Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 270

Tema: Novo cijepivo 5u1, sta ciniti

  1. #101
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A vidiš kako se čak i lokalne reakcije rjeđe pojavljuju. Čak i osjetno rjeđe. Fora.

  2. #102
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ???
    Gdje se rjeđe pojavljuju, u odnosu na što?

  3. #103
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa DTPw/OPV kao reaktogeniji od DTPa/OPV ili DTPa/IPV/Hib (koji podjednako ništa ne valjaju)

    Najfora mi je pojam "bezrazložni plač" koji se (očito ne bez razloga) osjetno češće pojavljuje kod DTPw/OPV. Uz pretpostavku da je to domaći prijevod izraza "high-pitched cry" onda u tome nema apsolutno ništa bezrazložno, a brojke su koma.

  4. #104
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    a... to.....
    Je. Pa, poznato je da DTPa i DTPa/IPV/Hib kombinacije u pravilu izazivaju manje nuspojava nego DTPw. (na štetu djelotvornosti......)

    Ali i to manje je daleko više od toga što ovdje pišu da pedijatri govore roditeljima. U stilu "kupite si 5u1 za 450 kunića, jer taj nema nuspojava, a ovaj od HZZO-a ima puno nuspojava.

    Moš' mislit......

    Lijepo su isti ti pedijatri napisali i objavili na svojoj web stranici kako često se javljaju nuspojave na 450 kn.

  5. #105
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nemam što dodati, drago mi je da si na mojoj strani

  6. #106
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Uvijek.

  7. #107
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    podižem da nešto pitam, pliz nemojte se posvaditi.

    je li preporučljivo "miješati" cjepiva pa poslije pediacela cijepiti sa 6u1 i 5u1 ili obrnuto?

  8. #108
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I ja imam pitanje; rekla mi je med sestra telefonski da nakon 5u1 moramo biti 2 dana u kući. Ima li to smisla?
    Naravno, naša pedijatrica preporuča kupovinu.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    podižem da nešto pitam, pliz nemojte se posvaditi.

    je li preporučljivo "miješati" cjepiva pa poslije pediacela cijepiti sa 6u1 i 5u1 ili obrnuto?
    Nije preporučljivo.
    Ali nije niti štetno, niti manje efikasno.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    I ja imam pitanje; rekla mi je med sestra telefonski da nakon 5u1 moramo biti 2 dana u kući. Ima li to smisla?
    Ovo prvi put čujem. :?
    Možda da ne pobere nešto novo u međuvremenu pa da se ne proglasi reakcijom na cjepivo. Ili zbog jačeg otoka na vrućini.
    A da je ponovo nazoveš i pitaš razlog?
    Baš me zanima.

  11. #111
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    I ja imam pitanje; rekla mi je med sestra telefonski da nakon 5u1 moramo biti 2 dana u kući. Ima li to smisla?
    Naravno, naša pedijatrica preporuča kupovinu.
    molim? :?

    ja sam poslije cijepljenja pitala jel možemo odmah u šoping i kod frenda u prirodu i rekla je da sve radimo kao i inače :/

  12. #112
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ... i ja sam se jako čudio da pedijatri preporučuju izbjegavanje sunca dan-dva nakon cijepljenja - to je vjerojatno zašto je ovdje spomenuta rekla neka dijete ne izlazi dva dana.

    Jer fakat ni za jedno cjepivo nigdje ne piše da izlaganje suncu smanjuje djelovanje ili povećava nuspojave.

    Onda sam malo kopao politeraturi i internetu i našao da se smatra da velika izloženost ultraljubičastom zračenju smanjuje imunitet (ja sam uvijek mislio da povečava). I to pišu neke prilično ozbiljne institucije. Čak time djelomično objašnjavaju povećan pobol od zaraznih bolesti u Africi.

    Međutim, nigdje u tim člancima ne piše da se treba nakon cijepljenja izbjegavati izlaganje suncu. Nema nikakvih dokaza da je smanjenje imuniteta u tolikoj mjeri klinički značajno u našim uvjetima, da bi smanjivalo imuni odgovor na cjepiva.

    Eto, pretpostavljam da otuda dolazi ta preporuka neka se dijete ne vodi van dva dana, ali mislim da nije potrebna.

  13. #113
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo se, dakle, cijepili sa pediacelom, ništa platili nismo, nuspojava nije bilo...
    što je to onda što nam "nedostaje" do 6u1, što je to na broju 6?

  14. #114
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    hepatitis B

  15. #115
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aha, engeriks
    da, i to smo dobili

    hvala

  16. #116
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Nama je pedijatrica rekla nakon tog novog 5u1 što ide posliej Priorixa da taj dan neidemo na sunce nego da budemo ili u hladu ili u kući.

  17. #117
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    J se razboljela tako da ništa od cijepljenja do 9. mjeseca.
    A da sam ju cijepila jučer mislila bih da je temp reakcija na cjepivo i sad proklinjala cijepljenje. Dobro da se nisam mogla odlučiti da li da platim Glaxovo ili ne.

  18. #118
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    podižem da nešto pitam, pliz nemojte se posvaditi.

    je li preporučljivo "miješati" cjepiva pa poslije pediacela cijepiti sa 6u1 i 5u1 ili obrnuto?
    Nije preporučljivo.
    Ali nije niti štetno, niti manje efikasno.
    zašto se onda ne preporuča? :/

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Iz više razloga.

    Glavni je taj da niti jedan proizvođač neće napisati "ako ste počeli cijepiti s našim cjepivom, slobodno nastavite s drugim" jer im nije u interesu. Ali će rado napisati "ako se počeli s nekim drugim cjepivom, možete nastaviti s našim".

    To često pišu.

    Da bi to napisali, moraju imati studije koje dokazuju da je kod onih koji su primili različita cjepiva jednaka imunogenost i rteaktogenost kao kod onih koji su primili sve doze istog cjepiva.

    Za neka cjepiva takve studije postoje, uza neka ne postoje.

  20. #120
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da poludiš.

    meni je pedica ležerno nudila običan diteper nakon reakcije na infanrix. odbila sam.

    sad pak ne znam što činiti nakon temperature nakon infanrixa hexa - uzeti pediacel ili alternativni 5u1.

  21. #121
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    uzeti pediacel ili alternativni 5u1.
    Možeš birati?

    Neki cijepe samo s Pediacelom.

    Ja ću poludit.

  22. #122
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Jučer je K. primio 5 u 1 i danas mu je mjesto uboda JAKO otečeno. Rekla bi i cijeli mišić. Čini mi se da mu je temperatura malčice porasla.
    Da se ne brinem?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Mislim da se ne trebaš brinuti i moj je malac drugi dan dobio temperaturu. Sutradan je bio ok, samo je cendrao još par dana.

  24. #124
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Moja je pedijatrica K. s 4 mj. cjepila s 5u1 (kupljenu u apoteci od određenog proizvđača) i nije bilo reakcije. U ponedjeljak trebamo primiti drugu dozu - ona je preporučila ponovno isto. Da li da kupujemo ili da uzmemo besplatno? Iskustva?

  25. #125
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj Nikita3 prvotno napisa
    Mislim da se ne trebaš brinuti i moj je malac drugi dan dobio temperaturu. Sutradan je bio ok, samo je cendrao još par dana.
    bedro mu je i danas otečeno i crveni se. njega ne boli. barem ne pokazuje. mažem mu sa Flocetom...

  26. #126
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    zvala sam ped i medicinska sestra mi se čudila šta je sad to pitam kad me upozorila da dijete 2 dana ne smije trčati :shock:
    Kaže mi da ga umirim, sjednem s njim i objasnim mu da mora mirovati dok mu svakih pola sata mijenjam obloge!

  27. #127
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ivorka prvotno napisa
    Moja je pedijatrica K. s 4 mj. cjepila s 5u1 (kupljenu u apoteci od određenog proizvđača) i nije bilo reakcije. U ponedjeljak trebamo primiti drugu dozu - ona je preporučila ponovno isto. Da li da kupujemo ili da uzmemo besplatno? Iskustva?
    :?
    Ako si s pedijatricom dogovorirla da cijepi prvu dozu cjepivom koje si kupila u apoteci, zašto ovvdje pitaš čime cijepiti drugom dozom?
    Zar ne bi bilo logično dogovoriti s pedijatrom kako cijepiti dalje?
    To jest, ako netko napiše drukčije od onoga što pediajtar kaže, što ćeš napraviti???????

  28. #128
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    zvala sam ped i medicinska sestra mi se čudila šta je sad to pitam kad me upozorila da dijete 2 dana ne smije trčati :shock:
    Kaže mi da ga umirim, sjednem s njim i objasnim mu da mora mirovati dok mu svakih pola sata mijenjam obloge!
    Nisam nikada čuo da vjerojatnost nastanka otekline ovisi o trčanju... :?

  29. #129
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    zvala sam ped i medicinska sestra mi se čudila šta je sad to pitam kad me upozorila da dijete 2 dana ne smije trčati :shock:
    Kaže mi da ga umirim, sjednem s njim i objasnim mu da mora mirovati dok mu svakih pola sata mijenjam obloge!
    A koliko često treba mijenjati pijavice?

  30. #130
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa

    Nisam nikada čuo da vjerojatnost nastanka otekline ovisi o trčanju... :?
    Citiraj Davor prvotno napisa
    A koliko često treba mijenjati pijavice?
    jeij, dečki su se vratili :D

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Sory što kasnim s odgovorom. Nisam išla na net. Meni je dok. rekao da su i otekline preko cijele noge "normalne". Nama je prvo cjepljenje ostavilo kvrgetinu crvenu i bolnu gotovo 7 dana. Sa drugim ne, samo je bila temperatura.

  32. #132
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    samo da se pojadam

    nadala sam se da cu biti pametnija na ovu temu jer nam za mjesec dana slijeduje cijepljenje (sorry davore, ali nisam dovoljno hrabra da se nosim sa mogucnostima ukoliko se desi nesto sto se moglo mozda cijepivom izbjeci) htjela sam saznati koje su razlike izmedju infanrix, infanrix hexa i pediacel + engerix cjepiva jer ne volim da mi pikaju dijete bespotrebno...

    eh, sad sam samo jos zbunjenija
    zasad mi se cini najpametnije stvarno poslusati nasu pedicu koja je uglavnom dosad imala razumne savjete i cijepiti sa preporucenim besplatnim pediacel + engerix cjepivom. nisam medicinske struke, ali mi je negdje u glavi ostalo da su reakcije na acelularna (jel se tak kaze) cjepiva manje pa sam mislila traziti infanrix hexa...

    valjda ce mi sve skupa sjesti do slijedeceg pregleda :/

  33. #133
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    (sorry davore, ali nisam dovoljno hrabra da se nosim sa mogucnostima ukoliko se desi nesto sto se moglo mozda cijepivom izbjeci) /
    Ispravno. Svi roditelji koji zločinački podvrgavaju svoju djecu zločinu cijepljenja, trebaju se zbog toga ispričati davoru.

  34. #134
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa
    .............i cijepiti sa preporucenim besplatnim pediacel + engerix cjepivom. nisam medicinske struke, ali mi je negdje u glavi ostalo da su reakcije na acelularna (jel se tak kaze) cjepiva manje pa sam mislila traziti infanrix hexa...

    valjda ce mi sve skupa sjesti do slijedeceg pregleda :/
    .....prvo ti treba "sjesti" to da je i pediacel jednako acelularno cjepivo kao i infarix hexa, a onda sve ostalo može "sjedati"

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Mi se cijepili prošli tjedan sa pediacelom. Prošli smo sa temp do 39 po noći, i do jutra je bilo ok.

    Sva 4 puta smo se cijepili sa 5 u 1 i to dva puta sa gsk a dva puta sa ovim od proizvođača pediacela. Zašto nam je prekinut niz u cjepivu istpg proizviđača nemam pojma, a ne zna pedica. Kaže da vjrojatno nisu imali od gsk. :shock: Mi smo to skužili tek sad kada smo ga docjepljivali.

    Od ta 4 puta temp je imao i sa gsk i sad s pediacelom pa ti znaj. :?

  36. #136
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj saska7 prvotno napisa
    .............i cijepiti sa preporucenim besplatnim pediacel + engerix cjepivom. nisam medicinske struke, ali mi je negdje u glavi ostalo da su reakcije na acelularna (jel se tak kaze) cjepiva manje pa sam mislila traziti infanrix hexa...

    valjda ce mi sve skupa sjesti do slijedeceg pregleda :/
    .....prvo ti treba "sjesti" to da je i pediacel jednako acelularno cjepivo kao i infarix hexa, a onda sve ostalo može "sjedati"
    e, taj mi je podatak falio...sad je sve na mjestu
    tnx

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    41

    Početno

    Moj D je danas s 2 mjeseca cjepljen ali u iskaznici imunizacije je navedeno 4 cjepiva:1.protiv difterije,tetanusa i hripavca. 2.protiv dječje paralize.3.protiv H.influenzae tipa B bolesti.4.protiv hepatitisa B.I to je to.Kakvo je to cjepivo? :?

  38. #138
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    u iskaznici imunizacije (onoj plavoj knjižici) su posebno rubrike za DTP, za polio, za Hib i za hepatitis B. Tako da ako dijete primi "5u1" i hepatitis B u dvije injekcije, kao što je predviđeno programom cijepljenja, to se treba upiati na četiri stranice. S time da se na svaku od stranica treba napisati kojim je cjepivom dijete cijepljeno. To znači da je i na stranicu od DTP, i od Hib-a i od polija potrebno upisati isto tvorničko ime cjepiva (npr. Pediacel) i ista serija cjepiva. Ako nije tako, neispravno je ispunjena.

  39. #139
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako je dijete prvi put prošlo bez ikakvih reakcija, je li to "garancija" da će se tako ponašati i sljedeći put?

  40. #140
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Na žalost, nije

  41. #141
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    mujice, ovo je quote s mama i beba, link je dolje

    Citiraj Mamidji prvotno napisa
    Citiraj teutonija prvotno napisa
    Nama je dokica rekla da je cjepivo od drugog proivođača(sad je od Pasteura, a prije bilo od Glaxa -ono koje smo plaćali)) i da ima neke komponenete koje mogu izazvati jaču reakciju tj upozorila nas je na nju .
    ovo je kljucna stvar!
    majka mi je lijecnica, doduse nije pedijatar ali je obiteljski lijecnik i ima pacijente od 0 do 99 godina ..... bila je nedavno na jednom seminaru na kojem je bilo rijeci i o tom cjepivu koje je sada besplatno......uglavnom, to je katastrofa cjepivo.....kak veli Teutonija drugi je proizvodjac ......ali cinjenica je da je to puno losije cjepivo po kvaliteti od ovog Glaxovog! naime, njih su na seminaru upozorili da se radi o cjepivu koje je u nekim zemljama Eu zabranjeno!!!!
    isto tako, navodno nasi nisu uopce ni preveli dio uputa koje idu uz samo cjepivo jer je u njima pisalo puno vise toga koje su moguce lose reakcije od ovog kaj su stavili nasi u upute .....
    u vrijeme kad sam ja R. cjepila mama mi je detaljno objasnila zbog cega je to tako i argumentirala mi zakaj su se mnogi lijecnici na tom simpoziju ostro tom cjepivu usporotivili a kada su trazili odgovore na neka pitanja jednostavno (tipa, kako mogu uopce dopustiti da se djecu cijepi sa cjepivom koje je u nekim Eu zemljama zabranjeno!!?!) ih nisu dobili!
    uglavnom, ocito je da se radi o necijem interesu a i budimo realni (iako sam osobno protivnik generaliziranja)kaj je u ovoj drzavi dobre kvalitete besplatno?
    zato sam osobno svim svojim frendicama prepricala i objasnila sve kaj mi je majka objasnila na ovu temu i preporucila im da radje plate Glaxovo, nego uzmu ovo besplatno!



    i?


    link na topic

  42. #142
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Očito svatko ima pravo svojim prijateljicama prepričavati što god hoće, be ikakvih posljedica.

    To da je cjepivo zabranjeno u nekim zemljama je idiotarija.

    To da je manje kvalitetno ili nečišće je također totalna glupost.

    Jedino je istina da je došlo s neprevedenim uputama. To je zbog toga što nije proizvođač stigao tako brzo upute tiskati.

    Ali nije istina da su u tim uputama navedene moguće reakcije kojih u našim uputama nema. Ženica je očito nešto krivo shvatila.

    Nemam pojma o kojem simpoziju govori, ali jedini simpozij za koji znam da se naveliko naširoko govorilo o tom cjepivu nije uopće imao neodgovorenih pitanja, niti se itko bunio protiv cjepiva.

  43. #143
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Thalia , nemam sad vremena tamo se registrirati da odgovorim toj doktorici.

    Bi li ti bio problem da ovaj moj komentar kopiraš tamo?

  44. #144
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    i...... je li moguće doznati koje su to komponente cjepiva zbog kojih ima jače reakcije od glaxovog cjepiva?

  45. #145
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Thalia , nemam sad vremena tamo se registrirati da odgovorim toj doktorici.

    Bi li ti bio problem da ovaj moj komentar kopiraš tamo?
    može, nema problema

  46. #146
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    To je zbog toga što nije proizvođač stigao tako brzo upute tiskati.
    dobar
    Tko to proizvodi? Mujo i Haso d.o.o. ?

  47. #147
    Vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    309

    Početno

    Jedino je istina da je došlo s neprevedenim uputama. To je zbog toga što nije proizvođač stigao tako brzo upute tiskati.
    ovo je preglupo da bi se povjerovalo

  48. #148
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    vidim, opet se i ovdje nastavilo prepucavanje, a mislila sam da je topic otvoren da bi se ovdje konkretno rijesilo pitanje STA SAD DA SE RADI...


  49. #149
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Vila prvotno napisa
    Jedino je istina da je došlo s neprevedenim uputama. To je zbog toga što nije proizvođač stigao tako brzo upute tiskati.
    ovo je preglupo da bi se povjerovalo
    Gleč.... odeš lijepo do pedijatra i uzmeš kutijicu cjepiva i pročitaš tko je nositelj odobrenja za promet cjepiva u RH.
    Ili odeš na web stranice Agencije za lijekove i medicinske proizvode RH i tamo pročitaš tko je nositelj odobrenja za promet tog cjepiva u RH.

    I onda lijepo nazoveš nositelja odobrenja za promet tog cjepiva u RH i zamoliš, kao (potencijalni) korisnik njihovih cjepiva obrazložeje zašto je uputa uz cjepivo na engleskom, a ne kak treba biti - na hrvatskom.

    Onda kad doznaš odgovor, vrati se simo i napiši je li to još uvijek preglupo da bi se povjerovalo.

  50. #150
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    To je zbog toga što nije proizvođač stigao tako brzo upute tiskati.
    dobar
    Tko to proizvodi? Mujo i Haso d.o.o. ?
    Ne kužim kaj je tu tak čudno. :?
    Slobodno se i ti obrati nositelju odobrenja za promet cjepiva u RH. Sigurno će ti reči i koji je razlog tome. Ja ne želim.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •