Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: KADA smijem vjezbati

  1. #1

    Početno KADA smijem vjezbati

    Drage moje cure mozda vam se cini glupo ali nakon poroda sam uzasno iskompleksirana s svojim trbuhom .Proslo je vise od 4 mjeseca a ja jos kao da sam trudna kile silaze ali trbuh ostaje.Koliko god sam umorna ipak sam planirala upisati aerobik ili nesto ali cula sam da dok dojim nesmijem pa me zanima vase misljenje?

  2. #2
    lidac2004

    Početno

    imas o tome na podforumu "nakon poroda" par topica....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno Re: KADA smijem vjezbati

    Citiraj marinella prvotno napisa
    Koliko god sam umorna ipak sam planirala upisati aerobik ili nesto ali cula sam da dok dojim nesmijem pa me zanima vase misljenje?
    Ma to ti je glupost... ja sam dojila i vodila aerobik i sada vježbam doma i dojim... i nikakve ti to veze nema s dojenjem... Samo vjerojatno ne treba pretjerivati

  4. #4
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Ja sam lagano počela vježbati nakon 6 mjeseci, a intenzivno nakon 9. Mislim da apsolutno možeš početi s vježbom, to može biti samo korisno . Za početak (prvih nekoliko puta) nemoj udariti jaki tempo, počni polagano pa postupno pojačavaj.

  5. #5
    mali ante

    Početno

    evo ja sam počela s aerobikom prije dva tjedna za sada samo dva puta tjedno jer ne stignem. bebač nema još 4 mj., dojimo i sve je super.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Moja je teorija (vrlo uspješna u praksi): čim osjetiš da možeš. Znači lagano stezanje mišića trbuha i stražnjice već nakon babinja. Ja ti radim pilates 2 puta tjedno, nekad vježbuckam doma... od 5. tjedna nakon poroda. I mišići super rade. Tako sam i kod prošle trudnoće, i dojila sam bez problema. Meni ti nije jasno to suzdržavanje od vježbanja. Mislim, ako možemo hodati, sjedati, ustajati, sagibati se, sexati... i sve drugo, ne kužim zašto bi namjerno ponavljanje kretnji bilo nepoželjno.
    Ako nisi tip za fitnes, aerobik i sl. možeš puno hodati (npr. bržim tempom, bez stajanja 10 min i više), naći kakve stepenice pa proći gore-dole par puta, vježbati noge dok peglaš, dizati bebu u zrak (ne bacati...), raditi čučnjeve dok npr. vješaš veš... uglavnom možeš raditi čudo stvari da ti se mišići učvrste.
    Sretno...............

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    meni isto trbuh objesen ko da sam trudna
    a neki jaci napor,boli me kod reza
    fakat se gadim sama sebi,narocito kad mi u kadi trbuh pliva

  8. #8
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Meni je doktor rekao da mogu 2 mj. poslije poroda poceti sa vjebama al eto ja sam pocela 3.5mj. poslije i idem kod fiziotarapeuta i pravim vjezbe za vracanje kukova,straznjica a za stomak mi stavlja one slusalice masinske za skidanje sala.
    Fiziotarapkeutkinja mi je rekla da je da je dovljno za pocetak 2 puta tjedno po pola sata a za mjesec dana krenem svaki dan po pola sata.
    Eto.

  9. #9
    mima b.

    Početno

    Ja sam počela raditi ( voditi aerobic) nakon mjesec i pol,
    a rodila sam na "carski". Nije me boljelo, nije mi smetalo
    i dr. mi je na pregledu rekao da mogu. Naravno nisam odma
    udarila jaki tempo (voditelju je lakše, može folirat). Samo cure vježbajte, neće vam odmoć, ali podstručnim vodstvom.

  10. #10
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    curke!imate u crnatkovoj 14,tel.4843002 kod vise fizioterapeutice ive kolic vjezbe za mame nakon poroda(na loptama) na kojima su dobrodosle i bebe(tako da ne morate traziti neki "bejbisiting",a bebe tamo isto lagano vjezbaju sa ivom kukiće,rukice...)!! :D termini su ut i pet 11-12h,a cijena 150kn! nakon poroda ja namjeravam ici tamo!!

  11. #11
    lidac2004

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    curke!imate u crnatkovoj 14,tel.4843002 kod vise fizioterapeutice ive kolic vjezbe za mame nakon poroda(na loptama) na kojima su dobrodosle i bebe(tako da ne morate traziti neki "bejbisiting",a bebe tamo isto lagano vjezbaju sa ivom kukiće,rukice...)!! :D termini su ut i pet 11-12h,a cijena 150kn! nakon poroda ja namjeravam ici tamo!!
    150 kn mjesecno?
    i kolike bebe i da li su bebe sa nama dok vjezbamo ili s nekim drugim?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    I ja bih tamo... pa s bebama... samo mislim da je to više za bebe nego za mame... jel netko već bio?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kaj stvarno??? U Crnatkovoj???
    Pitam zato jer sam u trudnoći išla kod Ive na vježbe, ali to je bilo u Domjanićevoj. Bila sam oduševljena, vježbe su mi puuuno koristile (uopće nisam imala problema s kičmom tijekom trudnoće), i planirala sam kako ću poslije ići na vježbe s djetetom, ali eto... Domjanićeva mi je daleko pa nisam išla. A ako je u Crnatkovoj, pa to mi je šire susjedstvo!

    Inače, ako se netko dvoumi, Iva je stvarno super, a i vježbe su super!

  14. #14
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    bebe su cijelo vrijeme sa vama,a ako pocnu plakati ili bilo sto drugo vi ih uzmete,malo umirite i nastavite vjezbati! moja prijateljica ide na "mame&bebe" i velika vecina vjezbi je za mame,a bebe samo malo provjezbaju te kukice!! bebe su od 3mj na vise!!ja idem u ivinu trudnicku grupu vec 3mjeseca i super mi je kod nje vjezbati!! :D domjaniceva mi je isto bila malo daleka,a sad nakon preseljenja u crnatkovu-SUUUUUPEEEER! lijepi prostor,blizu mi je,povoljna cijena... !!novi termin "mama i beba" je ut&pet 12-13h!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Gdje je Crnatkova?
    Mi bi došli!
    Možda već sutra, ako ne bude bolila guza od današnje pikice .

  16. #16
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    crnatkova je ulica paralelna sa vodnikovom i okomita na savsku!!!kod studentskog centra!! lagano se dodje sa tramvajem,a u ulici ima i dosta parking mjesta ako cete ici sa autom!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Na kraju nismo išli...
    MM iao rođendan pa smo obišli cijeli grad tražeći poklon, i nismo ga našli...
    Možda dođemo drugi tjedan, ni cijepili se nismo, Noel kašlje...

  18. #18

    Početno Ja vec vezbam

    Porodila sam se pre pet i po nedelja. Pocela sam polako da vezbam. Za pocetak po 5 minuta dnevno. Kasnije cu to da produzim!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •