Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Teta čuvalica- spremačica

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno Teta čuvalica- spremačica

    Moje trojke imaju 4mjeseca i 21 dan. Možete pretpostavit koliko ima posla s njima i oko njjih. Pomaže mi mama. Ona će bit s nama negdje do 01.04. a onda se mora vratit svojoj kući na jug. Već me hvata panika zbog toga. Zbog toga smo odlučili nać ženu koja će nam pomagati oko njihtroje i kućanskih poslova. To kućanski poslovi sam mislila jednom tjedno očistit kupaonicu, kuhinju, 2 puta tjedno skuhat ručak, prebrisat prašinu, peglanje dječje robice a naše samo ono što se stvarno stvarno mora ispeglat.

    Imam nekoliko pitanja.
    1) Koliko vam je trebalo da nađete osobu za pomoć?
    2) Kad vam ujutro žene dolaze i do kad budu? MM odlazi od kuće oko 6.30 a najranije kući može biti u 17h. Zasad se najprije budi L, oko 6-6.30 a A i K budim iza 7h. Prije bolnice su se znali budit oko 7-7.30.
    3) Čime ste se rukovodile pri odabiru žene?
    4) Ja razmišljam da mi žena bude od nekih 7.30 do 17h. Koliko bi to trebala platit, a da to bude jedna realna cijena, ni premalo ni previše.

    Imam milijun pitanja u glavi....

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno Re: Teta čuvalica- spremačica

    Citiraj adriana prvotno napisa
    Moje trojke imaju 4mjeseca i 21 dan. Možete pretpostavit koliko ima posla s njima i oko njjih. Pomaže mi mama. Ona će bit s nama negdje do 01.04. a onda se mora vratit svojoj kući na jug. Već me hvata panika zbog toga. Zbog toga smo odlučili nać ženu koja će nam pomagati oko njihtroje i kućanskih poslova. To kućanski poslovi sam mislila jednom tjedno očistit kupaonicu, kuhinju, 2 puta tjedno skuhat ručak, prebrisat prašinu, peglanje dječje robice a naše samo ono što se stvarno stvarno mora ispeglat.

    Imam nekoliko pitanja.
    1) Koliko vam je trebalo da nađete osobu za pomoć?
    2) Kad vam ujutro žene dolaze i do kad budu? MM odlazi od kuće oko 6.30 a najranije kući može biti u 17h. Zasad se najprije budi L, oko 6-6.30 a A i K budim iza 7h. Prije bolnice su se znali budit oko 7-7.30.
    3) Čime ste se rukovodile pri odabiru žene?
    4) Ja razmišljam da mi žena bude od nekih 7.30 do 17h. Koliko bi to trebala platit, a da to bude jedna realna cijena, ni premalo ni previše.

    Imam milijun pitanja u glavi....
    Adriana, nisam još našla, ali sam pokušala preko Uspinjače. Tamo je princip platiš 700 kn i onda ti oni naprave uži izbor i pošalju 2-3 osobe na intervju, ako te ne odgovaraju krećeš dalje. Ja sam sad za roditi (jedno djetešce), ali kako imam probleme s kukom isto sam tako zamislila da mi ta osoba bude pri ruci za razne stvari - od skuhat ručak, otići u samoposlugu, pomoć stavit kolica u auto itd. - da bude netko samnom u stanu paralelno dok mi muža nema, da nisam sama. To je kao ispao njima problem, da je to puno šariolikih poslova i da će se žene manje rado toga prihvaćat nego da budu same u kući s djecom i sl., kao i da je to puno vremena itd. Rekli su da ispod 4.000 kn ne razmišljam, ali da je to stvar dogovora mene i te osobe. Tražili su od mene da dođem do njih pa da mi naprave profil, ali isto me uputili da je prerano da to radim prije poroda, jer ja računam da će mi pomoć trebati mjesec, mjesec i pol nakon poroda pa nadalje, a da je to onda sad prerano za počet tražit jer nema smisla počet potragu više od mjesec unaprijed, budući da osobe koje su na tržištu očekuju isplatu i posao čim prije.

    Razni moji kolege su mi hvalili Uspinjaču za razne usluge - od njege terminalnih bolesnika, teta čuvalica, teta za kuhanje i sl. Po djelatnicima iz Uspinjače, dovoljno je započeti potragu mjesec dana prije početka angažmana te osobe.

    Čime bih se ja rukovodila - s obzirom da sam ja zamislila da ta osoba bude uz mene u stanu - vjerojatno time da mi je nenervirajuća (to meni znači da nije prebrbljiva, da nije prešefovski raspoložena, da ne komplicira s pitanjima, potpitanjima, da ne sipa neželjene savjete, da je od riječi, a neko picajzliranje oko odrađenih zadataka - speglala ovako ili onako, skuhala ovako ili onako - meni bi osobno bilo manje bitno). Što bi mi teže išla potraga, to bih, naravno, vjerojatno smanjivala kriterije, ali neki glavni bi mi bio da mi kao karakter legne.

    Sretno!

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    E, i tih 4.000 kn mi se činilo realno, jer je to ipak ZG, a sisterica mi je rekla da je za čuvanje troje (veće) djece u Splitu - vođenje jednoga u školu, kuhanje, briga o drugima i sl. - cijena oko 3.500 kn, a to ti je u ZG-u uvijek nešto više nego u ST-u.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Možda ti nije niti loša opcija da se raspitaš u kvartu u kojem živiš (ako si u dobre sa susjedima itd.), iako je to uvijek po meni dvosjekli mač - npr. ako se ne nađete, a možda ti neko od susjeda nahvali nekoga itd. Ali, time ta žena ima manje putovanja, fleksibilnija je itd. Vidi, i jedna i druga opcija (žena iz kvarta versus netko tko je nađen preko agencije) imaju pluseva i minuseva. Moja frendica iz Dugava je bila prezadovoljna ženom koju je našla iz kvarta, čuvala joj je kliniku od 9-18 h, kao i frendica iz Sopota koja je radila u Kutini i povjerila teti-čuvalici šestomjesečno dijete, teta ju je pratila par godina, jako se povezala s djetetom, ako bi imala slobodnog vremena usisala bi i opeglala i skuhala itd.

  5. #5
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    vezano za sve ovo gore....
    plaća li se za jednako radno vrijeme isti iznos osobi koja čuva 1,2 ili 4 djece?
    Recimo nekih 8 sati dnevno
    Ako ženu trebate samo za čuvanje djeteta (kompletne brige oko djetete bez kućanskih poslova, čišćenja, peglanja, kuhanja..) koliko bi to onda bilo.

    E, da, i tražite li da vam ta osoba bude 7 dana u tjednu s vama ili podrazumijevate koji slobodan dan

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa
    vezano za sve ovo gore....
    plaća li se za jednako radno vrijeme isti iznos osobi koja čuva 1,2 ili 4 djece?
    Recimo nekih 8 sati dnevno
    Ako ženu trebate samo za čuvanje djeteta (kompletne brige oko djetete bez kućanskih poslova, čišćenja, peglanja, kuhanja..) koliko bi to onda bilo.

    E, da, i tražite li da vam ta osoba bude 7 dana u tjednu s vama ili podrazumijevate koji slobodan dan
    Koliko sam ja shvatila - ne plaća se po djetetu, nego po satu - znači bitno je koliko sati tražite od te žene. Meni su u Uspinjači rekli okvirno procjenu za moj zahtjev - 8 sati, 5 dana u tjednu - 4.000 kn. Znam da je cijena za njegu terminalnog bolesnika (žena se doselila u stan) iznosila 7.000 kn, ali valjda i osoba koja na to pristaje računa da je to (na žalost) kratkoročno - tj. maksimalno pola godine. Ja sam rekla da meni za vikende ne treba. Žene koje imaju tete čuvalice na više godina imaju ih u pravilu preko tjedna - 5 dana u tjednu (bez vikenda), tete imaju godišnji kad i mama i tata imaju godišnji - dva ili tri tjedna preko ljeta, 2 tjedna Božić, najčešće. Koji put žena i traži 2 tjedna npr. usred godine za neke privatne potrebe - onda uskače ženina ili muževljeva mama i sl. Dakle, u pravilu se ne podrazumijeva da vikende nema slobodno.

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A propos definicije posla - samo čuvanje, bez čišćenja - često i same tete (dok dijete spava i sl.), na kraju preuzmu neki drugi posao - skuhati za dijete, oprati suđe koje je ostalo, usisati ostatke ručka po podu, ispeglati i sl. Tj., aranžmani koji se definiraju kao "samo čuvanje", najčešće završe u "čuvanje plus ostalo", kako se meni čini. A cijena ide po satu, nekim osobama i više paše da nemaju prazni hod, brže vrijeme prođe.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Ina33, koliko je tvoja frendica plaćala za čuvanje klinke od 9 do 18 h. I je li ta žena radila još šta osim čuvanja djeteta?
    Meni se 4000 čini puno. Jesu li vaše tete čuvalice-spremačice prijavljene na socijalno, zdravstveno i mirovinsko, ili kako to već ide?
    Znam curu u Zg koja ima dvoje djece, 5 godina i 6-7 mjeseci. Žena joj čuva djecu, mama je još na porodiljnom, kuha i posprema za 2500 kuna. Bude kod nje od 9 do 17h.
    Meni bi ta žena trebala sad za travanj i svibanj jer krajem svibnja planiram ić na jug, i ako Bog da ostat do kraja kolovoza a to opet ovisi o njihovim kontrolama na Goljaku. A onda kad se vratim normalno bi opet trebala pomoć. I da, na pomoć računam samo 5 dana u tjednu, vikend slobodan.

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj adriana prvotno napisa
    Ina33, koliko je tvoja frendica plaćala za čuvanje klinke od 9 do 18 h. I je li ta žena radila još šta osim čuvanja djeteta?
    Meni se 4000 čini puno. Jesu li vaše tete čuvalice-spremačice prijavljene na socijalno, zdravstveno i mirovinsko, ili kako to već ide?
    Znam curu u Zg koja ima dvoje djece, 5 godina i 6-7 mjeseci. Žena joj čuva djecu, mama je još na porodiljnom, kuha i posprema za 2500 kuna. Bude kod nje od 9 do 17h.
    Meni bi ta žena trebala sad za travanj i svibanj jer krajem svibnja planiram ić na jug, i ako Bog da ostat do kraja kolovoza a to opet ovisi o njihovim kontrolama na Goljaku. A onda kad se vratim normalno bi opet trebala pomoć. I da, na pomoć računam samo 5 dana u tjednu, vikend slobodan.
    Moram je pitat, ne živi više u Dugavama - odselila se u ST, žena je bila neka iz kvarta, moram je pitati jel' što drugo radila, ali mislim da nije - sigurno nije kuhala za odrasle jer su ona i muž jeli na menzama na poslovima. Curica ima sad već 5 godina, tako da je to bilo relativno davno i ne znam koliko će taj infać bit vjerodostojan. Ova iz Sopota koja je radila u Kutini - ta cura je već oko 8 godina, tako da je i to bilo davno, ali mislim da je ona plaćala tada tako oko 2.500-3.000 kn i ona bi posisala i ispeglala, mislim da nije kuhala, ali nisam 100%. U oba slučaja radilo se o jednom djetetu. Tete čuvalice u pravilu nisu prijavljene na zdravstveno, socijalno - ovo su sve bile mlađe penzionerke iz kvarta.

    BTW, kako je ta cura našla ženu za 2.500 kn na toliko vremena, neka rodbina, poznanstva ili taj đir? Mene u Uspinjači uvjeravaju da jako teško ispod 4.000 kn, ali kao agencija nema s tim veze - to je stvar dogovora tete i obitelji.

    Pokušat ću danas navečer ili sutra izvrtit par telefona pa napišem još iskustava iz Novog ZG-a i ST-a.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    meni je to strasno. Pa znam dok sam ja trazila posao naravno ne u Zg da se placa 8 sati rada 5 dana u tjednu kretala oko 700-800 kn pa mi je sad ovo :shock: Znam da sam zbog toga odustala od cuvanja djece. Da mi netko ponudi 3000 lizala bi mu pod
    sad imam placu 2000 kao med. sestra. A ovo kaj je netko napisao za njegu terminalnog i 7000 to je valjda bilo 24h. Imala sam i takvih ponuda (ok...ne terminalni ali 24h nepokretna osoba) ali za 2000 mjesecno.
    Ne kuzim jel to stvar Zagreba?

  11. #11
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    meni je to strasno. Pa znam dok sam ja trazila posao naravno ne u Zg da se placa 8 sati rada 5 dana u tjednu kretala oko 700-800 kn pa mi je sad ovo :shock: Znam da sam zbog toga odustala od cuvanja djece. Da mi netko ponudi 3000 lizala bi mu pod
    sad imam placu 2000 kao med. sestra. A ovo kaj je netko napisao za njegu terminalnog i 7000 to je valjda bilo 24h. Imala sam i takvih ponuda (ok...ne terminalni ali 24h nepokretna osoba) ali za 2000 mjesecno.
    Ne kuzim jel to stvar Zagreba?
    Ja ne kužim ove cifre koje ti navodiš?
    Gdje ti radiš kao medicinska sestra za 2000 kn? Sve medicinske koje znam u Splitu i zagrebu imaju dosta veću plaću?
    A ovo za čuvanje 5 dana tjedno po 8 sati za tako malu cifru, zvuči kao šala.

  12. #12
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    I računaj da je Uspinjača agencija i da su preko nje vifre sigurno nešto veće.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    u kucnoj njezi...nazalost ali tako je..i sad sam saznala da nam je placa otisla dolje (meni nije jer sam na porodiljnom). Neznam koliko nisko moze ici :/

    Cuj..priviknes se s vremenom.
    Di su mi bila ta saznanja dok mi dojete nije bilo na putu ?

  14. #14
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Stvarno malo...užas od plaće.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    meni je to strasno. Pa znam dok sam ja trazila posao naravno ne u Zg da se placa 8 sati rada 5 dana u tjednu kretala oko 700-800 kn pa mi je sad ovo :shock: Znam da sam zbog toga odustala od cuvanja djece. Da mi netko ponudi 3000 lizala bi mu pod
    sad imam placu 2000 kao med. sestra. A ovo kaj je netko napisao za njegu terminalnog i 7000 to je valjda bilo 24h. Imala sam i takvih ponuda (ok...ne terminalni ali 24h nepokretna osoba) ali za 2000 mjesecno.
    Ne kuzim jel to stvar Zagreba?
    Moguće da je to stvar Zagreba - žena je bila došla (mislim) iz Like i doselila se na par mjeseci, ne znam je li bila baš medicinska sestra po struci. Došla, bila sama s bolesnicom totalno nepokretnom 24 h - kuhanje, okretanje po krevetu. To je bilo preko Uspinjače pred nekih godinu dana.

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Cure, mislim da smo na krivom pdf-u, vjerojatno će moderator ovo premjestiti, evo nekih tema s pdf-a "Jaslice, tete čuvalice itd.":

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=56866

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Adriana, pročitaj ove linkove, ima čak i jedan od cijenama iz sprnja 2007.-me - cijene se najčešće vrte oko 2.500-3.000, istina da neke žene traže i 4.000 i bivaju otkantane (ne znam koliko se situacija mijenja s brojem dječice za čuvati), Uspinjača baš nešto ne kotira kod korisnika foruma - ljudi ipak najčešće izgleda završe sa mlađom umirovljenicom iz kvarta koja vidi oglas u Oglasniku ili oblijepljeno u kvartu. Korisni su - pročitaj!

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    na početku se tražila kućna pomagalica, zato je topic ovdje.

    sad se svega nakupilo.

    ako ćete nastaviti pretežno o čuvalicama, preselit ću vas na jaslice i vrtiće - adriana, u svakom slučaju pročitaj topice tamo, pomoći će ti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •