Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 94 od 94

Tema: Koje autosjedalice koristite ili ste koristili?

  1. #51
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    1. 0-13 kg neo-nato -zadovoljna
    2. 9-18 kg cam -dobili na poklon

    Ova camova je živi užas. Totalno sam nezadovoljna. Jako je neudobna. Prošle godine mi jadno dijete još nije znalo pričati pa kad smo išli na more nije mi ni mogao reći kako mu je sjediti u njoj. Prošli tjedan smo bili na moru i premda smo stajali svakih 2-3 sata, dijete je poludilo. Donja kopča mu se zabije u mjehur jer ispod nema podebljano, jako je tvrda i neudobna. Guza mu je bila sva crvena i stalno je ponavljao da ga bole guza i leđa. Srećica mala baš se namučio. Moramo kupiti novu jer za mjesec dana nas opet očekuje dugo putovanje i ja to ne želim ponovo njemu priuštiti.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    maxi cosi priori xp - kupili je u baby media shopu u KC i oni su nam je svojevremeno i smontirali

  3. #53
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Prva, ona 0-13 je bila Inglesina Zippy, koju smo kupili s kolicima, a sad smo dobili nekakvu Baby Safety 0-18 i još si premišljam da kupim neku drugu !

  4. #54
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    0-9 Chicco (dio od kolica Chicco Trio), udobna, zamjerka: nije imala dodatak za "fiksiranje" glavice kod sasvim malih beba
    0-18 neonato, zadovoljni, iako joj je nedostatak sto nije imala nikakvu "stipaljku" ili kocnicu koja bi fiksirala pojas u dijelu koji je prolazio preko naslona + reklamirali su perivu navlaku - skida se tako da se razmonitra kompletan pojas autosjedalice... skoro smo crkli dok smo ga namjestili ispravno natrag
    15-36 kg- Romer Kid - jako zadovoljni, nema zamjerki

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    brevi-ben od 0-18 kg.dobili smo je na poklon. ne razumijem se baš u sjedalice, ali ova mi izgleda skroz ok i jako je kvalitetna. što se dizajna tiče točno je moj stil tj.i ja bih bila kupila istu.

  6. #56
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    A kakva je graco 0-13 kg?

  7. #57
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    A kakva je graco 0-13 kg?
    meni je bila dobra, tj. Marti. Imali smo onu 2 u 1 sistem što ide u paketu s kolicima.
    Sad smo prešli na onu veliku- dobili smo na poklon, marke "PLAY" (iz Tintilinića). Ima li je tko i kakvi su vam dojmovi. Ne vozimo se često pa je nismo puno koristili dosad. Jedino što mi ide zasad na živce na njoj je kopčanje remena. Sva se smotam i izblesiram.

  8. #58
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    A kakva je graco 0-13 kg?
    tek sad sam skužila...
    ne znam za tu 0-13- to izgleda nije ona iz 2 u 1 kompleta. Sorry...

  9. #59
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Peg Perego - Primo viaggio od 0 do 12 kg
    Bebé Confort od 9 do 36 kg
    Obije kupljene u Italiji pa smatram da ime trgovina nije važno.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Chicco - Mercatone
    Maxi Cosi - Turbo Limach Žitnjak

    p.s. znam da po novim pravilima ni jedna od njih nije više dobra, zato što obje imaju plastično postolje, ali da sam to barem znala kad sam kupovala ovu drugu, ali nisam

  11. #61
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    zasto ne bi valjale zbog plasticnog postolja?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    ček, ček sad sam ja zbunjena. Pa ni vi na Rodinoj raspodaji ih niste primali zato što su zastarjele i imaju plastično postolje i više nisu sigurne za klince. Ili sam ja nekaj krivo shvatila

  13. #63
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Plasticno postolje nije nikakav problem. Dapace, vecina sjedalica je napravljena od plastike.

    Na rasprodaji nisu primane sjedalice koje su prestare, koje nemaju ECE R44.03 atest sigurnosti te one koje nemaju sve originalne dijelove.

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Peg Perego Primo Viaggio, Baby Center Brezice

    [quote="Lubica"]
    Citiraj IvanaB prvotno napisa
    Prva 0-13kg je bila Peg-Perego Primo viaggio - posudili, a inace je kupljena u SuperTintilinicu u Ilici prije dvije i pol godine.
    Ova druga 9+ kg je MAXI COSI Priori - dobili je rabljenu, ne znam di je kupljena prije 5 godina.[/quote

    Trazim podatke o kvalitetnim autosjedalicama, a vidim da si ti koristila Peg-peregovu pa me zanima koliko si bila zadovoljna njome. Naime, mi imamo peg peregova kolica i kosaru na koju bi ova sjedalica pasala, no u dilemi smo da li ju uzeti nju ili neku drugu. Koliko ti je koristilo sto ide na kolica? Cula sam da presvlaka nije od prirodnog materijala (pamuka ) pa da se bebe puno znoje u njoj ( a sad dolazi ljeto ).Da li je to tocno? Nama je termin za 2 tjedna pa te sto hitnije molim odgovor . Fala!
    Mi imamo tu od Peg Perega, kupili je u kompletu sa kolicima i jaako smo nezadovoljni!!!

    Presvlaka - koma - H se grozno znoji. Ljetne presvlake nema nigdje za kupiti, trazili i kod nas i u SLO!

    Nespretno namjestanje krovica-zastite od sunca.

    Rucka za nosenje - tesko se namjesta, treba istovremeno stisnuti dva gumba i to svom snagom.

    Nikad je nismo namjestili na kolica, beba mi je u tome uvijek izgledala sva skvrcena pa bi je cim smo zavrsili voznju premjestili u kolica.

    Da sad kupujem, kupila bi Romer i ne bi mi bilo bitno da je u kompletu sa kolicima.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Onda volonterke koje su bile na ulazu nisu dobro educirane, jer sam svojim ušima čule kad su odbile jednu takvu sjedalicu iz razloga koji sam već navela.
    Ali ok bitno da se ja više ne žderem jer mi sjedalica nije sigurna, a nisam ju malo platila .

  16. #66
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Da sad kupujem, kupila bi Romer i ne bi mi bilo bitno da je u kompletu sa kolicima.
    Potpisujem.

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj naty prvotno napisa
    Onda volonterke koje su bile na ulazu nisu dobro educirane, jer sam svojim ušima čule kad su odbile jednu takvu sjedalicu iz razloga koji sam već navela.
    Ali ok bitno da se ja više ne žderem jer mi sjedalica nije sigurna, a nisam ju malo platila .
    Sjedalice su primale (odbijale) samo cure koje su prošle tečaj za autosjedalice i ne bih rekla da su bile vraćene zbog postolja - ja sam vratila dvije, ali samo zato što nisu imale relevntnu oznaku. Bolje rečeno, nisu imale nikakvu!

  18. #68
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Citiraj naty prvotno napisa
    ček, ček sad sam ja zbunjena. Pa ni vi na Rodinoj raspodaji ih niste primali zato što su zastarjele i imaju plastično postolje i više nisu sigurne za klince. Ili sam ja nekaj krivo shvatila
    naty vjerujem da si možda nešto krivo čula ili razumijela.
    sjedalice se nisu primale samo ukolikonisu zadovoljavale standard ili su bile prestare - tu si možda čula da je netko od cura spominjao plastiku.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    sigurno sam onda nešto krivo povezala

  20. #70
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ma daj, naty, uopće se ne trebaš crvenjeti: u onoj ludnici dobro da nisi čula da uopće ne prihvaćamo rabljene stvari!

  21. #71
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Maxi Cosi Priori - Turbo Limać

  22. #72
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Off topic, naty, zanimljivo, imamo poznanike koji imaju starijeg sina Luku i mlađu kćerkicu Luciju. A mama se zove Natalija. Samo što su njihovi klinci malo stariji.

  23. #73
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mi smo imali Graco od 0-13. Meni osobno je bila dosta teška i nezgrapna.
    Sada imamo Brevi (dobili na poklon) ali me izluđuje onaj osigurač koji drži pojas od auta. Užasno se teško zatvara. Gotovo nemoguća misija.

  24. #74
    mljacmljac

    Početno

    Mi vjerni chicco sjedalici. Nismo presretni činjenicom da remen manjem (napunio je 3 god) ako ne sjedi 'lijepo' prelazi ispod brade točno na vratiću. Kako rješavate taj problem??

  25. #75
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Prva, ona 0-13 je bila Inglesina Zippy, koju smo kupili s kolicima, a sad smo dobili nekakvu Baby Safety 0-18 i još si premišljam da kupim neku drugu !
    Evo, kupili smo novu. Concord, trimax, sjedalica je zakon. Kupili smo je u Sloveniji.

  26. #76
    mama_i_vjeko avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Prva je bila chicco 0-9,kupljena sa kolicima u Trstu prije tri godine ( dobili je na korištenje) a sada Remi Paris Bubu (9-18),isto smo je dobili na poklon a kupljena je u Turbo limaču.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Coconut - sa kolica 2u1 TL
    stvarno nije dobra, prsna kopca, sve kopce plasticne. Ne mogu vjerovati da sam jedino ja nasjela na tu sjedalicu, a i kolica a to je tako kad nemas iskustva.
    S obzirom da ju je Filip prerasao trazimo novu kombiniranu, al se jos nismo odlucili koju.

  28. #78
    Laura

    Početno

    Maxi Cosi Rodi XP

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Cure, molim pomoć...
    ja sam u kupnji kolica za našu nadolazeću prinovu i odlučili smo se za MONBEBE 3U1....
    Već se o tim kolicima pisalo na forumu, a mene sad zanima ta autosjedalica koja se dobije s njima...jel to dobra autosjedalica?
    Ima tko iskustava s njom? :?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    0-1 Chicco iz kompleta Trio C1 kolica - Chicco Dubrovnik
    9-18 Maxi Cosi Priori - Turbo limach u Tommy centru Dbk

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    curke-dajte pomozite...pa puno vas je reklo da je imalo ta kolica Monbebe 3u1, a nitko ništa o autosjedalici?

  32. #82
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ja sam isto sve bliže kupnji Monbebe kolica i malo sam se raspitala...kažu da je zamjerka autosjedalici što remenčići ne idu bebi oko struka pa kad malo naraste može joj biti nezgodno pogotovo ako je živahna tj. može se izvući iz sjedalice :shock: E sad, tko bi znao kako to u praksi funkcionira! A kada staviš autosjedalicu na kolica meni se čini kao da će beba ispasti iz njih, nekako su mi preblizu, ako shvaćaš što hoću reći...Ali ne znam...za sada su mi najpovoljnija varijanta.

  33. #83
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Mislim da ta autosjedalica nije bas nesto, pogledaj malo na internetu kako je prosla na testovima, ako je uopce bila testirana.

    Ja sam je gledala i nije mi se cinila kvalitetna.

  34. #84
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Chicco, prvo iz Chicco 3 u 1, a onda ona druga, ne znam koji model.

    Citiraj mljacmljac prvotno napisa
    Mi vjerni chicco sjedalici. Nismo presretni činjenicom da remen manjem (napunio je 3 god) ako ne sjedi 'lijepo' prelazi ispod brade točno na vratiću. Kako rješavate taj problem??
    Kako misliš da mu remen bude na vratu, pa 2 su remena i ako su pravilno postavljena idu od ramena preko trbuha do kopče!

  35. #85
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Deaedi, možeš li mi samo pojasniti kako da pogledam na internetu je li autosjedalica testirana?! Ima neka posebna stranica ili?

  36. #86
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Shiny, sjedalica treba na sebi imati naljepnicu na kojoj pise E-panekibroj i sve to zaokruzeno a ispod toga ili R44.03 ili barem broj atesta koji mora poceti sa 03.

  37. #87
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Hvala Ančice! A znaš li možda, dok ne skoknem opet pogledati kolica, je li ta autosjedalica od Monbebe kolica u redu i je li se netko žalio na nešto? Također me zanima autosjedalica od Jane kolica, model Carrera ili tako nešto? To su vam ona kolica koja se mogu fiksirati i kao košara!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    146

    Početno

    maxi cosi priori xp pink mach- king cross turbo limach

  39. #89
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a naša je blue mist , inače sve isto

    i, ančice, natjerala sam ih da po cijelom dućanu traže upute na hrvatskom :namig:

  40. #90
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    a naša je blue mist , inače sve isto

    i, ančice, natjerala sam ih da po cijelom dućanu traže upute na hrvatskom :namig:
    su ih našli. milim, stvarno izvode

  41. #91
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jesu, iskopali su iz neke sjedalice - mislim da su imali samo te jedne. jer sam ja stajala kraj blagajne i pravila se luda dok ih nisu donijeli.

    a hebate troška, isprintati tih par papira.

  42. #92
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Shiny prvotno napisa
    Hvala Ančice! A znaš li možda, dok ne skoknem opet pogledati kolica, je li ta autosjedalica od Monbebe kolica u redu i je li se netko žalio na nešto? Također me zanima autosjedalica od Jane kolica, model Carrera ili tako nešto? To su vam ona kolica koja se mogu fiksirati i kao košara!
    Neznam ti za MonBebe. Jane se jako tesko namjesta kao prava sjedalica za novorodence (ona koja pruza optimalnu zastitu, za razliku od koristenja kao krevetica).

  43. #93
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ivy, super za upute. Tak treba, ne odustajati

  44. #94
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne trebaju mi ali je stvar principa

    inače nikad ne koristim hrvatske upute ni za što, jer su uglavnom katastrofalno loše prevedene.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •