Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: putovanje s tek rodjenom bebom?

  1. #1
    andrea m

    Početno putovanje s tek rodjenom bebom?

    Cure, ne znam jesam li ja totalno poludila, ali smije li beba poslije recimo 10-ak dana na put od 8 sati autom ili nekih sat avionom? Planiram da idem za Sloveniju na porod, ali iako mi je problem i otici do tamo, nekako me je vise strah za poslije, dijelom zbog bebe, a i ne znam da li cu moci uopste podnijeti toliki put. Nekako razmisljam da mi je sve to maltretiranje u putu prihvatljivije ako cu imati koliko toliko human tretman, nego da prolazim kroz kojekave "rutinske" tretmane, ali ipak se malo brinem. Ima li iko iskustva s tako malom bebom na putu i je li to stvarno tako nerazumno?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    Vidim da nije nitko odgovorio na tvoj post, pa bih ja samo pitala: u čemu bi držala bebu? Za autosjedalicu je 8h puno previše, a košara nije propisna niti sigurna. Za avion isto pitanje... ne možeš vezati bebu.
    Uglavnom, bilo bi super kad bi imala smještaj kod neke rodbine, frendova ili sl. da ti nije hića žuriti nazad. Isto, nikad ne možeš znati kako ćeš se ti osjećati i hoćeš li biti spremna sjediti tako dugo (uzimajući u obzir sva stajanja i odmore, to je i "zdravom" čovjeku puno).
    Ja sam imla sličnu dilemu ali za relaciju Zagreb-Rijeka, s tim da imam smještaj u oba grada, ali sam ipak odustala (beba ne bi smjela biti u sjedalici više od 15-20 min, radi kičme, a po autoputu bez sjedalice se ne bih usudila ne vezati dijete).
    Eto, možda ti ovo malo pomogne...
    Sretno

  3. #3

    Početno

    Ja u se ubaciti radi voznje u autu: beba mora biti u autosjedalici, nikako u kosari ili na rukama.

    Na tako dugom put s malom bebom mozes ocekivati puno stajanja i odmaranja od voznje.

    Na portalu ima puno tekstova o tome, procitaj ih.

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...1&Tekst2ID=226

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Za avion bebica mora biti starija od 7 dana. Inače je možeš vezati sa dodatnim pojasom, samo traži stjuardese,.

    Jedino što ćeš ti trebati na put u slo autom jer nijedan avioprijevoznik ne prima trudnicu od 35 tj tdnoće na više.

  5. #5
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Evo o trudnicama i svježim mamama u avionu.

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=1639

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •