Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 202

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 11. dio

  1. #101
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    krpice=materijal

  2. #102
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Pa evo ja gledam i ove moje još skroz žute i tekuće kakice: i definivno preferiram sve "dlakave" materijale: svejedno je'l frotir (samo finiji od onoga za ručnike, taj isto ne volim) ili velur, bambus ili pamuk. Isperem ih brzo, manje se izlijeva sadržaj, i brže pobijele na suncu.

  3. #103
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    To ti je jedan te isti materijal o kojem pišem mjesecima
    Uglavnom, kupila sam ga u bamboo fabric store i ostao mi je još skoro cijeli komad frotira od kojeg radim krpice. Jes da sam ga dosta platila (oko 400 kuna s carinom 3 kom), ali sam ga štedljivo koristila i, evo, još ga imam. Jedino kaj vidim da trenutno nemaju ni velura, ni frotira koji su mi najdraži..

  4. #104
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    To ti je jedan te isti materijal o kojem pišem mjesecima
    Uglavnom, kupila sam ga u bamboo fabric store i ostao mi je još skoro cijeli komad frotira od kojeg radim krpice. Jes da sam ga dosta platila (oko 400 kuna s carinom 3 kom), ali sam ga štedljivo koristila i, evo, još ga imam. Jedino kaj vidim da trenutno nemaju ni velura, ni frotira koji su mi najdraži..
    BusyBee, ovo je odgovor na tvoje pitanje ( a bila sam sigurna da sam stisnula quote )

  5. #105
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    znam da sam nekad na ovaj problem naletila ali nema šanse da sad nađem... na me coveru mi se odšio čičak, mogu li ručno to zašiti? hoće li na rupicama puštati? ili mi treba šivaća mašina?

  6. #106
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Jučer sam naletila na fora pelenuške: http://hyenacart.com/prod_details.php?id=54512&vid=1696

  7. #107
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Jučer sam naletila na fora pelenuške: http://hyenacart.com/prod_details.php?id=54512&vid=1696
    Baš su mi nekak sjele

    Već sam dosta dugo kupila jednu Beccabottoms pelenu i bila sam jako zadovoljna njome. Škicnite http://hyenacart.com/prod_details.php?id=66835&vid=21

  8. #108
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    .. a vi nemate pojma kako je meni drago što nemam kreditnu

  9. #109
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    .. a vi nemate pojma kako je meni drago što nemam kreditnu
    To ti sebe tješiš?

  10. #110
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    8)
    I više nego uspješno

    Nemoj, naučit ću šivati, a kad naučim... šaljem ti testnu za drugu slatkicu

  11. #111
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    8)
    I više nego uspješno

    Nemoj, naučit ću šivati, a kad naučim... šaljem ti testnu za drugu slatkicu

  12. #112
    mama Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    doma i na poslu
    Postovi
    248

    Početno

    Naišla na novu sortu domaćih pelena evo ovdje:

    http://www.flafi-platnene-pelene.com...255berdslcibh6

  13. #113
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    jos jedan proizvodac

    http://www.flafi.info/
    stižu, pa javim kakve su.

  14. #114
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Baš me zanima kakve su, lijepo izgledaju.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Evo i mi smo prvo noć prespavali u platnenim. Nji ništa iscurilo.
    Inače smo početnici i imamo samo par HM i od jedne tete šivalice.
    E sad jedno pitanje.
    Da li su vama platnene ogromne? Moj miš voli da spava na strani ali mi to izgleda neizvodivo u platnenim. Kakva su vaša iskustva?

  16. #116
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    I mi smo isto već par dana u platnenima :D ,
    ali samo prek dana, nekak za noć još nemam hrabrosti, a i smišljam kombinaciju

    triplemama - i meni izgledaju glomazno. Ustvari sad više i ne toliko kao prvih par dana.
    Valjda sam se navikla. Ma glavno da se L ne buni.

  17. #117
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Kahna, kakve su flafi pelene? I meni su zgodne, ali načini plaćanja su im malo osebujni.

  18. #118
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Dionea prvotno napisa
    Kahna, kakve su flafi pelene? I meni su zgodne, ali načini plaćanja su im malo osebujni.
    Ne znam. Stiž mi. Naručila sam ih u subotu.
    A platila sam amexom. Valjda će sve biti ok.
    Kad stignu javim.

  19. #119
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    koliko često lanolizirate soakere?
    ME je danas stigao, veselim se sutrašnjem budjenju :D

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Da li su vama platnene ogromne? Moj miš voli da spava na strani ali mi to izgleda neizvodivo u platnenim. Kakva su vaša iskustva?
    To ti se cini dok se ne naviknes na njih
    Moja L se svako jutro budila mokra dok je koristila jednokratne, nakon sta smo pogodili pravu kombinaciju sa platnenima ni kap ne procuri
    Da ne pricam kako bi se morala kupat svaki put nakon sta se pokaki jer bi joj iscurilo doslovno do vrata(!!!) i to bi je ja uzela i trcala s njom da je presvucem cim bi vidila da se sprema

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    koliko često lanolizirate soakere?
    ME je danas stigao, veselim se sutrašnjem budjenju :D
    ja ih lanoliziram nakon svakog pranja, al ja nisam s njima bas na ti, samo trazim razloge da ih se rjesim

    mi smo ME cover vec isprobali i odlican je, sad cu narucit jos :D

  22. #122
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Htjela sam kupiti BB, odabrala sam, potvrdila sve i onda me baci na paypal stranicu di se logiram - i tu priča staje.
    Kaj dalje?
    Tam nemam ništa ponuđeno.

  23. #123
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Htjela sam kupiti BB, odabrala sam, potvrdila sve i onda me baci na paypal stranicu di se logiram - i tu priča staje.
    Kaj dalje?
    Tam nemam ništa ponuđeno.
    Imas account? Doduše, PayPal sad ne radi, pa je u tomr problem...

  24. #124
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Htjela sam kupiti BB, odabrala sam, potvrdila sve i onda me baci na paypal stranicu di se logiram - i tu priča staje.
    Kaj dalje?
    Tam nemam ništa ponuđeno.
    Imas account? Doduše, PayPal sad ne radi, pa je u tomr problem...
    Imam.
    Logiram se i dalje ništa.
    Trebalo bi biti ono nekaj samo da potvrdim plaćanje. Kaj ne?
    Kad ne radi PayPal?
    Ja sam probavala prije jedno 2-3 dana u više navrata.

  25. #125
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Kupila sam si Loveybums LIO - pa to je nešto prekrasno mekano! Uzela sam dva "sherpa" inserta na jedan "crepe" cover i super funkcionira. Jako mi se sviđa što je cover elastičan - to mi je fenomenlano, a ovi šerpa inserti su mmmmm....

  26. #126
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ne vjerujem da ne radi dva-tri dana, ja sam upravo sad probala i sve je bilo OK, tek kad sam htjela završiti transakciju napisalo mi je da imaju nekih problema s kreditnim karticama.
    Ne znam u čemu bi mogao biti problem, probaj pitati BB za e-mail adresu, pa ti sama upiši iznos i uplati...

  27. #127
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Ne vjerujem da ne radi dva-tri dana, ja sam upravo sad probala i sve je bilo OK, tek kad sam htjela završiti transakciju napisalo mi je da imaju nekih problema s kreditnim karticama.
    Ne znam u čemu bi mogao biti problem, probaj pitati BB za e-mail adresu, pa ti sama upiši iznos i uplati...
    Ok, hvala

  28. #128
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Kupila sam si Loveybums LIO - pa to je nešto prekrasno mekano! Uzela sam dva "sherpa" inserta na jedan "crepe" cover i super funkcionira. Jako mi se sviđa što je cover elastičan - to mi je fenomenlano, a ovi šerpa inserti su mmmmm....
    Pretpostavljam da LIO djeluje manje glomazno na guzi...Može li poslužiti kao običan cover ako izvadiš umetak?

  29. #129
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa
    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Kupila sam si Loveybums LIO - pa to je nešto prekrasno mekano! Uzela sam dva "sherpa" inserta na jedan "crepe" cover i super funkcionira. Jako mi se sviđa što je cover elastičan - to mi je fenomenlano, a ovi šerpa inserti su mmmmm....
    Pretpostavljam da LIO djeluje manje glomazno na guzi...Može li poslužiti kao običan cover ako izvadiš umetak?
    da, da, evo ga sada na BB, i baš lijepo stoji!

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj mama Jelena prvotno napisa
    Naišla na novu sortu domaćih pelena evo ovdje:

    http://www.flafi-platnene-pelene.com...255berdslcibh6
    nove platnene pelene domaće proizvodnje niču kao poslije kiše..
    nisam više u toku, gdje je pahuljica, ivam i još neke? jel još uvijek trgovina radi?

  31. #131
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pahuljica radi, ali babyshop ne, makar sde mogu anruciti neke pelene racman, popolini preko njih. kako tocno, ne bih znala

  32. #132
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Flafi su stigle i na opip su mi super. Mekane su (ne znam kaj će bit kad se operu).
    Lijepo su napravljene nadam se da se neće urezivat (nažuljavat) kao neke.
    Na prvi pogled mi se jako sviđaju.
    Još se javim kad isprobamo.

  33. #133
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ovako... jedno pitanjce. Moja šogorica se sprema na upotrebu platnenih kad rodi, pa bi htjela nabaviti one papiriće za skidanje kakice. Ja sam preživjela bez toga, nikad nisam ni nabavljala pa jednostavno ne znam kako to izgleda. Kažu da toga ima u dm-u, tamo smo bile ali ono što mi je sličilo na te papiriće imalo je natpis "jednokratne suhe krpice za kupanje". Je li to to ili ne? Kako izgledaju ti papirići? I gdje ih se još može nabaviti? Imajte na umu da nismo u Zagrebu, nego u Puli.

  34. #134
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Pomaikiki dec it, to je beba jedna lijepa na pakovanju, kombinacija plave svijetle i tamne, otvara se na stražnjoj strani, mislim da je 30ak krpica, mislim malo više od 10 novaca i ne znam gdje ih se još ima za kupiti.
    Preko neta?

  35. #135
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Pomikaki, imaju neki slovenski to.to u Ipercoopu. Mislim da da to neki koriste (ja ne pa nisan sigurna), možda su te krpice jeftinije nego ove iz dm-a. Ima ih 50 kom, jedino kaj ne znam koliko koštaju...

  36. #136
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    To. to. koštaju oko 15-tak kuna. Mogu se naručiti u apoteci pa dođu 15.5 kuna. Ionako ih se ne može baciti u WC. Ja sam ih isprobala i nakon kakanja moja curka, s inače osjetljivom kožom, bila je gore osipana nego bez krpica.

  37. #137
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Mi te krpice koristimo za brisanje guze
    Namočim ih vodom,obrišem,ako treba isperem i njih i pelenu i pospremim u njihovu vrečici za pranje sitnog veša dok ih ne operem-(jedino me nakon pranja muči razvlačenje prije sušenja ) i spremne za iduču upotrebu 8)

  38. #138
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Meni su to.to super krpice, ali ih u šibeniku ne mogu naći u nijednoj apoteci. kupila sam ih usput sa pelenama preko mib-a.
    one iz dm-a, njihov proizvod, su užasne. zalijepe se od mokraće i pokidaju.
    meni je recimo najbolji (i najjeftiniji izum) korištene vlažne maramice oprati sa pelenama! naravno, samo upišane. stavim 2-3 komada ispod guze ujutro jer tada karlo sigurno kaka. a popodne me neki put iznenadi!

  39. #139
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    meni je recimo najbolji (i najjeftiniji izum) korištene vlažne maramice oprati sa pelenama! naravno, samo upišane. stavim 2-3 komada ispod guze ujutro jer tada karlo sigurno kaka. a popodne me neki put iznenadi!
    To je već i meni padalo na pamet. Ali nikako ne stavljati u pelenu ravno iz paketića dok imaju na sebi taj losion, prvo oprati?

    I te to.to krpice isto su originalno namjenjene brisanju a ne stavljanju u platnene pelene?

  40. #140
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Meni je najlošija opcija oprane vl.maramice,jer se i teško slažu i mislim da isušuju kožu pogotovo tko ih misli stavljat u pelenu(isto kao što su mi koma krpe od mikrovlakana-jako isušuju ruke kada se njima čisti)
    To-to krpice prolaze,ali su mi najbolje Popolini -njih se može prati xy puta i dobro se slažu,tako da jedna kutija traje i traje(u godini dana su dovoljne čak samo 2 kutije-ako ih strpljivo slažete)
    To je od onog što smo mi probali

  41. #141
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Kupila sam si Loveybums LIO - pa to je nešto prekrasno mekano! Uzela sam dva "sherpa" inserta na jedan "crepe" cover i super funkcionira. Jako mi se sviđa što je cover elastičan - to mi je fenomenlano, a ovi šerpa inserti su mmmmm....
    Olivija, jel to vuneni cover?
    treba li ga lanolizirati?

    Baš super izgleda

    kolika im je poštarina?

  42. #142
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Meni su to.to super krpice, ali ih u šibeniku ne mogu naći u nijednoj apoteci. kupila sam ih usput sa pelenama preko mib-a.
    one iz dm-a, njihov proizvod, su užasne. zalijepe se od mokraće i pokidaju.
    meni je recimo najbolji (i najjeftiniji izum) korištene vlažne maramice oprati sa pelenama! naravno, samo upišane. stavim 2-3 komada ispod guze ujutro jer tada karlo sigurno kaka. a popodne me neki put iznenadi!
    Nisam ih niti ja našla u apoteci nego sam nazvala magistru u apoteci i pitala ju da li ih može naručiti- i naručila mi je. To se može u pojedinim privatnim ljekarnama. Navodno ih je bilo u Bili.

  43. #143
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Imam pitanje: koje mi pelene preporučate za noć, tj. 8-10 h da drže. Od covera imam kamarisov i do sad se pokazao kao solidan.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    to.to krpica ima i u mulleru kupit

  45. #145
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    muller i billa su mi predaleko, mi u našem gradu imamo samo brdo konzuma, kerum i 2 plodine

    ssss meni oprane vlažne ne isušuju kožu. složim ih u pola kad ih stavljam sušiti i pokazalo se ok.

    Dionea mi za noć koristimo Kushies classic sa dodatnom tetrom ili ME OS sa dodatnom tetrom. I naravno ME cover jer svaki drugi promoči.

  46. #146
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nama sad za noc moze bilo sto, cak i bella bottoms, koje su dosta tanke. stavr je u uloscima. ja stavljam nocne mibove, i onda jos recimo jedan konopljin, ili trostruki konopljin, i bambus krpicu zamotanu oko uloska...ma svasta kombiniram, samo mi je vazno da je niski struk pelene, jer je ME cover niski struk i prije kad sam koristila popolini pelene za noc uvijek mi je promocilo oko struka na boku jer su pelene dosta visoke...
    koristim najcesce kissaluvs 2 ili heiny hugger M, te su mi najdraze

  47. #147

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja koristim smibove nocne berta, ali koliko sam skuzila bitniji je cover od same pelene. dok cover drzi unutra se moze potrpati bilo sta

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa ne baš... Mi imamo ME covere, i kad procuri cover, znači da je pelena zapišana do čička ( u zadnje vrijeme nešto često, jutros sam ga presvlačila u 4.30).

  49. #149
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    makka - vunica

    cuckalica - bitno je i jedno i drugo: pelena mora imati dvostruko veću upojnost da ne dođe do curenja i u najlošijem coveru, a ono kada je mokra do čička, onda ni dobar cover ne spašava stvar (Gab je znao tako biti mokar do zadnjeg ME drukera, ali da je kap više pišnuo - prošlo bi van ). Berta je stvarno debela pelena pa vjerojatno ni ne dođe do te kritične mase.

  50. #150
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Puno hvala!

    Bertu imam pa ću večeras ju isprobati ako preko nje uspijem smontirati kamarisov cover ( koji jedini upotrebljivi za sada imam). Jel netko koristio kamarisove pelene za noć?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •