnom majkom, mentalno retardiranom sestrom i ocem alkoholičarem. Imao je 2 tjedna godišnjeg odmora i umjesto da ih provede sa njom, on ju je ostavio kod majke i otišao sa prijeteljima na Kubu. Zar je to istinska ljubav i briga za dijete. I kada je kući, pušta ju kod mame da bi on mogao lumpovati. Nažalost, Hrvatska nema diplomatskih odnosa sa tom zemljom, ja nemam novaca da angažiram ikakve internacionalne pravnike, a dole ne smijem jer sam se preudala i uhapsili bi me da udjem u njihovu zemlju. Ne znam što da radim?! Očajna sam.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno




    1. možeš pokušati putem medija, možda se tako stvar pokrene
    2. za početak pokušaj pitati u udruzi B.A.B.E.; nude besplatne pravne savjete za žene
    utorkom i četvrtkom

    od 17-19 h

    i srijedom od 13-15 h

    na telefon

    (01) 46 11 351

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sva sam pretrnula... to JE kidnapiranje...
    budući da sama nemaš novaca za odvjetnike (rijetko tko bi imao ) - a da probaš kontaktirati udruge koje se bave takvim problemima, ljudskim pravima i slično? ne znam jel bi to bio amnesty international ili nešto slično nisam baš upućena

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bravo sunce, nisam se sjetila b.a.b.a

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ovo je prestrasno

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ne mogu vjerovati
    Probaj dati u novine.
    Ako si zainteresirana, javi mi na pp.
    Drži se!

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Srce mi se je zamrznulo....Prestrašno! Ne znam kako bih ti pomogla, ali što god učinila u naporu da vratiš svoju curicu, podržavam te!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    užasna priča
    ...želim ti što prije sretan završetak... da ti se napokon vrati tvoja curica

  9. #9
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Na žalost ne mogu ti pomoći ali ti šaljem puno puno pusa hrabrilica i zagrljaja podrške

    Čuvaj se i iskreno ti želim da što prije zagrliš svoju djevojčicu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    :shock: :shock: :shock:

    Nadam se da će ti B.a.b.e. ili Amnesty pomoći i da ćeš ponovno grliti svoju malu princezu.
    Ovo je prestrašno i za film, kamoli za stvarnost!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Mislim da ces morati angazirati odvjetnika i pokusati to rijesiti preko drzavnih tijela. Na zalost, po meni je to cisto kidnapiranje.
    Grozno, kolike sam takve price cula.
    Moras sto prije nesto poduzeti

  12. #12
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    iridiana :shock: :shock: :shock:

    ja opce ne znam kaj da ti velim nakon onolkih filmova koje smo imali prilike gledat na TV-u, a koji govore o slucajevima kao sto je tvoj


    nemoj se ljutiti, ali da si i malo razmisljala, ne bi je pustila
    mislim da ce ti itko u HR tesko, jako, jako tesko moci pomoci

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    u Zadru je prije 2 godine bio sličan slučaj.
    Žena je otišla iz USA i dovela 6-godišnjeg Dylana.
    Jedan dan se otac ( Amerikanac ) jednostavno pojavio u vrtiću i odveo dijete. Policija je rekla da nema osnove za krivično djelo jer
    brakorazvodni postupak nije bio proveden i jer nema odluke centra za socijalnu skrb s kim će dijete živjeti.
    Na kraju su se ipak dogovorili da će dijete do okončanja brakorazvodne
    parnice živjeti s mamom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Konjic, BIH
    Postovi
    466

    Početno

    Ja ovdje nesto ne razumijem:

    Kazes da niste proveli brakorazvodni postupak, znaci zakonski, ti si jos uvijek udana za tog tipa. A opet, na kraju svog posta velis da ne smijes otici u njegovu zemlju jer si se preudala?! Pa kako to? Ukoliko vi niste razvedeni, to znaci da nije odluceno komu dijete pripada, tako da pitanje da li je to kidnapiranje ili ne svaka strana moze tumaciti drugacije. Raspitaj se malo u toj njegovoj zemlji kakav je obiteljski zakon, sto veli po tom pitanju, konsultiraj odvjetnike jer sama tu situaciju nikako neces moci razrijesiti. [/b]

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    iridana, probaj malo nazvati Hrvatsku odvjetnicku komoru i pitaj koji su im najbolji strucnjaci za medjunarodno privatno pravo. bojim se da ces jedino tako dobiti tocnu informaciju. to je izuzetno komplicirano podrucje gdje masa faktora odredjuje relevantno pravo koje bi se eventualno primjenjivalo (mjesto vjencanja, rodjenja djeteta, drzavljanstvo djeteta...).

    naravno, ako se prije toga ti i suprug ne dogovorite i rijesite mirno tu situaciju, sto ti od srca zelim.

  16. #16
    Laura

    Početno

    :shock: :shock: :shock: strasno
    Drzim ti fige, nemam uopce rijeci

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Koje drzavljanstvo ima tvoja kcerkica?
    Nadam se da se situacija pozitivno rijesila :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    iridana ovo je strasno! ne znam o kojoj se zemlji radi ali ja sam karijerni diplomat i mogu ti se raspitati preko nasih konzularaca, veleposlanstava bilo koga na koji nacin bi se mogao ovaj stravicni problem rijesiti.
    uzasno

  19. #19
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Drage cure, najprije vam svima želim zahvaliti na podršci, informacijama, najboljim željama itd. Još se ništa nije promijenilo, moja mala ljubav je još uvijek daleko od mene. Kontaktirala sa m neke odvjetnike, ali oni traže brdo para (mi smo podstanari sa rosječnim plaćama i još jednom djetetom), kontaktirala sam i naše ministarstvo vanjskih poslova i nisu se potrudili niti da mi odgovore (a prošlo je 2 tjedna), Amnesti Intn'l su mi odgovorili da se oni bave samo oslobađanjem zatvorenika. Frustrirana sam od svega, srce me boli, ne znam što da radim. Petra, ako možeš, molim te raspitaj se malo. Ne bi voljela davati svoje detalje ovdje na forumu. Moj mail je disc2666@hotmail.com.
    Hvala vam svima!

  20. #20
    mvupora

    Početno

    Draga moja !
    U ovim teškim trenucima, čovjek ne zna što bi rekao!To je prestrašno što ti se događa.
    Iako nemamo iste probleme ,spaja nas patnja i bollllllllll!!!!!!
    i zato ti dajem svu svoju podršku,i vjeruj da je to podrška iz
    ne gubi nadu i bori se za svoje dijete svim raspoloživim sredstvima koja imaš, i ne posustaj u vjerovatno dugom ratu!!!!!!!!!!!!!!!!
    djeca su nam sve na svijetu i to ti treba biti največa snaga da ne odustaneš.

    Drži se, kao što se i ja u svojoj nevolji držim jer nemamo izbora!!!!!!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Petra, ako možeš, molim te raspitaj se malo.
    ne mogu vjerovati da ti moje ministarstvo uopce nije odgovorilo. mozes li mi molim te reci kad si poslala dopis i kome si ga uputila - kojoj sluzbi ili osobi - da dopisu udjem u trag. Ili mi posalji mail na sluzbeni mail koji cu onda proslijediti nasim konzularcima i u kabinet - mora se nesto napraviti.
    svakako se javi dsrsen@mvp.hr

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •