Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: doktorica opće prakse i dojenje

  1. #1
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno doktorica opće prakse i dojenje

    poslala sam danas mamu da ode kod dr. opće prakse da ju pita da li mi nešto može preporučiti protiv alergije, ali da joj napomene da dojim.
    zove mene mama prije desetak min i veli kako mi je dr preporučila da prestanem dojiti :shock: :shock: :shock: i to što prije jer će i meni i bebi sve dalje što ide biti sve teže.
    pitam ja mamu da li joj je rekla da je bembo star samo 10 mj.
    i da sam prvo djete dojila do godine dana , a da bemba namjeravam duže???
    sve je ona njoj objasnila, ali dr je na zamjeni ( sva sreća da nije moja jer bi ju odmah mjenjala! ) i veli da je on dovoljno velik i star i da njemu nikakve koristi od mog mljeka :shock:
    jao kako sam bila , ma i još sam, al sad bi i od muke jer njemu nikakva korist od mog mljeka, ma čuj ti nju.
    grozno!!!!
    kad imamo ovakve doktore nije ni čudo što mlade mame brzo odustaju.
    morat ću i ja k njoj s malim u slingu pa ga još i podojiti pred njom pa nek mi nešto kaže, a i naoružati se letcima

    moderatorice nadam se da nisam fulala mjesto topica

  2. #2
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ne se uzrujavati. Nema smisla. Odeš tamo, kažeš da trebaš nešto protiv alergije, iako mislim da ti neće smjeti prepisati lijekove tipa Rinolan i slične antihistaminike. Na svako pametovanje o dojenju kaži da je to tvoja beba i tvoja cica, a da informaicje o dojenju pogleda malo u knjizi Pedijatrija od Mardešića koja je ionako ispitna knjiga za taj kolegij. Da vidiš kako će se zacrveniti. 8)

  3. #3
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Evo i jedno lijepo iskustvo: prije dva tjedna imala sam gadnu upalu grla i bila kod dr-ice da mi otvori bolovanje i prepiše antibiotik. Naglasila sam joj da mi da neki koji ide uz dojenje (Frida ima 21 mjesec sada). Doktorica se sva raznježila, rekla da je to baš lijepo, da su nekad žene dojile puno duže nego sada i da je dojenje jako korisno za djecu, da je dijete mami uvijek beba i kad naraste... ne mogu se svega ni sjetiti ali baš mi je bilo toplo oko srca.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    mial ja mislim da nema leka za alergiju koji može uz dojenje. Ja ga bar nisam našla, imam grozne alergije polenske, već su počele da me napadaju. Zakazala sam kod homeopate pa ću probati tako da se borim sa alergijama.
    A doktorki

  5. #5
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    ja se čudom riješila alergija kad sam ostala trudna! :D
    vidjet ćemo ove godine!

    pa za svaki slučaj, uputite me što ste dobile!

  6. #6
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    ninik, meni je nestala alergija kod obe trudnoće ma bila sam presretna. čitala sam da je to normalna pojava, a postoji mogućnost i skroz nestajanja, što se meni i desilo nakon poroda curke i druge trudnoće. ali već prošle godine sam nakon poroda osjetila lagano alergiju, a ove godine već sad osjetim i izraženija je.
    nažalost kad dojiš nema pomoći, al ja se ponadala možda su nešto prirodno pronašli.
    vissnja javi kako je prošlo kod homeopata i jel nestala, smanjila il nešto alergija
    Ana i mamino zlato hvala moram si zapamtiti za tu knjigu.
    moram se pohvaliti da sam se uspješno borila sa okolinom za prvo dojenje kad nisam imala Rode, a sad mi nemogu ama baš ništa, osim što me malo naljute

  7. #7
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno Re: doktorica opće prakse i dojenje

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    kad imamo ovakve doktore nije ni čudo što mlade mame brzo odustaju.
    Da ih ima svakakvih, istina je. Ali slučajno znam jednog prodojećeg doktora opće prakse koji mladim mamama u ambulanti ponosno pokazuje sliku svog sina uz napomenu da je 6 mjeseci bio samo na mlijeku, i da je i dalje na mlijeku uz dohranu. Pritom im printa i dijeli tablice dohrane, naravno, one koje ne sadrže kekse i šećer!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na granici...
    Postovi
    36

    Početno

    mial,ne čudi me tvoje iskustvo s dr.opće prakse,ja sam prije dva tjedna otišla kod svoje dr.da mi da nešto protiv gripe,rekla joj da dojim(mali je star samo 6 mjeseci),a ona stane,pogleda me u oči,zapilji se i veli da odmah prestanem dojiti jer će mali pokupit gripu i kaj ću onda???Sad ja nju isto tako pogledam,ono,stojim bez riječi i pitam : dobro a kaj vi mislite kaj će mi mali jesti? A ona opet mene gleda kao gle ko da mu nemaš kaj drugo dati. Tak smo se natezale kojih par minuta dok nije draga diplomirana doktorica nazvala pedijatra koji je naravno potvrdio da trebam čak i čim više stavljat malog na prsa. Dobila lupocet,ali samo sam htjela komentirati tu EDUCIRANOST naših dragih doktora. Njen komentar na pedijatrovu preporuku je bio:"Je,kad non stop nekaj mijenjaju". Ah
    Samo da napomenem da mali nije dobio ni g od gripe.

  9. #9
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    mial tu
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=53418
    imaš brojeve telefona koje možeš nazvati da provjeriš koji lijekovi idu uz dojenje!

    sjećam se da ih je yas zvala isto kad je imala onu alergiju, pa joj je dokica rekla što smije!

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da to je taj broj- divni su

    Zavod za kliničku farmakologiju
    Klinika za unutrašnje bolesti
    KBC Zagreb
    Kišpatićeva 12
    10 000 Zagreb

    Tel. +385 1 2388 275
    +385 1 2388 288
    Fax. +385 1 2421 875

    e-mail: klinfarm@zkf.hr

    bitno je reci i koliko je dijete staro, koliko je duga terapija...

  11. #11
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj adi-k prvotno napisa
    mial,ne čudi me tvoje iskustvo s dr.opće prakse,ja sam prije dva tjedna otišla kod svoje dr.da mi da nešto protiv gripe,rekla joj da dojim(mali je star samo 6 mjeseci),a ona stane,pogleda me u oči,zapilji se i veli da odmah prestanem dojiti jer će mali pokupit gripu i kaj ću onda???Sad ja nju isto tako pogledam,ono,stojim bez riječi i pitam : dobro a kaj vi mislite kaj će mi mali jesti? A ona opet mene gleda kao gle ko da mu nemaš kaj drugo dati. Tak smo se natezale kojih par minuta dok nije draga diplomirana doktorica nazvala pedijatra koji je naravno potvrdio da trebam čak i čim više stavljat malog na prsa. Dobila lupocet,ali samo sam htjela komentirati tu EDUCIRANOST naših dragih doktora. Njen komentar na pedijatrovu preporuku je bio:"Je,kad non stop nekaj mijenjaju".


    stvarno nevjerojatno....

  12. #12
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Stijena , Leonisa hvala


    najviše od svega me šokiralo što je ona rekla da što prije prestanem dojiti jer će mi kasnije biti sve teže i da je on prestar za dojenje :shock: i da nema nikakve koristi od mog mljeka.
    ja to ni dan danas nemrem prožvakati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •