Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: kad platnene ?kad pampersice?

  1. #1

    Početno kad platnene ?kad pampersice?

    niije mi jasno kod tih pelena puno toga,ja cu svojoj bebi odma koristit pampersice,ali sam cula da se zbog kukova treba bebu umotavat u te vece pelene tj od robe ..sad neznam s koliko pocet sa pampersicama a s koliko sa tim platnenim,odma platnene?oce mi ko pojasnit kako stoje stvari

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Platnene ili jednokratne pelene se stavljaju od početka, ovisno o tome za koje se odlučiš.
    U svakom slučaju ovo što su ti rekli se odnosi na široko povijanje. To ide na pelene. Radi se o tetra peleni (obična četvrtasta) koja se presavine tako da ispadne kao pravokutnik. Stavi se bebi između nogu i još se na to stavi tzv. švedska pelena koja to sve drži.
    Ima dosta različitih mišljenja oko širokog povijanja, da li uopće treba.
    Uglavnom, široko povijanje nema veze sa platnenim pelenama ili kako ti kažeš pampersicama.

  3. #3
    ilja

    Početno kada platnene pelene

    u 36. sam tjednu...prva mi je trudnoća

    bez puno razmišljanja kupili smo paket pelena u kamarisu.
    imam nekoliko nedoumica i molim vas sa iskustvom da mi odgovorite:

    1. dal' da u paketu za rodilište stavim kamarisovu pamučnu ili neku jednokratnu pelenu?preporučujete li mi uopće kamarisove pelene od početka ili tek kasnije?

    2.treba li u prvim tjednima i mjesecima koristiti zaštittne gaćice uz platnenu kamarisovu pelenu?

    3. ima li kamarisova pelena funkciju švedske pelene ili je potrebno dodatno nabavljati švedsku?

    4. ide li uložak od prvog dana u pelenu zajedno sa papirićem, ako ne kada da ih počnem stavljati?

    oprostite ako su pitanja preozbiljna....jednostavno ne znam kako bih ih drugačije sročila.....

    buduća mama u neznanju

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    trešnja, možeš se odlučiti ili za "pampersice" (odnosno jednokratne pelene) ili za višekratne platnene pelene koje su danas "modernizirane" i vjerojatno to nisu te na koje si ti mislila kad si postavila ovo pitanje.
    a pretpostavljam da si mislila na tetra i švedske pelene, koje se uglavnom koriste za široko povijanje zbog kukova, a danas je moguće kupiti baš slatke šarene gaćice za široko povijanje i ne mora se zezati s tim staromodnim povijanjima

  5. #5
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    ilja ovako sam ja napravila:
    1. u rodilište sam nosila samo jednokratne pelene. Malo bi bilo komplicirano s platnenima (gdje ih odlagati, ne znam kako bi sestre reagirale s obzirom da im je sve teško...)
    2. da
    3. mislim da DA. Definitivno je beba šire povijena nego s jednokratnim. Tako da ako sam bila u bilo kakvoj nedoumici da li primjenivati široko povijanje ili ne, s upotrebom platnenih pelena uopče nisam o tome razmišljala.
    4. da, inače bu s kakicom jako umazal pelene

    Inače toplo preporučam platnene pelene svim mojim frendicama ali nekako su lijene, iako ne znam u čemu je kvaka. Meni se ne čini baš nešto komplicirano koristiti platnene pelene.

  6. #6
    ilja

    Početno

    draga hildi,

    hvala ti na odgovoru.
    već sam počela s kupovanjem ulja bora, lovora, limuna za prljave pelene ...

    ...pozdrav s cresa

  7. #7
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    ilja uživaj u pripremama za bebu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Ilja, jedini razlog zašto ja Mihi od prvog dana nisamodmah stavljala platnene je pupak. Čekala sam da se on sredi jer kod popišane platnene koža je ipak mokra - više nego kod jednokratne.
    1. jednokratne
    2. da, zaštitne stavljaš uvijek
    3. ako staviš i uložak, klinac je i više nego široko povijen. Ja sam Petru široko povijala (jednokratna+tetra+švedska) i to nikad nije držalo tako široko kao platnena+ uložak
    4. papirić je najbolje stavljati uvijek kad misliš da će se pokakati, a to ti je kod novorođenčadi skoro pa uvijek. Uložak ne moraš stavljati po danu - on služi dodatnom upijanju, mi ga stavljamo samo preko noći. Kako sad više ne kaka noću, tada ne stavljamo papirić




    Trešnja, imaš slijedeće opcije:
    a) platnene pelene
    b) jednokratne pelene (pampersice)
    koristiš ih uoliko ne misiš ići u smjeru "od prvog dana bez pelena"

    Ovo što tebe muči je tzv. široko povijanje koje kod nas uglavnom još preporučuju zbog kukova (do UZV) iako nije sigurno koliko je korisno (vjerojatno ne šteti, ali možda ni ne koristi). Ukoliko se odlučiš koristiti platnene pelene, onda definitivno ne trebaš još i široko povijati, a ako se odlučiš za "pampersice" onda se široko povija tako da preko jednokratne smotaš još
    i)pelene za široko povijanje koje su na čičak i puno ih je brže i jednostavnije staviti (ima ih u kamarisu)
    ili
    ii)tetra pelena presavijena na 1/4 po duljini pa preko tzv. švedska pelena - kao što je Brunda već opisala

  9. #9
    ilja

    Početno

    tinars, hvala.

    iskustava sviju vas vrlo su vrijedna.....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Nema na čemu!
    I ja još učim.

  11. #11

    Početno

    puno ste mi pomogle ,ja se jednostavno jos nemogu snać u svemu tome,ako sam skuzila ide pampersica,pelena za siroko povijanje i ona svedska koja to sve drži...

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ide ili ovako: pampersica, tetra pelena (ona četvrtasta), švedska pelena (ona sa špagicama)
    ili ovako: pampersica, gaćice za široko povijanje sa čičkom

    pa ti odluči što ti se čini jednostavnije

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •