Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Otkopčava pojas u vožnji

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Otkopčava pojas u vožnji

    Elena je u zadnje vrijeme razvila nekakvu averziju prema pojasu za vezanje. Ona inače sjedi na boosteru i zakopčana je običnim pojasem. Prije je bila dobra, ali od nedavno se počela otkopčavati za vrijeme vožnje. Puno puta ni ne primjetimo da se otkopčala dok ne stignemo na odredište. Kad primjetimo, moramo naći mjesto gdje ćemo stati, skopčamo ju, i nedugo nakon toga ona se opet otkopča. :/

    Naravno da smo pokušali objasniti i uskračivali smo joj žvake za kaznu(luda je za žvakama), ali ona opet po svome. I kaj sad da napravimo? Jel postoji možda kakva čudesna kopča koja bi je spriječila u otkopčavanju pojasa? :?
    Ančice...

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    To me podsjetilo na dane kad je Osakr imao godinu i pol i ja se sam se sama njim vozila u autu s mora... a on svako malo otkopca sjedalicu pa mi pocne doslovno skakat po glavi...

    Koji horor.

    Jedva sam docekala neku benzinskuna putu i tamo htjela kupit onja siroki selotejp, al ga nisu imali... Samo kaj se nisam rasplakala... Pita me tip na pumpi pa gospodjo zasto vam je taj selotjep TAK vazan... pa moram dijete zavezat u sjedalicu velim ja njemu...a covjek :shock: :shock: :shock:

    kad sam mu pokazala u cem je problem brzo je naso neku traku na kojoj pise INA i omotali smo kopcu u 12 slojeva tom trakom, a Oskar je bljedo gledal i do doma pokusavao odljepit, al je bar bio miran i ja sam mogla vozit bez straha kad ce mi opet skocit za vrat...

    Tak mi je zao kaj onda nisam imal fotic da to snimim.

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    e pa mukica...

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Mukice,

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    kad sam mu pokazala u cem je problem brzo je naso neku traku na kojoj pise INA i omotali smo kopcu u 12 slojeva tom trakom, a Oskar je bljedo gledal i do doma pokusavao odljepit, al je bar bio miran i ja sam mogla vozit bez straha kad ce mi opet skocit za vrat...

    Tak mi je zao kaj onda nisam imal fotic da to snimim.
    Mukice a kaj da ste imali saobračajnu nesreću pa da si morala djete nabrzinu izvadit iz auta? Ja si uvijek u glavi predstavljam neke horor scenarije. Nemrem si pomoći. Evo, upravo sam zamislila kak mi se auto zapalio, a ja prtljam sa salotejpom pokušavajući izvaditi djete iz auta.

    Naravno, uvijek mi preostaje da Eleni salotejpom zalijepim ruke, pa nek onda vidi kako će se raskopčati.
    Ma šalim se . Ne bi ja to.

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    a jooj brigita
    nije to bio moj savjet kaj da napravis jer ja ne znam kaj da napravis - ja sam npr. poslje toga nabavila novu stolicu kojoj kopca nije bila razraubana i koju Oskar nije mogao sam otvoriti

    bila je to samo crtica iz naseg zivota koje sam se sjetila nakon sto samprocitala tvoj problem

    normalno da to nikom ne bi preporucila, al taj cas nie bilo drugog nacina da nas dvoje stignemo na odrediste jer nije bilo nikog tko bi nas tam otpeljal osim mene, a ja ne volim brijat na crnjake kad mi je neka frkovita situacija jer onda ne bi nikad nis napravila nid kud isla... kod mene ti je uvjek sve u nijansama ruzicastog - to mi je jedini nacin da prezivim...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Ako se dobro sjecam, Ancica je jednom spomenula da u autosjedalici dijete nikako ne bi moglo samo otkopcati remen.
    Mi imamo dvije za decke i nema sanse da se sami otkopcaju, pa to ja jedva smotam kak ide i kak se zakopcava, a vrlo je tesko otkopcati ako nemas jake prste :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Brigita, najbolje da je naučiš da se sama i natrag zakopča.

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno Re: Otkopčava pojas u vožnji

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Elena je u zadnje vrijeme razvila nekakvu averziju prema pojasu za vezanje. Ona inače sjedi na boosteru i zakopčana je običnim pojasem. Prije je bila dobra, ali od nedavno se počela otkopčavati za vrijeme vožnje. Puno puta ni ne primjetimo da se otkopčala dok ne stignemo na odredište. Kad primjetimo, moramo naći mjesto gdje ćemo stati, skopčamo ju, i nedugo nakon toga ona se opet otkopča. :/

    Naravno da smo pokušali objasniti i uskračivali smo joj žvake za kaznu(luda je za žvakama), ali ona opet po svome. I kaj sad da napravimo? Jel postoji možda kakva čudesna kopča koja bi je spriječila u otkopčavanju pojasa? :?
    Ančice...
    Ne postoji Ovo Mukicino je inventivno ali ne bih preporucila bas zbog toga sto je opasno ako dode do sudara i dijete se treba izvadit iz sjedalice, kao sto je netko vec spomenuo.

    U principu nema univerzalnog recepta za ovaj problem. Ima nekoliko strategija koje cesto upale.

    1. Ovo sto radite je dobro, s time da ja ne bih preporucila kaznjavanje, odnosno "kaznjavanje" bih povezala sa samim problemom. Posto je cilj da svaki put kad se negdje ide da bude vezana stalno, dogovorite se da ako se odveze, ne moze ici slijedeci put s vama kada idete negdje s autom, recimo u ducan, kod bake, kod prijateljice i sl. Malo je neprakticno jer nas tjera da mijenjamo planove ali obicno proces ne traje dugo prije nego dijete skuzi.

    2. Pazite da se vi uvijek vezete, i da se svi oko vas vezu.

    3. Razgovarajte s njom o tome zasto je vazno da bude vezana stalno. Dogovorite se da prije nego se otkopca mora pitati da li se smije otkopcati.

    4. Potaknite nebliznje (znaci osobe koje nisu mama i tata) da je pohvale kad je vide u njenoj sjedalici, kako je ona pametna i zna se brinuti za sebe jer sjedi u sjedalici i ne otkopcava ju dok nije vrijeme da izademo iz autoa, kako se ne naginje naprijed i izvlaci iz pojasa dok se vozi, kako je ona prekrasan primjer drugoj djeci koja neznaju zasto je vazno vezati se i neotkopcavati itd. Ovaj pristup cuda cini (posebno kada ih hvale osobe koje nisu njihovi roditelji).

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Danas je Elena, nakon što sam ju stavila u sjedalicu rekla: Mama, moraš me kopčati. Nakon mjesec dana pregovaranja i uvjeravanja nadam se da će sad sve biti u redu. Prije je uvjek cvilila da nju ne treba kopčati, otkopčavala se i sl. To što me upozorila da ju moram zakopčati je definitivno dobar znak. Bar se nadam.

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Vedran je ovih dana definitivno skuzio kako otkopcati pojas, no to (barem zasad) ne zloupotrebljava. Pretpostavljam da ce to doci na red kad ce mu biti dosadno u autu kao metoda protesta (do sada je bubnjao nogama po sjedalu ispred, bacao igracke, mrdao Zrinkinu stolicu kad je bila s nama u autu).

    Sto cu napraviti u tom slucaju?
    Ne znam.
    Ako ne bude strka, mozda stanem pa se prosecemo 15-tak minuta ma gdje bili, tek toliko da malo promijenimo ambijent.
    Ako pak bude strka (npr. jurimo na trajekt), e onda ne znam.

  12. #12
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Danas je Elena, nakon što sam ju stavila u sjedalicu rekla: Mama, moraš me kopčati. Nakon mjesec dana pregovaranja i uvjeravanja nadam se da će sad sve biti u redu. Prije je uvjek cvilila da nju ne treba kopčati, otkopčavala se i sl. To što me upozorila da ju moram zakopčati je definitivno dobar znak. Bar se nadam.
    Super! Bravo Elena :D

  13. #13
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Vedran je ovih dana definitivno skuzio kako otkopcati pojas, no to (barem zasad) ne zloupotrebljava.
    Mi smo, kad su nasi savladali otkopcavanje (Petra pojasa kada je u boosteru, Robi prsne kopce u svojoj sjedalici), pohvalili ih kako su narasli i postali dovoljno spretni da to mogu i sami uciniti i dogovorili se s njima da je to odsad njihov posao (sto ih je ucinilo vaznima) ALI da taj dogovor vazi samo dok svaki put prije nego se otkopcaju upitaju vozaca da li se smiju otkopcati i drze se odgovora

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •