Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Carski-spinalna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    19

    Početno Carski-spinalna

    Molila bih ako ima koja mama koja je u Zajčevoj rodila na carski sa spinalnom anestezijom da mi malo opiše svoja iskustva. Vjerojatno će mi i ovaj drugi porod biti carski, prvi je također bio ali sa općom anestezijom. Razmišljam da ovaj puta uzmem spinalnu, pa me zanimaju kakva su sve iskustva u vezi toga.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Ja sam rodila, i što se mene tiče imam dobra iskustva. Najgore od svega mi je bilo stavljanje katetera, jer njega stave prije nego dobiješ spinalnu (u kralježnicu). Kad je dobiješ, polako ti trne donji dio tijela. Malo je neugodno, jer ne možeš pomaknuti noge. Za vrijeme poroda si svega svjesna, kod mene su bile super sestre i anesteziologinja, razgovarale su sa mnom i šalile se, opisivale su mi kaj se događa (jer ti ne vidiš, zaklonjeno je plahtom), i kad su vadili bebu, svi su se smijali jer je Borna kakao po doktoru. Super mi je bilo jer su mi ga na par minuta odmah dali, ne dugo jer te moraju šivati, al i to mi je bilo super. Šivanje mi se činilo duže nego sam porod, onda ideš na intezivnu. Bit je u tome da si svega svjestan, nema buđenja itd., kaj se tiče ostalog mislim da je isto ko i kod opće anestezije. Evo moje je iskustvo dobro i mislim ak moraš na carski da je to bolje nego opća, naravno ak možeš-zadnju riječ ima anesteziolog.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    19

    Početno Carski-spinalna

    bb, da li si rodila u Zajčevoj ili nekoj drugoj bolnici ?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    U Zajčevoj.

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja sam rodila na carski pod spinalnom, ali ne u Zajčevoj. Spinalna mi je bila super jer sam vidjela svoju bebu odmah nakon što su je izvadili iz trbuha. Pa sam tako i ja imala neki doživljaj poroda, kad već nisam osjetila niti jedan trud...

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    I ja sam rodila na carski pod spinalnom na Sv. Duhu. Jako lijepo iskustvo: bez bolova, budna cijelo vrijeme, odmah vidjela bebu. Oporavak poslije spinalne je puno laksi nego kod opce anestezije-naime, vidjela sam na intenzivnoj budjenje iz opce anestezije i mogu reci da nije lijepo za gledati, a osim toga neznas neko vrijeme kako je beba.
    Ja nisam imala nikakvih nuspojava, iako se jedna cura zalila da ju jako boli glava, ali onda ju je pogledao anesteziolog pa su je stavili na infuziju i glavobolja je prestala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Mene je mučila žgaravica, iako nisam jela onak kak je preporučeno, a čaj tek u 18h, (a rodila u 11h), to me je najviše mučilo, a drugo sve ok. :D

  8. #8
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    podižem temu da ne otvaram novu o istome ...
    ima li tko iskustva s kombinacijom carski+spinalna u kbc split?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    11

    Početno

    je li istin da nakon spinalne budem oduzeta u donjem dijelu tijela 24h nakon poroda? :?

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mamma22 prvotno napisa
    je li istin da nakon spinalne budem oduzeta u donjem dijelu tijela 24h nakon poroda? :?
    Nije istina. Osjet se vrati relativno brzo, nakon par sati.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    11

    Početno

    super, jer idem na carski rez obavezno a već mi svašta napunili u glavu o epiduralnoj, (spinalna je slična ne?)... prvi put na carski sam išla na opću ali koma je kad se probudiš, pluća puna sekreta a ne možeš ga iskašljati od boli...uh...

  12. #12
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    i ja idem na carski i spinalnu. to s 24h, meni je rečeno da toliko treba ležati na leđima nakon operacije, ali nisi oduzeta, samo ležiš. no, koliko sam vidjela po forumima, ni tih 24h nisu u svakoj bolnici, pa ...

  13. #13
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    I ja sam se bila dogovorila za spinalnu ali kad sam stigla u bolnicu bila sam u tolikoj panici, sva sam se tresla a otkucaji srca skakali su do neba i na kraju sam ipak dobila opću.
    Stvarno se je gadno buditi, a i povraćala sam poslije, a to je bilo tako bolno da sam mislila da ću se raspasti na dva dijela.
    Najtužnije mi je što bebu nisam vidjela nego tek poslije par sati.
    Zato preporučam spinalnu iako je sama nisam probala.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Smije li partner biti prisutan kod izvođenja carskog uz spinalnu?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj mamma22 prvotno napisa
    je li istin da nakon spinalne budem oduzeta u donjem dijelu tijela 24h nakon poroda? :?
    Nije istina,osjet ti se vreti relativno brzom meni 1.put nakon sat i nešto a 2. put nakon pola sata. To moraš ležati nepomično na leđima 24 sata i mislim da je to svugdje tako jar inače možeš dobiti stravične glavobolje.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    i ja idem na carski i spinalnu. to s 24h, meni je rečeno da toliko treba ležati na leđima nakon operacije, ali nisi oduzeta, samo ležiš. no, koliko sam vidjela po forumima, ni tih 24h nisu u svakoj bolnici, pa ...
    Ja sam ležala 12 sati i onda sam odšetala u "normalnu" sobu. Očito to vrijeme varira od bolnice do bolnice.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Izgleda, ne znam; ali tu na forumu mi je ženska isto rekla da su nju u Zg, ne znam koja bolnica, digli nakon 10 sati i onda je dobila glavobolju koja joj je bila gora od svega ostalog.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj mama marela prvotno napisa
    Izgleda, ne znam; ali tu na forumu mi je ženska isto rekla da su nju u Zg, ne znam koja bolnica, digli nakon 10 sati i onda je dobila glavobolju koja joj je bila gora od svega ostalog.
    A to je valjda od osobe do osobe. Ja sam se općenito nakon tog carskog dobro osjećala, malo je boljelo prva dva dana kod silaska s kreveta, no već 3. dan sam svog dečeca nosila po sobi, tako da...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja imam iskustvo carskog i u opcoj anesteziji i u spinalnoj, oba puta u losem fizickom stanju zbog preeklampsije. sa spinalnom mi je bilo neusporedivo lakse, iako sam fizicki bila losije nego pri prvom porodu. a imala sam i sjajnu anesteziologinju koja je sve ucinila da uspijem dobiti spinalnu a ne zavrsim opet na opcoj

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj frogy prvotno napisa
    već 3. dan sam svog dečeca nosila po sobi, tako da...
    I ja sam ali eto u Du rodilištu svaka rodilja obavezno, bez iznimke, leži ta 24 sata nakon spinalne.
    Nakon koliko vremena si se ustala prvi put?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    imala sam i sjajnu anesteziologinju
    A ja groznu koja nije dobro odradila svoj posao i još me zvala lažljivicom kad sam joj rekla da osjećam grozne bolove.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    141

    Početno

    Ja sam rodila hitnim carskim u 37om tjednu jer je bebica bila na zadak a iscurila mi plodna voda. Vec su mi prije bili rekli da je moguc carski zbog polozaja na zadak. Ali kad je dosao taj trenutak bas i nisam to dobro podnijela. Psihicki mislim. Ful sam se uplasila tako da mi je i pozlilo prije i za vrijeme operacije a s obzirom da sam alergicna na opcu anesteziju morali su me operirati pod spinalnom (sto mi je zapravo i drago). Sama operacija je super osim ful neugodnog dijela kad ti natezu stomak (bar je meni to bio grozan osjecaj). A zapravo jedina grozna strana spinalne su mi bile glavobolje koje su trajale tri dana i to samo u uspravnom polozaju. U pulskoj bolnici nema 24h pauze. Lezala sam 6 sati nakon operacije i nakon toga hop cup na noge vesele. Glava me ubijala.

    Uglavnom, mene zapravo zanima da li netko zna koje su stetnosti same spinalne. Kazu da je opcu bolje izbjegavati ali da li je moguce spinalnom ostetiti kraljeznicu ili nesto? Planiram drugu trudnocu i voljela bi zapravo sto prije a s obzirom da je onda neizbjezan carski... :/

  23. #23
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja se najiskrenije nadam da neću morati na carski Pogotovo jer sam prije 3 mjeseca operirana pa znam otprilike šta me čeka (iako u malo blažoj verziji) Ali kad bih morala na carski, onda stvarno ne znam koje bih od ova "dva zla" izabrala. Ja sam recimo doživjela samo opću anesteziju....i kad se samo sjetim svog buđenja- dođe mi muka! ...a vjerujem i cijelom osoblju u Zajčevoj A da ne pričam o kašljanju koje me nakon anestezije mučilo...a osjećaj ko da će se rez rasporiti pri tome! Srećom ja barem nisam povraćala, a vidjela sam i takvih slučajeva I onda ono čekanje da se beba u meni pomakne pa da budem sigurna da je sve ok (iako su mi rekli da je sve ok)...
    A s druge strane- do mene je ležala žena koja je bila na spinalnoj. Ona je bila skroz svjesna svega i čak se i zezala...to mi se jako svidjelo! Ali kad se sjetim njenih bolova kad je anestezija počela popuštati....kičma ju je rastrurala+još i rez....i stvarno nam je svima u sobi bilo grozno gledati te bolove Osim toga, kod spinalne kažu da čovjek mora biti skroz psihički stabilan i da mora biti siguran da to može psihički podnijeti. Sad, ja jesam psihički stabilna, ali sam u nekim slučajevima i teški paničar tako da me opet strah kako bih reagirala da ne daj Bože nešta čujem da nije u redu, a ne mogu ništa poduzeti

    Sve u svemu- najbolja je nikakva anestezija! I nadam se da mi neće niti trebati!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    A s druge strane- do mene je ležala žena koja je bila na spinalnoj. Ona je bila skroz svjesna svega i čak se i zezala...to mi se jako svidjelo! Ali kad se sjetim njenih bolova kad je anestezija počela popuštati....kičma ju je rastrurala+još i rez....i stvarno nam je svima u sobi bilo grozno gledati te bolove
    bol u kicmi nije normalna posljedica spinalne

    rez naravno boli, ali to je isto kao i kod opce.

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    A s druge strane- do mene je ležala žena koja je bila na spinalnoj. Ona je bila skroz svjesna svega i čak se i zezala...to mi se jako svidjelo! Ali kad se sjetim njenih bolova kad je anestezija počela popuštati....kičma ju je rastrurala+još i rez....i stvarno nam je svima u sobi bilo grozno gledati te bolove Osim toga, kod spinalne kažu da čovjek mora biti skroz psihički stabilan i da mora biti siguran da to može psihički podnijeti.
    Imala sam spinalnu i kicma me nista nije boljela...Tako da je vjerojatno došlo do nekih komlikacija, kao što može doći i kod vaginalnog poroda.

    A psihička spremnost - mislim da je za carski to čak i manje bitno, nego kod vaginalnog, gdje tijek poroda u velikoj mjeri ovisi o rodilji.

  26. #26
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Moguće onda da je bilo nešta poremećeno

    Hvala vam objema! Sad se definitivno vidi koje je "manje zlo" od te dvije anestezije!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    ja sam rodila carskim rezom....spinalna anestezija....bilo me je uzasno strah same pomisli na iglu u kraljeznicu...no bolilo je manje od infuzije u ruci....sjajno je i opet bih izabrala spinalnu...cijelo vrijeme su mi pricali sta se desava, bebu odmah vidjela, ....osjet u noge se vrati za koji sat..meni se cini nakon sat i pol ili 2 da se je vratilo....jedino vrat i ramena su me malo bolila dok mi se nije vratio osjecaj, no bila je tu sestra koja mi je ublazila masazom......
    dizanje sljedece jutro, bez glavobolje, nista jako strasno
    kateter su mi stavili prije anestezije nisam ni osjetila kad su ga stavljali..a toliko me je bilo strah.....
    u svakom slucaju ako se moze birati bolje spinalna.....i mene je bilo uzasno strah na kraju sam vidjela da nije nista toliko strasno

    niti klistir mi nisu dali......ne znam kako to ide kod nas

    a spinalnom osjetis i ono divno zatezanje trbuha..meni je to bio predivan osjecaj..kad osjetis bebu da ti stize

  28. #28
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    ja sam rodila sa spinalnom - šalili smo se, svirala je lagana muzika, MM je bio samnom cijelo vrijeme, vidjela bebu odmah... prekrasno iskustvo. Nikakvih posljedica od spinalne, a ležala jesam 24sata, sa time da čim sam se ustala, odmah sam se istuširala i prohodala pola bolnice. Treći dan po carskom sam već bila kući. MM otišao na 10 dana i ostala kući sama sa bebom bez ikog svog i preživjela.

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj vidra prvotno napisa
    i ja idem na carski i spinalnu. to s 24h, meni je rečeno da toliko treba ležati na leđima nakon operacije, ali nisi oduzeta, samo ležiš. no, koliko sam vidjela po forumima, ni tih 24h nisu u svakoj bolnici, pa ...
    da, mene je anesteziologica podigla ali mi bez obzira na to nisu htjeli dati L. na podoj 24h.
    sizila sam.

    a sad mi dodje da napravim darmar jer cujem da se u italiji najnormalnije dize i sjedi i doji ODMAH nakon carskog pod spinalnom.

    stoga, njihove price, ne smijete se micati, lezite mirno na ravnom, ko u lijesu, ne drze vodu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ja sam rodila sa spinalnom - šalili smo se, svirala je lagana muzika, MM je bio samnom cijelo vrijeme, vidjela bebu odmah... prekrasno iskustvo. Nikakvih posljedica od spinalne, a ležala jesam 24sata, sa time da čim sam se ustala, odmah sam se istuširala i prohodala pola bolnice. Treći dan po carskom sam već bila kući. MM otišao na 10 dana i ostala kući sama sa bebom bez ikog svog i preživjela.
    ja treci dan prohodala po bolnici.....u bolnici od kad se digla i doma sve sama bez problema brinula se za bebca...bilo je tu ponude pomoci koja uopce nije bila potrebna.....ja sam morala duze ostati jer je mali dobio zuticu

  31. #31
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    bilo me je uzasno strah same pomisli na iglu u kraljeznicu...no bolilo je manje od infuzije u ruci...
    pokušala sam dobiti spinalnu, al u mom slučaju (zbog anomalije kralješnice) to nije uspjelo. tri puta je dr pokušavao s iglom i stvarno uopće ne boli (toliko) koliko strahobalno ta igletina izgleda. mene, koja sam izrazito osjetljiva na bol, nije bolilo, zato sam i zamolila da mi i treći put pokuša. no kad sam rekla da osjećam neku jezu u desnoj nozi, odmah je igla izvučena i eto morali su me uspavati s općom anestezijom.

    ja sam se odlično oporavila nakon opće anestezije, već dva sata kasnije sam normalno razgovarala. nisam imala nikakvih mučnina.

    katerer su mi stavili prije anestezije i to je jedino što sam požalila, jer uzasavam ga se i počela sam se tad nekontrolirano tresti, na svu sreću su imale tople dekice kojima su me pokrili, pa sam se uspjela smiriti.

    doji ODMAH nakon carskog pod spinalnom.
    pa da, to je, koliko znam, i prednost spinalne. :?

  32. #32
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    ah da, meni su kateter stavili tek kad se 'uhvatila' spinalna

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    ah da, meni su kateter stavili tek kad se 'uhvatila' spinalna
    super...ali vjeruj da je svejedno jer se ni ne osjeti kad ti stavlja netko sa njeznosti...ja koja sam osjetljiva na svaki dodir i pregled nisam ni osjetila da mi ga je stavila jer sam samo iscekivala veliku bol i nelagodu a toga uopce nije bilo...kad to kazem ja koja sam inace dota osjetljiva na sve onda je zaistinu tako

  34. #34
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    najveća trauma cijelog "vađenja djeteta" mi je taj f***ing kateter. ne boli to toliko koliko je nelagodno i odvratan osjećaj dok ga stavljaju. godinu dana nakon carskog sam bila opet u prilici da su mi predlagali katerer. odbila sam tako rezolutno da se doktorica začudila. mislim da je to bilo prvi put u životu da sam nekom medicinskom osoblju rekla ne.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    najveća trauma cijelog "vađenja djeteta" mi je taj f***ing kateter. ne boli to toliko koliko je nelagodno i odvratan osjećaj dok ga stavljaju. godinu dana nakon carskog sam bila opet u prilici da su mi predlagali katerer. odbila sam tako rezolutno da se doktorica začudila. mislim da je to bilo prvi put u životu da sam nekom medicinskom osoblju rekla ne.
    ovisi o osoblju i tko ti ga je stavio...ja mislim da bi mnogi trebali ici prvo u skolu kulture i ponasanja sa pacijentima(mislim u hrv....po pricama mnogih ovdje....a u stranim zemljama se isto vjerojatno netko nade samo sta su bolje kontrolirani i nadzirani i ne daj boze da se netko pozali...odmah se sestra'prouci'ili tko vec...
    trauma vadenja djeteta nemoj da nas i ovdje dodu kritizirati

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Carski, spinalna... Pozitivno iskustvo!
    Divna anesteziologica, vidjela malenog,

    Lezala 24h, bolilo k'o vrag, al boli s bilokojom anestezijom - ipak ti rezu kozu, potrbusnicu, razmicu misice, rezu maternicu...
    Dobila u zivotu i opcu, dvaput - prvi put sam 2 dana bila u komi, al su me onda cimerice uputile. Drugi put prst u grlo i odma se ispovracala - za 6h kao nova.
    Doduse, ne znam kak bi mi to uspjelo s rezom na trbuhu.

    I opet bih na spinalnu. Odnosno - opet cu, moj svaki porod mora bit carski.

  37. #37
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mene nije ništa bolilo, nikad, ni rana ni stomak, osim, osim navečer me bolila lopatica (rame). i onda su mi objasnili da je to zato jer je zrak ušao u stomak, pa pritišće od dolje na ošit i taj zivac se provlači sve do lopatice. a ja bila uvjerena da su me k'o vreću prebacivale s jednog kreveta na drugi pa me ušćaknule e to me boljelo, nisam se mogla pomjeriti cijelu noć, a mm do mene hrče sve u 16

    e, da ovaj kateter je bio inozemni. :/

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Eh da - brijanje, klistir... Jako ovise o sestri.
    Imala sam srecu do neba i dobila jednu krasnu, a ne drugu koja mi je jutro prije tak vadila krv da mi je zila pukla na 2 mjesta... :/
    Kateter su mi stavili nakon spinalne, vec na stolu.

    Meni je najgori trenutak bio dan prije, kad sam morala potpisat papir da pristajem da mi vade maternicu ak mi treba spasavat zivot... e, tu sam knedlu progutala.

    Kad jednom krenu pripreme, treba se samo opustit i razmisljat kako ces uskoro upoznat svoju bebu, a ne sto ti to prckaju po tijelu

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    stoga, njihove price, ne smijete se micati, lezite mirno na ravnom, ko u lijesu, ne drze vodu
    Njima je tako lakse .
    Ja imam iskustvo iz Austrije(najnormalnija, drzavna bolnica). Dojila sam svoju bebu cim su me zasili, jos dok ni noge nisam osecala. Ustala sam posle 14-15 sati. Verovatno bi me i ranije digli ali bila je noc. Ovde bas forsiraju sto ranije ustajanje i sto vise kretanja cak i nosanje bebe(mislim da sam je sutradan vec nosila po sobi) jer je bitno da se misici sto pre vrate u normalu. Oporavak je znatno tezi ako se dugo lezi.

    Sto se tice samog carskog sa spinalnom, meni je to bilo prilicno strasno. Ocekivala sam da se apsolutno nista ne oseca, medjutim ja sam itekako osetila cimanje, razvlacenje stomaka, pomeranje organa i na posletku izvlacenje bebe koje mi je delovalo potpuno divlje. Istina, bas nista nije bolelo. Verovatno je moj dozivljaj svega bio ovakav zato sto sam bila potpuno nespremna na tako nesto i u celih 9 meseci trudnoce ni u jednom trenutku nisam pomislila da bih se mogla poroditi ikako drugacije nego prirodno.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Pitanje za vas koje ste imale carski van Hrvatske?
    Jesu li vam doktori preporučili da nosite steznike-bilo kakve,gaćice-steznik ili onaj pojas-steznik? Kakva je uopće praksa s tim vani?
    Ode se ne mogu dogovoriti je li bolje ili ne,preporuča se ili ne.
    Ja sam isprva koristila onaj pojas-steznik jer mi je tako bilo lakše ali mi je rez "žario" kako tada tako i sada gotovo 3 mj. nakon carskog.Btw, rez me još ponekad jako zaboli i dosta je crven a stomak mi je oooogroooooman,kao kod nekih žena pred porod.

  41. #41
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam rodila pod općom, i nemam loša iskustva s buđenjem. samo s osobljem . sestra nataša (odjel) prije, i sestra olivera (intenzivna) poslije poroda.

    rez je napravljen savršeno, minijaturno, i mogla sam nosit i najminimalniji bikini (da sam htjela).

    steznik-gaćice sam nosila, ali ne one koje ful stegnu, tek kad sam skinula sve zavoje... do tada nisam ni pokušavala.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    mama marela, u Austriji u principu preporucuju steznik posle CR. Ja ga nisam nosila jer je fizioterapeut procenio da nema potrebe...i bio je u pravu. Mislim da ga slobodno mozes nositi ako ti ne smeta previse.
    Meni je rez isto mesecima bio crvenkast i cak i sada,posle 2 godine, ga cesto osetim.
    Sto se stomaka tice....ako si posle porodjaja bila kod ginekologa i ako ti je rekao da se materica vratila u prvobitnu velicinu, onda ti je problem samo estetski i da se resiti prvenstveno vezbama!

  43. #43
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    doji ODMAH nakon carskog pod spinalnom.
    pa da, to je, koliko znam, i prednost spinalne. :?
    trebala bi biti.
    no kao sto iskustv a kazu, na zalost, nije, odnosno, ne doji se.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mama marela prvotno napisa
    Pitanje za vas koje ste imale carski van Hrvatske?
    Jesu li vam doktori preporučili da nosite steznike-bilo kakve,gaćice-steznik ili onaj pojas-steznik? Kakva je uopće praksa s tim vani?
    Ode se ne mogu dogovoriti je li bolje ili ne,preporuča se ili ne.
    Ja sam isprva koristila onaj pojas-steznik jer mi je tako bilo lakše ali mi je rez "žario" kako tada tako i sada gotovo 3 mj. nakon carskog.Btw, rez me još ponekad jako zaboli i dosta je crven a stomak mi je oooogroooooman,kao kod nekih žena pred porod.
    U ITALIJI TI KAZU DA ZAPRAVO OVISI O TEBI DA LI CES GA NOSITI....KAKO SE TI OSJECAS S NJIM..JA ga nisam nosila...ali ima njih koje jesu....ako ti ne smata stavi ga..ali ako te boli i smeta ti pricekaj malo dok ti ne bude podnosljiv

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    3

    Početno

    Bok ako ima tko da mi kaže da li se treba osjetiti ista ikakvo grebanje kad dr krene rezati jer sam na prvi porod išla na spinalnu i dr kad je počeo rezati rekla sam mu da osjetim grebanje i uhvatila me panika i odmah su me uspavali. Sada bih trebala opet i opet bih probala spinalnu pa me zanima šta trebam očekivati jeli normalno da osjetim da rade ista lli ne trebam osjetiti nista

  46. #46
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Osjeti se. Samo ne boli. Kužim dio za paniku, vrlo je neobičan osjećaj.

  47. #47
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Osjeti se kako rade nesto ali nista ne boli.
    Ja sam osjetila da je i curilo nesto po mome trbuhu.Uglavnom pozitivno iskustvo.Pricala sam cijelo vrijeme sa anesteziologicom i slusali smo i komentirali muziku u sali.

  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Osjeti se da te dodiruju, ali nema boli. To je i mene malo šokiralo jer sam mislila da će sve bit u potpunosti oduzeto, ali ne funkcionira tako. Nakon spinalne na carskom, sam imala sličnu anesteziju i kod operacije hernije (bila sam svjesna, pri sebi, osjetila natezanje i diranje, ali bez osjeta boli). Ne znam što ti znači "osjetila grebanje" - je li te bolilo ili si osjetila da nešto osjećaš pa se uspaničila pa su te zato uspavali, čisto da nemaju problema s panikom jer se kod spinalne vrlo često i treseš (i to je normalno), pa da nemaju dodatnih problema s tobom. I mene je malo bila panika od toga da nešto osjećam jer sam onda pomislila - ajme, krenut će na živo. Ali, nema senzacije boli, ima samo osjeta. Sve ti ti izbjedli da objasne, but ne objasne unaprijed (jer to je šokantno - pacijent očekuje ful oduzetost).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2023. at 22:35

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sve bi ti izbjedli = Sve bi to izbjegli

  50. #50
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Meni prva spinalna nije dobro djelovala, osjecala sam predugo noge, stalno su me pikali i pitali osjecas li ovo - da, osjecas li ono - da, onda kad je vec krenulo a ja sam jos uvijek nesto osjecala sam bila sluđena od tih konstantnih pitanja i komentara anesteziologice i počela me pomalo hvatati panika (inače ne paničarim, ne bojim se ni operacija nit mi je sve to skupa strašno) tak da su me tad full uspavali.

    Drugi carski mi je prošao puno bolje, čim su mi dali spinalnu odmah sam osjetila kako mi se noge "oduzimaju", ništa nije bolio štogod su radili (iako osjećaš i čuješ što rade, a ja sam i gledala u odsjaju lampe koliko se moglo vidjeti makar nedovoljno - bila sam znatiželjna ) pa iako postoji neki osjet ništa ne boli i to je najbitnije za imati na umu, ja sam bila 100% mirna da je spinalna djelovala jer sam uvidjela ogromnu razliku u odnosu na prvi put. Meni je spinalna svakako puno bolje iskustvo od opće, vidjela sam sina čim se rodio, dala mu pusu, donijeli su mi ga već 2-3 sata nakon poroda - uglavnom neusporedivo bolje nego kad si potpunoj anesteziji.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •