Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 433

Tema: Motorika- 2. dio

  1. #1
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno Motorika- 2. dio

    nastavak sa:
    Motorika


    Cure molim vas savjet HITNO MI JE Emanuela ima skoro 9 mjeseci, neurorizična, prvi stupanj krvarenja u mozgu, ide na Goljak na vježbice, dr. Žućko prezadovoljan s njom, sjedi, još ne puza....ali od prije par dana počela je križati nogice, kočiti se, i nekada i rukice, opet je počela s izvijanjem.

    Što da radimo kod Žućka je naručena tek u 3mjesecu, a na vježbice će tek za koji tjedan.
    MM je to prvi zamjetio i to kada smo tijekom ovih praznika propustili vjež
    bice, ja sam mislila da je to zato što joj izbijaju zubi, pa je boli, pa se zbog tog malo grči :/ ali sada više nisam uvjerena u to?

    Ima li tko sličnih problema, kakav savjet, i trebam li se brinuti


    post editirala leonisa

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nazovi goljak i trazi dr. zucka preko telefona i savjetuj se s njim.

  3. #3
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    obavezno se javi svom dr. mada znaju oni pasti u regresiju.mom se isto to desilo kada je zub izlazio i bio je precendrav za vježbanje,pa smo cca 3 tj. nevježbali,zub ga je mučio i opet otišo "unatrag".ali svjedno se javi.nije to za zezati.

  4. #4
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mia se jučer prvi put sama ustala na noge. Ne znam da li se to zapravo računa kao samostalno ustajanje. Sjedila je u krevetiću i ulovila se za gornji dio ogradice i ustala se na noge i tako stajala nekih 5-10 minuta i onda je sjela natrag.
    Još se ne može potpuno sama posjesti tj. iz četveronožnog položaja se prebaci na guzu, ali se ne može odgurnuti s rukicom da se uspravi osim ako se ne ulovi za nešto. Kad sjedne ne pada na stranu ni nazad. Okreće se trbuh-leđa-trbuh "brzinom munje" i puzi ali nije još uskladila pokrete ruku s nogama pa to malo nespretno izgleda, ali stigne kamo je naumila.
    Što mislite o tom ustajanju? Je li to to?

  5. #5
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrian ima 10 i pol mjeseci i još nema pinceta hvat, da li se trebam brinuti?
    do kada bi trebali razviti pinceta hvat?

  6. #6
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj tibica prvotno napisa
    Što mislite o tom ustajanju? Je li to to?
    Ako je ustala onda je to to. Mora nekako krenuti.
    Tako je i Gea počela s malo manje od 8 mjeseci. Prije je stajala i gmizala nego što se sama posjela. Ustala bi uz nešto i onda sjela iz stojećeg položaja. Sada ustaje "brzinom munje", puzi četveronoške i posjeda se iz ležećeg položaja.

  7. #7
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Adrian ima 10 i pol mjeseci i još nema pinceta hvat, da li se trebam brinuti?
    do kada bi trebali razviti pinceta hvat?
    iskreno, neznan, moj ima godinu dana i jos nezna ali mi jos vjezbamo pa se nadam da ce i to doci

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno i mi vam se pridružujemo

    ....naša mrvica ima 7,5 mjeseci okreće se sa trbuha na leđa i obrnuto, predmete uglavnom hvata lijevom ručicom ( :? jesu li to predispozicije da će biti lijevak?), svladala je pinceta hvat, premeće igračke iz ruke u ruku,nogice gura u usta, sjedi samostalno (malo klimavo), trudi se puzati (uglavnom glavicu zaroni ko mali noj, a guza u zrak i onda se dupire sa nogicama ).

    E sad ono što mene malo muči je to što se ona diže na nogice i najsretnija je kad stoji (mada joj ne dopuštamo). Stane sa cijelom nogom (ne na prstima), i to traje 2-3 min onda se "baci" na koljena..Jel ona smije stajati s obzirom na to da još ne puzi i ne sjedi kako treba??? :? :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno Re: i mi vam se pridružujemo

    Citiraj pahuljičica prvotno napisa
    .Jel ona smije stajati s obzirom na to da još ne puzi i ne sjedi kako treba??? :? :?
    , zar nema nikoga???

  10. #10
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Re: i mi vam se pridružujemo

    Citiraj pahuljičica prvotno napisa
    .Jel ona smije stajati s obzirom na to da još ne puzi i ne sjedi kako treba??? :? :?
    Imaš ovdje dosta o stajanju. Ukratko, ako se može sama ustati, snagom nogu, pusti ju. Neispravno je ako se "ustaje" iz ruku, potežući se prema gore.

  11. #11
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Adrian ima 10 i pol mjeseci i još nema pinceta hvat, da li se trebam brinuti?
    do kada bi trebali razviti pinceta hvat?
    Mislim da se pincet hvat razvija do neke godine dana.
    P. ga do nedavno isto nije imao razvijenog. Onda sam mu dala rižine kuglice. Dok bi sjedio u stolici za hranjenje, prosula bi mu ih na onu tacnu ispred njega i on bi se dugo zabavljao hvatajući ih. Savladao je pincet hvat za svega par dana. Probaj, stvarno djeluje.
    Možeš staviti bilo koje komadiće hrane ali s ovim kuglicama nema straha da se može ugušiti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Moja beba ima tri mjeseca. Diže glavu bez problema kad ju stavimo na trbuh i može sama držati glavu kad ju držimo gore, ali još uvijek joj pridržavam glavu lagano i kad ju držim naprijed uvijek je na mene naslonjena.
    Danas na pregledu ju je doktorica podigla za ruke u sjedeći položaj i glavica joj baš nije bila stabilna odnosno par put joj je klimnula unazad. Doktorica je rekla nek tak doma s njom vježbamo da ju isto tak dižemo za ruke u sjedeći položaj. Meni se to čini malo :? :/ pa me zanima da li je to netko doma radio s bebom

  13. #13
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Moja beba ima tri mjeseca. Diže glavu bez problema kad ju stavimo na trbuh i može sama držati glavu kad ju držimo gore, ali još uvijek joj pridržavam glavu lagano i kad ju držim naprijed uvijek je na mene naslonjena.
    Danas na pregledu ju je doktorica podigla za ruke u sjedeći položaj i glavica joj baš nije bila stabilna odnosno par put joj je klimnula unazad. Doktorica je rekla nek tak doma s njom vježbamo da ju isto tak dižemo za ruke u sjedeći položaj. Meni se to čini malo :? :/ pa me zanima da li je to netko doma radio s bebom
    Ne bih ju tako dizala, mi smo vježbači i imali smo ciljane vježbe za glavu i vrat, nikad ga nisam potezala za ruke. Uvijek preko boka do "buda položaja".

  14. #14
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    potpisujem eowyn.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nije mislila da ju inače tak dižem nego da vježbamo tak da ju lagano povučem za ruke u sjedeći položaj i spustim natrag dolje

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Nije mislila da ju inače tak dižem nego da vježbamo tak da ju lagano povučem za ruke u sjedeći položaj i spustim natrag dolje

  17. #17
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Mi smo isto vježbači od 3mj i uz ozbiljnije vježbice za glavu i vrat, vježbali smo i tu koju Sirius Black spominje, tj. način na koji ih pedijatrice provjeravaju na sistematskim pregledima.
    Ja sam isto mislila da ne smijem to sama doma raditi kad eto, fizijatar nam je (kao što sam i rekla) uz ostale vježbice, preporučio i tu.

  18. #18
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    to onda valjda ovisi o djetetu, kod nas je bilo suprotno, nikako povlačiti sami nego preko boka. a sada kad je vrat ojačao vježbamo upravo tu vježbu, povlačenje za ručice, ali ne za vrat već za trbušne mišiće.
    tko bi ga znao!
    u svakom slučaju, slušaj pedijatra!

  19. #19
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mia se definitivno ustaje na noge. Malo mi je rano, ali neću joj braniti. Potrebno joj je samo da se za nešto uhvati zbog ravnoteže i odmah je na nogama. I stoji tako po 10-15 minuta. Sad ću morati u kupnju cipelica.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Moja beba ima tri mjeseca. Diže glavu bez problema kad ju stavimo na trbuh i može sama držati glavu kad ju držimo gore, ali još uvijek joj pridržavam glavu lagano i kad ju držim naprijed uvijek je na mene naslonjena.
    Danas na pregledu ju je doktorica podigla za ruke u sjedeći položaj i glavica joj baš nije bila stabilna odnosno par put joj je klimnula unazad. Doktorica je rekla nek tak doma s njom vježbamo da ju isto tak dižemo za ruke u sjedeći položaj. Meni se to čini malo :? :/ pa me zanima da li je to netko doma radio s bebom
    Jučer sam doma probala s njom doma tak vježbati, ali joj je glava visjela unatrag i rasplakala se pa sam odustala. Danas ujutro sam probala opet - držala je glavu paralelno s tijelom bez ikakvih problema i smiješila se. :D Očito jučer nije baš bila raspoložena, a ja sam se već totalno zabrinula da nešto nije u redu.

  21. #21
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ne radite to prečesto! To se radi samo kao test i treba biti jako oprezan.

    Mislim, danas pedijatri svašta savjetuju, a da odete kod specijaliste 8u ovim slučajevima fizijatra), rekao bi vam sasvim suprotno.
    :/

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Ne radite to prečesto! To se radi samo kao test i treba biti jako oprezan.

    Mislim, danas pedijatri svašta savjetuju, a da odete kod specijaliste 8u ovim slučajevima fizijatra), rekao bi vam sasvim suprotno.
    :/
    Sad kad vidim da se može dići ni neću to raditi često, nego samo stavljati na trbuh da diže glavu i sl.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa
    Doktorica je rekla nek tak doma s njom vježbamo da ju isto tak dižemo za ruke u sjedeći položaj. Meni se to čini malo :? :/ pa me zanima da li je to netko doma radio s bebom
    Mozda je blago hipotona? Ni meni ped nije skuzio da je T hipoton nego sam ga ja upilila da mi da uputnicu i onda je fizijatrica skuzila da stvarno je, i to je bilo dosta kasno, s 8 mjeseci. Ako ti ju je tesko nositi, kao je se cijela "objesi" na tebi, ako se izvijala prema nazad i slicno, onda je mozda blago hipotona. Ali ovu vjezbu za vucenje mislim da ne bi trebala raditi. Samo je ostavljaj sto dulje na trbuhu, od 3 mjeseca je to dobro raditi i na sto tvrdjoj podlozi. Odizanjem glave ojacati ce vrat. Inace znaci da je nesto drugo u pitanju. Meni je T lose kontrolirao glavu zato sto mu je donji dio ledja bio slab, a vrat mu je bio ok.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Sad mi je bila mama tu i totalno me popljuvala da nisam normalna. Vidjela je kad se Paula počela izvijati jer joj je trebalo promijeniti pelenu pa je rekla da smo to radile i ja i moje dvije sestre i njoj nikad nije palo na pamet da je to problematično. Mislila je da to sve bebe rade, pa me gledala ko da sam pala s marsa kad sam rekla da se brinem zbog toga. Btw. ja sam prohodala s 10 mj.
    E sad, pitala me kak bi se onda beba trebala okrenuti na trbuh ako ne tako. Ja bih molila da mi to netko odgovori

  25. #25
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Rotacija s leđa na trbuh: prebaci nogu preko noge i ruku i tako se okrane. Ja ne kužim kako se izvijanjem okrene...
    Izvijanje nije po pravilima, što ne znači da djete neće prohodati.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa
    Rotacija s leđa na trbuh: prebaci nogu preko noge i ruku i tako se okrane. Ja ne kužim kako se izvijanjem okrene...
    Ne okrene se izvijanjem, nego ovako kako si opisala samo se pri tom lagano svine u leđima unazad. Znači ovako: Leži na leđima, okrene glavu na stranu, digne bradu malo prema gore, digne npr. desnu ruku i desnu nogu i istovremeno se svine unatrag i prebaci ruku i nogu. Izgleda ko da se svine da lakše uzme zamah

  27. #27
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    IZVIJANJE o kojem se priča je položaj u kojem djeca zabace glavu i noge kao da nogama žele dotaknuti glavu. To se zove i kifla, jer tako izgleda. A to onda nije ovo što ti opisuješ. Ja sam ponekad znala gledati da li mu je to guza ili trbuh kako se znao izvinuti u bočnom položaju.
    Gledaj gdje je glava o odnosu na trup. AKo glava ne prati liniju trupa već je zabačena prema iza - to je izvijanje.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Ovo sto ti kaze AndrejaMa je tocno+ nije dobro da se izvija recimo kad je nosis na rukama pa se ona baca natrag (zabacuje glavom natrag).

  29. #29
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    sirius ni u ludilu nemoj dizati dijete u sjedeći položaj onako.meni je FIZIJATRICA rekla da kupim hodalicu da bum imala bar dva sata mira ("ne bu mu niš dva sata dnevno").fakat ima svakakvih budala danas.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Zato u splitu radi jos uvijek samo jedna fizijatrica koja je totalno pretrpana ali nitko drugi ne valja. Nama je rekla nikako hodalice i nikako ga poticati na hodanje.

  31. #31
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moja M s 4 mj i 10 dana radi sljedece: podize se na ramena kad je na trbuhu, stavlja sve u usta, ukljucujuci i svoje nogice, igra se rukicama i nogicama, hvata igracke, zvecka njima, poseze za stvarima... proizvodi glasove, reagira na zvukove, puno se smijesi svakom ljudskom liku, radi baloncice od sline, "brblja"... sve stavlja u usta, radi "trbusnjake" i kad je u viperu i kad je u bocnom polozaju, osovljuje svoju tezinu u noge kad je u krilu nekome...

    no mene brine sto se ne okrece s ledja na trbuh (iako je rijetko u ledjnom polozaju na ravnom, ako je na ledjima onda je u viperu). s dva i pol mjeseca se par puta okrenula i onda poslije ne.

    nadalje, smije se glasno ali samo meni i samo par puta na dan na kratko.To mi je isto nekako premalo.

    radi most, tj izvija se kad hoce nesto vidjet preko glave ili ako joj je dosta vipera ili neke druge aktivnosti.

    imam li razloga za brigu :/

  32. #32
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    e da, to s dva i pol mj se okrenula s trbuha na ledja...
    sad se s ledja okrece samo u bocni ali ne i trbusni polozaj a iz trbusnog se ne okrece na ledja nikako, samo po malo puzi unatraske, ali vise je to neki rad rukama nego nogicama.

  33. #33
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    a po ovome: http://free-bj.t-com.hr/savjeti/PSIH...torika_ii.html
    ispada da to treba radit tek s punih 7 mj. tekst je napisala jedna meni poznata fizioterapeutica sa SD.

  34. #34
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    i ja imam pitanje.
    bili danas kod pedijatrice i nije bila zadovoljna što tonka gmiže umjesto da puže i što se nije posjela sama.kao ništa strašno al evo vam vježbice pa se vidimo za mjesec dana.
    e sad vježbica za posjedanje nam super ide al za puzanje baš i ne naime kad joj gurnem nogice ispod trbuha ona se neće podići na ruke il kad ju odmah stavim u položaj za puzanje ona se odmah spusti.
    kako da ju motiviram da krene tako puzati?
    stavila sam joj prepreke (paket pelena) i ona se popne bez problema.
    dosta joj je da je povišeno 3 cm ona će se podić u pravi puzački stav al čm pređe prepreku opet na trbuh.
    ajde vježbači pomozite

  35. #35
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Moja M s 4 mj i 10 dana radi sljedece: podize se na ramena kad je na trbuhu, stavlja sve u usta, ukljucujuci i svoje nogice, igra se rukicama i nogicama, hvata igracke, zvecka njima, poseze za stvarima... proizvodi glasove, reagira na zvukove, puno se smijesi svakom ljudskom liku, radi baloncice od sline, "brblja"... sve stavlja u usta, radi "trbusnjake" i kad je u viperu i kad je u bocnom polozaju, osovljuje svoju tezinu u noge kad je u krilu nekome...

    no mene brine sto se ne okrece s ledja na trbuh (iako je rijetko u ledjnom polozaju na ravnom, ako je na ledjima onda je u viperu). s dva i pol mjeseca se par puta okrenula i onda poslije ne.

    nadalje, smije se glasno ali samo meni i samo par puta na dan na kratko.To mi je isto nekako premalo.

    radi most, tj izvija se kad hoce nesto vidjet preko glave ili ako joj je dosta vipera ili neke druge aktivnosti.

    imam li razloga za brigu :/
    Sve je to super ellen , za okretanje ima još puno vremena ali svladat će ona to za 10-tak dana

    jedino ne znam za to izvijanje, mislim da to ne bi smjela raditi :/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a kakva ti je u naručju ? jel se tamo izvija ?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj emanina prvotno napisa
    bili danas kod pedijatrice i nije bila zadovoljna što tonka gmiže umjesto da puže i što se nije posjela sama.kao ništa strašno al evo vam vježbice pa se vidimo za mjesec dana.
    Da li dolazi uopce u cetveronozni polozaj? Je li se tamo ljulja?
    Probaj je postaviti u cetveronozni pa je uhvatiti za prsa od ispod i onda je kao malo odizati i lupkati joj dlanovima po podu da skuzi oslonac jer vjerojatno to jos ne kuzi a mozda joj i motoricki ta radnja nije jos sjela. Dakle, odignes je gore da pruzi ruke i onda je spustiti da malo lupne dlanovima u pod. Tako je mozes i cijelu pa da i koljenima skuzi osjecaj poda. Najbolje ti je uz to proizvoditi nekakve zvukove tipa "hop", "lup" ili pjevati u ritmu lupkanja da joj bude zabavno.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Evo da se i ja konačno javim. Ivan ima 3 mjeseca, korigirana dob 2 mj, jučer smo bili na kontrolnom uzv mozga i doktorica kaže da su mu komore blaže asimetrične, lijeva dublje zadire u parenhim. Ne znam što to znači. Inače maleni je lošiji u potrbušnom i u ponedjeljak idemo da nam pokažu vježbice, on u principu ni ne voli ležati na trbuhu odmah plače.

  39. #39
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj sbuczkow prvotno napisa
    Da li dolazi uopce u cetveronozni polozaj? Je li se tamo ljulja?
    u cetveronožni se postavlja jednom u 2 dana na 2 sekunde al zato bez problema dođe u klečeči položaj uz pomoć autosjedalice koja stoji na podu.


    vjerojatno to jos ne kuzi a mozda joj i motoricki ta radnja nije jos sjela.
    mislim da je ovo u pitanju, ne kuzi da ispružene ruke može micati pa zato mislim da će joj ove vježbice koje si napisala pomoći.
    hvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj emanina prvotno napisa
    mislim da je ovo u pitanju, ne kuzi da ispružene ruke može micati pa zato mislim da će joj ove vježbice koje si napisala pomoći.
    Ne samo micati, nego bas OSLONAC jer ona kad gmize onda VUČE ruke po podu a ovako se oslanja na dlanove.

  41. #41
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    da,Tonki ruke služe isključivo da bi se povlačila i dizala s njima a oslanja se na laktove :/

  42. #42
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    a kakva ti je u naručju ? jel se tamo izvija ?
    Maria i Snjeska!
    Ne, ne izvija se u narucju tako da radi taj "luk". U narucju zna samo protezati vrat za onim sto zeli bolje vidjeti. To izvijanje ali pak vise u lijevu stranu (dakle nije centrirano) primjetila sam u viperu i kad lezi skroz na ravnom na ledjima, onako se sva ukoci i nemres jos savit noge, nista, sto mi je problem kod premataranja. Kao da su joj svi misici ukoceni. I tako, sekundu, dvije, onda opet sve ok. Mi idemo kod dr. Filipovica na UZV, ali me zanima kad je vrijeme za vjezbe, koje vjezbe i tko mi ih moze pokazati. Ceka li se kod fizijatra dugo na pregled i kojeg fizijatra mi mozete preporuciti. bas sam u strahu nekak, jer to pojacano radi zadnjih dana, prije je to radila samo tu i tamo. :/

  43. #43
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    lucija ellen,ne mora biti ali čini mi se da ste možda malo hipertoni.posebno mi se to izvijanje ne sviđa.ja bi ti poslala broj od svoje fizijatrice ali ona je na usavršavanju idućih par mjeseci tako da otpada.probaj nazvati sabola ako si u zg.on će te uputiti svojim curama.ili se raspitaj na rebru,goljaku.vinogradsku ja ne bi išla jer su više onako prisiljavajuće vježbe nego potičuće (bar po mom iskustvu).za okretanje još ima vremena.emanina pedijatrica vas je malo ubrzala.evo moj ti puže od 4 i pol mjeseci (gmiže vojnički) i tek je sad sa 9 i pol mjeseci propuzao onako na koljenima i ravnim rukama (a stalno je pod nadzorom fizijatra).i ona je rekla da je to taman sada i trebalo biti,znači da niš ne kasni.također primjetili smo da tako puže po tepisima i puzzlama i sl. bez problema ali čim dođe na parket gdje mu je sklisko odustane i počne gmizati.stavljaj bebu što češće u četveronožni ali na način da joj zdjelica ne pada prema dole,znači rukom centriraš zdjelicu i kad god se usuka prema dole lupneš je prema gore da osjeti da se tu mora učvrstiti.i u tom položaju ispred nje je netko drugi mami da dođe.veda iako ne voli,probaj bebu što češće ostavljati na trbuhu.meni je pomagala pilates lopta,na njoj je rado ležao dok na podu ni za glavu.

  44. #44

  45. #45
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj veda prvotno napisa
    Evo da se i ja konačno javim. Ivan ima 3 mjeseca, korigirana dob 2 mj, jučer smo bili na kontrolnom uzv mozga i doktorica kaže da su mu komore blaže asimetrične, lijeva dublje zadire u parenhim. Ne znam što to znači. Inače maleni je lošiji u potrbušnom i u ponedjeljak idemo da nam pokažu vježbice, on u principu ni ne voli ležati na trbuhu odmah plače.
    i gretine su komore blaže asimetrične ali to ne mora biti ništa strašno.
    Ni ona nije ni sekunde htjela biti na trbuhu u toj dobi,
    a od 6 mjeseca na dalje spava skoro isključivo na trbuhu, sad joj to odgovara.
    Vježbicama smo dosta popravili križane nogica, sada gmiže, sjedi bez padanja na straniu a ipak joj treba mala pomoć da se posjedne,
    iz sjedećeg ide bez problema na trbuh i pregmiže stan u sekundi...
    tek se unazad tjedan dana oslanja na noge kad ju uspravno spustim do podloge (prije je križala nogice i stajala na prste)
    još se nije ni jednom sama ustala, ali bude.... polako

  46. #46

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Cure hvala na savjetima i utjesi, stvarno sam se uplašila kad mi doktorica nije htjela odgovoriti na pitanje koje mogu biti posljedice te asimetrije. Nije mi jasno zašto se to događa, uzv po rođenju b.o., s mjesec dana isto i sad asimetrija.
    Želim svim bebicama da lijepo napreduju.

  47. #47
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    kod nas je asimetrija jer je porod bio težak, kratka pupčana vrpaca pa se nije dobro spuštala... jadnica je tiskala glavom i malo povrijedila režnjeve,
    poslijedica je cerebralni poremećaj kretanja ali izrazito blagi oblik,
    vježbamo i sve prolazi.
    Danas je sama sjela a ima 8 mj i tjedan dana.
    Isti uzv nalaz ima puno ljudi (tako nam je rekla doc) a ustanovi im se sa 20,30 ili više godina i nikad nisu imali problema s motorikom...
    to ustvari nije problem ako se komore dobro razvijaju...
    kakav vam je bio eeg?

  48. #48
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    može ti biti položajna asimetrija,zbog položaja fetusa u buši.mi smo to imali,ja nisam imala plodne vode pa je mali umjesto da je "vježbao" i prekobicavao se samo bio mjesecima u istom položaju.to smo prilično brzo ispravili baby hendlingom na slabiju stranu (okretanje) i podraživanjem i jačanjem "slabije" strane.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    lucija ellen, mislim da je najbolje da ti stručnjak kaže jel sve ok,

    ja sam, kao laik, vidjela da nešto ne štima, i inzistirala na fizijatru,

    vježbali smo 12 mjeseci

  50. #50
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa

    Maria i Snjeska!
    Ne, ne izvija se u narucju tako da radi taj "luk". U narucju zna samo protezati vrat za onim sto zeli bolje vidjeti. To izvijanje ali pak vise u lijevu stranu (dakle nije centrirano) primjetila sam u viperu i kad lezi skroz na ravnom na ledjima, onako se sva ukoci i nemres jos savit noge, nista, sto mi je problem kod premataranja. Kao da su joj svi misici ukoceni. I tako, sekundu, dvije, onda opet sve ok. Mi idemo kod dr. Filipovica na UZV, ali me zanima kad je vrijeme za vjezbe, koje vjezbe i tko mi ih moze pokazati. Ceka li se kod fizijatra dugo na pregled i kojeg fizijatra mi mozete preporuciti. bas sam u strahu nekak, jer to pojacano radi zadnjih dana, prije je to radila samo tu i tamo. :/
    LE, ja preporučujem dr.Sabola.
    I mi smo imali neke dvojbe pa smo išli kod njega. Čovjek je stvarno fantastičan.
    Imaš kod njega i fizioterapeute koji će ti pokazati vježbe ako budu bile potrebne, nama nisu trebale jer je dr. rekao da je ovo što radimo ovdje sasvim dovoljno.

    Inače, da se malo pohvalim
    D. je sinoć počela puzati u rikverc , sada ima punih 8 mjeseci (korigirana dob 6.5)

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •