Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: pristici na licu od 2.mj. trudnoce

  1. #1
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno pristici na licu od 2.mj. trudnoce

    od 2.mj.trudnoce imam pristice po licu i to ne onako diskretno..vec ko neka upala...
    doktor mi rekao da je to zato sto nosim decka pa od nekog povisenog testosterona (mm me zeza da ce mi i brkovi pocet rasti) ali meni to bas i ne izgleda da je tako... frendice koje su isto imale deckice su blistale a ne da su izgledale ko da su u pubertetu...
    jel netko imao nesto slicno il sam ja medicinski fenomen? 8)
    help!!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    ovo prvi puta cujem da to ima veze sa spolom djeteta.
    Naime, kako sam ostala trudna, celo mi je katastrofa, kao da je osuto, malim sitnim pristicima, ma prestrasno. Cak sam si dala truda i stiskala ih, sto mi je bilo cudno i dali su se lijepo istisnuti ali sutra dan sve je bilo isto. Takoder mi je brada bila puna onih pravih velikih pristeva. I bas sam bila tuzna (jos uvijek sam) zbog toga, jer i kada ga se rijesim ostane flekica. Isprobavala sam sve i svasta i na kraju kupila Clean&Clear Deep Cleansing Lotion za osjetljivu kozu i preporodila se. Vec nakon 2 dana sam primjetila razliku. Dosta pristica je nestalo, i imam osjecaj da se noviji ne pojavljuju. Jedino sto imam sitne flekice za koje se nadam da ce i one kroz neko vrijeme nestati. Upotrebljavam ga 2x dnevno, navecer i ujutro i kada ga nanesem malo zapecka i zategne kozu.
    Drzim fige, ako ga kupis, da i tebi pomogne!

    ps. a sutra cu najvjerovatnije saznati da li to ima veze sa spolom!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    nemam ti pojma ima li veze sa spolom, ali dok sam nosila kćer ten mi je bio, ka inače bebina guza, sad sa Jakovom stalno imam po koji prištić, uz dva naleta brda prištića po obrazima i sljepoočnicama.
    mislim da su to hormoni, kod mene su kako došli tako prošli ničim ih posebno nisam (mal) tretirala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    hm,dok sam nosila svoje dečke ten mi je bio savršen,a sad...je daleko od toga

    najgore je na čelu,prištića ima svakakvih,pojavljuju se u nakupinama,hvala Bogu ne vide se od šiški,no svejedno su grozni.

    a i neurodermatitis oko nosa i brade mi se pogoršao,sve se crveni

    cure s neurodermatitisom,koju vi kremu za lice korisitite?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    ronin nemoj mi kvariti mogucnost za deckica

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    meni je cijelo lice buknulo u trudnoci...prist na pristu...nikad nisam imala pristice...Sad se povlace...( ne izbijaju novi) ali oziljaka hrpetina. Btw. nosim decka ali nevjerujem u povezanost

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    ronin nemoj mi kvariti mogucnost za deckica


    a slušaj,možda meni testosteron paše a tebi ne

  8. #8
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    dakle prilicno sam sigurna da nema veze sa spolom (Iana, javi sta si saznala! ), zvuci mi jako cudno...
    ja sam citala da ako si prije imala pristice, imat ces ih i u T, al evo, neke nisu imale, a sad imaju.
    ja sam bas imala problematicnu kozu u pubertetu i poslije :/ al sad hvala Bogu nista. Malo kao neko crvenilo kod jagodicnih kostiju. I nosim sincica. Ali sam se bas pitala, jel se mogu nadati da ce tako i ostati s kozom, ako se do sad nije nista pojavilo (17+5)? jer su kao hormoni u prvom tromjesecju najintenzivniji...?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    moj deckic ima 7 mjeseci a tek negdje sa 4-5 mjeseci mi se lice vratilo u normalu....nije da vas plasim ali...

    u trudnoci sam dobila takve pristeve, ma akne, sve jedan na drugom, uzas je bilo za viditi a ja sam se osjecala uzas....

    i doktor isto rekao da je zato sto nosim decka, hm mozda i ima neke veze :/

  10. #10
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    meni je isto bilo sumnjivo to sto nosim decka da imam pristice, ali u cet mi je to rekao doktor. ja sam vec svog malog jakova okrivila
    neka teta u ljekarni mi je rekla da to bas i nije normalno posto imam puno celo onih sitnih, koji izgledaju vise ko neka alergijska reakcija nego ko tipicni pristici. ovi oko brade (koji su i u mojem slucaju "pravi bolni pristici") ponekad tako bole ko da sam kozu opekla kipucom vodom, ili tako nesto slicno... rekla mi je da uzmem neku kozmetiku za akne ( tipa vichy, avene ili eucerin) i da ce proci... ali nista! ne trebam ni napominjati koliko sam novaca na to potrosila...

    pokusat cu uzetit ovaj clean & clear. toga ima i u dm, jel da?

  11. #11
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    i da...
    doktor mi je rekao da mogu uzeti one tablete sa b vitaminom, bevital kompleks ili tak nekak... mislite da je to pametno uz prenatale uzimat? :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    mici85 da, u dm-u sam uzela.

    Jos nesto, kod nas nisu u pitanju testosteroni, jer nosim curicu moram traziti problem negdje drugdje!!

  13. #13
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    nije mi ten nikada bio besprijekoran, ali u prvim mjesecima trudnoće užasno sam se osula i po licu i po dekolteu gdje ih nikada nisam imala. sad sam u 30-om tjednu i sve se već odavno vratilo u normalu.

    Mislim da nikakav nasilna sredstva ne bi trebalo koristiti, ja preporučam svoju metodu. Bioderma-gel za umivanje Sebium i Bioderma-miclearna otopina tonik. U ljekarnama oko 180 kn oboje. Jako lagano i prirodno-preporučila mi dermatologinja kad sam rekla da sam trudna i natuknula mi kako velike pomoći tu nema dok ne uđem u kasnije faze trudnoće. Tako je i bilo...

  14. #14
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    E i nosim dečka

  15. #15
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Ja nosim curicu, ali sam svejedno imala problema s tenom. Sad mi se (36. tjedana) više-manje sve vratilo u normalu.
    Pisalo se o tome i ovdje:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...187&highlight=

    Doći će ti to na svoje, samo je potrebno vrijeme.

  16. #16
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj Iana27 prvotno napisa
    ovo prvi puta cujem da to ima veze sa spolom djeteta.
    o zabludama ima ovdje )
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2397
    sve sto ti se dogadja ima veze sa spolom djeteta po tome

  17. #17
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    :D
    ah dobro... mislim da cu se jos malo strpiti pa ce valjda samo od sebe nestati... a do tada cu izgledat ko pubertetlija a ne trudnica 8)

    thnx svima

  18. #18
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Ja sam dobila prištiće po licu u trećem mjesecu trudnoće. tek sad dva mjeseca poslije poroda lice mi se skroz očistilo,

  19. #19
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Eh da i rodila curicu . Nema to veze sa spolom. Šta žene koje nose bliziće curu i dečka

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Bok svima!
    Inace imam problema s pristicima i to negdje od 20-te godine. Trenutno koristim Avene Cleanance K kremu i gel protiv pristica. I vrlo je djelotvorna. Al zanima me slijedece, jel ju smijem koristit i u trudnoci? Nisam trudna, ali planiramo pa cisto da znam??? :?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Bok svima!
    Inace imam problema s pristicima i to negdje od 20-te godine. Trenutno koristim Avene Cleanance K kremu i gel protiv pristica. I vrlo je djelotvorna. Al zanima me slijedece, jel ju smijem koristit i u trudnoci? Nisam trudna, ali planiramo pa cisto da znam??? :?

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    U prvoj trudnoći ten mi je bio savršen (ni akne nisam imala zato što nije bilo PMS-a ) Sad su mi sitne bubuljičice sa bijelim vrhovima, a znaju biti baš bolne, čini mi se prvi simptom trudnoće koji sam primjetila. Čak mi se javljaju i neke crvene fleke, koje kao da gore, pa se povuku nakon 30-tak minuta. Ten mi je katastrofa. Što se tiće pola, bapska je priča da žena poružni kad nosi curicu (jer joj ova oduzima ljepotu ), a proljepša se kad nosi dječaka. Ne znam šta sad nosim, al bi najviše volila da su blizanci C i D

  23. #23
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Jao meni je najljepši ten ikada bio u trudnoći...
    sad svakim danom sve više prištića

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    USA
    Postovi
    63

    Početno

    Naime, kako sam ostala trudna, celo mi je katastrofa, kao da je osuto, malim sitnim pristicima, ma prestrasno
    Ista stvar i kod mene. Imam ih po celu samo. I postala sam dlakava po stomaku Kazu da prodje. Nema apsolutno nikakve veze sa spolom djeteta.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    .... bapska je priča da žena poružni kad nosi curicu (jer joj ova oduzima ljepotu ), a proljepša se kad nosi dječaka.
    bapske priče su zakon!
    ali sad ne znam onda što da mislim - jel dobiješ prištiće kad čekaš dečka ili kad čekaš curicu? što god da je - meni je lice u gorem stanju nego u pubertetu. sve se crveni, sjaji, neki dan sam ugledala 3 potkožna odmah za dobro jutro... ne znam da li sam odjednom alergična ali više nikakvu kremu ne mogu staviti na lice da se ne crveni
    horor!

  26. #26
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj ashley prvotno napisa
    Bok svima!
    Inace imam problema s pristicima i to negdje od 20-te godine. Trenutno koristim Avene Cleanance K kremu i gel protiv pristica. I vrlo je djelotvorna. Al zanima me slijedece, jel ju smijem koristit i u trudnoci? Nisam trudna, ali planiramo pa cisto da znam??? :?
    ja sam je koristila jer mi je doktor rekao da ce mi pomoci ali nije. to je ona sa aha kiselinama, jel da?
    meni je lice i dalje katastrofa, al na srecu vise nisu crveni pristici nego normalne boje ko ostatak lica, bas se i ne vide jako, tek izbliza i kad prstima prodjem po licu jako se osjete.
    Sad u kombinaciji koristim za ciscenje Clean&Clear na preporuku bas s ovog topica :D i kremicu Normaderm od Vichy, i za sad je to najbolja kombinacija... Al sve u svemu, lice mi je koma...

  27. #27
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Nosila sam blizance dečke, ten mi je bio katastrofalan. Bojala sam se pogledati u špigl.
    Lut me gledala tijekom trudnoće, čudim se kako me nije izbjegavala...
    Sredilo se nakon poroda. Isto sam dobila objašnjenje da me dečki filaju testosteronom i da neke žene tako reagiraju.
    Meni to zvuči skroz vjerojatno.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj mici85 prvotno napisa

    ja sam je koristila jer mi je doktor rekao da ce mi pomoci ali nije. to je ona sa aha kiselinama, jel da?
    meni je lice i dalje katastrofa, al na srecu vise nisu crveni pristici nego normalne boje ko ostatak lica, bas se i ne vide jako, tek izbliza i kad prstima prodjem po licu jako se osjete.
    Sad u kombinaciji koristim za ciscenje Clean&Clear na preporuku bas s ovog topica :D i kremicu Normaderm od Vichy, i za sad je to najbolja kombinacija... Al sve u svemu, lice mi je koma...
    Da, to je ta s aha kiselinama. Meni je okej. Nije da sad imam porculanski ten, ali okej, pomaze. Vichy Normaderm sam koristila godinama i onda odjednom su mi se pocele pojavljivat velike podkozne pa sam presla na Avene.

    Znaci smije se koristit ta od Avena u trudnoci???
    Bas me strah da kad ostanem trudna da ce bit jos i gore... Da se barem varam...

  29. #29
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno Re: pristici na licu od 2.mj. trudnoce

    Citiraj mici85 prvotno napisa
    od 2.mj.trudnoce imam pristice po licu i to ne onako diskretno..vec ko neka upala...
    doktor mi rekao da je to zato sto nosim decka pa od nekog povisenog testosterona (mm me zeza da ce mi i brkovi pocet rasti) ali meni to bas i ne izgleda da je tako... frendice koje su isto imale deckice su blistale a ne da su izgledale ko da su u pubertetu...
    jel netko imao nesto slicno il sam ja medicinski fenomen? 8)
    help!!
    meni je tak bilo s curom. cijelo lice, vrat, dekolte uz kosu koma, a sa malim ko beba

  30. #30
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj ashley prvotno napisa
    Znaci smije se koristit ta od Avena u trudnoci???
    Bas me strah da kad ostanem trudna da ce bit jos i gore... Da se barem varam...
    meni su i doktor i dermatologica bas i preporucili od avena tu sa aha kiselinama i onu drugu, mislim da se zove samo cleanance. u pocetku su bile ok, al poslije...
    trenutno mi vichy pomaze. kupila sam i onaj puder od vichy normateint koji navodno dijeluje korektivno i usput prekriva pristice jer mi je vec neugodno kako mi i lice i vrat i dekolte izlgedaju...

  31. #31
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj ~lex~ prvotno napisa
    Nosila sam blizance dečke, ten mi je bio katastrofalan. Bojala sam se pogledati u špigl.
    Lut me gledala tijekom trudnoće, čudim se kako me nije izbjegavala...
    Sredilo se nakon poroda. Isto sam dobila objašnjenje da me dečki filaju testosteronom i da neke žene tako reagiraju.
    Meni to zvuči skroz vjerojatno.
    i meni je doc dao to objasnjenje mada neki misle da je to nemoguce. ja fakat ne znam od cega, ali grozno izgleda.
    uvijek sam imala neku osjetljivu kozu, ali toliko pristica stvarno nikad

  32. #32
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Meni izašao jedan prištić na trbuhu 1 cm iznad pupka gotovo na početku trudnoće. Ostala mi je mala mrljica od njega... i imam je i danas Nekako sam se navikla na nju

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    30

    Početno

    Nikada nisam imala pristice, bas nikada, a sad su mi obrazi osuti. U 12om sam tjednu... ali ako to znaci da imam decka, SUPEEEEEEEEEEEEEER (grozno si zelim decka!)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ma stvarno mislim da to nema veze sa spolom,

    ili pak ovisi kakav je individualni balans hormona kod žena

    možda ja imam mali višak estrogena pa mi testosteron paše,dok sam nosila svoja dva dečka ten mi je bio nikad ljepši a sad je blago rečeno katastrofa,od početka

    kod druge žene njen balans je drugačiji pa joj drugo i paše

    moja teorija

  35. #35
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ima li netko preporuku za neki proizvod za kožu protiv prištića, a da se smije koristiti u trudnoći?

    Nikad nisam imala problema s prištićima, a sad stalno izbijaju. I nisu uopće zagnojeni, to samo neka voda izađe kad stisnem, ne znam šta mi je to.

  36. #36
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Po licu ili tijelu?

  37. #37
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Lice, leđa i malo po nogama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •