Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 250

Tema: Varaždin-koliko vas iz zg planira roditi tamo?, 2.dio

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    ni jedno ni drugo ne mora imat naglašen Vž...
    Za porod nek je zaokruženo bolničko liječenje. za pregled baš ko što si navela..
    Sretno!
    Znači za porod tražim uputnicu za bolničko liječenje? (to sve pitam jer ja napišem dr što mi treba i ostavim pa dođem kasnije po to da ne čekam zato mi je važno da joj točno specificiram što mi treba).
    Hvala

  2. #2
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Mala01 prvotno napisa
    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    ni jedno ni drugo ne mora imat naglašen Vž...
    Za porod nek je zaokruženo bolničko liječenje. za pregled baš ko što si navela..
    Sretno!
    Znači za porod tražim uputnicu za bolničko liječenje? (to sve pitam jer ja napišem dr što mi treba i ostavim pa dođem kasnije po to da ne čekam zato mi je važno da joj točno specificiram što mi treba).
    Hvala
    Na mojoj za porod je pisalo da je za VŽ jer su me prvo uvjeravali da mi za porod ne treba (a ja sam do tada mislila da treba bez obzira gdje ideš), a kad sam im objasnila da idem u VŽ, onda su mi to gore i napisali. Napominjem ti to zato što meni tu uputnicu vjerojatno ne bi napisali da nisam bila prisutna i objasnila da se radi o drugom gradu pa je možda dobro da to napišeš.

  3. #3
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Mala01 prvotno napisa
    zato mi je važno da joj točno specificiram što mi treba).
    Hvala
    Ja sam imala točno ovako:
    - jedna uputnica: tjedan trudnoće - trudnička ambulanta: pregled + CTG + ASC (iako amnioskopiju nikad nisam radila jer se nisam baš otvarala)
    - druga uputnica: tjedan trudnoće - UZV
    - treća uputnica: OB Varaždin - porod / bolničko liječenje

  4. #4
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ms.Mar može sve ovako, no doista ne treba biti naznačeno da je bolničko liječenje za Vž...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Evo i meni je moja napisala na obje "OB Varaždin" jer kao ona to uvijek piše (valjda i da idem na pregled u ZG bi napisala u koju bolnicu-tak sam ja shvatila).
    Super mi je što nije radila probleme i nije bilo nikakvih dodatnih pitanja. Sestra mi je dala uputnice i mi idemo sutra na 1. pregled u VŽ . Možda me i ostave jer je nalaz takav da bih stvarno mogla roditi sutra, preksutra (tak kaže dr).
    U svakom slučaju, drž te fige i javimo se.

  6. #6
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    mala01 mislit ćemo na tebe

  7. #7
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Mala sretno!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Evo vratila se ja doma i sad opet moram drugi tjedan na kontrolni pregled... i opet imam nedoumicu oko upitnice jer mi sad OPET treba nova, naravno.
    Zaboravila sam pitati dr da li mi sad svaki put radi CTG (pretpostavljam da da), i vjerojatno mi treba na uputnici opet pisati spec. pregled +CTG?
    A što je sa amnioskopijom? AKo će mi to raditi (nešto je spominjao) da li to treba naglasiti na uputnici?
    Hvala vam unaprijed, treba mi pomoć oko toga jer mi se ne da ići nekoliko puta kod moje soc. gin. jer čekam i ovako satima

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je moja socijalna ginićka pisala sve na uputnicu, bez obzira što je trebalo ili nije trebalo, da se nađe. također, pred kraj trudnoće mi je davala nekoliko uputnica unaprijed, baš zato da ne moram dolaziti 2x tjedno.
    i nisam nikad čekala, kod nas ako trebaš samo uputnicu, daš sestri zdravstvenu i ona ti samo za donese van papire

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    i nisam nikad čekala, kod nas ako trebaš samo uputnicu, daš sestri zdravstvenu i ona ti samo za donese van papire
    Ma i kod men je tto moguće ali moram joj točno napisati na papirić što mi treba.. zato i provjeravam.
    Znači da joj kažem da mi stavi spec. pregled+CTG+amnio.?

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma da, nek ti sve napiše i gotovo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Samo da prijavim još jedan prirodan porod na stolčiću :D
    20.12. rodila u VŽ rodilištu, sve od trenutka dolaska u rodilište, poroda, boravka tamo 3 dana i odlaska kući je bilo gotovo savršeno i prekrasno iskustvo...
    Priča slijedi kad se malo zbrojimo i ulovimo vremena 8)

  13. #13
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno Varaždin-koliko vas iz zg planira roditi tamo

    Malo sam trazila po forumu kako rijesiti prijavu moje slatkice u Varazdinu, a da barem ja ne moram ici do tamo po ovoj hladnoci i s jos prilicno svjezom ranom od epiziotomije, i nabasala na cijeli varazdinski topic.
    Eva se rodila u Varazdinu 12.12.2007., srijeda, a u subotu smo vec bile doma i uzivale. Varazdin preporucam svima koje se pitaju sto i kako. Meni je ovo bio prvi porod i nazalost nisam bila dovoljno hrabra reci da jos zelim cekati s intervencijom kad je lijecnik u jedno trenutku zakljucio da se ne otvaram dovoljno brzo. Dovoljno brzo valjda znaci smo ono knjiski 1 sat za 1 cm, kao da smo svi isti. Sad sam prilicno uvjerena da je sve moglo proci drugacije, ali usprkos svemu jako sam zadovoljna tretmanom na porodu, i od strane lijecnika i od strane primalja.
    Zeljeli smo porod bez lijekova, dripa, epiz. i na stolcicu tj. ukratko podijelila sam plan poroda koji sam preuzela od Lutonjice (hvala ti na tome). Na kraju je proslo samo bez lijekova i uspjela sam se skoncentrirati, kad su mi na samom kraju ponudili kateter /jer dugo nisam isla na wc/ da ga odbijem.
    Ipak rodila sam na udobnom krevetu s potpuno podignutim gornjim dijelom i to mi je pasalo.
    Ukratko, prvi porod, neiskustvo i na 6cm sam pristala na drip jer je dr. rekao ako nastavimo sporo da necu imati snage tiskati i kako je beba zasad super pa da to ne ugrozimo... MM i ja se pogledali i pristali. Nakon skoro 4 sata na dripu 8 i prije toga skoro 8 sati mojih trudova) rodila sam moju divnu Evu uz epiziotomiju jer je bila teska 4290, a i ja sam bila na kraju snaga nakon zadnjih 3 sata trudova na svake 2 min po skoro 1 i pol min. Sve sam zaboravila u sekundi kad sam je vidjela, adrenalin do neba. Uvjeti u radaoni super, MM je bio neponovljiva podrska, 2 smjene primalja vrlo predane, kao i doktor koji me vodio gotovo cijeli porod. Boravak u dvokrevetnoj sobi je izvrstan i udoban, a rooming in nesto bez cega ne bih mogla zamisliti zajednicki pocetak s mojom curicom. Na odjelu su svi bili korektni, ali s dojenjem problemi, a konkretne pomoci niotkuda. To me jedino razocaralo i upropastilo mi zadnja 24 h u bolnici. Beba gladna, mlijeko nije pravo krenulo, svaka sestra i pedijatar sa svojih 5 novih savjeta, a nitko da dode kad beba place i kao prvorotkinji pomogne staviti bebu na cicu. Totalno su me izbezumili da sam jedva docekala da odemo doma. 4. dan doslo mlijeko i spas u vidu patronazne koja me pristala posjetiti u nedjelj, uz pomoc sesirica stavila dijete dojiti i od tad dojimo i spavamo i kakamo i jaaaaaaaaaako smo sretni. Mojih par recenica se uzasno oduzilo, ali ovim sam htjela pomoci svim neodlucnima. Usprkos tome sto gotovo nista nije proslo kako smo planirali, od poroda do pocetka dojenja, moj porod i ukupni boravak u Varazdinu je nesto sto cu sigurno ponoviti s drugim djetetom. Primalja Erika mi je bila prvi kontakt i puno smo razgovarale sto je bilo presudno za sve moje odluke u vezi poroda, a pomogao je i vrlo temeljit pristup dr. Jukica koji je s nama na prvom pregledu razgovarao 1 h. To jos nikad u bolnici nisam dozivjela i bila sam u pozitivnom soku. Nazalost nije ih bilo u smjeni kad sam radala , ali dr Jukic je bio na prijemu i prvihpar sati i dogovorio da o meni do kraja vodi brigu takoder izvrsni dr.Dokuzovic. Primalje Viktorija i zatim Janja iz 2. smjene bile su mi velika podrska, ali jos jednom zelim naglasiti MM je bio moja snaga i zato ne idite same na porod. Spomenula sam imena ljudi koji su mi pomogli kod same odluke da idem roditi u Varazdin i onih pomocu kojih je ta prica sretno zavrsila. Nadam se da je to ok jer nigdje nisam vidjela da se to ne bi trebalo spominjati, dapace mislim da je strucnjacima koji se trude omoguciti najbolje bebi i mami vise nego ok odati priznanje. Pozdrav od Eve, naseg najljepseg bozicnog poklona ikad.
    EvaMONA

  14. #14
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    :D čestitam EvaMONA i želim dobrodošlicu maleckoj. da je bilo savršeno ne bi imala što ispraviti drugi put

  15. #15
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala na cestitkama Pinocchio, i da jos jednom ponovim, unatoč neplaniranim detaljima koji nisu prosli po nasim željama varaždinsko rodilište za mene i Evu bilo je divno mjesto za prvi susret.

    Eva, 12.12.07.

  16. #16
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nemam komentara, samo pratim topik.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mala i evamona, čestitam

  18. #18
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Čestitke Mala01 i EvaMONA!
    Čudno je to, ni moj porod nije bio kakav sam priželjkivala, a opet bih u Varaždin. Osim ako se za sljedeći put dovoljno ne ubezobrazim da rodim doma

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Eva, čestitam !
    Znači ovo
    Ukratko, prvi porod, neiskustvo i na 6cm sam pristala na drip jer je dr. rekao ako nastavimo sporo da necu imati snage tiskati i kako je beba zasad super pa da to ne ugrozimo... MM i ja se pogledali i pristali. Nakon skoro 4 sata na dripu 8 i prije toga skoro 8 sati mojih trudova) rodila sam moju divnu Evu
    je bio dr. Dokuzović ? Pa po ovim cm i satima nije mu se taj drip baš nešto iskazao ... sorry ako sam otrovna, uživaj u bebi i majčinstvu, tvoj post će sigurna sam pomoći drugim curama da stvore detaljniju sliku.

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Čestitke Mala01 i EvaMONA!
    Čudno je to, ni moj porod nije bio kakav sam priželjkivala, a opet bih u Varaždin. Osim ako se za sljedeći put dovoljno ne ubezobrazim da rodim doma
    mislim da je to zbog pravog pravcatog rooming in-a, a vjerojatno jednim dijelom i zbog ljudskih uvjeta u sobama i kupaonama (koji ujedno i omogućuju ugodan rooming in). mislim da se to OBOJE još uvijek ne može naći u zagrebačkim rodilištima. pa ako se već nekom i ne ostvare želje oko poroda, barem će uživati u ona 3 dana boravka u rodilištu

  21. #21
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Čestitke Mala01 i EvaMONA!
    Čudno je to, ni moj porod nije bio kakav sam priželjkivala, a opet bih u Varaždin. Osim ako se za sljedeći put dovoljno ne ubezobrazim da rodim doma
    mislim da je to zbog pravog pravcatog rooming in-a, a vjerojatno jednim dijelom i zbog ljudskih uvjeta u sobama i kupaonama (koji ujedno i omogućuju ugodan rooming in). mislim da se to OBOJE još uvijek ne može naći u zagrebačkim rodilištima. pa ako se već nekom i ne ostvare želje oko poroda, barem će uživati u ona 3 dana boravka u rodilištu
    To je istina. A osim toga, u Varaždinu smo naišli na neke ljude sa pristupom kakav nisam srela nigdje drugdje (sestra Erika, dr. Jukić, dr. Toth među prvima). Oni nažalost nisu mogli promijeniti tijek mog poroda, ali su cijelu priču ostavilu u ljepšem sjećanju nego bi bila da nije bilo njih.

  22. #22
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Da, sad se i meni cini da bih vjerojatno jednako brzo napredovala dalje i samo na svojim trudovima, al tad je druga situacija i ne razmišljaš tako jasno kao sad kad imam odmak od više dana, a i kad je moja curica vec sigurna u mojim rukama. Vodenjak mi se potpuno prolio u 1,30h, dakle dok smo dosli u Varazdin i pripremili se u rađaonu smo ušli u 5h i za pol sata (u 5.30h) spontano počeli trudovi. Do 9h se otvorila 3cm, do 10.30h na 5 cm i onda slijedeca tri sata samo 1cm. Dakle nalaz je u 13.30h bio 6 cm i tad je dr. D. preporucio drip. Eva se rodila u 17.15h.
    Ima jos jedan detalj koji mi je MM tek naknadno rekao , a to nismo 100% sigurni jer smo i onako već tad bili pomalo razočarani takvim razvojem situacije jer je nama do tad izgledalo da sve ide super.
    Trudovi su bili od samog početka redovit i sve češći, jedino im je intenzitet pomalo varirao, ali u globalu su išli prema jačem. Ja sam ih odrađivala ležeći na boku, pa zatim lopta, pa kasnije i stolčić. Disanje je dobro pomagalo... . Vratimo se onom ključnom detalju koji me sad kopka; MM tvrdi da prvih pol sata na dripu nije kroz cjevčicu prošla niti jedna kap, kao da se nešto zaštopalo, a dr. je provirio u 14 h i ja ga izvjestila da su se trudovi malo prorijedili od kad sam na dripu (vratili se na svakih 5 min.) ali da su puno jači na što je on utvrdio:"Vidite da drip funkcionira". Tad je ušla primalja i MM joj rekao da to baš ne kapa i ona je tad nešto pomrdala. Tako u biti MM misli da su se meni trudovi prirodno pojačali i da to još uopće nije bilo djelovanje dripa. Ja već tad više nisam previše toga registrirala i eto, drip je ostao. Čini mi se kroz maglu da je jos jednom MM pitao doktora da li bismo mogli sad maknuti drip kad su se trudovi pojačali, a on je odgovorio da ne želimo da se porod sad vrati na stanje od prije sat, dva. Mislim da je naše neiskustvo bilo ključno u tome da porod ide tijekom kojim je krenuo od dripa. Ipak pupčana je otpulsirala do kraja i MM ju je prerezao, nisam uzela lijekove, a onda smo uživali zajedno do 19h pa sam sretna da nam je dio planova uspio. Mene ja tako pucao adrenalin da su frendice koje su gledale snimku napravljenu 2 min. nakon poroda rekle da je nemoguće da tako izgledam i zvucim nakon 12h trudova. Čavrljala sam s dr. kao na kavici, kažu one. Slažem se s Lutonjicom da je taj rooming in i komfor boravka u maloj sobi sa vlastitim tušem i WC-om vrlo važan detalj za dobar osjećaj nakon poroda. Hvala svima na čestitkama!
    Eva 12.12.07.
    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    Eva, čestitam !
    Znači ovo
    Ukratko, prvi porod, neiskustvo i na 6cm sam pristala na drip jer je dr. rekao ako nastavimo sporo da necu imati snage tiskati i kako je beba zasad super pa da to ne ugrozimo... MM i ja se pogledali i pristali. Nakon skoro 4 sata na dripu 8 i prije toga skoro 8 sati mojih trudova) rodila sam moju divnu Evu
    je bio dr. Dokuzović ? Pa po ovim cm i satima nije mu se taj drip baš nešto iskazao ... sorry ako sam otrovna, uživaj u bebi i majčinstvu, tvoj post će sigurna sam pomoći drugim curama da stvore detaljniju sliku.

  23. #23
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    meni ispred komfora, urednosti i komocije dolaze ljudi i komorna atmosfera u cijelom rodilištu. mnogi ne bi bili tako puni podrške i strpljenja sve da im platiš i suhim zlatom.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    meni ispred komfora, urednosti i komocije dolaze ljudi i komorna atmosfera u cijelom rodilištu. mnogi ne bi bili tako puni podrške i strpljenja sve da im platiš i suhim zlatom.
    To je i nas oduševilo! Naravno uz komfor i sve ostalo, uvijek su na prvom mjestu ljudi! Svi, od kuharice, preko doktora i sestara pa do čistačice, svi su bili ljubazni, uputili neku lijepu riječ, osmjeh, pitali kako se osjećam (iako kuharici to stvarno nije važan podatak...).
    Opet kažem da je možda veliku ulogu odigralo i to što je meni ovo bio 2. porod, neusporedivo lakši od prvog, bez epi., pucanja i šivanja što je uvelike olakšalo stvari jer sam odmah sama prematala bebicu i to mi nie bilo teško, nisam morala zvati sestru za svaku sitnicu jer sam već znala što radim.
    Jedino što mislim da nije bilo dobro, ali nije utjecalo na mene, su savjeti o dojenju koji mislim da su bili krivi no, kako sam imala dugo iskustvo sa dojenje prvog djeteta, opet sam znala kako treba pa se nisam puno obazirala na njihove savjete ("izdojite do kraja dojku nakon što ste nahranili bebu da ne dobijete mastitis.."). To naravno nisam radila jer sam znala da ću tako samo povećati proizvodnju mlijeka, ali eto.. da sam prvorotkinja možda bi mi to bio jedan od ključnih problema.
    Ovako... :D nama je bilo prekrasno!

  25. #25
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Slažem se da je pristup cjelokupnog osoblja bio izvrstan :D i da je to nažalost bio pozitivan šok umjesto da bude nešto uobičajeno u trenutku dolaska bebe.
    Kao prvorotkinja mogu potvrditi da mi je problem bilo samo zadnjih 24h i problemi s dojenjem kako sam vec i prije napisala. Samo zbog toga mogu reći da sam odahnula kad su nas pustili doma iako su bili jako skeptični da ću im se vratiti s mastitisom i sl. Doma me docekala moja sestra koja je dojila svojih troje, a drugi dan i izvrsna patronažna pa sad super papamo.
    Eva, 12.12.07.

  26. #26
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Mala01, iskrene čestitke!
    Mi još sitno brojimo (oko mjesec dana). Baš mi je drago da ti je sve bilo super.

    (sreli smo se na tečaju u VŽ)

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj Mucasta prvotno napisa
    Mala01, iskrene čestitke!
    Mi još sitno brojimo (oko mjesec dana). Baš mi je drago da ti je sve bilo super.

    (sreli smo se na tečaju u VŽ)
    hvala
    bit će i vama onako kako si želite, sigurna sam!

  28. #28
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Cestitam Mala01, drago mi je da ste uspjeli na stolcicu. Sretno!
    Eva 12.12.07.

  29. #29
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Čestitke novim varaždinskim bebicama!

  30. #30
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Jedno pitanjce, vjerojatno mi je promaknulo na tečaju....
    Da li pratnja mora na sebi imati ono sterilno zeleno odjelo (čula sam da se kupi u Hospitaliji) ili je u svojoj odjeći?
    Složila sam torbu za rodilište i skužila da pojma nemam da li to trebam uzeti za muža.

  31. #31
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mora imati odjelo, ali ga vi ne morate kupiti. dobije tamo običnoplatneno kad dođete u rađaonu

  32. #32
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Hvala na odgovoru. Sad barem ne moram misliti još i na to.

  33. #33
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    baš kao što ti je lut napisala-tamo dobije sve.

  34. #34
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Upravo sam bila kod ginekologa po uputnicu za pregled i za porod.
    Za pregled sam dobila, ali za porod mi nisu htjeli dati. Naime tvrde da se na porod ide samo sa zdravstvenom iskaznicom. I napomenula sam im da idem u Vž, ali su rekli da ista pravila vrijede za cijelu Hrvatsku i da nije bitno gdje idem roditi, uputnicu za to ne trebam.
    E, a sutra ću vidjeti što će mi reći u Varaždinu. Baš me zanima tko je u pravu :?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja isto mislim da ti ne treba. Tj. definitivno ti treba ali ju doneses nakon poroda...99% sam sigurna da uputnicu moras imati samo kaj ti ju dr nece unaprijed dati iako neznam zasto.
    Pa ti lijepo zamoli u Vz da nazovu tvog dr. i objasne da treba uputnica

  36. #36
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    trebat će ti, ali kad rodiš onda ti može donijeti tm. tako sam ja napravila.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    neće te pustiti van iz rodilišta dok TM ne donese uputnicu ...

  38. #38
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    hoće! ako platiš!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Ne birini, uputnica je najmanji problem ako sve ostalo bude kako bi trebalo.

  40. #40
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    naravno da treba uputnica, a u ponedjeljak opet moram kod svog ginića po još jednu uputnicu za ponovni pregled pa ću mu pokušati opet lijepo objasniti da mi treba i za porod...
    Bila sam danas kod dr. Jukića na pregledu i toliko je nježan da nisam ništa osjetila i super smo se porazgovarali i o porodu i o mojim željama.
    A i sestra je bila super ljubazna i nasmijana (ne sjećam se kad sam to u kojoj zg bolnici doživjela zadnji put).
    Nalaz savršen, već dugo nije vidio takav kod prvorotke, tri prsta otvorena, beba spuštena i spremna za izlaz, sad samo čekamo... :D
    jedino mi je predložio mogućnost prokidanja vodenjaka ukoliko na slijedećem pregledu budem još jače otvorena, ali ništa nije nametao, rekao je neka razmislim, pa ćemo kako ja hoću...

  41. #41
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Što se tiče uputnice ne znam zašto je nerado unaprijed daju. Meni je sestra kod ginekologa prvo rekla da mi ne treba, a onda da oni nikad ne pišu unaprijed uputnicu za porod, čime je pobila ono što je prvo rekla. Sva sreća inzistirala sam da vidim doktora koji pozna dr. Jukića tako da mi je bez problema napisao uputnicu unaprijed kad je pisao uputnice i za zadnji pregled u Varaždinu. Kako je već i spomenuto, može se donijeti i naknadno, ali stvarno mi nije jasno zašto je uglavnom ne daju prije.
    Eva 12.12.07.

  42. #42
    vimmerby avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    694

    Početno

    ne znam. ja sam uputnicu za porod dobila dva i pol tjedna ranije. kao, zlu ne trebalo jer nikad se ne zna.
    ionak ju moram dobiti pa mi je dr. rekel da ju imam doma i da sam bez brige. a i da ne moramo onda skakati uokolo...
    ali kao što reče TinnaZ, to je na kraju najmanji problem.

  43. #43
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Citiraj Mucasta prvotno napisa
    jedino mi je predložio mogućnost prokidanja vodenjaka .
    nemogu a da ne primjetim da je ovo češće predlagano no što bi trebalo...

  44. #44
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Ne biste vjerovale, ali ja još uvijek vodim borbu sa svojim ginićem oko uputnice za porod. On i dalje tvrdi da mi je ne smije napisati jer je po zakonu porod besplatan i svaka žena može ići gdje želi.
    U Vž su mi napisali da treba uputnica, čuo se i sa dr. J., ali on će još danas zvati Hzzo pa da se s njima savjetuje
    Ponaša se ko da nešto ide iz njegovog džepa i ko da je meni baš super nahodavat se do doma zdravlja svako malo s ovolikim trbuhom
    Ne trebam vam ni reći da sam već pomalo luda od cijele te priče.
    Čak sam mu rekla da nisam prva, a ni zadnja Zagrepčanka koja je rodila tamo i neka pogleda Rodin forum i vidjet će da su sve dobile uputnice.

  45. #45
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Nove informacije - u pravnoj službi Hzzo-a je mom ginekologu rečeno da mi ne smije izdati uputnicu za porod jer se isti tretira kao hitan slučaj. Kraj priče. Ja sam te informacije proslijedila bolnici u VŽ zajedno sa imenom osobe i brojem telefona, pa neka oni vide sa HZZO-om. Eto, toliko da znate.

  46. #46
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Hm... ja mislim da je poanata toga što piše na uputnici.

    Nitko ne piše na uputnicu "porod", nego koliko sam shvatila od svih cura koje su do sada nosile uputnicu u VŽ da je pisalo "bolničko liječenje".

    Molim cure koje su bile na porodu ako se sjećaju što je pisalo na uputnici. Lut, pinocchio,kasiopeja i druge???

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    imaš pravo bubimira, pisalo je "bolničko liječenje" a ne porod! Nisam imala nikakvih problema da dobijem uputnicu, i mislim da tvoj dr mucasta-komplicira, a sve na žalost na tvoju štetu

  48. #48
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Mucasta bome ti je dr..
    na mojoj pisalo bolničko liječenje, isto dobila bez frke.

  49. #49
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Hm... ja mislim da je poanata toga što piše na uputnici.

    Nitko ne piše na uputnicu "porod", nego koliko sam shvatila od svih cura koje su do sada nosile uputnicu u VŽ da je pisalo "bolničko liječenje".

    Molim cure koje su bile na porodu ako se sjećaju što je pisalo na uputnici. Lut, pinocchio,kasiopeja i druge???
    nisam ju vidjela, MM je tu upunicu obavljao dok sam bila u rodilistu :/

  50. #50
    Mucasta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Više se uopće neću opterećivati s time. I ja ću poslati svog muža po uputnicu kad rodim. Pa neka njemu veli da mu ne da...
    A doktor je živa volja i komplikator (da ne kažem nešto drugo) čim mu se dalo zvati HZZO zbog toga...

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •